TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Monitor sci-fi

2003-09-16 19:58:00 Strider za ICO

Firma IO2 Technology zbudowała działający prototyp monitora nowej generacji, o konstrukcji znanej do tej pory z filmów sci-fi. To tzw. heliodisplay, który wyświetla obraz nie dzięki ekranowi, ale wprost w powietrzu.
Działający model tego bardzo interesującego rozwiązania może pokazywać obrazy z takich źródeł jak telewizja czy komputer. Przez projekcje, które są w pełni trójwymiarowym widowiskiem można swobodnie przechodzić. Obecnie, wyświetlane obrazy mogą mieć około 27 cali przekątnej. Firma nie rezygnuje z dalszych eksperymentów, ich kolejne urządzenie ma generować obrazy o przekątnej 42, a nawet 150 cali.
Podstawową rozdzielczością z jaką działa system jest 800 na 600 punktów. Kontrast wynosi około 200:1. IO2 Technology pozwoliło też ewentualnemu użytkownikowi takiego monitora na „dotykowy” kontakt z wyświetlaną treścią. Mierzące 800 mm na 300 mm na 420 mm urządzenie waży prawie 30 kilogramów.
Na stronie IO2 znajdowało się kilka interesujących filmów dotyczących wynalazku, jednak zainteresowanie nimi przerosło możliwości serwera na którym działa serwis firmy. Jeśli będzie to możliwe obejrzyjcie je. Są też zdjęcia!

KOMENTARZE (21)

Różne

ZRJ:Czerwony ekran albo pomarańczowy

2003-09-09 21:43:00 StarWars.Com

John Knoll odpowiedział na pytanie, czy podczas kręcenia filmu można używać pomarańczowego albo czerwonego ekranu. Odpowiedział, że w sumie można ale się tego nie robi. Głównie dlatego, że zarówno niebieski jak i zielony mocno kontrastują z postaciami granymi przez ludzi. Cieplejsze i jaśniejsze kolory, tracą tę właściwość. Niebieski i zielony łatwiej podmnienić, zostawiając prawdziwe elementy planu. Zatem co zrobić z R2, który jest niebieski? Większość scen z nim kręci się na zielonym tle. John Knoll dodał jeszcze, że w przypadku gdy na ekranie jest i niebieski kolor i zielony, to używa się zazwyczaj ekranu w koloru, którego jest mniej w „dekoracjach”.
KOMENTARZE (3)
Loading..