TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Star Wars Magazine #42 już w Empikach

2003-01-29 17:07:00

Dziś we wrocławskim Empiku Megastore natknałem się na najnowszy numer Star Wars Magazine, dumiesięcznika wydawanego w Wielkiej Brytanii. W numerze znalazły się między innnymi:
  • informacje o AOTC w IMAX
  • Jak zwykle Prequel Update (Tym razem też o Indym 4)
  • Gwiezdny Nisczyciel z LEGO
  • Artykuł o walkach na miecze, koncentrujący się na przedstawieniu Form
  • Opisy statków z AOTC autorstwa Daniel Wallance
  • Artykuł o Rose Byrne – Dorme i Veronice Segurze – Corde
  • Coś o Dexie
  • O kolejnej NEJ – Destiny’s Way
  • fajny artykuł na temat komiksu Betrayal.
  • Z gier – Bounty Hunter i The Clone War
i inne stałe działy. Magazyn kosztuje niecałe 34 PLN.
KOMENTARZE (0)

Różne

U Lucasa zmiany...

2003-01-28 21:44:00 TFN

Dzisiejszego dnia jego ekscelencja Flanelowiec, czyli George Lucas we własnej osobie ogłosił co następuje. Cztery jego znane, dochodowe i wielokrotnie nagradzane organizacje – Lucas Digital, Lucas Arts Entertainment, Lucas Licensing oraz Lucasfilm LTD. zostaną połączone w jedną większą i spójnie zarządzaną. Lucas stwierdził, że połączenie tych organizacji, które przez ostatnie dziesięć lat działały dość niezależnie, pozwoli im lepiej działać jako spójnej drużynie.
Ze stanowiska prezesa ustąpił Gordon Radley, który był związany z Lucasfilmem przez ostanie 17 lat i to on w dużej mierze stoi za sukcesem tej firmy i jej obecną pozycją na rynku, która NIGDY nie była lepsza. George Lucas pozostanie przewodniczącym zarządu, a także głównym szefem zarządzającym nowopowstałej, jeszcze nie nazwanej organizacji. Szefem operacyjnym zostanie Micheline Chau.
Lucasfilm LTD. jest jedną z wiodących wytwórni filmowych (przynajmniej jeśli chodzi o zysk). Zajmuje się produkcją kinową i telewizyjna. Na koncie ma 19 Oskarów i 52 nominację, oraz 12 nagród Emmy. Aż 5 filmów tej wytwórni znajduje się na liscie 20 największych hitów wszechczasów.
Lucas Digital LTD. LCC, składa się z Industrial Light & Magic (ILM) oraz Skywalker Sound i jest słynna z oferowania najwyższej jakości usług w zakresie efektów audiowizualnych. ILM otrzymał 14 Oskarów za najlepsze efekty specjalne, oraz 14 za wkład w rozwój technologii. Skywalker Sound natomiast ma na swym koncie 15 Oskarów za najlepszy dźwięk i najlepsze efekty dźwiękowe.
LucasArts – to z kolei firma zajmująca się rozrywką multimedialną. Znana przede wszystkim z gier. Otrzymała ponad 100 różnych nagród branżowych.
Lucas Licensing Ltd. – to firma zajmująca się przyznawaniem praw licencyjnych z „Gwiezdnych Wojen” i „Indiany Jonesa”. To oni właściwie decydują jakie i kiedy, gry, zabawki, figurki, książki pojawią się na rynku.
KOMENTARZE (1)

Różne

Zmień oblicze Windowsa 98 (lub 95)

2003-01-26 18:03:00 Darth Kisiel

Bardzo popularny twórca fan artów, no i jeden z aktywniejszych użytkowników na Forum, Darth Kisiel wynalazł w sieci ciekawą stronkę. Stronka ta zawiera zestawy logosów na początek i koniec Windowsa 95/98. Wiem, że nie są to najnowsze wystemy, ale do dziś ponad połowa z Was używa, zwłaszcza 98. Więc każdego, kto chce sobie trochę „odświeżyć” Windowsa zapraszam tutaj.
KOMENTARZE (2)

Różne

Coś na walentynki

2003-01-24 10:51:00 SW.com

Walentynki dopiero za trzy tygodnie, ale już Hasbro postarało się umożliwić spędzenie ich w Star Warsowym nastroju. Na tą okazje Hasbro wydało dwa komplety walentynokowyc kartek (Star Wars Valentines). Pierwsza wersja zawierać będzie będzie 32 zwykłe kartki z życzeniami,

a druga 30 lepszyc: bo foliowanych kartek.


Karki najprawdopodobniej tak jak poprzednie wresje wydawane w poprzednich latach będą kosztować koło 20 dolarów.
KOMENTARZE (6)

Różne

Lucas przeciw Dead Droid Records

2003-01-12 12:55:00 JediNet

Wygląda na to, że prawnicy Lucasa robią wszystko byle tylko przedłużył im kontrakty i wypłacał dodatkowe premie. No i dzień przed Świętem Dziękczynienia wysłali oni list do firmy Dead Droid Records z żądaniem zmiany nazwy! Według prawników Lucasfilmu, nazwa Droid jest chroniona prawem patentowym i należy się George’owi Lucasowi. Nakazano zmianę nazwy firmy do dnia 6 stycznia, albo Lucasfilm podejmie środki prawne w tej sprawie. Na dzień dzisiejszy Lucasfilm jeszcze nie wniósł pozwu, ale i firma Dead Droid Records nie zmieniła nazwy.
KOMENTARZE (1)

Różne

40Mb e-mail w domenie starwars.pl

2003-01-07 21:52:00 ICO

Imperial City OnLine udostepnia za niewielką opłata - 29 zł/rok, konta e-mailowe dla fanów SW. Po wszelkie dodatkowe informacje dot. kont, wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę ICO gdzie uzyskacie wszelkie niezbędne informacje.
KOMENTARZE (10)
Loading..