Różne

Laser zamiast kul?

TFN
21

Używanie laseru w walce do niedawna było mało realne. Tymczasem SHNS podało, że amerykańskie wynalazcy z Air Force Research Laboratory i Theater Aerospace Command Control Simulation Facility w Kirtland Air Force Base, wynaleźli nowe lasery o wysokiej mocy, które mogą bć wykorzystane do celów militarnych.
Na razie w planach jest uzbrojenie w lasery myśliwców F-16 (miałoby to nastąpić do 2012 roku).
Od siebie chciałbym przypomnieć, że zakaz używania laseru do celów militarnych jest zawartyw konwencji Genewskiej, podpisanej przez większość państw. Zapis ten został dodany w 1978 roku, czyli rok po premierze Nowej Nadziei.

Star Wars Insider #68

3

Dziś we Wrocławskim Empiku Megastore natknąłem się na kolejny numer Star Wars Insidera - #68, w cenie 39,90 PLN. A co w środku?

 • Prequel Update – w którym Rick McCallum stwierdza, że ani Michael Crawford, ani Lou Ferrigno nie zagrają w E3.
 • O docenieniu ILMu i Skywalker Sound
 • Temat numeru – Clone Wars – niestety w praktyce bez nowych obrazków i raczej są to informacje o Genndym Tartakovskym niż samym serialu.
 • Prewizualizacja AOTC – kilka bardzo ciekawych pomysłów, znów podobnie jak w TPM był pomysł by bitwa toczyła się też w powietrzu, screeny są bardzo zachęcające, ale nie znalazło to swojego odbicia w scenariuszu. (w TPM maszyny latające Federacji miały się zmierzyć z kawalerią powietrzną na latających wielorybach – projekt tych stworzeń jest bardzo dawny bo ma swój pierwowzór w Thrantach – latających stworach na Bespinie (niewykorzystane w filmie). w AOTC w końcu po części zrealizowano ten projekt – umieszczając na Kamino Aihwy – na nich latali Kaminoanie.). W każdym razie te prewizualizowane screeny wyglądają o wiele ciekawiej niż wycięta scena z atakiem na Statek sterowania Droidami. Szkoda, że nie pozwolono by scena bitwy trwała jakieś 45-60 minut, bo widać, że mogłabyć o wiele bardziej efektowna niż cokolwiek innego pokazanego w kinie.
 • Artykuł o Carrie Fisher w SW i po nich. Nie mogło zabraknąć oczywiście jej książek z „Pocztówkami znad krawędzi” na czele.
 • Plakaty z oryginalnej trylogii – raczej artykuł o nich. Co warto zaznaczyć, że znajdziemy tam też słynny polski plakat do ROTJ.
 • Niesamowite przekroje po statkach i pojazdach z klasycznej trylogii. Kto wie, co z nich zostanie wykorzystane w E3.
 • Gwiezdne Tatuaże. – to trzeba zobaczyć, trudno opisać.
 • Pierwsza z trzech części nowego opowiadania Timothy’ego Zahna. Cykl nazywa się „Hero of Cartao” a część I to : „Hero’s Call”. Całość dzieje się w rok po bitwie na Geonosis, a przede wszystkim wyjaśnia rolę komór Spaarti w Wojnach Klonów. Bardzo ciekawie prezentuje się też wątek Sidious/Palpatine. Palpatine had no idea that his trusted aide and advisor was in fact the agent of a Dark Lord of the Sith (Palpatine nie zdaje sobie sprawy, że jego zaufany pomocnik i doradca jest w rzeczywistości agentem Mrocznego Lorda Sithów). – To tylko jeden z ciekawych cytatów.
 • Figurki Hasbro z Clone Wars
 • Szturmowcy Klony – za kulisami tworzenia
 • Relacje z Wojen Klonów – na obrazku widnieje pojazd AT-AT!
 • Opis Hero’s Guide – RPG
 • Galaxies Update
 • O Shatterpoint – które jest tu porównywane do Zdrajcy, Gwiazdy po gwieździe, Inwazji i Spotkania na Mimban
 • Komiksy o Wojnach Klonów
 • Docking Bay 94 – Kosmodrom Mos Eisley
  i oczywiście stałe działy.

