TWÓJ KOKPIT
0

Różne

'Kacza Moc' już jest ...

2002-11-27 19:28:00

Kilka dni temy pisaliśmy, że kolejny numer 'tygodnika' "Kaczor Donald" (#48) będzie poświęcony Gwiezdnym Wojnom. I tak też się stało, najmłodsi fani Sagi, a raczej ich rodzice zakupią pisemko, aby poszerzyć wiedzę o Star Wars! Znajdą w nim dodatek poświęcony całej Sadze, jak i bonus w postaci naklejek StarWarsowych do albumu. Ponadto można wziąść udział w konkursie z nagrodami, w którym można wygrać kasetę VHS z E2 i książki dla młodzieży z serii "Uczeń Jedi".

Cena: 3,95 pln.

Niecz Kacza Moc Będzie z Wami :]

Więcej szczegółów na stronie Kaczora Donalda.
KOMENTARZE (0)

Różne

Fani którzy zostali Jedi.

2002-11-25 17:39:00 SW.com

Z tymi fanami chciałby się pewnie zamienić każdy z nas. Ich twarze znalazły się bowiem na 6 calowych figurkach zrobionych przez Gentle Giant. Nim jednak tam trafiły podczas konwentu Celebration II w konkursie nazwanym "Become a Jedi", przeskanowano setki fanów. Konkurs wygrało trzech fanów: Chris Nordeen, Chris Ryons, oraz Therese Romero. Już niedługo bedzie można zakupić ręcznie malowane, wykonane z polietylenowanej żywicy sześcio calowe figurki z ich twarzami.

Inne figurki Gentle Giant znajdują się tu.
KOMENTARZE (0)

Różne

Za tydzień w Kaczorze Donaldzie ...

2002-11-23 18:17:00 Robert Sielke

W kolejnym numerze Kaczora Donalda, który ukaże się za tydzień w środę znajdą się trzy konkursy, podczas których bedzie mozna wygrać 20 komiksów Atak Klonów, 25 książek z cyklu Uczeń Jedi, 10 kaset video z atakiem Klonów, oraz trzy magnetofony. W gazecie znajdzą się również 32 dodatkowe strony, na których znajdziesz wszystko o Gwiezdnych Wojnach, sześć nalepek, oraz komiks pt. Kacza Moc.
Skan
KOMENTARZE (1)

Różne

Star Wars Bounty Hunter ...

2002-11-22 21:08:00 SW.com

Kolejny bardzo krótki (30 sekund) film stworzony przez gości z Industrial Light & Magic, na potrzeby kampanii reklamowej najnowszej gry Star Wars Bounty Hunter™. Możesz na nim ujrzeć świetej pamięci Jango Fetta w akcji. Zobaczyc go możesz tu (320 x 240) i tu (480 x 320).
KOMENTARZE (1)

Różne

„Gwiezdne Wojny w 30 minut” dłużej...

2002-11-15 12:39:00 TFN

Okazuje się, że sztuka „Gwiezdne Wojny w 30 minut”, o której pisaliśmy prawie miesiąc temu stała się takim przebojem, że postanowiono przedłużyć okres jej wystawiania do 29 grudnia. Możecie sobie poczytać o niej, na jej oficjalniej stronie: http://www.sw30.com. Ciekawe czy kiedyś ta sztuka dojdzie do Polski.
KOMENTARZE (0)

Różne

Laserowy miecz..

