Różne

Kinomaniak

0

Właśnie skończyłem oglądać powtórkę kinomaniaka w całości poświęconego Gwiezdnym Wojnom. Nie mówił on tylko o Ataku Klonów, ale też o wszystkich części!ch sagi. Najwięcej miejsca poświęcono w nim..... Nowej Nadziei. Obszerne fragmanty omawianych filmów, kawałki reportaży z planu to wszystko było przygotowane bardzo dobrze. Zauważyłem jednak kilka błędów w słowach prowadzącego (na przyklład: premiera Powrotu Jedi to 1982 rok), ale są to nieistotne szczegóły. Jedyne czego nie wiem, to z kiedy ta powtórka pochodziła (z poprzedniej niedzieli???). Ogólnie rzecz ujmując program bardzo dobrze przybliżył nie-fanom świat SW, a i fanom zapewne miło się go oglądało.

Śladami bohaterów Gwiezdnych Wojen :

Focus
0

Tatooine istnieje! Odwiedź planetę Luke`a Skywalkera!
Tymi słowami rozpoczyna się mini-artykuł na stronie Magazynu Focus On-Line
...

ŚLADAMI BOHATERÓW GWIEZDNYCH WOJEN
George Lucas wraca zawsze do Tunezji, by kręcić Gwiezdne Wojny. Niesamowite krajobrazy, były dokładnie tym, czego Lucas szukał dla swojej sagi. Czy wiecie, że rodzima planeta Luka Skywalkera, Tatooine, istnieje? Według pierwotnego scenariusza planeta miała nazywać się `Aquilae`, ale prawdziwa nazwa miasteczka Tataoine bardziej podobała się reżyserowi. W ten sposób miasteczko Tataoine stało się w gwiezdnej sadze Tatooine, a Tunezja została głównym miejscem kręcenia Gwiezdnych Wojen. W Onk Jemel znajduje się jedno z głównych miejsc, gdzie kręcono dwa pierwsze odcinki sagi. Douz leży blisko Sahary, to miejsce gdzie spotykają się handlarze i mieszkańcy pustyni. Dla prawdziwych fanów istnieje możliwość odwiedzenia miejsc, gdzie kręcono film. Można też uczestniczyć w afrykańskiej premierze filmu, która odbędzie się na pustyni. Więcej informacji pod adresem: www.sw-africa.com.

Petycja o uratowanie Star Wars Gamera

TFN
0

Pojawiła się już petycja o uratowania (przywrócenie) Star Wars Gamera. Było to pismo wydawane przez Wizardów, którzy jak wiemy stracili licencję. Teraz Gamer ma się stać częścią Star Wars Insidera. Ale nie podoba się to wszystkim fanom i protestują oni tutaj.

Zmiany w USA

StarWars.Com
0

W USA pewne zmiany. Firma Paizo Publishing przejmie kontrolę nad oficjalnym Fan Clubem i wydawaniem Insidera. Przestaną natomiast wydawać Star Wars Gamer. Insider ma być pismem regularniejszym i będzie zawierał pewne rzeczy z Gamera, takie jak np. opowiadania Keyesa.

Zwolnienia w ILMie

TFN
0

Od przyszłej środy Industrial Light And Magic, największa firma tworząca efekty specjalne zwolni ponad 100 osób. Nie podano publicznie przyczyny. Jedną ze spekulowanych przyczyn jest mniejszy niż oczekiwano wynik "Ataku klonów". Ale jest to o tyle mało prawdopodobne, że przyszłość tej firmy nie zależy od wyniku finansowego jednego filmu. Ponadto warto przyponieć, że w 1999 po zakończeniu prac nad "Mrocznym Widmem" ILM także zwolnił wiele osób, ponieważ nie było zapotrebowania na tak duże przedsięwzięcie jakim był TPM, aż do czasu, gdy ILM zwiął się za "Klony".

Gwiezdne Wojny na amerykańskich poligonach wojskowych

Gry Online
1

Tak, trzeba przyznać, że ostatnio Armia Amerykańska zaskakuje i to w wielu dziedzinach. Jak wiemy gra America's Army: Operations trafiła w gusta setek graczy na całym świecie, mało powiedzieć, że jak do tej pory pobrało ją ponad 400 tysięcy osób, a strona gry przeżywa totalne oblężenie. Niedługo zaś Armia Stanów Zjednoczonych zacznie przeprowadzać polowe próby z działem laserowym rodem z Gwiezdnych Wojen - Dubbed Zeus.

