TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Star Wars Insider #73

2003-12-22 10:55:00 sw.com

Na oficjalnej pojawiła się zapowiedź 73 numeru magazynu Star Wars Insider, a w nim:
  • Rozmowa z Markiem Hamillem m.in. o jego fanach, czy jego komedii "Six Dance Lessons In Six Weeks".
  • Kolejna dawka informacji o III części Gwiezdnych Wojen, nowe zdjęcia z Sydney (Hayden Christensen, Ewan McGregor, George Lucas, Samuel L. Jackson i trochę innych).
  • Artykuł o studiu Nelvana i pierwszych gwiezdno-wojennych kreskówkach: Droids, Ewoks...
  • Nowe opowiadanie Aarona Allstona zatytułowane: The League of Spies.
73 numer będzie rozsyłany subskrybentom od 26 grudnia. Członkowie oficjalnego fan klubu dostaną także szósty nr Bantha Tracks, a na starwars.com znajduje się krótki fragmencik opowiadania Allstona (pod tym linkiem).

KOMENTARZE (0)

Różne

48 numer magazynu Star Wars

2003-12-19 19:37:00 TFN

Czterdziesty ósmy numer oficjalnego magazynu Star Wars w Anglii, niedługo trafi do kiosków. Wydanie styczeń/luty zawiera wywiad z Carrie Fisher, wszystkie ostatnie informacje oraz zdjęcia na temat Epizodu 3, a także mały przegląd emitowanej w ostatnim miesiącu kreskówki Wojny Klonów. Dodatkowo w magazynie znajdą się listy od czytelników oraz "Pytania i odpowiedzi" z oficjalnej do Pablo Hidalgo.
Nowy numer magazynu będzie w sprzedaży w styczniu w cenie 3.5 funta (ok. 21 zł).
KOMENTARZE (6)

Różne

Seria programów o Gwiezdnych wojnach

2003-12-19 19:21:00 Luke Skywalker za TV 4

W najbliższym czasie zostaną wemitowane na stacji TV4 3 filmy dokumentalne poświęcone Trylogii i Mrocznemu Widmu. Jeden z ich ma być ponad godzinnym wywiadem z Lucasem przeplecionym fragmentami i odniesieniami do jego filmów. Rozmowa ma również dotyczyć tematów takich jak wiara, religia, Bóg - ich miejsce w świecie Gwiezdnych wojen i biografii Lucasa.

20 grudnia o 10.00 - "Gwiezdne wojny - jak realizowano".
21 grudnia o 14.00 - "Od Gwiezdnych wojen do Gwiezdnych wojen".
23 grudnia o 14.30 - "Dawno dano temu - historia Gwiezdnych wojen".
KOMENTARZE (14)

Różne

Gadgety... Od czego to się zaczęło

2003-12-19 00:29:00 Onet.pl

Tutaj, na Onecie, zamieszczono artykuł pod tytułem "Mamo, Kup mi Nemo" Traktuje on o oczywistym w dzisiejszych czasach zjawisku gadgetomanii związanej z premierą filmów animowanych, ale nie tylko takich. W tekście tym autorka mówi od czego to się tak naprawdę zaczęło. A zaczęło się od George`a Lucasa i zabawek z "Gwiezdnych wojen"... Cytat fragmentu artykułu:

Gwiezdny szał

Zaczęło się od szaleństwa z, bynajmniej nie animowanymi, „Gwiezdnymi wojnami”. Był rok 1977 i nawet w Stanach kwota 323 milionów dolarów zysku była trudna do ogarnięcia. Ilość gadżetów, jaka się pojawiła w sprzedaży, zapewniła producentom długie lata dostatku. Po kolejnych dwóch częściach, w Internecie zaczęły wyrastać witryny poświęcone gwiezdnej trylogii, a główne postaci wcielono do grona bohaterów Disneylandu.

W 1997 roku George Lucas, reżyser „Gwiezdnych wojen”, za namową ekspertów zapowiedział powrót poszerzonej wersji trylogii do kin. Każda z części miała być „wzbogacona” o najnowsze efekty specjalne. Na kilka dni przed „premierą”, w sklepach pojawiły się kubki, gry, figurki, komiksy oraz płyty z muzyką. Gwiezdny pył rozsypano w sieci restauracji fastfoodowych i na paczkach z chipsami.

Szaleństwo miało męczenników. Pewna Amerykanka rozwiodła się, bo mąż wydał sto tysięcy dolarów na gadżety związane z filmem. Tylko w jednym dniu wyświetlania specjalnej wersji wojen wpłynęło 38 milionów dolarów, z samych biletów do kina.