 • Star Wars Insider 69

  StarWars.Com
  0

  Na oficjalnej stronie StarWars.com ukazała się zapowiedź 69 numeru magazynu Star Wars Insider, w którym Paul Rudish (dyrektor artystyczny) - jeden z długoletnich współpracowników Tartakovsky'ego opisze swoją pracę nad serialem animowanym Clone Wars. To on tworzy główne koncepcje i wystrój, on zaprojektował wygląd wszystkich postaci z serialu. Paul Rudish opowie także o swoim pierwszym kontakcie z Gwiezdnymi Wojnami i o tym, dlaczego droidy zajmują tak ważne miejsce w jego życiu (w końcu rysuje je odkąd skończył 12 lat ;). Ponadto w magazynie znajdziemy:

  • Chronologię wojen klonów obejmującą m.in. książki, komiksy i gry.
  • Wywiad z Alem Yankovicem, mającym na swoim koncie kilka teledysków parodiujących Star Wars.
  • Nową opowieść Timothy'ego Zahna pt.: "Hero's Rise", rozgrywającą się w czasach wojen klonów.
  • Informacje o Indianie Jonesie na DVD.
  • I stałe działy, jak: Prequel Update, Holonet News, itd.
  Magazyn ma być rozesłany do prenumeratorów pod koniec czerwca. Jak dobrze pójdzie to zobaczymy go w Empikach w lipcu albo w sierpniu.

  UPDATE: Jak podają oficjalne źródła na forum StarWars.com: w "Hero of Cartao" (trylogia opowiadań zapoczątkowana w Insiderze 68. W 69 jest druga część pt. "Hero's Rise") zostanie wyjaśniona sprawa komór Spaarti (w których klonował się Thrawn, a wcześniej też klony i Joruus). Jak podawały wczesne źródła - komory te pochodziły z czasów wojen klonów, natomiast w Ataku klonów Kaminoanie używali czegoś zupełnie innego. Zahn ma wyjaśnić dlaczego tak było.

  Nowy sklep internetowy

  ICO
  11

  Jak donosi ICO

  Pierwszy polski sklep dedykowany fanom Star Wars otwiera swoje podwoje!
  Fanatyk.pl to pierwszy profesjonalny polski sklep stworzony z myślą o potrzebach i zainteresowaniach miłośników Gwiezdnych Wojen. Właścicielem firmy jest Paweł Płonowski, współtwórca Imperial City Online, znany szerszej publiczności jako Franki (czyli ja ;)).
  W polskim Internecie nie od dzisiaj można zaopatrzyć się w książki i filmy z serii Star Wars. Jednak fani oczekują czegoś więcej - figurek, kart, plakatów, koszulek i całej masy innego stuffu, który nie dociera do Polski lub jest tylko sporadycznie sprowadzany z okazji premiery kolejnej części sagi. Fanatyk.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów i uwzględnienia ich gusta. Jest to dla nas o tyle proste, gdyż sami kochamy Gwiezdne Wojny, które stanowią ważną częścią naszego życia od długiego czasu.


  Tak dodania, kiedyś był też taki sklep jak Mekka.pl - niestety padło. Oby nowy nie podzielił jego losu. A z tego co pamiętam to samą domenę fanatyk.pl miało kiedyś Archiwum Star Wars.

  Rozliczenie z Hyperspace

  16

  Od ponad tygodnia jestem „szczęśliwym” (??) posiadaczem Hyperspace – czyli płatnej oficjalnej George’a Lucasa. Część z Was pewnie się jeszcze zastanawia czy warto się w to wciągnąć. Wokół Hyperspace narosło trochę mitów, ale w każdym razie na dzień dzisiejszy nie jest tym Eldorado, które nam zapowiadano. Moje rozliczenie z tą kwestią znajduje się tutaj. O Hyperspace można też porozmawiać na forum.

  Hyperspace ruszyło !!

  StarWars.Com
  8

  W dniu dzisiejszym, na Oficjalnej uruchomiono testową wersję w późniejszym okresie płatnej strony poświęconej epizodowi trzeciemu - Hyperspace. Został również lekko zmieniony wygląd samej oficjalnej, ale jak na razie, w dniu dzisiejszym nastąpiło istne oblężenie i dostanie się na nią graniczy z cudem. Jeżeli już się dostanie i będziecie próbowali dostać się dale, może pojawić się komunikat:

  "All this excitement has overrun the circuits of some starwars.com systems. If you don't mind, we're taking them down for maintenance." - C-3PO”

  Podobne kłopoty pojawiły się na serwerze LucasArts gdzie pojawia się następujący komunikat:

  Sorry - this section is temporarily unavailable


  Życzę wszystkim dużo cierpliwosci i Niech Moc Będzie z Wami !!

  Tu znajduje się link do dyskusji na Forum.

  Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.