TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu

Informacje o bohaterach „Resistance”

2018-08-31 21:46:14 Różne

Kampania promocyjna „Resistance” kręci się obecnie wokół drużyny Fireball i, jeśli wierzyć Tracy Cannobbio, tak będzie jeszcze przez kolejny tydzień, bo potem dostaniemy film o pilotach. Tymczasem Collider zaprezentował karty z charakterystyką bohaterów.Cytat: „Beep, boop, beep".

Zawód: szpieg Ruchu Oporu.

Model: droid astromechaniczny.

Drużyna: Ruch Oporu.

Cechy charakteru: pomocny, dobroduszny, opiekuńczy.Cytat: „Lataj z najlepszymi!".

Zawód: pilot.

Rasa: człowiek.

Drużyna: Ruch Oporu.

Cechy charakteru: zdolny, odważny, szczery.Cytat: „Merhp!".

Zawód: mechanik.

Model: droid astromechaniczny.

Drużyna: Fireball.

Cechy charakteru: dziwaczny, zbugowany, lojalny.Cytat: „Przygotujcie się na coś imponującego".

Zawód: pilot/mechanik/początkujący szpieg.

Rasa: człowiek.

Drużyna: Fireball.

Cechy charakteru: miły, fajtłapowaty, odważny.Cytat: „Uszy do góry" (w oryginale oczywiście idiom, dosłownie: „Nie zdejmuj kapelusza”).

Zawód: mechanik.

Rasa: człowiek.

Drużyna: Fireball.

Cechy charakteru: cichy, mądry, srogi.Cytat: „Można lecieć".

Zawód: mechanik.

Rasa: człowiek.

Drużyna: Fireball.

Cechy charakteru: pewna siebie, nieustępliwa, zuchwała.Cytat: „Cześć przyjacielu".

Zawód: mechanik.

Rasa: Nikto.

Drużyna: Fireball.

Cechy charakteru: ufny, pozytywny, dziwaczny.

Kilka nowych, drobnych informacji można odnaleźć na stronie Disney ABC, a konkretnie w sekcji biografii aktorów.

 • Torra Doza to „dzika” (tudzież „zawzięta”, zależy jak tłumaczyć) pilotka i córka właściciela Colossusa. Pokrywa się to z tym, co sugerowały doniesienia z Holandii.

 • Hype Fazon, który niemal na sto procent będzie Rodianinem, jest „rzucającym się w oczy” topowym wyścigowcem.

 • Orka to wygadany współwłaściciel sklepu „Stacja Fliksa i Orki”. Od Jima Rasha wiemy, że ta dwójka będzie zajmować się różnorakim sprzętem.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (17)

Ruch Oporu

Film o drużynie Fireball [Aktualizacja]

2018-08-29 19:03:07 Entertainment Weekly

Kampania marketingowa „Resistance” w końcu ruszyła z kopyta: na Entertainment Weekly ukazał się film i artykuł, w którym Dave Filoni oraz reszta ekipy prezentują członków drużyny Fireball (kula ognia) - bo tak będą się nazywali serialowi mechanicy. Nazwa wzięła się od ich statku, który ma tendencję to stawania w płomieniach. Nasi bohaterowie będą starali się go odbudować.Zacznijmy od ogółów: Filoni mówi, że chciał, by w serialu istniało poczucie „dziecięcej zabawy i przygody”. Ekipa zresztą nie ukrywa, że będzie on przeznaczony dla młodszej widowni. Nasi bohaterowie wcale się za bohaterów nie uważają, po prostu starają się przeżyć na Colossusie, który jest swego rodzaju postojem dla galaktycznych podróżników. Wiecznie brakuje im kredytów, dlatego Kazuda pomoże im, zarabiając jako pilot rajdowy. I choć jego umiejętności za sterami są bardzo dobre, to niekoniecznie będzie sobie radził na stacji. Christopher Sean zdradza, że Xiono nie sprawdzi się w roli szpiega; jest nieporadny i co rusz wpada w kłopoty, ale ma wielkie serce.

