TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Ale YaYa - nowa religia :-)

2001-03-06 11:38:00

Przepraszam że wczoraj nic nie napisałem na ten temat, ale po prostu nie mogłem - śmiech mi na to nie pozwalał, jeszcze mnie boki bolą ! Jakaś bliżej nieokreślona grupa "faaanów" Gwiezdnych Wojen z Nowej Zelandii, wpadła na pomysł założenia, zarejestrowania nowej religii opartej o... no właśnie - filozofię Rycerzy Jedi. Informacja ta ukazała się na stronie Wirtualnej Polski i chyba lepiej będzie jak sami zapoznacie się z tym niusem:

.... Fani filmu "Gwiezdne wojny" starają się, by filozofię Jedi uznano w Nowej Zelandii za oficjalną religię. Rozpoczęli w tym celu wielką kampanię internetową. Tysiące osób w Nowej Zelandii otrzymało pocztą elektroniczną specjalną ankietę. Mają w niej zadeklarować swój stosunek do religii. Oprócz oficjalnych, między innymi chrześcijańskiej, buddyjskiej i hinduizmu, mogą zaznaczyć "inną".
Według fanów "Gwiezdnych wojen", filozofia Jedi zostanie uznana za religię oficjalną, gdy poprze ją co najmniej osiem tysięcy osób. Innego zdania jest Elizabeth Clements z nowozelandzkiego biura spisu ludności, która uznała całą akcję za farsę. (jask) ....


Czyżby ich pokopały kangury, podziobały dziobaki, a może to sprawka diabla tasmańskiego, albo co jest najbardziej prawdopodobne tego świstaka, co siedzi i zawija w te sreberka - tak to napewno jego sprawka !
I do twych drzwi zapuka "załoga J' (edi) i mistrz Kolabor i wręczą Ci biblię do kolorowania - jedni już tacy chodzą po domach !! :-P
KOMENTARZE (1)

Różne

Fuzja "ASW" i "OM"

2001-03-05 11:40:00

Dwa najpopularniejsze i najstarsze polskie serwisy internetowe poświęcone Gwiezdnym Wojnom: Archiwum Star Wars i Ord Mantell, połączyły swe siły i stworzyły jedem serwis, a nawet powiem modnie PORTAL, o swojsko brzmiącej nazwie "Imperial City OnLine". Martwi mnie, jako Warszawiaka jedna sprawa, a raczej napis na banerze: jedna Galaktyka.. jedna Stolica.. ( na pólnocy ?:-) !!
Teraz tylko pozostaje życzyć młodej parze wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, co czynię.

PS. #1 - Jeżeli się niemylę to pierwszym StarWarsowym "związkiem" było połaczenie się dwóch stron poświęconych linkom: SW-Linkownia i SW Links, co do dnia dzisiejszego wyszło im na zdrowie.
PS. #2 - Hmm, a kiedy nastąpi prawdziwe małżeństwo dwojga fanów Gwiezdnej Sagii, a może i takowe już istnieje ??? Ciekawe ?
KOMENTARZE (1)
Loading..