TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Buchnęli Yodę

2004-01-29 21:57:00 TFN

Jak donosi TFN:
Ktoś ukradł figurkę Yody, naturalnej wielkości. Wykonana z brązu rzeźba waży około 170 funtów.
Lawrence Noble, który wyrzeźbił formę dla odlewu twierdzi, że figura - która jest "bardzo limitowaną edycją" warta jest od 15 do 20 tysięcy dolarów.
To naprawdę wysokiej jakości materiał kolekcjonerski - twierdzi rzeźbiarz.
Za informację pomocną przy znalezieniu informację wyznaczono 1000 dolarów nagrody.

Rozglądajcie się po ulicach. Może gdzieś jest... Ale z drugiej strony, za figurę wartą 15-20 tys. wyznacza się nagrodę 1000 dolarów - nie za mało?
KOMENTARZE (16)

Różne

Insider 72

2004-01-28 18:41:00 Lord Sidious

Jak donosi Lord Sidious, we wrocławskim Empiku, a co zatym idzie zapewne i w całej Polsce, można kupić 72 numer magazynu Star Wars Insider. Cala tego magazynu wynosi 39,90 zł. Znaleźć można w nim między innymi:

Prequel Update - zawierające znane już zdjęcia z Insidera,
- Artykuł o Ewanie McGregorze,
- Artykuł o fanfilmach,
- Kulisy pościgu na Endorze,
- Kostiumy w prequelach na bazie kostiuów w trylogii. Upraszczanie i nie tylko,
- 2003 Fanfilm Awards,
- Christopher Lee i jego czarne charaktery (Dracula, Scaramanga, Dooku, Saruman itp),
- Wieści z frontu Wojen Klonów,
- Dział o Galaxies,<"r/> - Artykuł o Kotor PC,
- Sala tronowa w II Gwieżdzie Śmierci,
- The Unifying Force,
- Dział komiksowy, kolekcjonerski.

Informacje o nowszym, 74. numerze, przeczytać można w tym newsie.
KOMENTARZE (6)

Różne

Insider 74

2004-01-27 22:06:00 StarWars.com

Prenumeratorzy Insidera otrzymają nowy numer już 6 lutego. Do kiosków na terenie USA trafi on 24. lutego. W magazynie znalazło się wiele ciekawych informacji. W dziale Star Wars fiction opisano najnowsze pozycje książkowe jak i ich zapowiedzi. Dodatkowo można przeczytać charakterystykę serii Nowa Era Jedi, którą przedstawiono od podstaw, czyli opis postaci, najbardziej bohaterskie śmierci, widowiskowe walki, a prócz tego dokładny opis każdej z książek. Dalej zawarto krótką historię Voronici Whitney-Robison pt. „Pearls in the Sand”, nawiązującą do „Ruin Dantooine”. W następnych działach możemy przeczytać o pracy twórców modeli do filmów cyfrowych a konkretnie Epizodu 2, a także możemy się przekonać kto jest kim w bazie Echo na mroźnej planecie Hoth, czyli postaciach, które przez chwile mogliśmy podziwiać w Imperium Kontratakuje. Tak jak w poprzednich numerach, tak i w tym występują działy takie jak Star Sightings, the Best of Hyperspace, Scouting the Galaxy, HoloNet News. Nie zabrakło oczywiście wypowiedzi producenta Ricka McCalluma, który dostarcza kilka informacji na temat postępów w post-produkcji, opatrzonych nowymi zdjęciami. Jednak najciekawsza tyczy się nadchodzącego Epizodu 3. Na okładce Insidera pojawiła się postaci jaką zapewne ujrzymy w nowym filmie. Po więcej zapraszamy tutaj.
KOMENTARZE (5)

Różne

Gwiezdne wojny we Wprost

2004-01-19 19:33:00 Nostromo z Mach-One

W dzisiejszym numerze tygodnika „Wprost” znalazł się artykuł poświecony Gwiezdnej Sadze. Fakt jest ten o tyle ciekawy, że w chwili obecnej wokół SW nie ma żadnej imprezy medialnej, więc pisanie, i to w dodatku dobrze o Star Wars jest bez wątpienia bardzo pozytywnym sygnałem. W tygodniku „Wprost” znalazł się artykuł Kamila Śmiałkowskiego poświecony George’owi Lucasowi i jego sadze. Lucas jest przedstawiany jako wizjoner kina, ba nawet ojciec całej współczesnej popkultury, człowiek który to, co było dotychczas kinem klasy B, zamienił na podstawowy produkt Hollywoodu. Autor nie odcina Gwiezdnych wojen od ich marketingowego dziedzictwa. Wie, że SW to przede wszystkim marka, która się sprzedaje znakomicie, podczas gdy inne po jakimś czasie kuleją (vide Star Trek czy Matrix). Oczywiście nie mogło zabraknąć pewnego porównania z LOTRem Jacksona – który według autora artykułu stoi na raczej przegranej pozycji, gdyż jest tylko ekranizacją, a to w wielu miejscach ogranicza. Z drugiej strony, Lucas ma jeszcze prawie półtora roku by przyćmić wszystkie efekty specjalne Powrotu Króla.

Artykuł jest na dwóch stronach, ale połowę i tak przeznaczono na zdjęcia – panoramę Coruscant z AOTC oraz zdjęcie Lucasa z bohaterami klasycznej trylogii.
KOMENTARZE (13)

Różne

Gwiezdny Ślub

2004-01-11 22:01:00 Darth Fizyk za TFN

Na forum TFN, pojawiły się zdjęcia ślubu Fana Gwiezdnych Wojen w USA, który odbył się 10 miesięcy temu. Przedstawiają one: figurkę Yody przy wejściu, ceremonie ślubną, wystrój stołu, a także tort.

Foto 1, Foto 2, Foto 3, Foto 4, Foto 5, Foto 6, Foto 7, Foto 8, Foto 9


Życzę każdemu Fanowi Gwiezdnych Wojen, by jego ceremonia ślubna własnie tak wyglądała.

KOMENTARZE (18)

Różne

Magazyn Star Wars – numer 48

2004-01-10 14:29:00 Lord Sidious

W Empikach pojawił się nowy numer brytyjskiego magazynu Star Wars, o którym pisaliśmy wcześniej. Cena wynosi prawie 35 PLN.
KOMENTARZE (0)

Różne

Odświeżona stronka Ralpha McQuarrie

2004-01-07 17:06:00 herbu

herbu donosi:
Miło mi donieść, że odświeżona stronka Ralpha McQuarriera już działa. Co prawda szata graficzna jest ta sama ale powiększyła się galeria rysunków. szczególnie w dziale poświęconym "Imperium...". Starzy wyjadacze jego prac będą mile zaskoczeni a jeśli ktoś będzie tam pierwszy raz to pewnie opadnie mu kilka razy szczęka :)
oto link: http://www.ralphmcquarrie.com/ralph/index.html.

Dzięki herbu!
KOMENTARZE (7)
Loading..