Z informacji podanych prasie wynika, że będzie to wysokoenergetyczne działo służące do oczyszczania pól minowych. Zostanie zamontowane na pojeździe Humvee skąd operator będzie mógł niszczyć miny z odległości maksymalnie 250 jardów (około 230 metrów). Najpierw wiązka niskoenergetyczna wykryje i zaznaczy cel, a potem główny laser puści minę z dymem. Oczywiście to tylko początek, bo któżby wykorzystywał takie możliwości destrukcyjno-anihilacyjne do niszczenia min. Przecież każdy kto grał w choćby Unreal’a wie co potrafi laser :-)

Należy dopowiedzieć, że będzie to pierwsza próba takiego wynalazku w warunkach bojowych, a nie laboratoryjnych. No dobra, przynajmniej pierwsza „oficjalna” próba, o której wiedzą media :-)
Więcej znajdziecie tutaj.

Atak Lodów

Count Dooku
0

Parę dni temu na ulicach Poznania pojawiły się na przystankach plakaty promujące Algide, nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, ze widnieje na nich podpis łudząco podobny do znanego wszystkim loga z epizodów: pierwszego i drugiego, o treści: "ATAK LODÓW". Można uznać to za zbieg okoliczności, ale również słyszałem w radiu reklamę, pod tytułem "Algida: Epizod I - Atak Lodów" (takim hasłem reklama się rozpoczęła!!!) w której dało się rozpoznać muzykę z SW oraz glos niby Vadera, oraz delikatnie przekształcone nazwiska takie jak Skywalker, całość była po angielsku, a na polski tłumaczył Lucjan Szolajski. Była to oczywiście reklama lodów Algidy. Nasuwa sie pytanie jeżeli ma to na celu promocje własnych produktów na fali Ataku Klonów, to dlaczego tak późno...?

Fani są wszędzie

garet
0

Poczytna w "pewnych kręgach" gazeta - "Chwila dla ciebie" w już archiwalnym nuemrze 26 z 27.06.02 wydrukowała Krzyżowkę z Gwiazdami, w której duża część pytań dotyczyła SW, a hasłem był tytuł pierwszego epizodu. Zastanawiam się tylko czy to reklama, czy antyreklama naszej ukochanej sagi ;)

Natalie Portman w Na Żywo

Przemek the Hutt z Centrum Episode III
0

W lipcowym numerze magazynu "Na Żywo" znajduje się pięciostronnicowy artykuł o Natalie Portman, zawierajacy wywiady z młodą gwiazdą, filmografie oraz wiele ciekawostek, w tym o Gwiezdnych Wojnach.

Gwiezdne Wojny w lipcowej Cinemie

Count Dooku
1

Jak donosi VOYTEQ:
W najnowszej (lipcowej) Cinemie, znajduje się artykuł "Star Wars Memories", który przedstawia doświadczenia sławnych ludzi związane z SW. Mamy tu wspomnienia Leonarda DiCaprio, Robina Williamsa, Toma Hanksa, Matta Damona, Rona Howarda, Wesleya Snipesa, Nicole Kidman, Cameron Diaz, Morgana Freemana, oraz fragmenty artykułów z gazet takich jak: "New York", "New Republic", "Die Zeit" i "Frankfurter Allgemeine". Wszystko okraszone kilkunastoma zdjęciami plakatów (m. in. z Japonii). Wszystko jak na Cineme przystało, niezbyt wysokich lotów, ale zawsze. Poza tym zapowiedz artykułu w następnym miesiącu poświeconemu walce pomiędzy Tobey`em Mcguire`m a Haydenem Christensenem o zdobywanie serc nastolatek... (Walkę i tak wygrał Orlando Bloom ;)).

Nowa siedziba Lucasfilm

TFN
0

No i stało się, po wielu latach, Lucasfilm doczekał się własnej, nowej siedziby i wyniósł się z Rancha Lucasa i już wkrótce 150 pracowników Lucasfilmu bedzie musiało się przenieść. Big Rock Ranch bo tak jest zwany ten nowy budynek, mieści się aż 2 kilometry od posiadłości Lucasa zwanej Skywalker Ranch (ciekawe czy Flanelowiec będzie tam jeździł autobusem ;)) i zarazem jest pierwszym nowym budynkiem "dodanym" do Rancha Skywalkera, od czasu kiedy ono powstało, czyli od 1985. Prezes Lucasfilmu Gordon Radley powiedział, że nowy budynek będzie wspaniałym miejscem pracy, oraz, że zoptymalizowano podziemne parkingi tak by nie niszczyły pięknego otocznia budynku.

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.