TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Star Wars Magazine #37

2002-03-31 18:28:00 Andaral

W Warszawskich Empikach pojawił się już #37 numer brytyjskiego magazynu fanowskiego "Star Wars Magazine". Jest to numer lutowo-marcowy i kosztuje 31,40 PLN. Dzięki za info.
KOMENTARZE (0)

Różne

Weekend z SW w TV

2002-03-30 09:12:00

Zaczynamy już dziś o gdzinie 15.50 na TV4 wyemitowany zostanie film "Dawno temu w odległej galaktyce... Historia Gwiezdnych Wojen", natomiast jutro (niedziela) na Polsacie puszczony będzie program o nazwie "Gwiezdne Wojny- special". Nie wiem czy jest to jedno i to samo ale tym bardziej zasiądę przed telewizor by się przekonać. Najwięcej radości sprawi nam jednak niedzielny wieczór, nareszcie po wielu latach oczekiwań ogólnodostępna telewizja wyemituje nasz ukochany film: "Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja" (godz.20.00). Pisaliśmy już o tym wcześniej
KOMENTARZE (0)

Różne

Tapety

2002-03-29 21:12:00

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć dwie nowe tapety na pulpit. AOTC #3 oraz Bastion.net.
KOMENTARZE (0)

Różne

Ciekawa Sonda

2002-03-27 18:54:00 TFN

Na TFN zadano ciekawe pytanie: "Ile byłbyś skłonny zapłacić za obejżenie AOTC na cyfrowym ekranie?" Najwięcej odpowiedzi padło na opcję "normalną cenę biletu". Na drugim miejscu było "o 25% więcej" Oznacza to tylko tyle, że ludzie nie dają się zwariować nowinkami technicznymi...
KOMENTARZE (0)

Różne

Williams we "Wprost"

2002-03-27 13:04:00

W Ostatnim numerze tygodnika "Wprost", na stronie 108 (tekst pt. "Oscar krzepi" zaczyna się na stronie 106) jest ramka. W niej możemy przeczytać "Przepis na Oscara". Są to informacje jak zrobić film, który zdobędzie Oscara :). Według "Wprost" muzykę do Oscarowego filmu, jeśli jest on fabularny powinien skomponować John Williams (w filmie animowanym - A. Manken, J. Barry i E. Morricone w filmie epickim). Jest też zamieszczone malutkie zdjęcie Johna Williamsa obok.
KOMENTARZE (0)

Różne

Polska szkoła plakatu ...

2002-03-21 17:59:00 Filmweb.pl

Na Filmwebie znalazła się ciekawa informacja o klasycznych polskich plakatach w sieci internet. Te wyjątkowo ciekawe dzieła, które w naszych czasach już praktycznie nie występują można oglądać w internecie na stronach:
http://www.theartofposter.com/USAspis.htm
http://www.poster.com.pl/polska/film.htm
Są tam między innymi klasyczne plakaty do:
Gwiezdnych Wojen
Imperium Kontratakuje
Powrotu Jedi
Ten ostatni z Powrotu Jedi, jest powszechnie znany na świecie, bo spodobał się Lucasowcom, stąd można go znaleźć np. w "Star Wars Behind The Magic". Zapraszy też do obejrzenia naszej galerii plakatów, dostępnej tutaj.
KOMENTARZE (0)

Różne

Czym jest HolonetNews?

2002-03-21 15:35:00 Episode-X

W Entertainment Weekly znalazł się artykuł o HolonetNews.
"Atak klonów" znienił bardzo dużo w historii nie tylko "Gwiezdnych Wojen" ale i filmów. Był to pierwszy film kręcony za pomocą cyfrowych kamer, choć drugi kręcony tą techniką - francuski Vidocq wszedł piewrszy na ekrany kin. Lucas oczywiście rozwija w dalszym ciągu efekty specjalne itp. Ale także sięgnął po nowy rodzaj reklamy - reklamę internetową.
Reklama internetowa po raz pierwszy zaistniała dla potrzeb filmu Blair Witch Project, z powodzeniem zastosował ją też Steven Spielberg w Sztucznej Inteligencji. Teraz sięga po nią też Lucas.
Strona HolonetNews przedstawia informacje z Galaktycznej Republiki, tak jak robią to dzienniki. Ma to na celu z jedej strony pokazanie życia świata Star Wars, z drugiej podobnie jak w Blair Witch czy A.I. stworzyć pewną namiastkę rzeczywistości. Innym elementem jest przedstawienie zmian, jakie zaszły od czasu "Mrocznego Widma". Stąd z jednej strony HolonetNews serwuje bardzo ciekawe informacje, takie jak np. o Intergalaktycznym Klanie Bankowości, które wprowadzają w film, z drugiej o tym jak reprezentant Binks rozwalił jakąś figurkę. Itp. Dzięki temu sprawia wrażenie, że Republika żyje.
O HolonetNews pisaliśmy już wcześniej.
KOMENTARZE (1)

