Różne

Problem z finalizacją zakupu Foxa

14

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Disney nabył 20th Century Fox, a właściwie cały holding 21th Century Fox, w którego skład wchodzi kilka firm (więcej). Bob Iger mógł tym samym dołożyć sobie kolejną wisienkę na torcie, zwłaszcza, że miałby pokaźne archiwum filmów, wszystkie prawa do „Gwiezdnych Wojen”, a nawet prawa dystrybucji do „Avatara”. Wzmocniłoby to pozycję Disneya, zwłaszcza nowej platformy streamingowej. Dokumenty zostały podpisane, więc wszystko szło ku dobremu, ale... i tu zaczynają się schody. Taką transakcję muszą zatwierdzić akcjonariusze 21th Century. Byliby skłonni to zrobić, tyle, że dostali lepszą ofertę.Bob Iger i Rupert Murdoch


Iger zaproponował im 52,4 miliardy USD w akcjach Disneya. Te oczywiście mają kurs zmienny. Comcast złożyło im kontrpropozycje. 65 miliardów USD, ale wypłacone przelewami. Żadnych ściem z akcjami. Comcast wysłało też prośbę do akcjonariuszy by odrzucili umowę z Disneyem. W takim wypadku czekają ich olbrzymie kwoty umowne, ale i tak zapłaci za to firma, której się wyzbywają, pieniądze zaś wpłyną na konto.

Jest wielce prawdopodobne, że Bob Iger nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i podbije stawkę. Dla nas to o tyle ciekawa sytuacja, że od tej umowy ważą się dalsze losy „Nowej nadziei”, do której część praw ma Fox, część Lucasfilm (czyli Disney).

Niecodzienna promocja „Hana Solo” w Madrycie

11

W Madrycie znajduje się stacja metra Sol. Z okazji premiery „Hana Solo” w stolicy Hiszpanii Disney i Lucasfilm wraz z władzami miasta przygotowały nietypową promocję. Od 24 maja do 1 czerwca stacja zmieniła nazwę na „Han SOLo”.

Niestety metro wróciło już do normy, ale sama promocja zapada w pamięć.„Atak na zamek” w czasopiśmie dla dzieci

4

W marcu do sprzedaży trafiła publikacja „Koloruj, czytaj, naklejaj: Atak na zamek”, o czym informowaliśmy niedawno. Egmont jednak uznał, że warto wydać publikacje ponownie w ramach cyklicznego czasopisma „Koloruj, czytaj, naklejaj”, który ukazuje się co miesiąc w sprzedaży. Broszurkę zakupicie w cenie 6,99 PLN.

Kolorowy magazyn dla dzieci. Każdy numer poświęcony jest innej postaci ze świata bajek Disneya. Najmłodszych czytelników przeniesie w magiczny świat filmowych bohaterów. W środku znajdziemy ilustrowane opisy ich przygód, kolorowanki, łamigłówki i naklejki.

Kelly Marie Tran przegrała walkę z hejterami

61

Na dniach aktorka Kelly Marie Tran, która w „Ostatnim Jedi” wcieliła się w rolę Rose postanowiła zniknąć z portali społecznościowych, w szczególności z Instagrama. Kelly zarejestrowała się tam podczas promocji VIII Epizodu i starała się być w miarę blisko fanów. Obecnie usunęła wszystkie posty, zostawiając czyste konto.Niedawno także Daisy Ridley opuściła (po raz kolejny) media społecznościowe mając dość intensywności i wściekłości niektórych fanów Sagi (ale nie tylko). Daisy jednak wdała się dodatkowo w dyskusje polityczne, co jedynie przyciągnęło kolejne grono hejterów. Wzmożonych ataków personalnych Ridley nie wytrzymała i musiała poddać się terapii, by dojść do siebie.