Yeager to przedstawiciel starej szkoły: latał dla rebelii, a teraz stara się przeżyć głównie jako mechanik, jednak ciągle go coś wzywa do akcji, dlatego też nie odmówi prośbie Lei i Poego o przyjęcie Kazudy. Jako jedyny będzie wiedział o jego misji. Stanie się ojcowską figurą dla drużyny Fireball, acz Kazuda przysporzy mu sporo trosk.

Tam to mechaniczka pracująca dla Jareka. Kiedyś była pilotką, ale straciła swój statek. Wedle Suzie McGrath dziewczyna jest silna, bezkompromisowa i ma temperament, lecz chciałaby odnaleźć swój cel w życiu. Dba o innych, ale woli ukrywać swe uczucia.

Neeku - teraz oficjalnie potwierdzono, że jest Niktem - to nieco naiwny dziwak, lecz jednocześnie geniusz o wielkim sercu. Jest niesamowicie optymistyczny i każdy jego dzień jest dobry.

Bucket uwielbia nosić hełm pilota X-winga. Choć lepsze czasy ma już za sobą, to nadal będzie miał ważną rolę do odegrania.

W filmie brak informacji choćby o Torrze (pilotce z koczkami) czy innych bohaterach, zapewne więc możemy spodziewać się podobnej prezentacji wkrótce. W artykule na EW są zdjęcia Lei i nowego, szkarłatnego szturmowca, jeśli ktoś ciekaw.

Aktualizacja

W oficjalnym databanku pojawiły się wpisy o wyżej wymienionych bohaterach, a Tracy Cannobbio zdradziła, że za dwa tygodnie pokaże się podobny filmik - lecz tym razem o asach przestworzy, między innymi Torrze.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Ruch Oporu

Pierwszy plakat z „Resistance”

2018-08-28 20:03:09 Różne

Pozostał miesiąc z kawałkiem do premiery „Resistance”, więc Lucasfilm powinien brać się ostro za marketing, zwłaszcza, że materiałów nadal mamy niewiele. Ale chyba zaczyna się coś dziać. Dzisiaj na Twitterze Disney Channel PR ukazał się pierwszy oficjalny plakat serialu. Przynajmniej pierwszy dobrze widoczny, bo w zeszłym tygodniu mogliśmy obejrzeć wersję zamazaną - co ciekawe, inną od tej zaprezentowanej dziś. Jest jeszcze bardzo podobny baner z głównymi postaciami. Napis głosi: „Niektórzy bohaterowie trzymają się planu. Inni improwizują”. Jest to gra słów, bo „wing the plan” oznacza „nie mieć konkretnego planu”, ale „wing” to oczywiście też „skrzydło”.Archiwiści z Jedi Bibliothek odkryli również okładkę książeczki „Meet the Pilots”, na której możemy lepiej przyjrzeć się dwóm pilotom z teasera. Rodianin ma na pasku napis „Hype”, co zapewne oznacza, że jest to Hype Fazon, grany przez Donalda Faisona. Żółty to z kolei Kel Dor, przedstawiciel rasy Plo Koona.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (17)

Ruch Oporu

Plotki o „Resistance” #3

2018-08-24 22:15:34 Różne

Ten tydzień niestety nie obfitował w zbyt wiele newsów o „Resistance”, za to jest parę wieści, które rozjaśniają co nieco przyszłą fabułę. Ale zacznijmy od drobnego szczegółu: Jedi News dokopał się w trzewiach Oficjalnej do zamazanego plakatu z serialu. Jest on oznaczony jako „Poster A” i właściwie nie wiadomo o nim nic więcej - ani gdzie konkretnie go znaleźć, ani dlaczego właściwie nie jest wyraźny.

