TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Kinomaniak

2002-07-21 12:47:00

Właśnie skończyłem oglądać powtórkę kinomaniaka w całości poświęconego Gwiezdnym Wojnom. Nie mówił on tylko o Ataku Klonów, ale też o wszystkich części!ch sagi. Najwięcej miejsca poświęcono w nim..... Nowej Nadziei. Obszerne fragmanty omawianych filmów, kawałki reportaży z planu to wszystko było przygotowane bardzo dobrze. Zauważyłem jednak kilka błędów w słowach prowadzącego (na przyklład: premiera Powrotu Jedi to 1982 rok), ale są to nieistotne szczegóły. Jedyne czego nie wiem, to z kiedy ta powtórka pochodziła (z poprzedniej niedzieli???). Ogólnie rzecz ujmując program bardzo dobrze przybliżył nie-fanom świat SW, a i fanom zapewne miło się go oglądało.
KOMENTARZE (0)

Różne

Śladami bohaterów Gwiezdnych Wojen :

2002-07-20 18:53:00 Focus

Tatooine istnieje! Odwiedź planetę Luke`a Skywalkera!
Tymi słowami rozpoczyna się mini-artykuł na stronie Magazynu Focus On-Line
...

ŚLADAMI BOHATERÓW GWIEZDNYCH WOJEN
George Lucas wraca zawsze do Tunezji, by kręcić Gwiezdne Wojny. Niesamowite krajobrazy, były dokładnie tym, czego Lucas szukał dla swojej sagi. Czy wiecie, że rodzima planeta Luka Skywalkera, Tatooine, istnieje? Według pierwotnego scenariusza planeta miała nazywać się `Aquilae`, ale prawdziwa nazwa miasteczka Tataoine bardziej podobała się reżyserowi. W ten sposób miasteczko Tataoine stało się w gwiezdnej sadze Tatooine, a Tunezja została głównym miejscem kręcenia Gwiezdnych Wojen. W Onk Jemel znajduje się jedno z głównych miejsc, gdzie kręcono dwa pierwsze odcinki sagi. Douz leży blisko Sahary, to miejsce gdzie spotykają się handlarze i mieszkańcy pustyni. Dla prawdziwych fanów istnieje możliwość odwiedzenia miejsc, gdzie kręcono film. Można też uczestniczyć w afrykańskiej premierze filmu, która odbędzie się na pustyni. Więcej informacji pod adresem: www.sw-africa.com.
KOMENTARZE (0)

Różne

Petycja o uratowanie Star Wars Gamera

2002-07-20 10:41:00 TFN

Pojawiła się już petycja o uratowania (przywrócenie) Star Wars Gamera. Było to pismo wydawane przez Wizardów, którzy jak wiemy stracili licencję. Teraz Gamer ma się stać częścią Star Wars Insidera. Ale nie podoba się to wszystkim fanom i protestują oni tutaj.
KOMENTARZE (0)

Różne

Zmiany w USA

2002-07-18 09:56:00 StarWars.Com

W USA pewne zmiany. Firma Paizo Publishing przejmie kontrolę nad oficjalnym Fan Clubem i wydawaniem Insidera. Przestaną natomiast wydawać Star Wars Gamer. Insider ma być pismem regularniejszym i będzie zawierał pewne rzeczy z Gamera, takie jak np. opowiadania Keyesa.
KOMENTARZE (0)

Różne

Zwolnienia w ILMie

2002-07-13 00:57:00 TFN

Od przyszłej środy Industrial Light And Magic, największa firma tworząca efekty specjalne zwolni ponad 100 osób. Nie podano publicznie przyczyny. Jedną ze spekulowanych przyczyn jest mniejszy niż oczekiwano wynik "Ataku klonów". Ale jest to o tyle mało prawdopodobne, że przyszłość tej firmy nie zależy od wyniku finansowego jednego filmu. Ponadto warto przyponieć, że w 1999 po zakończeniu prac nad "Mrocznym Widmem" ILM także zwolnił wiele osób, ponieważ nie było zapotrebowania na tak duże przedsięwzięcie jakim był TPM, aż do czasu, gdy ILM zwiął się za "Klony".
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdne Wojny na amerykańskich poligonach wojskowych

2002-07-12 10:31:00 Gry Online

Tak, trzeba przyznać, że ostatnio Armia Amerykańska zaskakuje i to w wielu dziedzinach. Jak wiemy gra America's Army: Operations trafiła w gusta setek graczy na całym świecie, mało powiedzieć, że jak do tej pory pobrało ją ponad 400 tysięcy osób, a strona gry przeżywa totalne oblężenie. Niedługo zaś Armia Stanów Zjednoczonych zacznie przeprowadzać polowe próby z działem laserowym rodem z Gwiezdnych Wojen - Dubbed Zeus.

Z informacji podanych prasie wynika, że będzie to wysokoenergetyczne działo służące do oczyszczania pól minowych. Zostanie zamontowane na pojeździe Humvee skąd operator będzie mógł niszczyć miny z odległości maksymalnie 250 jardów (około 230 metrów). Najpierw wiązka niskoenergetyczna wykryje i zaznaczy cel, a potem główny laser puści minę z dymem. Oczywiście to tylko początek, bo któżby wykorzystywał takie możliwości destrukcyjno-anihilacyjne do niszczenia min. Przecież każdy kto grał w choćby Unreal’a wie co potrafi laser :-)

Należy dopowiedzieć, że będzie to pierwsza próba takiego wynalazku w warunkach bojowych, a nie laboratoryjnych. No dobra, przynajmniej pierwsza „oficjalna” próba, o której wiedzą media :-)
Więcej znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (1)

Różne

Nowy sposób wyzyskiwania fanów?

