TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Reklama Volkswagena i „Obi-Wan Kenobi”

2022-05-20 16:14:54

Wygląda na to, że premiera „Obi-Wana Kenobiego” będzie bogatsza w różne wydarzenia i promocje od poprzednich seriali. Raczej podobnie jak to było przy filmach, będzie też dźwignią do reklamowania innych produktów „Gwiezdnymi Wojnami”. Pierwszy jest Volkswagen i nowy elektryk tej firmy - ID. Buzz EV. Wykorzystuje on pewne elementy z serialu Disneya. Reklamę możecie obejrzeć poniżej.Szczegóły na temat tego małego droida, znajdziecie w naszym newsie w sekcji spoilerowej.
KOMENTARZE (2)

Różne

P&O 488: Skąd pochodzi niebieskie mleko?

2022-05-15 07:26:16Tym razem dostajemy odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań w historii galaktyki.

P: Jakie zwierzę dojono by uzyskać niebieskie mleko?

O: To doskonale odżywcze mleko pochodzi od eopie, które także dostarczają mięso i skóry. Warto jednak dodać, że w 2006 w kategorii najlepsza komercyjna parodia podczas Star Wars Fan Film Awards, zwyciężył film „Blue Milk”, który przypisywał pochodzenie mleka banthom. To jednak nie jest częścią kanonu.


KOMENTARZE (2)

Różne

4 maja i Ukraina

2022-05-07 09:35:45

Choć okoliczności, mówiąc delikatnie, nie są sprzyjające, to Ukraina nie zapomniała o „Gwiezdnych Wojnach” i ich święcie, czyli 4 maja. Spece od PRu, którzy perfekcyjnie rozumieją, jak należy relacjonować tę wojnę, pozwolili sobie na mały żart, gwiezdno-wojenne nawiązanie. 4 ma 2022 opublikowano kolejne zdjęcie prezydenta Wołodymyra Ołeksandrowycza Zełenskiego, nadzorującego obronę Ukrainy. Niby nic nowego, ale pewien drobny szczegół był dość istotny. Koszulka, którą nosił Zełenski, miała mały gwiezdno-wojenny ozdobnik – X-winga. PRowcy zadbali, by w sieci pojawiło się nie tylko zdjęcie prezydenta, ale też sam myśliwiec na jego koszulce. Odrobina uśmiechu, w tych ponurych czasach.

Tocząca się wojna z rosyjskim najeźdźcą na terytorium Ukrainy to jednak przede wszystkim katastrofa humanitarna, a miliony Ukraińców schroniły się w Polsce. Jeśli ktoś byłby zainteresowany dodatkową pomocą, warto zajrzeć na oficjalny profil rządowy, koordynujący pomoc i zbiórki.
KOMENTARZE (6)

Różne

Premiera „Behind the Mac: Skywalker Sound”

2022-05-04 21:25:32

Kolejną premierą z okazji święta Star Wars jest krótki film dokumentalny „Behind the Mac: Skywalker Sound” od Apple. Jego twórcy zabierają widzów na ranczo Skywalkera aby zobaczyć jak pracowali ludzie ze Skywalker Sound zajmujący się ścieżkami dźwiękowymi do wielu produkcji na przestrzeni ostatnich 40-tu lat. Materiał możecie obejrzeć poniżej.


KOMENTARZE (1)

Różne

P&O 486: Czy Obi-Wan to brat Owena Larsa?

2022-05-01 07:15:29Dziś mało kto o tym pamięta, ale kiedyś mocno zastanawiano się nad tym pytaniem. Nie bez powodów, o tym w odpowiedzi.P: Czy Obi-Wan Kenobi to brat Owena Larsa?

O: Nie. Oni pochodzą z dwóch osobnych rodzin, które nie dzielą więzów krwii. Chociaż kilka materiałów, które opublikowano w 1983 i późniejszych latach wskazuje na to, że te postacie są spokrewnione. Te materiały bazują na przeterminowanych i ostatecznie porzuconych informacjach.
Owen Lars jest synem Cliegga Larsa. Rodzice Obi-Wana pozostają nieznani, a on ma z nimi niewielkie lub żadne kontakty, wychowując się w świątyni Jedi. Jest za to świadom posiadania brata, ale bardzo niewiele informacji na temat tego brata opublikowano.

K: Jude Watson w serii „Uczeń Jedi” wspomniała, że brat nazywał się Owen, co ożywiło wówczas dyskusję na nowo.
KOMENTARZE (2)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 05/2022

2022-04-19 00:56:10 Blue Ocean Polska


Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już najnowszy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 14,99 zł, do którego został dołączony minizestaw „Imperialna maszyna krocząca AT-AT”, paczka pięciu kart LEGO Star Wars Seria 3 oraz specjalna karta limitowana.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 10 maja a dodatkiem będzie minifigurka „Wojownik Tuskeński”.

