TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Kosmiczna karafka szturmowiec

2023-09-16 17:34:11

O karafce w kształcie szturmowca kiedyś już pisaliśmy. Tym razem pojawiła się prawdziwie kosmiczna promocja. Można kupić karafkę, która poleci w kosmos. No dobra, to już trochę naciągane, w każdym razie będzie gdzieś blisko granic stratosfery. Kosztuje 99,95 USD i można ją zakupić tutaj.Tu warto jednak dodać odrobinę wyjaśnienia. Nie chodzi o nowy sposób na wyciąganie pieniędzy od fanów, a raczej jest to forma szukania pieniędzy przez studentów, którzy pragną w ramach swoich zajęć wysłać balon. Karafka ma zwrócić uwagę i sprawić, by ktoś zasponsorował im ten eksperyment. Prawdę mówiąc ten pomysł z karafką w kształcie szturmowca nie jest jedyny, wysyłali balonami także inne przedmioty.
KOMENTARZE (2)

Różne

Oryginalny X-wing wystawiony na aukcję

2023-09-12 17:24:24

W połowie października odbędzie się aukcja kolekcji zmarłego modelarza Grega Jeina. Na aukcji organizowanej przez Heritage Auctions znalazło się kilka rzeczy związanych z „Gwiezdnymi Wojnami”, ale także innymi filmami. Obecnie wystawiono prawie 556 przedmiotów, które można przejrzeć tutaj.

Najdroższy z nich to model X-winga, który grał w „Nowej nadziei” (myśliwiec dowódcy Czerwonych). Cena wywoławcza to 400 tyś. USD. O połowę tańszy jest strój szturmowca. Jest też sporo innych rzeczy.

Wracając jednak do X-winga. Industrial Light & Magic zrobiło kilka jego modeli, jedne były przeznaczone do wysadzenia, inne jak ten ocalały, bardziej szczegółowe do bliższych zdjęć.

W zeszłym roku X-wing wystawiony na aukcji został sprzedany za 2,3 miliona USD (więcej). Aukcja odbędzie się 15 października. Zobaczymy jaką uzyska cenę.
KOMENTARZE (7)

Różne

Nowości w parkach Disneya

2023-09-11 19:44:25

W ten weekend podczas imprezy Destination D23 zaprezentowano nowości, których możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach w parkach Disneya. Fani Gwiezdnych Wojen również mogli znaleźć coś dla siebie wśród tych zapowiedzi. Star Tours jest jedną z głównych atrakcji związanych z naszym ulubionym uniwersum, już od lat przyciągającą wielu fanów. W przyszłym roku rozszerzone miało być o zestaw nowych przygód, związanych z całkowicie nowymi lokacjami. Teraz zapowiedziano również, że swoją rolę odegra w tym Ahsoka Tano. Nowych przygód w Star Tours można się spodziewać wiosną przyszłego roku.

Tymczasem do „Galaxy’s Edge” dołączają kolejne postacie z nowych seriali. Tym razem na miejscu pojawiła się Hera Syndulla.


KOMENTARZE (5)

Różne

Magnes Loth-kot

2023-08-24 19:43:55

Nie byłoby serialu gwiezdno-wojennego bez kolekcjonariów. „Ahsoka” nie jest tu żadnym wyjątkiem. A co więcej, stara się podążać tropem Grogu i droida LO-LA59 w postaci miłych bohaterów idealnie nadających się na gadżety. I choć za „Ahsoką” stoi Dave Filoni, to nie dostaliśmy tym razem żadnego wilka, a kota. A dokładniej Loth-kota, który właśnie pojawił się w ofercie Regal Robot. Jest on oczywiście częścią większej kolekcji bestii z „Gwiezdnych Wojen”. Dla Amerykanów kosztuje 29,99 USD plus 6 USD za wysyłkę. Do Europy wysyłka kosztuje więcej, nie jest wylistowana na stronie. Magnes można kupić tutaj.Jakby ktoś nie zauważył, to produkt jest ręcznie malowany.
KOMENTARZE (7)

Różne

Lucasfilm zamyka studio w Singapurze

2023-08-16 17:25:32

Cięć w Disneyu ciąg dalszy. Tym razem trafiło na Industrial Light & Magic. Jak donosi Variety, Lucasfilm zamyka swoją spółkę córkę w Singapurze. Dotychczas zajmowała się ona głównie efektami specjalnymi (ILM), a także animacją. W związku z tą decyzją prace straci 300 osób.Pracownicy staną przed wyborem, albo dostaną odprawę, albo firma pomoże im się przenieść do innej lokacji (np. Londyn, Vancouver, Mumbaj, San Francisco czy Sydney). Warto dodać, że optymalizacja kosztów zaczęła się już jakiś czas temu. W 2021 sprzedano budynek, który był siedzibą Lucasfilmu w Singapurze. Budynek otworzono w 2013, przypominał Piaskoczołg, o czym pisaliśmy tutaj.

Studio w Singapurze powstało w 2004 roku. Lucasfilm z jednej strony chciał pozyskać talenty z regionu Azji wschodniej i Pacyfiku, z drugiej George Lucas i Dave Filoni stworzyli specyficzny model zmianowej pracy nad animacjami, takimi jak „Wojny klonów”. W USA w dzień obrabiano materiał, który z ich punktu widzenia, w nocy przygotowano w Singapurze. A następnie Singapur nanosił poprawki i kontynuował pracę wg wytycznych.

