Różne

„Star Wars Adventures” 2/2018

empik.com
11

Od wczoraj w sprzedaży możecie znaleźć drugi tegoroczny numer czasopisma dla dzieci "Star Wars Adventures", który ukazuje się w Polsce jako kwartalnik w nakładzie wydawnictwa Egmont Polska. W środku poza komiksem, plakatem, tekstami i zabawami dla najmłodszych, otrzymamy gadżet - wodny turbolaser. Magazyn kosztuje 9,99 PLN .

Magazyn poświęcony kultowej sadze pt. "Gwiezdne wojny". Znajdziemy w nim wyselekcjonowane komiksy, bazę wiedzy z zakresu uniwersum Star Wars, ciekawostki dotyczące produkcji filmowych i aktorów, a także łamigłówki i zagadki. Do każdego numeru dołączony jest prezent.

Zastawa stołowa Lando

5

Wśród ostatnio zaprezentowanych gadżetów znalazły się również takie, które pozwolą wprowadzić element z Gwiezdnych Wojen na stoły z jedzeniem i stoliki z trunkami. Do sprzedaży trafi bowiem cała zastawa w stylu Lando Calrissiana z „Hana Solo”: talerze, sztućce, szklanki i różnej wielkości kieliszki. Nie jest jeszcze znana cena poszczególnych produktów, na taką informację będziemy musieli poczekać, aż trafią do sprzedaży na Amazon lub ThinkGeek.

Denny’s i „Han Solo”

14

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj rozpoczęła się kampania reklamowa łącząca sieć „Denny’s” oraz „Hana Solo”. W sieci „Denny’s” obecnie jest już specjalne menu, a także korzystając częściej można uzbierać zestaw kart kolekcjonerskich.Oczywiście najciekawsza w tym wszystkim jest reklama, zawierająca jak można przypuszczać fragment filmu.My czekamy na premierę do 25 maja.

Vader to czajnik

7

Przedmiotów kuchennych bazujących na „Gwiezdnych Wojnach” było wiele. Także czajników, także z Vaderem. Kolejny produkt tego typu jest bardzo typowym czajnikiem, ale przy tym dobrze gra na skojarzeniach. Nadaje się do kuchenek elektrycznych, gazowych, czy indukcyjnych. Mieści 1,7 litra wody. Minus to oczywiście by go wyczyścić trzeba myć ręcznie. Można go zakupić np. na Amazonie za niecałe 50 USD.Lucasfilm wygrywa batalię o nazwę napojów

8We wrześniu 2015 roku w Australii Stephen Muller złożył wniosek o zarejestrowanie znaku nazwy „theforceawakens” jako znaku towarowego dla serii napojów. Nie uszło to uwadze Lucasfilmowi i machiny korporacji ruszyły do walki o zachowanie tej nazwy dla siebie. Kilka dni temu sprawa znalazła ostateczne rozwiązanie.

Lucasfilm podczas walki o zachowanie tej nazwy przedstawił w ramach dowodów m.in. informacje o kampaniach reklamowych, prezentacji tytułu „The Force Awakens” w 2014 i sprzedaży gadżetów, która wystartowała 4 września 2015. Prawnicy argumentowali, że przy tak szeroko zakrojonej akcji promocyjnej prawie niemożliwe jest aby ktoś próbował zarejestrować nazwę „theforceawakens” bez świadomości o jej powiązaniu z filmowym epizodem.

Ostatecznie przychylono się do argumentacji Lucasfilmu i uznano, że rejestracja takiej nazwy wprowadzałaby konsumentów w błąd. W tym przypadku Moc nie będzie mogła się przebudzić po wypiciu napoju.

Którą postacią z „Gwiezdnych Wojen” jesteś?

33Przez ostatnie miesiące na zlecenie Bastionu przeprowadzono rozległe badania mające pomóc znaleźć odpowiedzi na nurtujące fanów pytania. Po analizie wielu ankiet specjaliści przygotowali trzy testy, których wypełnienie pozwoli rozwiać wiele wątpliwości. Jeśli zastanawialiście się kiedyś którą postacią z „Gwiezdnych Wojen” byście byli lub kto ze świata Star Wars byłby Waszym partnerem to mamy na to odpowiedź! Wystarczy, że wypełnicie jeden z przygotowanych dla Was testów.

Testy


Update: Zestaw testów został oczywiście przygotowany z uwagi na prima aprilis bez konsultacji z gronem specjalistów. Niemniej jednak życzymy dobrej zabawy podczas ich wypełniania, a w przyszłości możecie spodziewać się kolejnych mniej lub bardziej absurdalnych testów.

Magazyn LEGO Star Wars 04/2018

7

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już kwietniowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 10,90 zł, do którego został dołączony minizestaw „Imperialny prom”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 27 kwietnia a dodatkiem będzie minifigurka „Finna - bohatera Ruchu Oporu”.

W sklepach można również znaleźć wcześniejsze numery magazynu.

Rusza budowa muzeum Lucasa

15

W Los Angeles ruszyła w końcu budowa Muzeum George’a Lucasa. Oficjalna nazwa to Museum of Narrative Art. Będzie ono poświęcone w dużej mierze sztuce opowiadania historii. Muzeum jest zlokalizowane w Exposition Park, blisko centrum Los Angeles, dość blisko Uniwersytetu Południowej Kalifornii, gdzie studiował Lucas.

Muzeum zostanie otwarte w 2021. Koszt budowy i otwarcia Lucas i jego żona Mellody Hobson szacują na miliard dolarów. Będzie to największa taka prywatna inwestycja w Los Angeles.

W muzeum będzie można obejrzeć zarówno eksponaty z filmów Lucasa, jak i jego kolekcję sztuki, którą zebrał przez lata.

Ponieważ sam budynek miał być unikalny i wyjątkowy, spotkało się to z protestami władz. Pierwotnie muzeum miało powstać w San Francisco, później w Chicago. Próby rozpoczęcia budowy zajęły prawie dekadę. Teraz Lucas osobiście wziął udział w uroczystym rozpoczęciu prac.

Galaxy's Edge rośnie

Disney Parks blog
4

Na blogu parków Disneya zaprezentowano filmik z przelotu dronem wokół budowy fragmentu parku poświęconego Gwiezdnym Wojnom. Jak można zobaczyć nabiera on już docelowych kształtów. Przypomnijmy, że Star Wars: Galaxy’s Edge otwarte ma zostać w 2019 roku w Orlando i Anaheim. Poza atrakcjami w parku powstanie również przylegający do niego hotel, w pełni stylizowany na obiekt ze świata Star Wars.

Magazyn LEGO Star Wars 03/2018

2

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już marcowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 10,90 zł, do którego została dołączona minifigurka „Imperialnego pilota promów”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 30 marca a dodatkiem będzie minizestaw „Imperialny prom”.

W sklepach można również znaleźć wcześniejsze numery magazynu.

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.