Różne

Dodatki z AOTC na pulpit

0

Mniej więcej miesiąc temu na starwars.com pojawiła się ankieta, w której jednym z pytań było, czy płacilibyśmy za dodatkowe materiały publikowane na oficjalnej stronie...
I stało się!
Kto chce przyozdobić swój pulpit oficjalnymi dodatkami (tzw. themes, czyli wygaszacz ekranu, tapety, nowe ikonki, dźwięki) ten musi za to zapłacić. Wystarczy wejść na stronę starwars.screenthemes.com zarejestrować się (podać swoje dane osobowe i nr karty kredytowej) i wydać minimum 18 $  :(   Można także potestować wersję pokazową (trial 3.1MB) zawierającą 7 screenów.

Komentarz Andarala:
Jak tak dalej pójdzie, to Mr. Flanela zarząda opłaty za wejście na strone, a może i na strony (LucasArts.Com), dodatkowej opłaty za rejestracje, otrzymanie newslettera i bóg wie za co jeszcze, może wprowadzić jeszcze podatek za: oglądanie wszystkich czasopism z napisem Star Wars, LucasFilm itp., za chęć przesłuchania fragmentów płyty... O zgrozo, Mr. Lucas, robi pan filmy podobno dla dzieci i każe im płacić???

70 000 Jedi w Australii

TFN
1

W Australii - jednym z krajów, w których zarejstrowana jest religia Jedi, liczba rycerzy doszła ostatnio do 70 000. Obecnie jest ich 70 509 i ta liczba stale rośnie. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że samą Australie zamieszkuje tylko 17 milionów ludzi, w tym 12 milionów chrześcijan.

Gwiezdne wojny ratują życie!

TDC
0

Na popularnonaukowych kanałach: "Discovery Sci-trek" oraz "Discovery" wyemitowany był ostatnio film pt. "Natural Mystery". Opowiadał on o wielu ciekawych kwestiach a w tym także o tym, że możliwe jest kierowanie umysłem wieloma procesami które do niedawna wydawały się być poza jego kontrolą. Ukazano tam młodego chłopca, który zachorował na raka, lekarze nie dali mu szans i wypuścili do domu. Na jego szczęście trafił do lekarza który zajmuje się właśnie takimi przypadkami. Człowiek ten kazał mu wyobrażać sobie wojnę jaką toczą w jego organizmie krwinki z nowotworem. Ów młody człowiek był ówcześnie pod wielkim wrażeniem trylogii Lukasa, więc jak sam to potwierdził nie trudno mu było sobie to wyobrazić gdyż walkę tę wizualizował sobie na wzór tych z ekranu kinowego :) Okazało się, że walka ta została wygrana ale nie tylko w jego umyśle - nowotwór rzeczywiście został usunięty ! Wielka pasja do lotów uzyskała swoją kontynuację w dorosłym życiu niepospolicie ocalonego chłopca - w lotnictwie. Na temat Gwiezdnych Wojen powiedziano już bardzo wiele, ale czy jest druga taka pasja, która ma równie wiele atutów :)

Chcesz mieć miecz świetlny? UPDATE

Zapol
3

Zapol wygrzebał w internecie kilka adresów, przydatnych zwłaszcza dla tych, którzy pragneliby zbudować własny miecz świetlny. Oto one:
http://members.aol.com/yodashous2/building.htm
http://members.aol.com/ctlaw74/galactic.htm - ta strona jest super! - Wszelkie potrzebne informacje!

Dzięki!