W przypadku Kelly poszło tylko i wyłącznie o Rose. O ile Rose można krytykować, bo to postać napisana i zagrana tak a nie inaczej, więc stosując różne kryteria da się to subiektywnie ocenić, o tyle utożsamianie Rose z Kelly i obwinianie ją za zły odbiór „Ostatniego Jedi” to już zdecydowane przegięcie. Kelly obrywało się za wszystko, od pochodzenia etnicznego, po krytykę płci czy nieprzychylne uwagi na temat jej wyglądu. Niektórzy jednak obwiniali ją także o zniszczenie sagi „Star Wars”. Tran przez miesiące starała się jakoś ignorować bądź bronić, ale ostatecznie przegrała walkę z hejterami.

Kelly Marie Tran nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie. Za to w obronę wziął ją Rian Johnson, który skrytykował ataki i część negatywnie nastawionych fanów – lub raczej hejterów, przy okazji wdając się w ostre dyskusje z niektórymi z nich. Reżyser i scenarzysta przyznał też, że zdecydowana większość fanów, których spotkał, taka nie jest. To zaledwie pewien nieliczny, acz wyjątkowo szkodliwy odsetek. Warto przypomnieć, że kilka osób groziło mu nawet, że go zabiją, za to co zrobił z VIII Epizodem. Obecnie w sieci także trwa nagonka na Kathleen Kennedy, która według hejterów zrujnowała sagę. Najnowsze plotki sugerują, że Kathleen zmęczona fanami już szuka swojego następcy lub następczyni. Niektórzy wskazują, że może nią być Kiri Hart, która odpowiada za wprowadzenie wielu kobiet tak do kanonu jak i Story Group, więc z pewnością również nie będzie miała łatwo z hejterami.

P&O 282: Co sprawia że fantastyczna scenografia wydaje się rzeczywista?

6Na to pytanie odpowiada Gavin Bocquet, scenograf prequeli.

P: Zdjęcia z lokacji wyglądają w filmie jakby rzeczywiście istniały. Jakie główne elementy sprawiają, że fantastyczne środowisko wydaje się być rzeczywistym?

O: George Lucas zawsze wolał używać prawdziwych lokacji, o ile było to możliwe, tworząc swoje inne światy. Nieważne czy były to pustynie w Tunezji, czy lodowce w Norwegii czy pałace w południowych Włoszech. Kręcąc te prawdziwe środowiska, otrzymujemy ich integralność i realizm, a one same sprawiają, że publiczność jest w stanie w nie uwierzyć. Nawet więcej, jest w stanie rozpoznać niektóre miejsca. Oczywiście rozwija się je dodając część środowiska cyfrowo, czy to jakiś przedmiot, pojazd lub strój. To sprawia, że oryginalna lokacja jest przerobiona w coś nowego, w zupełnie inne miejsce.

Magazyn LEGO Star Wars 06/2018

2

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już czerwcowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 10,90 zł, do którego został dołączony minizestaw „Droid-pająk”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 29 czerwca a dodatkiem będzie minizestaw „Quad-jumper”.

W sklepach można również znaleźć wcześniejsze numery magazynu.

Disney ogłasza otwarcie „Galaxy’s Edge”

2

Tym razem krótko. O tym, że „Galaxy’s Edge” powstaje wiemy od dawna. Disney w końcu zapowiedział przybliżoną datę otwarcia nowej gwiezdno-wojennej atrakcji. W Anahaim w Disneyland Restort park poświęcony „Gwiezdnym Wojnom” zostanie otwarty latem 2019. Natomiast w Orlando w Walt Disney World Resort saga zagości dopiero późną jesienią 2019. W obu przypadkach z pewnością będzie to wydarzenie medialne.

Na razie nie ma informacji kiedy możemy spodziewać się „Galaxy’s Edge” np. w Paryżu.