Skoro o Oficjalnej mowa, to powstał tam serialowy dział, w którym na razie wiele nie ma, jednak dociekliwi fani potrafią wygrzebać to i owo. W kodzie strony (trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „pokaż źródło strony”) można było odnaleźć zdanie „Set about six months before »The Force Awakens«, »Star Wars Resistance« tell the story of Kazuda Xiono, a young pilot recruited by the Resistance and tasked with a top-secret mission to spy on a growing threat of the First Order” - „Serial »Star Wars Restance«, dziejący się mniej więcej sześć miesięcy przed »Przebudzeniem Mocy«, opowiada historię Kazudy Xiona, młodego pilota zwerbowanego przez Ruch Oporu, któremu powierzono tajną misję szpiegowania rosnącego zagrożenia ze strony Najwyższego Porządku”. Zdanie bardzo szybko znikło ze strony, co zapewne oznacza, że jest prawdziwe. Daje ono niezłe pojęcie w jakich czasach będzie się dział serial oraz oczywiście całkiem spore pole do spekulacji.Holendrzy z kolei dotarli do kilku nowych informacji. Po pierwsze, premiera u nich odbędzie się 13 października, tak jak w Niemczech. Może to oznaczać, że to wyznaczony odgórnie debiut europejski, a co za tym idzie - również polski. Po drugie, znaleźli listę swoich aktorów dubbingowych, wśród których pojawia się kilka nowych imion postaci.

 • Doza - mężczyzna. Tu warto odnotować, że takie nazwisko ma Torra, dziewczyna z koczkami.

 • Synara - kobieta.

 • Kragan - mężczyzna.

 • Pyre - mężczyzna.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (12)

Ruch Oporu

Analiza teasera „Resistance”