2002-11-13 12:34:00 Gazeta.pl

Na tej stronie można znaleźć ciekawy artykuł o nowym wojskowym wynalazku amerykanów. Jaki to ma związek z Gwiezdnymi Wojnami ? Ano całkiem spory, bowiem najnowsza broń to nic innego jak broń laserowa (i tutaj skojarzenia z mieczami świetlnymi są jak najbardziej słuszne). Technika sie rozwija. Czy za pare lat będziemy mieli miecze świetlne ? ;) Sprawdźcie sami co już teraz budują amerykanie:
`Każdy chłopiec, a podejrzewam, że i wielu dorosłych mężczyzn chciałoby mieć laserowy miecz, jakim wywijali bohaterowie gwiezdnej sagi George'a Lucasa. Fanatyków rycerzy Jedi z pewnością zainteresuje informacja, że podobne urządzenia niebawem trafią do arsenałów wojskowych...`
KOMENTARZE (0)

Różne

Karty kredytowe

2002-11-12 09:54:00 Jedi.net

W Amerykańskim banku MBNA można korzystać z nowych kart kredytowych przygotowanych przez LucasFilm. Są dwie wersje, jedna z Yodą, i druga z Vaderem. Dla osób które bedą z nich korzystać przygotowano specjalny program - "Galactic Rewards". Ma polegać na tym, że za każdego dolara, za kórego zapłaciłeś ta kartą kredytową otrzymasz jeden punkt. Następnie te punkty bedzie można zamienić na różne Gwiezdno Wojenne produkty.


KOMENTARZE (0)

Różne

Star Wars Insider 64

2002-11-10 00:36:56 StarWars.com

Na starwars.com pojawiła się zapowiedź #64 już numeru magazynu Star Wars Insider. A w nim między innymi:
  • "Dream Weavers" - artykuł, w którym John Knoll, Paul Huston i Ben Snow - panowie z ILMu opowiedzą o swojej pracy nad "urzeczywistnieniem" czegoś nierealnego.
  • Wywiad z Benem Burtt'em o jego 30 letniej pracy nad dźwiękiem do Gwiezdnych Wojen.
  • Artykuł o powstaniu AOTC w wersji dla kin IMAX.
  • Ostatnia już - 6 część opowieści Grega Keyes'a Emissary of the Void (pierwsze trzy części znajdują się na stronie starwars.com).
  • Informacje o pojazdach z AOTC (SPHA-T, AT-TE, LAAT i inne).
Członkowie oficjalnego Fanklubu dodatkowo dostaną newsletter Bantha Tracks (o którym pisałem tutaj).
KOMENTARZE (0)

Różne

Bantha Tracks #1 UPDATE

2002-11-09 11:20:00 StarWars.com

Ten news jest już lekko przeterminowany (bo na oficjalnej ukazał się przedwczoraj) ale myśle, że warto o tym napisać. W latach 1978-86 członkowie fanklubu Star Wars otrzymywali do swoich skrzynek pocztowych pierszy oficjalny magazyn "Bantha Tracks". W tym dwukolorowym newsletterze oprócz nowinek były zamieszczane artykuły, wywiady z aktorami, twórcami itp.

I jak już kiedyś informowaliśmy... magazyn ten w nowej odmłodzonej formie wraca spowrotem do życia. Jak dodaje Lisa Stevens (President of the Official Star Wars Fan Club) Bantha Tracks będzie się ukazywać co kwartał jako dodatek do znanego już magazynu "Star Wars Insider". Z tym, że Bantha Tracks będzie głównie nastawiony na to co się dzieje w środowiskach fanów. Jednak tylko członkowie Oficjalnego Fanklubu Star Wars będą otrzymywać "Banthe" razem z Insiderem.

Jak mówi Mary Franklin - redaktorka Bantha Tracks - pierwszy numer będzie głównie poświęcony Star Wars Celebration II i będzie miał tylko osiem stron, jednak z czasem to się zmieni (nr 0 był poświęcony AOTC w IMAX).

Na koniec zamieszam jeszcze dwa zdjęcia tych stary "Banth" z czasów klasycznej Trylogii
Bantha Tracks #5.

