TWÓJ KOKPIT
0

Różne

„Mroczne widmo” lat 50

2024-04-14 16:42:23 youtube.com

Rok temu pisaliśmy o sztucznej inteligencji i narzędzi, które ją wykorzystują do tworzenia kuriozalnych mariaży z charakterystycznymi motywami z naszej rzeczywistości. Tym razem wykorzystano inspiracje kinem lat 50 i użyciu kamer Super Panavision 70. Można też zobaczyć materiały odnośnie „Nowej nadziei” tutaj i tu.
Zainteresowanych dyskusją na temat AI zapraszamy na nasze forum.
KOMENTARZE (5)

Różne

Lucasfilm świętuje 25-lecia „Mrocznego widma”

2024-04-13 13:37:25

W siedzibie Lucasfilm w San Francisco, przygotowano specjalną wystawę poświęconą 25-leciu „Mrocznego widma”. Wystawę nadzorują Lucas Seastorm i Pete Vilmur. Znajdują się na niej różne przedmioty, gadżety i kolekcjonaria związane z I Epizodem.Wystawa znajduje się w Centrum Sztuki Cyfrowej imienia Lettermana. Sam kampus jest otwarty dla zwiedzających i można bez problemu się po nim przespacerować. W godzinach otwarcia można wejść do holu w którym znajdują się wystawy. Więcej o samym centrum pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (4)

Różne

Amerykańskie kina już gotowe na „Mroczne widmo”

2024-03-30 09:26:53

Wygląda na to, że amerykańskie kina są już gotowe na „Mroczne widmo”. Kukurydza się praży tam praktycznie cały czas, podobnie jak napoje się chłodzą w lodówkach, ale oczywiście tym razem na rocznicowych seansach nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy. Dlatego kubki na napoje i pojemniki na kukurydzę przypominają o 25 rocznicy premiery Epizodu I.Przypominamy, Epizod I wraca do amerykańskich kin 3 maja. Przy okazji będą organizowane maratony 9 części sagi.
KOMENTARZE (6)

Różne

Star Tours: Nowe misje z Ahsoką

2024-03-29 21:19:43

Już 5 kwietnia atrakcja „Star Tours – The Adventure Continues” w parkach Disneya w Orlando, Anaheim oraz Paryżu zostanie rozszerzona o misje związane z trzema serialami. Są to „Ahoska”, „Andor” i „The Mandalorian”.W przypadku serialu „Ahsoka” zobaczymy tu planetę Seatos. Dodatkowo będzie szansa dostać misję od Ahsoki, Cassiana Andora oraz Dina Djarina z Grogu. W sumie obecnie atrakcja oferuje jakieś 250 różnych kombinacji historii, co sprawia, że powtarzanie jej jest raczej unikalnym doświadczeniem.Ostatnie rozszerzenie atrakcji miało miejsce po premierze „Skywalker. Odrodzenie”, gdy dodano tam planetę Kef Bir.Naszą relację ze „Star Tours – The Adventure Continues” możecie przeczytać tutaj. Znając życie, w początkowym okresie, będzie dużo większa szansa, że dostaniemy, któreś z trzech nowych rozszerzeń.
KOMENTARZE (2)

Różne

Reklama „Gwiezdnych Wojen” w Nowym Jorku

2024-03-28 20:54:46

W tym roku 4 maja to nie tylko powrót do kin „Mrocznego Widma” (z fragmentem reklamującym serial „The Acolyte”), ale również wielki powrót 9 epizodów sagi do kin. W ramach maratonów. Niestety chyba tylko w USA. Natomiast właśnie ruszyła sprzedaż biletów na te maratony i Lucasfilm rozreklamował to w dość nietypowy sposób.

W Nowym Jorku oświetlono Empire State Building w ramach specjalnego pokazu świateł i dźwięku. Fragment tego niezwykłego przedstawienia można zobaczyć na YouTubie.