Najnowszy numer można zakupić m.in. na stronie Empik.com w tym miejscu »
KOMENTARZE (1)

Różne

Biurkowy X-wing trzymadełko na długopisy

2022-04-05 21:19:12

Bałagan na biurku? Jest rozwiązanie, trzymadełko na długopisy, najlepiej w kształcie X-winga. Takie cudo pojawiło się na Etsy. Kosztuje koło 150 PLN plus koszty wysyłki. Produkt rzemieślniczy, ograniczona ilość.


KOMENTARZE (2)

Różne

Pelikanon oficjalnie wchodzi do kanonu [aprilis]

2022-04-01 12:34:16


Od jakiegoś czasu dla wielu fanów problematyczna stawała się nazwa „Nowy Kanon” — ani on nowy, a dla wielu nawet niezbyt kanoniczny. Określenie „Kanon” też wydaje się błędne, gdyż sugeruje jakoby był tym jedynym, najważniejszym i najlepszym, a przecież „Stary Kanon” wciąż jest żywy w sercach wielu fanów Gwiezdnych Wojen — szczególnie na Bastionie Star Wars, do którego przymiotnik „stary” pasuje jak znalazł. Część z Was stosuje po prostu „Kanon Disneya”, lecz owa nazwa wskazuje na to, że kanon ten należy do firmy Disney, a wiadomym jest, że za wszystko co w nim zawarte odpowiada tylko Kathleen Kennedy.

Wyszliśmy więc naprzeciw tym wszechobecnym problemom i postanowiliśmy wprowadzić oficjalną nazwę, która od dziś należy używać w kontekście kanonu powstałego w 2014 roku. Mowa oczywiście o nazwie „Pelikanon”, która idealnie oddaje sedno sprawy. Niezależnie od tego czy poznajesz Star Wars z Pelikanonu czy nie to nazwa ta sprawdza się wręcz idealnie. Czyż ktoś kto gardzi współczesnymi historiami z tego uniwersum nie nazwałby pelikanem kanonu tego, kto czyta książki i komiksy w nim zawarte? Czy ktoś kto czyta owe pozycje nie zostanie nazwany „pelikanem”, nawet jeśli nim nie jest? I w końcu, czy najlepsza postać z obu sezonów „The Mandalorian” i pierwszego sezonu „The Book of Boba Fett” nie nazywa się Peli Motto? Wszystko więc wydaje się jasne i słuszne. Serdecznie zachęcamy do używania nowego nazewnictwa. Oczywiście jesteśmy środowiskiem tolerancyjnym i nadal można używać innych określeń, ale może się to wiązać z pomniejszymi ostrzeżeniami wydawanymi przez moderację.
KOMENTARZE (8)

Różne

Obi-Wan Kenobi w „Porze Imperatora”

2022-03-19 02:32:43 Pora Imperatora

Trzy dni temu pojawił się nowy odcinek podcastowej wersji „Pory Imperatora”, od dziś dostępny nie tylko na YouTube (link poniżej), ale też na serwisach Spotify oraz Anchor. Tym razem prowadzący kłócili się, przerywali i wchodzili w słowo jak w polskim Sejmie, a to ze względu na różne opinie o teaserze serialu Obi-Wan Kenobi. Ale to dopiero w drugiej połowie odcinka, bo wcześniej przez godzinę kłócili się o Batmana.

Najnowszy odcinek „Pory” można odsłuchać na Spotify oraz Anchor oraz obejrzeć pod linkiem poniżej.Najświeższym źródłem informacji o kolejnych odcinkach oraz przestrzenią do kontaktu z autorami jest strona Pory Imperatora na Facebooku. Zapraszamy.


Temat na forum
KOMENTARZE (0)

Różne

Fragment smoka krayt

2022-03-18 17:40:42

Zazwyczaj piszemy o rękodziełach i gadżetach, tym razem będzie o pamiątkach z planu, sprzedawanych w pamiątkowych opakowaniach. To jednak znów dzieło fanów, którzy pojechali do Tunezji, odnaleźli fragmenty dekoracji i zrobili z tego interes. Niewielki fragment makiety szkieletu smoka krayt można kupić tutaj. Kosztuje niecałe 550 PLN, cena wysyłki nie jest wliczona. Sprzedawca ma też jeszcze bardziej pamiątkowe opakowanie i fragmenty domostwa Larsów.Resztek smoka krayt raczej w Tunezji oglądać nie można. Domostwo Larsów zostało odrestaurowane przez fanów kilka lat temu. Opis lokacji w Tunezji znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (3)
Loading..