Choć początkowo działało tam bardziej Lucasfilm Animation, obecnie jak twierdzi Joel Aron, nad animacją pracuje się głównie w siedzibie w San Francisco, albo coraz częściej zdalnie z domu. Zamknięcie studia w Singapurze nie spowoduje żadnych zmian w harmonogramie kolejnych sezonów „Parszywej zgrai” czy „Opowieści Jedi”.

Model produkcyjny wdrożony przez Lucasa już dawno nie funkcjonuje. Singapur w Azji jest raczej prestiżową lokacją (drogą), co nie sprzyja optymalizacji kosztów. Poza „Wojnami klonów” w studiu w Singapurze powstawały częściowo seriale „Rebelianci” i „Ruch Oporu”, a także film „Strange Magic”.
KOMENTARZE (6)

Różne

Gwiezdno-wojenny bukiet ślubny

2023-07-15 19:30:26

Ślub to ważne wydarzenie w życiu, także dla fanów „Gwiezdnych Wojen”. W tym drugim wypadku warto pomyśleć o jakimś gadżecie. Pisaliśmy już o wielu, ale jeszcze nie było bukietów ślubnych. A może by taki bukiet w formie rękojeści miecza świetlnego Dartha Vadera? Czemu nie. Już takie coś sprzedają tutaj, za jakieś 70 Euro.


KOMENTARZE (1)

Różne

Ledowa lampka TIE Fighter

2023-07-04 22:38:13

Choć ledowych lampek widzieliśmy już sporo, dodajemy kolejną do kolekcji. Tym razem to lampka TIE Fighter. Oficjalna nazwa produktu to Lampka LED 3D Plexido Myśliwiec Star Wars. Produkt ma podświetlanie w 16 odcieniach, możliwość zrobienia graweru z imieniem. Obecnie kosztuje 99,90 PLN i można go zamówić tutaj.


KOMENTARZE (7)

Różne

„Sokół Millennium” od Swarovskiego

2023-06-26 21:03:19

Czasem pojawiają się produkty, na które mogą sobie pozwolić jedynie prawdziwie zaangażowani fani, którzy nie boją się nawet władować w kredyt, byle móc realizować swą pasję. Właśnie dla takich naprawdę oddanych marce osób Swarovski przygotował nie lada gratkę. „Sokół Millennium” w wersji limitowanej.Pełen dynamiki egzemplarz z Edycji Limitowanej, w którym kunszt rzemieślniczy mistrzów firmy Swarovski łączy się z magią uniwersum Star Wars. Przygotowanie każdej sztuki, ozdobionej ponad 25 000 ręcznie osadzanymi kryształami w słynnej technice Pointiage®, zajmuje ponad 160 godzin. Czarna metalowa podstawa z charakterystyczną w pełni lustrzaną powierzchnią wzmacnia olśniewający blask tego wyjątkowego przedmiotu. Egzemplarz z limitowanej kolekcji, zawierającej łącznie 100 numerowanych sztuk na całym świecie, jest dostarczany w wysokiej jakości niebieskiej walizce z certyfikatem autentyczności. Numer wydania jest wygrawerowany na okrągłej metalowej tabliczce na podstawie. Przedmiot dekoracyjny. Produkt nie jest zabawką. Nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Całość ma rozmiar: 16 x 26 x 18.5 cm. Kosztuje jedyne 70 tysięcy PLN. Niestety obecnie już się wyprzedały, więc albo można próbować zgłosić się do Swarovskiego z prośbą o reedycję, albo szukać z drugiego obiegu. Cena jednak może być wyższa.

O poprzedniej kolekcji pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (4)

Różne

Hayden Christensen w rozmowie z Diego Luną

2023-06-09 20:37:44

Od kilku lat Variety wypuszcza serię nagrań w których dwóch aktorów rozmawia ze sobą, prowadząc luźny wywiad. W tym roku na jednym z filmików z tej serii rozmawiają ze sobą Diego Luna i Hayden Christensen. Aktorzy opowiedzieli między innymi o tym jak trafili do Gwiezdnych Wojen, jakie znaczenie i wpływ na nich miał ten występ oraz o wielu różnych wspomnieniach z planu. Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy (przypominamy również, że YT daje możliwość tłumaczenia napisów - nie jest to perfekcyjne, ale może pomóc jeśli ktoś nie zna angielskiego).


KOMENTARZE (1)

Różne

Ming-Na Wen uhonorowana własną gwiazdą

2023-05-23 21:16:17

Ming-Na Wen jest kolejną aktorką związaną z Gwiezdnymi Wojnami, która uhonorowana zostanie własną gwiazdą w Hollywoodzkiej alei gwiazd. Nastąpi to 30. maja pod koniec obchodzonego w Stanach miesiąca dziedzictwa Amerykanów pochodzenia azjatyckiego i mieszkańców wysp Pacyfiku. Ming-Na Wen w Gwiezdnych Wojnach grała Fennec Shand w serialach „The Mandalorian” i „Księga Boby Fetta”. Poza tym zaś podkładała głos tejże łowczyni nagród w serialu "Parszywa Zgraja".


KOMENTARZE (6)
Loading..