2002-07-12 10:18:00 StarWars.Com

Na oficjalniej zamieszczono ankietę, dostppną pod tym linkiem. Jednym z pytań jest to, czy płacilibyśmy za dodatkowe materiały tam zamieszczane. No cóż, widać Lucasowcy znowu chcą wyciągnąć kasę od fanów.
KOMENTARZE (0)

Różne

Finał pojedynków

2002-07-11 12:37:00 Przemek the Hutt z Centrum Episode III

Właśnie ruszył finał pojedynków w Centrum Episode III. Walczy Yoda z Macem Windu.
KOMENTARZE (0)

Różne

Atak Lodów

2002-07-11 12:34:00 Count Dooku

Parę dni temu na ulicach Poznania pojawiły się na przystankach plakaty promujące Algide, nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, ze widnieje na nich podpis łudząco podobny do znanego wszystkim loga z epizodów: pierwszego i drugiego, o treści: "ATAK LODÓW". Można uznać to za zbieg okoliczności, ale również słyszałem w radiu reklamę, pod tytułem "Algida: Epizod I - Atak Lodów" (takim hasłem reklama się rozpoczęła!!!) w której dało się rozpoznać muzykę z SW oraz glos niby Vadera, oraz delikatnie przekształcone nazwiska takie jak Skywalker, całość była po angielsku, a na polski tłumaczył Lucjan Szolajski. Była to oczywiście reklama lodów Algidy. Nasuwa sie pytanie jeżeli ma to na celu promocje własnych produktów na fali Ataku Klonów, to dlaczego tak późno...?
KOMENTARZE (0)

Różne

Fani są wszędzie

2002-07-08 23:30:00 garet

Poczytna w "pewnych kręgach" gazeta - "Chwila dla ciebie" w już archiwalnym nuemrze 26 z 27.06.02 wydrukowała Krzyżowkę z Gwiazdami, w której duża część pytań dotyczyła SW, a hasłem był tytuł pierwszego epizodu. Zastanawiam się tylko czy to reklama, czy antyreklama naszej ukochanej sagi ;)
KOMENTARZE (0)

Różne

Natalie Portman w Na Żywo

2002-07-07 11:44:00 Przemek the Hutt z Centrum Episode III

W lipcowym numerze magazynu "Na Żywo" znajduje się pięciostronnicowy artykuł o Natalie Portman, zawierajacy wywiady z młodą gwiazdą, filmografie oraz wiele ciekawostek, w tym o Gwiezdnych Wojnach.
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdne Wojny w ...

2002-07-04 18:07:00 Przemek the Hutt z Centrum Episode III

Okazuje się, że w najnowszym numerze Tiny jest dwustronicowy artykuł poswięcony "Gwiezdnym Wojnom". W sumie to bardziej ciekawostka niż ważny news.
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdne Wojny w lipcowej Cinemie

2002-07-02 00:08:00 Count Dooku

Jak donosi VOYTEQ:
W najnowszej (lipcowej) Cinemie, znajduje się artykuł "Star Wars Memories", który przedstawia doświadczenia sławnych ludzi związane z SW. Mamy tu wspomnienia Leonarda DiCaprio, Robina Williamsa, Toma Hanksa, Matta Damona, Rona Howarda, Wesleya Snipesa, Nicole Kidman, Cameron Diaz, Morgana Freemana, oraz fragmenty artykułów z gazet takich jak: "New York", "New Republic", "Die Zeit" i "Frankfurter Allgemeine". Wszystko okraszone kilkunastoma zdjęciami plakatów (m. in. z Japonii). Wszystko jak na Cineme przystało, niezbyt wysokich lotów, ale zawsze. Poza tym zapowiedz artykułu w następnym miesiącu poświeconemu walce pomiędzy Tobey`em Mcguire`m a Haydenem Christensenem o zdobywanie serc nastolatek... (Walkę i tak wygrał Orlando Bloom ;)).
KOMENTARZE (1)

Różne

Nowa siedziba Lucasfilm

2002-07-01 11:08:00 TFN

No i stało się, po wielu latach, Lucasfilm doczekał się własnej, nowej siedziby i wyniósł się z Rancha Lucasa i już wkrótce 150 pracowników Lucasfilmu bedzie musiało się przenieść. Big Rock Ranch bo tak jest zwany ten nowy budynek, mieści się aż 2 kilometry od posiadłości Lucasa zwanej Skywalker Ranch (ciekawe czy Flanelowiec będzie tam jeździł autobusem ;)) i zarazem jest pierwszym nowym budynkiem "dodanym" do Rancha Skywalkera, od czasu kiedy ono powstało, czyli od 1985. Prezes Lucasfilmu Gordon Radley powiedział, że nowy budynek będzie wspaniałym miejscem pracy, oraz, że zoptymalizowano podziemne parkingi tak by nie niszczyły pięknego otocznia budynku.
KOMENTARZE (0)
Loading..