Co włożysz na premierę „Hana Solo”?

przepastny Internet
20

Pierwsze pokazy „Hana Solo” już za nami, ale większość z nas dopiero wybiera się do kina. Czy premiera nowego filmu Star Wars nie jest dobrym momentem, żeby ubrać się trochę inaczej niż na co dzień? Oczywiście można przywdziać kostium z prawdziwego zdarzenia lub wrzucić na grzbiet jedną ze starwarsowych koszulek, ale jest jeszcze jedna opcja – ubrać zwykłe ubrania i zestawić je tak, by kojarzyły się z postacią z Gwiezdnych Wojen.
W przeszłości pisaliśmy już wielokrotnie o podobnych zestawach, znajdziecie je w tym miejscu. Dziś prezentujemy kilka przykładów, jak według fanów można nawiązać do Hana Solo, Chewbaccy oraz Landa Calrissiana za pomocą swojej garderoby (i ewentualnie kilku gadżetów). Może zainspiruje to kogoś do pobuszowania w szafie? A może nawiążecie do kostiumów z nowego filmu?

P&O 280: Ile prawdziwego świata zostaje w projektach „Gwiezdnych Wojen”?

2Dziś kolejne pytanie o metodologię pracy, tym razem skierowane do artysty koncepcyjnego, Douga Chianga.P: Ile z prawdziwego świata pozostaje w projektach „Gwiezdnych Wojen”?

O: Całkiem sporo. Większość poszukiwań jakie robimy, gdy tworzymy projekty, to studiowanie świata wokół nas. Pomysły są wszędzie, trzeba tylko wiedzieć gdzie ich szukać i jak. Inspiracją może być coś tak prostego jak zardzewiały zawias w drzwiach, czy tak skromny jak zakurzony cent. Zawsze staramy się, by nasze projekty bazowały na rzeczywistości, to daje im solidne fundamenty. Jednym z niebezpieczeństw projektowania alternatywnego uniwersum jest stworzenie czegoś fantazyjnego acz pozbawionego podstaw w rzeczywistości. Takie projekty bardzo szybko się „starzeją”.

Lando Calrissian rapuje, upomina i rozśmiesza

YouTube
5

Donald Glover, aktor wcielający się w rolę Lando Calrissiana w nadchodzącym "Hanie Solo", to człowiek bardzo wielu talentów. Zaczynał swoją karierę jako komik, DJ, potem pracował jako scenarzysta serialowy, a szerokiej publiczności najbardziej znany jest jako aktor. W ostatnich latach zajął się też pisaniem i samodzielnym prowadzeniem serialu "Atlanta" na stacji FX, który przyniósł mu wiele nagród. W 2008 roku zaczął też zdobywać scenę muzyczną, pisząc i publikując piosenki, jako Childish Gambino. Jego muzyka to mieszanka rapu, soulu i funku, jego płyty sprzedają się w rekordowych ilościach, a za swoją ostatnią "Redbone" zdobył nagrodę Grammy.

Przy okazji promocji "Hana Solo" Donald Glover pojawił się w amerykańskim programie "Saturday Night Live", i przy tej okazji zaprezentował swoją nową piosenkę "This is America". Zaraz po premierze w internecie pojawił się teledysk do tego utworu. Zarówno piosenka jak i wideo są surową satyrą na obecną sytuację polityczną czarnoskórej części mieszkańców Ameryki. Wideo pełne jest nawiązań do wydarzeń politycznych USA ostatnich lat, brutalności policji wobec czarnoskórych, i zobojętnienia masowej publiczności na cierpienie, która łatwo traci skupienie na rzeczach ważnych, skupiając się na prostych rozrywkach. Imponujący wideoklip spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem: w pięć dni po publikacji, wideo ma już ponad 61 milionów wyświetleń.
Żeby załagodzić trochę ten cięższy nastrój, we wspomnianym odcinku "Saturday Night Live", Donald Glover zagrał w jednym skeczu jako Lando Calrissian, w kostiumie z nowego filmu:Co ciekawe to nie pierwszy Lando, który śpiewał i nagrywał płyty. Billy Dee Williams również miał w swojej przeszłości karierę muzyczną, między innymi wydał płytę "Let's Misbehave", która promowana była piosenką o tym samym tytule:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.