2018-08-19 14:20:05 Różne

Emocje po przedwczorajszej zajawce „Resistance” jeszcze nie opadły, a choć mamy tylko minutę materiału, to wielu fanów wypatrzyło tam całkiem sporo ciekawostek i smaczków. Poniżej przedstawiamy zatem naszą analizę. Korzystaliśmy z artykułów i postów na Krypton Radio, Making Star Wars, Star Wars Explained, mediów społecznościowych wszelakich oraz oczywiście naszego forum.Zacznijmy oczywiście od naszego głównego bohatera. Na powyższym obrazku znajduje się całkiem niezła podpowiedź skąd w ogóle Poe go weźmie: na jego lewym ramieniu widnieje symbol Nowej Republiki. Kto wie, może nawet znali się dużo wcześniej? W tej samej scenie Dameron ma kostium pilota z logiem Ruchu Oporu, więc akcja dzieje się już po jego dołączeniu (wcześniej latał jako pilot Nowej Republiki). Drogą komentarza warto dodać, że bohaterowie mają różne stroje w jednym odcinku, co w animacji (a zwłaszcza 3D) nie zdarza się często.Jarek Yeager, właściciel warsztatu na Colossusie i zapewne ojcowska figura dla Kazudy. Ciekawe wydaje się tu jego imię, bo oprócz polskiego („Jarosław” w prasłowiańskim to dosłownie „ten, który ma silną sławę”) mamy tu niemiecki, „Jäger” to „łowca”. Niektórzy widzą tu inspirację Erenem Jeagerem z mangi/anime „Atak tytanów”, a nawet... Mickiem Jaggerem.Fani zidentyfikowali tę dziewczynę jako Torrę Dozę, graną przez Myrnę Velasco. Z kontekstu trailera można wywnioskować, że będzie współzawodniczką Kazudy w wyścigu, ale najprawdopodobniej jej rola na tym się nie skończy - jest wymieniona zaraz po nim w spisie aktorów, co zazwyczaj świadczy o tym, że postać jest ważna. Torra ma dobranego pod kolor astromecha, a na jej prawym naramienniku widnieje aurebeshowa piątka - dokładnie taka sama, jak ta u Sabine od drugiego sezonu „Rebeliantów”. No i oczywiście w tym miejscu pojawia się wiele teorii. Najprostsza jest oczywiście taka, że to tylko i wyłącznie easter egg twórców. Druga, że Torra była fanką Sabine - z „Propagandy” Hidalga wiemy, że Wren rysowała plakaty dla rebelii, może więc stała się tak popularna jak Jaynor z Bith. Najdalej idące tezy mówią, że obie kobiety są jakoś spokrewnione, zwłaszcza że Doza ma w sobie coś z „kosmicznej Azjatki”.Tu mamy kolejną dwójkę głównych bohaterów - po głosach można poznać, że Neeku to mężczyzna grany przez Josha Brenera, natomiast Tam to ciemnoskóra kobieta, która przemówi głosem Suzie McGrath. Większość jest zdania, że Neeku to przedstawiciel rasy Kadas'sa'Nikto, czyli zielonych Nikto, trochę mniej popularnych od swoich czerwonych kuzynów. Warto zwrócić uwagę na baner po prawej; jest to symbol z długą historią, bo najpierw pojawia się w pracach koncepcyjnych Boby Fetta, potem u jednego z pilotów ARC z „Wojen klonów” Tartakovsky'ego, aż wreszcie u mandaloriańskich Protektorów, do których należał Fenn Rau. I znowu: może być to tylko easter egg, ale Mandalorian zapewne w serialu prędzej czy później ujrzymy. Zwłaszcza że nie wiemy o nich za wiele w tym okresie.Bucket, czyli dosłownie „wiadro”. Obowiązkowy droid w ekipie, który - jak określiłby Artoo - jest „nagi”.Theelinka po lewej bardzo przypomina Gooti Terez, znaną z „Rebeliantów” członkinię Żelaznej Eskadry. Tamta co prawda miała różowe kropki na ciele, ale może to kwestia oświetlenia. Mamy także jakiegoś starszego mężczyznę i Rodianina przy kości, który zyskał w Internecie ksywkę „Shrek”.Piloci wyścigu, w tym kolejny Rodianin i Torra. Pojawiły się głosy, że kobieta w czerwieni to popleczniczka Najwyższego Porządku, bo jej hełm dziwnie przypomina ten należący do imperialnych szturmowców. No a w warstwie symbolicznej czerwony to krew i agresja, opozycja niebieskiego kostiumu Torry czy zielonego Kazudy.Napisy na zwiastunie zidentyfikowały tę postać jako Ciocię Z. Jej osoba od razu powinna skojarzyć się z Unkarem Pluttem z „Przebudzenia Mocy”, istnieje jednak mały zgrzyt z jej rasą. Unkar jest Crolutem, ale w opowiadaniu „True Love” sam mówi, że nie ma czegoś takiego jak croluckie kobiety - ten gatunek to wyłącznie mężczyźni, którzy rozmnażali się z Gilliandkami. Ale z kolei przewodnik „Aliens of the Galaxy” twierdzi już, że Croltki istniały. Więc serial rozwiąże tę nieścisłość w jeden czy drugi sposób i najprawdopodobniej przyzna rację przewodnikowi. Za Ciocią Z stoi Gotal, a sama kobieta ma na ramieniu tatuaż... z kosmicznym gofrem, którym niegdyś zajadał się Zeb.Tu nie ma konsensusu czy jest to nowy, złoty szturmowiec, czy po prostu Phasma stojąca w takim oświetleniu. Raczej ta pierwsza opcja, bo podobno blaster się nie zgadza, a już na pewno kształt hełmu. Tak czy siak, żołnierz Najwyższego Porządku strzela w kogoś promieniem ogłuszającym.W zwiastunie występuje bardzo duża liczba obcych. Na pierwszym obrazku mamy Ithorianina i jakiś niezidentyfikowanych osobników. Na drugim Kazuda spotyka się pod osłoną nocy z Aleeną. A na trzecim ma starcie z wyglądającym mało przyjaźnie Klatooinianinem (bardzo wiele osób błędnie bierze go za Dowutina, ale brak mu charakterystycznych rogów na brodzie), a przygląda im się Snivvianin. Swoją drogą, bardzo łatwo to przegapić, ale Klatooininianin ma na ręku jakiś ciemny tatuaż. Z takiej odległości ciężko powiedzieć co to, ale pojawiają się głosy, że to logo Szkarłatnego Świtu lub Czarnego Słońca.Przyjrzyjmy się statkom. Jak można się domyślić ze zwiastuna, Kazuda odziedziczy swój z warsztatu Yeagera. I nie będzie to sprzęt pierwszej klasy, bo nawali w wyścigu, co jest bardzo częstym tropem - by daleko nie szukać, wystarczy przypomnieć sobie „Mroczne widmo”. Maszynę Torry przyrównuje się do porshe, ale najprawdopodobniej jest to R-41 Starchaser.Tu błędnie bierze się ten statek za ten należący do Kazudy, ale nie zgadza się ani kolor, ani wygląd skrzydeł. Jeśli barwa ma być jakąś podpowiedzią, to zapewne jest to okręt Rodianina widzianego wyżej. Mamy tu dwie ciekawe naklejki. Jedna przypomina myśliwiec N-1 z Naboo, druga „Sokoła”. A wiemy, że Han mniej więcej w tym czasie sponsorował młodych pilotów w wyścigach, więc może to jeden z jego podopiecznych? Mamy jeszcze żółto-czarny statek należący zapewne do żółtego pilota powyżej oraz szaro-biały, który drogą eliminacji powinien trafić do czerwonej pilotki, no chyba że jest jeszcze ktoś, kogo nie widzieliśmy. Co ciekawe, właśnie takie barwy stosowali na swoich maszynach partyzanci Sawa Gerrery. Z drugiej strony przypomina on nieco mandaloriański myśliwiec typu Fang. Na maszynie widać coś, co wygląda jak - wedle słów jednego z fanów - „mały, zły droid”.Tu z kolei są maszyny szwarccharakterów, które atakują Kazudę i Aleenę pod osłoną nocy. Ciężko określić czy na pewno należą do Najwyższego Porządku, ale zapewne tak. Gdy strzelają, brzmią dokładnie jak TIE, więc to zapewne kolejna iteracja tego myśliwca.Przyszedł czas na ostatnie drobniejsze ciekawostki. Tu po lewej widzimy droida podobnego do HURID-a-327, który kręcił się pod zamkiem Maz Kanaty. Napis po prawej zaś informuje: „ATTENTION. NO...” i symbol przekreślonego blastera oraz czegoś jeszcze.

