TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Jaki Snowboard na sezon 2002/2003 ...

2002-09-26 17:54:00 Yukon

Ta wiadomość ucieszy wszystkich fanów Star Wars i zimowego szaleństwa na jednej desce. Jeżeli zastanawiacie się jaką deskę wybrać, to macie problem z głowy, kupcie board’a z Jango Fettem tutaj.


KOMENTARZE (0)

Różne

Jedi w oficjalnym słowniku języka angielskiego... Update

2002-09-26 14:21:00 TFN

W najnowszym wydaniu Skróconego Słownika Języka Angielskiego wydanego przez Instytut w Oxfordzie, znalazło się wiele ciekawych słówek, z różnego rodzaj slangów językowych. Tym razem dodano też wiele słówek z literatury (i filmów) SF i Fantasy. Znalazły się tam między innymi słowa takie jak „Jedi” z Gwiezdnych Wojen, czy „Klingon” lub” Napęd warpowy” (Warp Drive) ze „Star Trek”, ale też i słów z „Harrego Pottera”, choć nie wszystkie (np. Mugol ma tylko swoje stare znaczenie). W sumie dodano ponad 3,500 słów. Ciekawe kiedy w słowniku Języka Polskiego pojawia się słowa typu „Mistrz Przemian” czy „Koordynator Wojenny”, bo chyba na „Jedi” to nie mamy co liczyć.
Update, 27 września
Okazuje się, że w słowniku tym znalazło się jeszcze więcej zwrotów starwarsowych, w tym Moc i Ciemna Strona. A przy opisie zakonu Jedi widnieje podobizna Qui-Gon Jinna.
KOMENTARZE (0)

Różne

Konkurs Junkyardu na fanowskie tapety...

2002-09-26 14:18:00 Long J.B.

Na Junkyardzie ogłoszono wielki konkurs na fanowskie tapety, oczywiście związane z SW. Konkurs jest otwarty i to podwójnie, po pierwsze wystarczy wysłać własną tapetę organizatorom, a potem można oceniać inne tapety. To Wy decydujecie kto wygra. Zachęcamy i do czynnego brania udziału w konkursie jaki i pomocy w wyłonieniu zwycięzcy.
KOMENTARZE (0)

Różne

Nowy Star Wars Magazine

2002-09-25 19:28:00

Dzisiaj, we Wrocławskim Empiku, wypatrzyłem nowy numer Star Wars Magazine, wrzesniowo-październikowy. Znajdują się w nim artykuły o Boxofficie Klonów, o szczegółach klonów (jak Koreliański wygląd Statków na Coruscant), artykuł o Johnie Williamsie, o Droidach z AOTC, o karierze Marka Hamilla jak z Jedi stał się Jokerem (w animowanym serialu o Batmanie), o Celebration II, o nowych książkach i komiksach i stałe działy. Tematem numeru jest tym razem komputerowy Yoda. Całość kosztuje 33,70 PLN. Ponadto w Empiku był też nowy numer Star Wars Comics.
KOMENTARZE (0)

Różne

Naukowcy odkryli ... MOC!!!!!!!!!!!!!!!

2002-09-20 20:45:00 TDC

Program "Sciences of the impossible" wyemitowany 18 IX 2002 przez "Discovery SCI-TREK" omawiał między innymi pozyskiwanie energii z ... niczego. Energia ta nazywana jest "energią punktu zerowego" i znajduje się wszędzie np. w pustej szklance. Fizycy potrafią już "uszczknąć" niewielką ilość tej energii i zmierzyć ją - dalsze prace polegać będą na tym aby dało się coś zasilać i to przez jakiś dłuższy moment. Bardzo ciekawa jest definicja tej nowej energii: "energia ta obecna jest wszędzie i zespala planety oraz inne ciała w całość (...)". Jak widać opis ten w całości pokrywa się z tym co mówi Obi-wan w ANH. Czyżby naukowcy odkryli "moc" w realnym świecie ?
KOMENTARZE (1)

Różne

Star Wars Insider #62

2002-09-12 23:04:00 StarWars.com

Na StarWars.com ukazała się zapowiedź 62 numeru magazynu Star Wars Insider, a w nim: zostanie opisanych 7 różnych stylów walki mieczem świetlnym.

Numer ten obfituje w informacje o Jedi. Znajdziemy w nim opisy 16 obrońców pokoju i sprawiedliwości włączając w to Aayle Secure - niebiesko-skórą Jedi.

W numerze tym znajdziemy kontynuację historii "Emissary of the Void" autorstwa Grega Keyesa. Pierwsze dwie części zostały opublikowane na starwars.com, trzecia już wkrótce. Czwarta część zatytułowana "Relic of Ruin" zostanie opublikowana wyłącznie w Insiderze.

Producent Rick McCallum opowie o planach na przyszłość, od "Ataku klonów" na DVD po Epizod III i dalej.

Przewodnik po statkach II Epizodu, informacje o aktorach występujacych w serialu TV o Ewokach i wiele wiele innych...

KOMENTARZE (0)

Różne

Coroczny spis ludności w Australii

2002-09-05 22:32:00 Philomythus i interia.pl

Nieawno pisaliśmy o tym, że w Australii podczas corocznego spisu ludności 70 tysięcy 509 osób na pytanie o wiarę, wskazało przekonania właściwe rycerzom Jedi. Philomythus podesłał jeszcze małe uzupełnienie: Kiedy urzędnicy z Australijskiego Biura Statystycznego dowiedzieli się o akcji, ogłosili, iż każdy, komu udowodni się, że świadomie podał podczas spisu błędne dane na swój temat, może liczyć się z karą pieniężną w wysokości 540 dolarów.

Podawanie błędnych informacji wprowadza straszne zamieszanie. Planowanie jakichkolwiek działań socjalnych w oparciu o zafałszowane wyniki spisu, może prowadzić do marnowania publicznych pieniędzy" - twierdzą urzędnicy Australijskiego Biura Statystycznego. Religia "Jedi" nie funkcjonuje w oficjalnym australijskim spisie wyznań.

KOMENTARZE (0)
Loading..