TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Josh D’Amaro pokazuje „miecz świetlny”

2023-03-14 16:53:06

Podczas prezentacji na SXSW w Austin w Texasie Josh D’Amaro, czyli prezes parków Disneya pokazał na scenie działający miecz świetlny. Była to część prezentacji tego, co można zobaczyć w Galactic Starcruiser, czyli hotelu gwiezdno-wojennym. Do sieci trafiły filmiki z krótkiej prezentacji. Po niej Leslie Evans z działu technicznego tłumaczyła ogólnie jak w ogóle udało się zrobić coś takiego.Na chwilę obecną Disney nie mówi nic o udostępnieniu tych mieczy poza swoim hotelem. Ale może kiedyś taki gadżet trafi pod strzechy. Warto przypomnieć, że wcześniejszą wersję tego gadżetu D’Amaro pokazywał już dwa lata temu. O tamtej zapowiedzi pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (7)

Różne

Grogu niszczy internet

2023-03-03 17:03:16

Niecodzienną promocję trzeciego sezonu „The Mandalorian” można zobaczyć w wyszukiwarce Google’a. Wystarczy wpisać hasło „Grogu” lub „The Mandalorian”, by w prawym dolnym rogu ekranu przeglądarki pojawił się animowany Grogu. Klikamy w niego, a on używa Mocy i rozwala nam ekran. Można powtarzać kilkukrotnie.


KOMENTARZE (4)

Różne

Sygnet z „The Mandalorian”

2023-02-28 20:42:25

Jutrzejszą premierę trzeciego sezonu „The Mandalorian” można uczcić oglądaniem odcinka z sygnetem na palcu. Najlepiej gwiezdno-wojennym, a jeszcze lepiej mandaloriańskim. Tak się składa, że taki sygnet można kupić na Etsy. Kosztuje ponad 600 złotych, ale podróbką beskaru w tym przypadku jest srebro, więc podbija to cenę.


KOMENTARZE (3)

Różne

Dywanik z Vaderem

2023-02-23 21:45:54

Na Etsy pojawił się dywanik z Vaderem. Formalnie rzecz biorąc oznaczony jest jako produkt dla dzieci, element pokoju dziecinnego. Natomiast z pewnością wielu fanów chętnie przyjmie coś takiego. Dywan ten jest dostępny w kilku opcjach wielkościowych, a co za tym idzie także cenowych, obecnie najtańsze zaczynają się od niecałych 500 PLN (choć można natrafić na promocyjne zniżki).


KOMENTARZE (5)

Różne

Mark Hamill wspiera Ukrainę

2023-02-07 16:39:55

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa już od prawie roku. Większość świata zdążyło przywyknąć do tej sytuacji, ale wciąż jeszcze znajdują się ludzie, którzy mówią głośno o konflikcie, nie zapominając o dziejącej się tam tragedii wojny. Jedną z takich osób jest Mark Hamill. Mark postanowił zrobić zbiórkę.

Ale nie zamierza tylko kwestować, a raczej sprzedawać. Dokładnie do sprzedaży trafią plakaty z „Gwiezdnych Wojen” z autografem aktora. Nie sprzedaje on często jakichkolwiek produktów z autografami, ostatnim razem coś takiego miało miejsce sześć lat temu.

Mark jest od września zeszłego roku ambasadorem projektu „Army of Drones”, tytuł ten dostał od prezydenta Ukrainy Zełeńskiego.Plakaty zostaną wystawione na aukcję. Ich liczba nie będzie duża, więc Mark liczy, iż wyciągną w ten sposób pieniądze od bogatych kolekcjonerów. Pieniądze wspomogą platformę ukraińską United24, która służy do zbierania datków na cele wojny. Dotychczas zebrano 252 miliony Euro.
KOMENTARZE (5)

Różne

Gwiezdno-wojenny tuning klawiatury

2023-01-21 12:29:41

Klawiatury komputerowe niewiele rozwinęły się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Owszem są pewne różnice, obecnie są one zdecydowanie bardziej ozdobne, ale wciąż jest sporo miejsca by je stunningować. Do tego można wykorzystać gwiezdno-wojenne nakładki na klawisze. Niestety jest to raczej droższa sprawa. W każdym razie na Etsy jest cały pakiet, składający się z 9 różnych klawiszy-postaci, które upiększą naszą klawiaturę. Niestety pakiet ten kosztuje prawie 900 PLN. Można też kupić pojedyncze nakładki.
KOMENTARZE (3)

Różne

Kolejne zmiany w Disneyu, Susan Arnold odchodzi

2023-01-18 16:20:57Jak pamiętamy pod koniec roku z dnia na dzień z Disneya odszedł Bob Chapek. Ale wygląda na to, że sezon zmian w Disneyu wciąż trwa. Zaczynamy od oficjalnej wiadomości, Susan Arnold, będąca prezesem rady nadzorczej odchodzi z Disneya. Jej miejsce zajmie Mark Parker, który jest w radzie od 2016. Zmiana nastąpi podczas dorocznego spotkania akcjonariuszy.

Co ważniejsze, na razie nikt nie zajmie miejsca zwolnionego przez Susan Arnold. Od grudnia 2021 kierowała ona radą i była tym samym najważniejszą osobą w Disneyu. Oficjalny powód jej odejścia to fakt, że w radzie przepracowała już 15 lat i zgodnie z polityką wewnętrzną Disneya jej kadencja wygasła. Są głosy, że to tylko oficjalny powód, a przyczyną jest czyszczenie Disneya przez Boba Igera. Warto wspomnieć, że z radą nadzorczą Iger jest związany znacznie dłużej niż 15 lat, ale z pewnymi przerwami.