KOMENTARZE (5)

Różne

Kardigan Grogu (poncho)

2024-01-27 11:58:42

Różne gadżety z Grogu już prezentowaliśmy. Ubrania też były, ale jedno z nowszych się wyróżnia, więc warto o tym wspomnieć. To kardigan, czyli damski, rozpinany sweter, który przy okazji przypomina trochę poncho (przynajmniej w tej wersji). A co ważniejsze jest oczywiście w wersji gwiezdno-wojennej. To produkt zaprojektowany przez EMP i kosztuje u nich 202 PLN.
KOMENTARZE (5)

Różne

Lucasfilm pozywa myjnię samochodową

2024-01-03 20:01:17

Właściciel pewnej myjni samochodowej mieszczących się na obrzeżach Santiago w Chile miał ciekawy pomysł na rozkręcenie biznesu. Swoją myjnię nazwał „Star Wash”, a osoby w niej pracujące na co dzień chodziły w kostiumach z Gwiezdnych Wojen - również podczas mycia samochodów. Ułatwił sobie w ten sposób reklamę i wzbudzał dodatkowe zainteresowanie, ale również przyciągnął uwagę prawników Lucasfilmu. W efekcie musi obecnie mierzyć się z pozwem z uwagi na zbyt duże podobieństwo nazwy myjni do marki Star Wars, co może wprowadzać ludzi w błąd. Na nagraniu możecie sami zobaczyć jak wygląda wspomniana myjnia.


KOMENTARZE (7)

Różne

P&O 573: Jak to możliwe, że Ewoki nie wyginęły po bitwie o Endor?

2023-12-31 06:58:29Dziś o tym jak niektórzy fani są podatni na propagnadę...

P: W teorii po bitwie o Endor, wszystkie Ewoki zginęły z powodu odprysków Gwiazdy Śmierci, które spadły na pobliski księżyc? Mam to gdzieś, ale to przecież kanon!

O: Nie, to nie jest kanon. Lucasfilm nie uważa wymarcia wszystkich Ewoków w efekcie kataklizmu nad Endorem za część oficjalnego kanonu. Od czasu do czasu twórcy EU napiszą coś, co wywołuje dyskusje, ale w takich przypadkach jak ten jest to odwoływanie się do imperialnej propagandy.

K: W nowym kanonie resztkami Gwiazdy Śmierci zostały zaśmiecone także inne miejsca w systemie, jak księżyc Kef Bir.
KOMENTARZE (2)

Różne

P&O 571: Jaki procent wśród szturmowcy stanowiły klony w okresie „Nowej nadziei”?

2023-12-17 09:29:27Tym razem pytanie o to jak twórcy uniwersum godzili wizje klasycznej trylogii i prequeli.

P: Jaki procent wśród szturmowców stanowią, w czasach klasycznej trylogii, klony, które pozostały z Wojen klonów?

O: Prawie jedna trzecia szturmowców w okresie „Nowej nadziei” to klony bazujące na genotypie Jango, gdyż nie wszystkie z tych klonów osiągnęły zdolność bojową przed końcem Wojen klonów. Nie wiadomo ile z tych klonów naprawdę walczyło w Wojnach Klonów. Z powodu przyśpieszonego rozwoju, klony z oryginalnej partii, jak Able 1707 z serii komiksowych „Emprie”/„Rebellion”, zatraciły w okresie Epizodu IV, swą szczytową przydatność bojową. Z kolei w powieści Karen Traviss Komandosi Republiki. Prawdziwe barwy są wspomniane klony bazujące na Jango, które hodowano już specjalnie dla Imperium.
KOMENTARZE (1)

Różne

Dave Filoni oficerem kreatywnym w Lucasfilmie

2023-11-22 17:34:12

Choć Dave Filoni już od pewnego czasu sprawuje rolę Chief Creative Officer, teraz o tym napisało Vanity Fair. Zwłaszcza, że wygląda na to, iż rola Filoniego się klaruje i rozwija. Tu jedna uwaga, wcześniej na stronie Lucasfilmu stanowisko nosiło nazwę Executive Creative Director, teraz widać, że pozycja Dave’a w LFL rośnie.

Główna zmiana polega na tym, że choć od dłuższego czasu Filoni był konsultantem w wielu projektach, to jednak zajmował się nimi na dość późnym etapie powstawania. Teraz ma się to zmienić. Filoni będzie jedną z kluczowych osób w Lucasfilmie, blisko współpracującą z Carrie Beck i Kathleen Kennedy.Jak twierdzi sam Filoni, jego rolą nie będzie pisać wszystkich historii samodzielnie. Raczej ma pomóc innym opowiedzieć najlepsze możliwe historie rozsiane po różnych okresach odległej galaktyki. On zaś ma mieć rolę spinającą i doradczą, niczym rada Jedi.

Niestety Filoni nie zdradził żadnych innych szczegółów, co zamierza zrobić z „Gwiezdnymi Wojnami”, choć chodzą plotki, że ma plan na cały okres między klasyczną trylogią a sequelami.
KOMENTARZE (10)
Loading..