Update, 16 sierpnia, Lord Sidious
N`Loriel z Sluis Van podesłał nam jeszcze parę innych ciekawych linków:
www.wilcoxusa.net/saber
www.lightsabersinc.8m.com/customs
www.jedi-academy.com/lightsabermain.html
www.starwars.infokrak.pl/saber
www.starwars.infokrak.pl/saber

Zmiany w ILMie UPDATE

TDC
0

Jak donosi TDC:
Jak donosi bieżący "Linux +" czyli "Magazyn otwartych umysłów": Firma IL&M zrezygnowała z wykorzystywania komputerów firmy SGI o światowej renomie, na rzecz intelowskich "Delle" z Linuxem. Dzięki takiej operacji uzyskano 3 razy większą wydajność systemów przy 20% tańszym sprzęcie. W firmie aktualnie trwają prace nad następną częścią Harrego Pottera oraz Terminatorem III.
Jakiś czas temu pisaliśmy o zwolnienia w ILM, na a teraz jeszcze to...

Update, 14 sierpnia
Daniel Barczewski z Tales of the Jedi przypomina, by zwrócić fakt na dwie rzeczy. Te zmiany, i oprogramowania i zwolnień nie są powiązane z jakby sugerowaną słabą sytuacją ILMu. Zwolnienia, były bo zmniejszyło się zapotrzebowanie na ludzi, podobnie jak to było po zakończeniu prac nad TPM, natomiast próby z oprogramowaniem dla Linuxa trwały już od pewnego czasu i pierwsze testy był przeprowadzane na ... AOTC.

Vader vs Uruk-hai

JediNet
1

Na JediNecie zaprezentowano ciekawe zdjęcie z Comic Conu. Jest na nim Fan SW przebrany za Dartha Vadera, który zrobił sobie zdjecie z figurką Uruk-haia z Władcy Pierścieni. Uruk-haie to były takie duże, silniejsze i specjalne wyhodowane orki, które służyły Sarumanowi Mądremu z Orthanku. Zdjęcie dostępne jest tutaj. Tylko ten Vader, jest coś niski.

Pochodzenie słowa „sidious”

0

To, że Lucas często w nazewnictwie postaci odwołuje się do różnych źródeł, mitologicznych i językowych to wiemy. Ale okazuje się, że nawet „Sidious” jest swoistą grą językową. W języku angielskim istnieje takie słowo jak insidious, które znaczy tyle, co podstępny i zdradziecki. Nie jest to słowo często używane, więc pewnie dla większości odbiorców nie brzmiało podobnie. No cóż, ale jakby nie patrzeć, to ma ono w sobie coś z postaci Dartha Sidiousa. ;-). A teraz coś z zupełnie innej beczki
Ta wiadomość ma u nas w bazie numer 2005, a w 2005 powinien się pojawić Epizod III no i może nawet Indiana Jones IV ;-).

"Star Wars" i Armia - czyżby kontynuacja...?

0

Wszyscy pamiętają, że jeden z programów obrony przeciw rakietowej Stanów Zjednoczonych w latach '80 nosił nazwę Star Wars, czy dojdzie do kolejnego "zapożyczenia" nazwy dla operacji wojskowej ?? Jak narazie można tylko spekulować na ten temat, a dlaczego, a dlatego że od dwóch dni wszystkie dzienniki na świecie donoszą o możliwości ataku wojsk sprzymierzonych na Irak. Jedną z dat inwazji jest miesiąc listopad, a jak już wszyscy wiedzą na początku tego właśnie miesiąca zostaje wprowadzony do sprzedaży na DVD i VHS Episode II - Attack of the Clones - czyżby zbieg okoliczności i dat ?? Przekonamy się w swoim czasie.

Gwiezdnowojenne kartki...

Carla_87
0

Często zdarz się, że musimy komuś wysłać elektroniczną kartkę. Pomyślicie tylko jak fajnie by było gdyby zawierała ona motywy z Gwiezdnych Wojen. Otóz Carla_87 znalazła seriws oferujący możliwość wysłania takich kartek.
Buszując po internecie znalazłam stronę, skąd można wysyłać różne e-kartki. Wśród kartek z samochodami, życzeniami itd. znalazłam również te z "Gwiezdnymi Wojnami". Nie jest ich dużo, ale zawsze coś. Kartki można wysyłać ze strony, http://kartki.xcom.pl a bezpośredni adres do kartek ze SW to http://kartki.xcom.pl/krok_1.php?fid=starwars

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.