Mark Parker przez 7 lat zarządzał firmą NIKE, Inc, gdzie obecnie jest szefem rady nadzorczej. Iger sugeruje, że ma on duże doświadczenie w czasie transformacji, a to się przyda Disneyowi.

Tyle, jeśli chodzi o oficjalne wieści. Za to pojawiają się plotki, których źródłem jest Karman Pasha. Był on gościem podcastu Valliant Renegade, gdzie omawiał informacje, które umieścił na swoim Patronite. Pasha jak twierdzi, ma źródło w Disneyu... więc właściwie po tym mogłaby się od razu zapalić czerwona lampka jeśli chodzi o wiarygodność. Ale tym razem może być inaczej. Karman Pasha bowiem jest producentem w Hollywood. Z niewielkimi sukcesami i dorobkiem, ale jednak. Odpowiadał za kilka odcinków seriali takich jak „Uśpiona komórka”, czy „Nikita” lub „Nastoletnia Maria Stuart”. Może zatem faktycznie mieć jakieś źródła i znajomości, albo próbuje wykorzystać czas do promocji samego siebie. Powinniśmy móc zweryfikować jego doniesienia w ciągu najbliższych miesięcy.

Zdaniem Pashy, Kathleen Kennedy odejdzie w tym roku. Nic nowego, bo donosił o tym już John Campea. Oczekujemy, że faktycznie nastąpi to gdzieś w okolicach premiery „Indiany Jonesa i artefaktu przeznaczenia”. Ale dalej, Karman twierdzi, że w Lucasfilm czeka nas czystka i odejdą między innymi Pablo Hidalgo, Carrie Beck i jeszcze kilka innych osób związanych ze Story Group. I chyba to będzie najlepszy test wiarygodności tych doniesień.

Zdaniem Pashy, Kennedy prosiła Igera, by pozwolił jej zostać, do czasu aż skończy film Damena Lindelofa. Bob się nie zgodził, bo podobno film nawet nie dostał zielonego światła. Co jest o tyle ciekawym doniesieniem, że wszystko wskazywało, iż zdjęcia do tej produkcji ruszą w tym roku. Niektóre źródła mówiły nawet o kwietniu, co wydawało się być mało wiarygodne.

Karman dodatkowo twierdzi, że Lindelof wykorzystał patent Leslye Headland i sam się wygadał ze swoim filmem, w momencie, gdy dopiero trwały rozmowy, a nie było jeszcze żadnej decyzji. Kennedy z jednej strony by zachować twarz, z drugiej pokazać, że ma coś w produkcji podchwyciła to.

Ile w tym wszystkim prawdy, nie wiadomo. Przekonamy się w najbliższych miesiącach, w szczególności na Celebration. Jedno pozostaje pewne, obecny kontrakt Igera mówi o dwóch latach, w których ma znaleźć swojego następcę i przeprowadzić restrukturyzację. Przede wszystkim by zabezpieczyć swoje dziedzictwo. Prawdopodobnie będzie to także dotyczyć Lucasfilmu i przyszłego zarządu.
KOMENTARZE (9)

Różne

„Miecz świetlny” znaleziony na Marsie

2023-01-12 20:54:23

Kiedyś ludzie obawiali się inwazji Marsjan, obecnie łaziki eksplorują Czerwoną Planetę. Okazuje się, że jest tam sporo ciekawych rzeczy, woda, ziemskie śmieci, a nawet coś, co przypomina miecz świetlny. To przynajmniej można było zrozumieć, śledząc niektóre media społecznościowe w ostatnich tygodniach.

Sprawcą zamieszania pozostaje NASA i opublikowane przez nich zdjęcie. Łazik NASA Perseverance zbierał próbki i zostawił jedną na powierzchni planety. Zrobił zdjęcie, wysłał na Ziemię, a NASA wrzuciła w sieć. Ludzie nie przeczytali komentarzy i zobaczyli miecz świetlny. Pojemnik na próbki trochę przypomina rękojeść, ale fani raczej się na to nabiorą. Problematyczne zdjęcie poniżej.


KOMENTARZE (6)

Różne

Sztuczna inteligencja tworzy Gwiezdne Wojny

2023-01-02 17:12:56 joemonster.org

W minionym roku przez chwilę głośno się zrobiło o technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję do tworzenia cyfrowych obrazów. Program Midjourney czy DALL-E działają na zasadzie generatora obrazów, które powstają na podstawie wprowadzonych do edytora słów. Nie musieliśmy długo czekać, by otrzymać wariacje tematyczne łączące schyłek PRLu i Bollywood z Gwiezdnym wojnami. Poniżej przykładowe zdjęcia, po więcej odsyłam tu i tutaj.
KOMENTARZE (7)

Różne

Japońskie herbatki

2022-12-30 05:02:03

Tym razem coś o nowych, japońskich produktach. Firma Suntory Foods International Co., Ltd. 10 stycznia wypuści na rynek limitowany produkt o nazwie „Tokucha Star Wars Design Label”. Będzie to nic innego jak ich zielone herbaty „Tokucha” tyle, że w gwiezdno-wojennym opakowaniu. Więc gratka dla kolekcjonerów i miłośników tych napoi. W ramach gwiezdno-wojennego rzutu pojawią się trzy opakowania z ikonicznymi droidami – R2-D2, C-3PO i BB-8, oczywiście będą one na różnych smakach. Oferta będzie dostępna na rynku do wyczerpania nakładów.
KOMENTARZE (6)
Loading..