Pokemonomania, shrekomania, lwomania czy teletubisiomania – nadchodzą, przechodzą i... zawsze mogą wrócić. Wystarczy, że pojawi się nowa kaseta wideo, płyta DVD z poszerzoną wersją albo gumowa figurka, a przebój na nowo staje się hitem.

Wniosek z artykułu można wyciągnąć jeden, który zapewne jest nie obcy nam, fanom Star Wars. Otóż gdyby nie zabawki i inne gadgety związane z filmem rynek producetów kinowych napewno by znaczie podupadł...
KOMENTARZE (5)

Różne

Historia Gwiezdnych Wojen

2003-12-06 16:12:00 TV 4

W niedziele w programie TV4 o godzinie 14:00 zostanie wyemitowany film dokumentalny pod tytułem „Dawno dawno temu: Historia Gwiezdnych Wojen”. Możliwe, iż będzie to powtórka wcześniejszych jakie ukazały się w TV (kiedyś ten dokument był pokazywany na Canale Plus). Miejmy jednak nadzieje ze stacja TV4 wyemituje cos nowego (może E2-E3).
Na stronie Junkyard można sciagnąć pewien dokument, który pojawił się w TV.
KOMENTARZE (18)

Różne

Kostrzyńska sprawa...

2003-12-03 23:41:00 Lord Sidious za Gazeta Lubuska

Tutaj pisaliśmy o plotce, która głosi, jakoby George Lucas planował zainwestować ogromne piniądze w Polskim Kostrzynie i stworzyć tam park rozrwyki. Dziś, za "Gazetą Lubuską" uściślamy nieco informacje odnośnie tejże pogłoski.
Oto tekst znaleziony na stronie Gazety Lubuskiej.:

Byłym poligonem coraz bardziej interesuje się George Lucas, reżyser ,,Gwiezdnych Wojen''. Myśli o wybudowaniu wielkiego parku rozrywki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w zeszły piątek było kolejne spotkanie z inwestorami.

Amerykanie chcą kupić lub wydzierżawić około 150 ha terenów. W pierwszym etapie zamierzają zainwestować 600 mln zł i zatrudnić około 1 tys. osób. W minimiasteczku mają powstać obiekty rekreacyjne i rozrywkowe oraz hotele i obiekty towarzyszące.

Ściśle tajne
W przymiarkach do inwestycji pomógł przypadek. Reżyser ,,Gwiezdnej sagi'' inwestuje obecnie w obiekty rozrywkowe, kasyna, hotele i miasteczka rozrywki. Takie miasteczko miało powstać pod Berlinem, ale w związku z wojną w Iraku i ochłodzeniem stosunków między USA i Niemcami Lucas wycofał się z tego pomysłu i zaczął szukać gruntów w najbliższej okolicy. Pracująca dla multimilionera firma konsultingowa CBS zaproponowała 35 różnych lokalizacji. Amerykanie odwiedzili m.in. Wrocław i Warszawę. Z naszych informacji wynika, że Kostrzyn spodobał im się najbardziej. Negocjacje z firmą konsultingową CBS są najściślej strzeżoną tajemnicą kostrzyńskiego magistratu. Burmistrz Andrzej Kunt nie potwierdza, ani nie zaprzecza, że Amerykanie interesują się byłym poligonem. Do pierwszej wizyty doszło 22 września. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firmy CBS, agenci George'a Lucasa oraz wojewoda lubuski Andrzej Korski i burmistrz. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w ubiegły piątek odbyło się kolejne spotkanie z inwestorami, utajnione nawet dla urzędników z magistratu.

Miasto kupi ziemię
Miasto w szybkim tempie postanowi3o kupić 200 ha poligonu od Agencji Mienia Wojskowego. Na terenach tych znajduje się m.in. historyczny fort wojskowy Sarbinowo. AMW opuściła cenę nieruchomości do 3 mln zł. Radni zatwierdzili już transakcję. W przyszłym tygodniu miasto wybierze, od kogo weźmie trzymilionowy kredyt. Miasteczko rozrywki George`a Lucasa powstałoby za terenami Strefy Ekonomicznej, przy drodze wylotowej na Gorzów Wlkp. Amerykanie mają podjąć ostateczną decyzję w ciągu pół roku.


Poczekamy pół roku i zobaczymy...
KOMENTARZE (11)
Loading..