Update: Polecam tą stronę, znajdziecie tam archiwalne "Banthy" zapisane jako pliki pdf (do odczytu wymagany np. Acrobat Reader)
KOMENTARZE (0)

Różne

Trinity College vs Lucasfim

2002-11-07 12:05:00 TFN

Zarząd Trinity College w Dublinie (Irlandia) rozważa możliwość pozwania Lucasfilmu do sądu. Zarzewiem konfliktu jest jedna scena najnowszego dzieła tej firmy – „Ataku klonów”, która narusza pewne prawa własności wizerunku tej instytucji. A mianowicie chodzi o to, ze bibliotek Jedi, jest łudząco podobna prawdziwej będącej częścią College’u. Ale na użycie jej wizerunku, czy inspirowane wzornictwo, Lucafilm nie dostał pozwolenia.
Warto tu jeszcze nadmienić o tym, że kiedyś pisaliśmy o fanarcie Guya Lagacé, który zobrazował biblitekę Jedi właśnie na podstawie tej Dublińskiej.
I jeszcze kilka obrazków do porównania.
wizja Guya Lagacé
biblioteka Tritiny College
Biblioteka Jedi, za młodzieżową werjsą książkową.

KOMENTARZE (0)

Różne

Święto zmarłych

2002-11-01 23:28:00 + Lord Sidious

Wspominamy starwarsowców

George Lucas miał zamiar zlecic opracowanie scenariusza do TESB profesjonalnemu scenarzyście... Wybrał do tego Leigh Brackett, której następnie przekazał informacje i swoje notatki... w marcu 1978 roku Brackett przekazała Lucasowi pierwszą wersję scenariusza do Imperium Kontraatakuje, jednak tydzień poźniej zmarła. Scenariusz został dokończony przez Lawrenca Kasdana, któremu Lucas dostarczał fragmenty tego to co stworzyła Brackett...

Richard Marquand - dołączył do ekipy "Powrotu Jedi" (reżyser) w 1982 roku. Był twórcą mającym wiele pomysłów, dzięki niemu znacznie rozbudowano wątek Mocy, zmarł na zawał serca w 1987 roku - miał 49 lat.

Peter Cushing - pamiętny z roli Wielkiego Moffa Wilhuffa Tarkina. Początkowo występował w rolach drugoplanowych (np. "Człowiek w żelaznej masce"), potem w latach pięćdziesiątych - obsadzano go głównie rolach naukowców w horrorach. Zmarł w 1994 roku.

Sir Alec Guinnes - (Obi-Wan Kenobi) angielski aktor teatralny i filmowy wystąpił w kilkudziesięciu filmach. Za "Most na rzece Kwai" (1957) dostał Oscara dla najlepszego aktora. Zmarł w sierpniu 2000 roku.

Shelagh Fraser - odtwórczyni roli ciotki Beru z IV Epizodu odeszła miesiąc po Alecu Guinnesie...

Claire Davenport - zmarła nie tak dawno, bo 4 marca 2002. Aktorka ta zagrała w szesnastu filmach (większośc to były role drugo i trzecio planowe). My ją pamiętamy z Powrót Jedi, w którym wcieliła się postać Yarny - grubej tancerki z pałacu Jabby.

Steven Bell - z Lucasfilmu zmarł w wypadku to jemu jest dedykowany AOTC

Jack Purvis - odtwórca roli szefa Jawów w ANH. Szefa Ugnaughtów w TESB oraz Ewoka Teebo w ROTJ. W 1991 podczas parkowania miał wypadek, po którym został sparaliżowany. Zmarł w październiku 1997.

Alex McCrindle - Jan Dodonna. Zmarł 20 kwietnia 1990.

Eddie Byrne - Generał Willard. Zmarł 21 sierpnia 1981.

Don Henderson - Generał Tagge. Zmarł 22 czerwca 1997.

Ted Burnett - Wuher. Zmarł 1 listopada 2001, na atak serca.

John Barry - scenograf do ANH. Zmarł 1 czerwca 1979.

Morris Bush - grał Dengara w TESB. Zmarł w 1995.

Sebastian Shaw - odtwórca roli starego Anakina w ROTJ. Zmarł 23 grudnia 1994.
KOMENTARZE (1)
Loading..