Różne

Buchnęli Yodę

TFN
16

Jak donosi TFN:
Ktoś ukradł figurkę Yody, naturalnej wielkości. Wykonana z brązu rzeźba waży około 170 funtów.
Lawrence Noble, który wyrzeźbił formę dla odlewu twierdzi, że figura - która jest "bardzo limitowaną edycją" warta jest od 15 do 20 tysięcy dolarów.
To naprawdę wysokiej jakości materiał kolekcjonerski - twierdzi rzeźbiarz.
Za informację pomocną przy znalezieniu informację wyznaczono 1000 dolarów nagrody.

Rozglądajcie się po ulicach. Może gdzieś jest... Ale z drugiej strony, za figurę wartą 15-20 tys. wyznacza się nagrodę 1000 dolarów - nie za mało?

Insider 72

Lord Sidious
6

Jak donosi Lord Sidious, we wrocławskim Empiku, a co zatym idzie zapewne i w całej Polsce, można kupić 72 numer magazynu Star Wars Insider. Cala tego magazynu wynosi 39,90 zł. Znaleźć można w nim między innymi:

Prequel Update - zawierające znane już zdjęcia z Insidera,
- Artykuł o Ewanie McGregorze,
- Artykuł o fanfilmach,
- Kulisy pościgu na Endorze,
- Kostiumy w prequelach na bazie kostiuów w trylogii. Upraszczanie i nie tylko,
- 2003 Fanfilm Awards,
- Christopher Lee i jego czarne charaktery (Dracula, Scaramanga, Dooku, Saruman itp),
- Wieści z frontu Wojen Klonów,
- Dział o Galaxies,<"r/> - Artykuł o Kotor PC,
- Sala tronowa w II Gwieżdzie Śmierci,
- The Unifying Force,
- Dział komiksowy, kolekcjonerski.

Informacje o nowszym, 74. numerze, przeczytać można w tym newsie.

Insider 74

StarWars.com
5

Prenumeratorzy Insidera otrzymają nowy numer już 6 lutego. Do kiosków na terenie USA trafi on 24. lutego. W magazynie znalazło się wiele ciekawych informacji. W dziale Star Wars fiction opisano najnowsze pozycje książkowe jak i ich zapowiedzi. Dodatkowo można przeczytać charakterystykę serii Nowa Era Jedi, którą przedstawiono od podstaw, czyli opis postaci, najbardziej bohaterskie śmierci, widowiskowe walki, a prócz tego dokładny opis każdej z książek. Dalej zawarto krótką historię Voronici Whitney-Robison pt. „Pearls in the Sand”, nawiązującą do „Ruin Dantooine”. W następnych działach możemy przeczytać o pracy twórców modeli do filmów cyfrowych a konkretnie Epizodu 2, a także możemy się przekonać kto jest kim w bazie Echo na mroźnej planecie Hoth, czyli postaciach, które przez chwile mogliśmy podziwiać w Imperium Kontratakuje. Tak jak w poprzednich numerach, tak i w tym występują działy takie jak Star Sightings, the Best of Hyperspace, Scouting the Galaxy, HoloNet News. Nie zabrakło oczywiście wypowiedzi producenta Ricka McCalluma, który dostarcza kilka informacji na temat postępów w post-produkcji, opatrzonych nowymi zdjęciami. Jednak najciekawsza tyczy się nadchodzącego Epizodu 3. Na okładce Insidera pojawiła się postaci jaką zapewne ujrzymy w nowym filmie. Po więcej zapraszamy tutaj.

Gwiezdne wojny we Wprost

Nostromo z Mach-One
13

W dzisiejszym numerze tygodnika „Wprost” znalazł się artykuł poświecony Gwiezdnej Sadze. Fakt jest ten o tyle ciekawy, że w chwili obecnej wokół SW nie ma żadnej imprezy medialnej, więc pisanie, i to w dodatku dobrze o Star Wars jest bez wątpienia bardzo pozytywnym sygnałem. W tygodniku „Wprost” znalazł się artykuł Kamila Śmiałkowskiego poświecony George’owi Lucasowi i jego sadze. Lucas jest przedstawiany jako wizjoner kina, ba nawet ojciec całej współczesnej popkultury, człowiek który to, co było dotychczas kinem klasy B, zamienił na podstawowy produkt Hollywoodu. Autor nie odcina Gwiezdnych wojen od ich marketingowego dziedzictwa. Wie, że SW to przede wszystkim marka, która się sprzedaje znakomicie, podczas gdy inne po jakimś czasie kuleją (vide Star Trek czy Matrix). Oczywiście nie mogło zabraknąć pewnego porównania z LOTRem Jacksona – który według autora artykułu stoi na raczej przegranej pozycji, gdyż jest tylko ekranizacją, a to w wielu miejscach ogranicza. Z drugiej strony, Lucas ma jeszcze prawie półtora roku by przyćmić wszystkie efekty specjalne Powrotu Króla.

Artykuł jest na dwóch stronach, ale połowę i tak przeznaczono na zdjęcia – panoramę Coruscant z AOTC oraz zdjęcie Lucasa z bohaterami klasycznej trylogii.

Odświeżona stronka Ralpha McQuarrie

herbu
7

herbu donosi:
Miło mi donieść, że odświeżona stronka Ralpha McQuarriera już działa. Co prawda szata graficzna jest ta sama ale powiększyła się galeria rysunków. szczególnie w dziale poświęconym "Imperium...". Starzy wyjadacze jego prac będą mile zaskoczeni a jeśli ktoś będzie tam pierwszy raz to pewnie opadnie mu kilka razy szczęka :)
oto link: http://www.ralphmcquarrie.com/ralph/index.html.

Dzięki herbu!

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.