TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 02/2022

2022-01-21 23:58:02 Blue Ocean Polska


Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już lutowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 14,99 zł, do którego została dołączona minifigurka „Imperialnego szturmowca śnieżnego”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 15 lutego, a dodatkiem będzie minizestaw „Sokół Millenium”.

Najnowszy numer można zakupić m.in. na stronie Empik.com w tym miejscu »
KOMENTARZE (1)

Różne

Gwiezdno-wojenne pierścionki

2022-01-15 11:08:10

Jak ktoś ma ochotę na gwiezdno-wojenny pierścionek – obrączkę, to firma Enso przygotowała specjalną ofertę. Także związaną z promocją serialu „Księga Boby Fetta”. W chwili obecnej oferują 9 różnych pierścionków, każdy kosztuje 44,99 USD, plus oczywiście koszty przesyłki (choć ta jest oferowana jedynie do USA i Kanady). Z pełną ofertą można zapoznać się tutaj. Jest tam także oferta kupienia całej kolekcji. Natomiast przykładowe obrączki wyglądają jak poniżej.


KOMENTARZE (3)

Różne

Kolejna inicjatywa w ramach „Force for Change”

2022-01-11 21:32:15

Od ponad trzydziestu lat FIRST działa na rzecz rozwoju młodych ludzi w dziedzinach nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM). FIRST zachęca młodych do zagłębiania się w naukę i inżynierię, rozwija w nich jednak nie tylko umiejętności techniczne, ale również miękkie.

Disney od ponad dwóch dekad wspiera FIRST finansowo. Środki przeznaczane na to przez Disneya są kierowane przede wszystkim do tych, którzy z powodów finansowych bądź społecznych mają mniejsze szanse na rozwój swoich umiejętności. W latach 2020-2021 dzięki funduszom Disneya FIRST był w stanie zorganizować wsparcie dla ponad 50 tysięcy takich osób w wielu różnych krajach (m.in. Kolumbii, Chile, Meksyku, Hiszpanii, Brazylii czy na Filipinach).

W tym roku Disney i Lucasfilm rozpoczęli kolejną inicjatywę w ramach „Force for Change” mającą na celu danie możliwości osobom korzystającym z programów FIRST opowiedzenia swoich historii i pomysłów na to jak zmieniać świat na lepsze. Więcej o całej inicjatywie możecie przeczytać w tym miejscu. Zachęcają do niej również aktorzy ze świata Star Wars.


KOMENTARZE (4)

Różne

P&O 470: Jak działa grawitacja w „Gwiezdnych Wojnach”?

2022-01-09 08:26:53Tym razem trudne pytanie o grawitację i to jak działa, lub raczej nie działa w „Gwiezdnych Wojnach”.

P: Jak działa grawitacja na różnych planetach „Gwiezdnych Wojen”? Wygląda na to, że niezależnie na jakiej planecie w „Gwiezdnych Wojnach” jesteśmy (Tatooine, Dagobah, czy nawet lesisty księżyc Endora i inne), zawsze mają one tę samą siłę grawitacji. Co znaczyłoby, że mają one wszystkie tę samą masę i wielkość (zamieszkałe planety czy księżyce).

O: Z pewnością byłoby to rozpraszające i kosztowne, by w filmie spróbować ukazać różną grawitację, więc tu możemy się zgodzić. Grawitacja na głównych planetach jest taka sama jak na Ziemi. Przypominamy, że fizyka w naszej galaktyce jest inna od tej, w której słychać dźwięk w próżni. Jest całkowicie bezcelowe by określać wielkość planet, po tym co widzimy w filmach. I pamiętajmy, że oficjalne statystyki są zrobione, by było ładniej je porównywać w przewodnikach po Expanded Universe.

Mając to w pamięci, należy dodać, że kilku bardziej nastawionych na fizykę autorów starało się określić wielkość planety. Często dla nich punktem wyjścia jest średnia średnica Ziemi, czyli 12742 km. Dlatego właśnie planety takie jak Naboo, Alderaan czy Coruscant nie są odległe wielkościowo od Ziemi. Do innych elementów w równaniu pisarze biorą czasem pod uwagę też wpływ gwiazdy i innych planet, jak się ich pola nakładają, jak daleko są one od słońca i wiele innych czynników.
KOMENTARZE (9)

Różne

Knajpa na wyspie Funzi prowadzona przez aktora z „Mrocznego widma”

2022-01-01 07:55:05

Przywykliśmy do tego, że aktorzy z „Gwiezdnych Wojen”, którzy odgrywali mniejsze role, najczęściej wciąż związani są dalej z kinem i często marką, na konwentach. Niektórym z czasem nawet udaje się wybić, ale są też tacy, którzy odnieśli sukces w zupełnie innych dziedzinach. Jednym z nich jest Hassani Shapi.Zagrał on niewielką rólkę, mistrza z Rady Jedi, Eetha Kotha w „Mrocznym widmie” George’a Lucasa. Później, gdy Lucas przeniósł się z „Gwiezdnymi Wojnami” do Australii, ich drogi się rozeszły. Hassan Shapi (bo tak przedstawia się w Kenii), cały czas grywa jakieś niewielkie rólki. Może poszczycić się nawet występem w przygodach Jamesa Bonda, dokładniej w „Świat to za mało”, ale aktorstwo nie jest jego głównym źródłem dochodu. Prawdę mówiąc nawet nie mieszka najczęściej w Wielkiej Brytanii, a w Kenii.