Różne

"Gwiezdne wojny" wg Quentina Tarantino

2002-03-20 18:51:00 Filmweb

Jak podaje Filmweb.pl:
Jakby wyglądało "Mroczne widmo" gdyby zamiast Geroge`a Lucasa nakręcił je Quentin Tarantino? Na to pytanie postarali się odpowiedzieć twórcy witryny "Pulp Phantom" (http://www.pulpphantom.com), na której znajdziecie serię wykonanych w technologii flash krótkich filmów opowiadających o przygodach bohaterów "Gwiezdnych wojen", którzy znaleźli się w świecie znanym z "Pulp Fiction". Darth Maul i Bobba Fett to zawodowi mordercy Vincent Vega i Jules Winnifield, Amidala to oczywiście Mia Wallace, a Darth Vader odtwarza postać Marsellusa Wallace`a.
18 odcinków cyklu zatytułowanego wypełnionych jest żartami odnoszacymi się bezpośrednio nie tylko do filmów Lucasa i Tarantino, ale również do innych produkcji. Zobaczyć więc możemy Dartha Maula wirującego na parkiecie z Amidalą, usłyszymy słynny dialog na temat `hasz barów` w Amsterdamie, a nawet spotkamy kapitana Kirka oraz agentów Muldera i Scully.
Twórcami serwisu sa kanadyjscy graficy z firmy WarMedia.

KOMENTARZE (0)

Różne

Empire w Empikach

2002-03-18 13:02:00

Dziś we Wrocławskim Empiku Megastore zobaczyłem najnowszy numer magazynu Empire, w którym poświęcono cztery strony "Gwiezdnym Wojnom". Dwie mówią o "Ataku klonów", dwie natomiast to wywiad z Haydenem Christensem o pracy na planie SW i trochę o E3. Oczywiście wszystko okraszono pięknymi zdjęciami.
KOMENTARZE (0)

Różne

Info Star Wars już działa

2002-03-14 10:22:00 BARTHEZ

Jak pewnie część z Was pamięta, z końcem lutego z sieci zniknęła strona Info Star Wars. Teraz znalazła sobie ona miejce na nowym serwerze. Wejście jest pod adresem WWW.INFOSTARWARS.PRV.PL. Jedyny problem jest taki, że czasem, trzeba odświerzyć parę razy stronę by się załadowała (przynajmniej za 1 razem), ale potem już działa.
KOMENTARZE (0)

Różne

Nowa oficjalna strona?

2002-03-11 22:17:00

W ostatnich klatkach trailera Clone War pojawił się taki oto adres: holonetnews.com. Jak się okazuje HoloNet News to nowa "oficjalna" strona Star Wars.

KOMENTARZE (0)

Różne

Poggle the Lesser w 59 nr Insidera

2002-03-09 11:01:00 StarWars.com

Na starwars.com zamieszczono zapowiedź kolejnego Insidera, który prawie w całości będzie poświęcony 25 rocznicy wkroczenia na ekrany kin Epizodu IV. W numerze będzie także trochę informacji o najnowszym The New Essential Guide to Characters i nowej postaci pojawiającej się w AOTC Poggle the Lesserze (na załączonym zdjęciu).
KOMENTARZE (0)

Różne

Nowa polska produkcja

2002-03-09 10:49:00 Gawlock

Gawlock podesłał nam ciekawą informacje o nowym polskim filmie fanówskim:
I znowu kolejna Polska produkcja rozgrywajaca się w świecie Star Wars. Tym razem jest to parodia o ciekawym tytule "Giezdne Woiny". Twórcą filmu jest grupka bytomskiej młodzierzy zajmujaca sie kinem amatorskim : GAWLOCK PICTURES. Nie jest to ich jedyny film, ale jak na razie najdłuzszy, bo ma aż 8 minut i 35 sekund. Fabuła przedstawia się mniej więcej tak :"Ścigana przez złowrogich ziomków lorda de Kosz, Księżniczka leja zostaje schwytana i uwieziona na jego nieszczycielu "Gniezdzie Śmieci". Udaje jej się jednak w ostatniej chwili nadać sms-a do Obi-Wana Kenobiego, jedynej osoby która może jej pomóc." Film został wyslany na konkurs filmów amatorskich "Złoty Zord", teraz należy już tylko życzyć szczęścia młodym twórcom.
KOMENTARZE (0)

Różne

Puchar Świata w skokach...

2002-03-07 13:48:00 Krzycho i sport.onet.pl

Krzycho podesłał nam pewną ciekawostkę z portalu sport.onet.pl:

Puchar Świata w skokach narciarskich 2001/02 (Kosmiczny ubiór niemieckich skoczków)
Podczas MŚ w lotach w Harrachovie, niemieccy skoczkowie chcą zaprezentować nowy, cudowny kask, który swoim kształtem przypomina ten, jaki używają kolarze podczas jazdy na czas. Sami Niemcy twierdzą, że jest podobny do tego jaki miał na głowie Darth Vader z "Gwiezdnych wojen". Dzięki futurystycznemu okryciu głowy, Niemcy liczą na to, że uzyskają nad konkurentami przewagę w odległości na skoczni.

KOMENTARZE (0)

Różne

Yoda

2002-03-01 23:59:00 TFN

TFN pokazano całkiem ładny Fan Art przedstawiający Yodę. Jest on tutaj.
KOMENTARZE (0)
Loading..