A co Wy zauważyliście? Zapraszamy do dzielenia się spostrzeżeniami na forum.
KOMENTARZE (69)

Ruch Oporu

Pierwszy teaser „Resistance” [Aktualizacja]

2018-08-17 17:44:09 Oficjalna

Minęły miesiące czekania na coś oficjalnego, ale dziś wreszcie się to skończyło - właśnie ujawniono pierwszy teaser „Resistance” wraz z dodatkowymi informacjami. Okazuje się, że doniesienia Making Star Wars okazały się prawdziwe: serial faktycznie zadebiutuje 7 października o 22:00 czasu wschodniego. Jest też opis, który w większości pokrywa się z informacjami z Niemiec.

W godzinnym odcinku premierowym „The Recruit” Poe i BB-8 przydzielają Kaza na Collosusa, gdzie spotyka całą plejadę nowych obcych, droidów i stworów. Podczas szpiegowania rosnącego zagrożenia ze strony Najwyższego Porządku chłopak pracuje pod przykrywką jako mechanik i żyje ze starym przyjacielem Poego, Yeagerem - pilotem-weteranem, który prowadzi warsztat statków kosmicznych wraz ze swoją ekipą: Tamem, Neeku i pokiereszowanym starym astromechem o imieniu Bucket.Aktualizacja

Lucasfilm rozesłał informację prasową o aktorach. Dzięki niej poznaliśmy pełne imiona bohaterów.

 • Christopher Sean jako Kazuda Xiono.

 • Rachel Butera jako generał Leia Organa.

 • Scott Lawrence jako Jarek Yeager, stary przyjaciel Poego.

 • Suzie McGrath jako Tam Ryvora.

 • Josh Brener jako Neeku Vozo.

 • Myrna Velasco jako Torra Doza.

 • Donald Faison jako Hype Fazon.

 • Jim Rash jako Flix.

 • Bobby Moynihan jako Orka.

 • Oscar Isaac jako Poe Dameron.

 • Gwendoline Christie jako kapitan Phasma.


Zapraszamy do dyskusji na forum o „Resistance”.
KOMENTARZE (89)
Loading..