Shapi zajął się turystyką. Założył firmę Funzi Kinazini Day Safari, która organizuje wycieczki na wyspę Funzi w Kenii. Co więcej, prowadzi tam restaurację i właśnie w niej można go czasem spotkać, gdy pilnuje, by turyści się najedli.

Wyspa Funzi znajduje się na południowym krańcu Kenii, tuż przy granicy z Tanzanią, na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Jest to jedna z bardziej popularnych destynacji wycieczkowych z Mombasy i kurortów na południe od niej. Ludzie przybywają tam, by zobaczyć las namorzynowy, jak Moc da to krokodyle, a także lokalną wioskę. Wycieczka tu jest oferowana przez wiele agencji i często można ją zamówić bezpośrednio w hotelu. Bardziej szczegółowy opis atrakcji znajdziecie tutaj.

Wizyta w restauracji „Funzi Kinazini” jest w programie (i jest wliczona w cenę). Sam Hassan nie tylko chętnie rozmawia z gośćmi, pilnuje by byli zadowoleni, ale zagadnięty o „Gwiezdne Wojny” potrafi coś powspominać. Nam udało się zamienić z nim kilka zdań.Jeśli planujecie wypoczynek na kenijskim wybrzeżu, może warto pomyśleć o wycieczce na wyspę Funzi. Można tam wesprzeć i zobaczyć aktora z „Gwiezdnych Wojen”, który zajął się turystką.
KOMENTARZE (13)

Różne

Kontroler do Xboxa – Boba Fett

2021-12-24 09:15:14

Dziś ciekawostka dla właścicieli konsol Xbox. W nawiązaniu do „The Book of Boba Fett” (i „The Mandalorian”) firma Razor wprowadziła na rynek bezprzewodowy kontroler do Xboxa inspirowany hełmem Boby Fetta. Jest też drugi inspirowany hełmem Mandalorianina. Oba kosztują niecałe 180 USD i można je kupić tutaj. Zdjęcia poniżej.
KOMENTARZE (5)

Różne

P&O 467: Dlaczego Luke ożenił się z Marą Jade?

2021-12-19 08:24:04Dziś pytanie o starokanoniczne związki uczuciowe Luke’a Skywalkera.P: Dlaczego Luke ożenił się z Marą Jade? Myślałem, że kocha się w Calliście? I myślałem, że Mara umawiała się z Lando?

O: Relacja Luke’a Skwyalkera i Mary Jade potrzebowała dziesięciu burzliwych lat by się rozwinąć. Pierwotnie Mara chciała zabić Luke’a, a Skywalker koncentrował się na odbudowie zakonu Jedi. Choć Luke starał się strzec swych emocji, pokazał swoje zainteresowanie młodej kobiecie z plemienia Yasanna imieniem Jen. Po jej śmierci Luke nie wchodził w żaden związek, aż spotkał Callistę. Jeśli przeczytacie cykl trzech powieści Dzieci Jedi, Miecz Ciemności i Planeta zmierzchu, dowiedzie cię jak dokładnie się ten związek skończył.

A co do Lando i Mary, choć Calrissian pewnie bawił się przez ten cały okres nieprofesjonalnego związku z byłą Ręką Imperatora, Mara nie odczuwała podobnych uczuć. Dwójka podróżowała razem w interesach przez jakiś czas, podczas gdy Mara udawała dziewczynę Lando, ale to była jedynie przykrywka.
KOMENTARZE (4)

Różne

Dziesięć lat „The Old Republic”: Dzienniki

2021-12-15 16:59:38

Jednym z ciekawszych zabiegów promujących „The Old Republic” była seria filmików ukazujących historię galaktyki. Tak zwane „Star Wars Old Republic Timelines” były zapiskami mistrza Jedi Gnost-Durala, który uzupełniał archiwa galaktyki. Gnost Dural ostatecznie pojawił się w grze. Jego głos w filmikach podkłada Lance Henricksen. Dzienniki można obejrzeć poniżej.W tym filmiku jest ich 12. Są podzielone na Układ z Coruscant, Złamanie blokady Mandaloriańskiej, Powrót Maldalorian, Zmiany strategii Imperium, Bitwę o Bothawui, Nawałnicę Imperium Sithów, Pokój dla Republiki, Wojnę domową Jedi, Wojny Mandaloriańskie, Wojna Exara Kuna, Odrodzenie Imperium Sithów i Wielką Wojnę Nadprzestrzenną.
KOMENTARZE (9)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 01/2022

2021-12-14 13:48:05 Blue Ocean Polska


Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już styczniowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 14,99 zł, do którego został dołączony minizestaw Kanonierka Republiki”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 11 stycznia, a dodatkiem będzie minifigurka „Szturmowiec śnieżny”.

Najnowszy numer można zakupić m.in. na stronie Empik.com w tym miejscu »
KOMENTARZE (2)

Różne

Zegarki z Gwiezdnych Wojen

2021-12-07 17:35:40

Firma UNDONE wprowadziła do sprzedaży limitowaną kolekcję zegarków z Gwiezdnych Wojen. Dostępne są trzy modele, z których każdy jest wyposażony w automatyczny mechanizm. Pierwszy z nich ma na tarczy Dartha Vadera, a jego cena wynosi 678€. Drugi, z wizerunkiem Mandalorianina, kosztuje 581€. Za trzeci natomiast trzeba zapłacić 484€. Wszystkie zegarki można obejrzeć i nabyć w tym miejscu.


KOMENTARZE (3)
Loading..