TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Star Wars Insider 73

2004-02-21 18:34:00 Lord Sidious

Dziś we Wrocławskim Empiku Megastore można było kupić kolejny numer magazynu Star Wars Insider – 73 lutowy. Cena jak zwykle 39,90 PLN. A w Insiderze:

 • Prequel Update – czyli co na planie E3
 • Miłostki doktora Jonesa – czyli kącik Indiany
 • Powrót Hamilla – do filmu (przy okazji jego filmu „Comic Book: The Movie”) oraz na Broadway
 • Animacje firmy Nelvana – czyli seriale Droids i Ewoks
 • Pojedynek w Mrocznym Widmie od kuchni
 • Radiowe adaptacje klasycznej trylogii oraz ich autor – Brian Daley i jego powieści, a także aktorzy udzielający głosu
 • Nowe opowiadanie Aarona Allstona z cyklu Wojny Klonów pt. „League of Spies” (Liga Szpiegów)
 • Holonet News I CIS Shadowfeed, tym razem wyjątkowo ciekawy. (Spoiler)Dowiadujemy się o pokoju na Mon Calamari, śmierci Valoruma a także nagrodach za głowy Jedi i polityków, jakie wyznaczyła Asajj Ventress(Spoiler- koniec)
 • Hangar na Yavin 4
 • Najszybciej napisana powieść SW – Ruiny Dantooine – i jej autorka
 • Komiks Clone Wars Volume 3
 • Dział kolekcjonerski

Oraz inne stałe działy.
KOMENTARZE (5)

Różne

Ekskluzywne pocztówki Clone Wars

2004-02-21 17:57:00 Oficjalna :)

Już wkrótce na Oficjalnej pojawi się możliwość wysyłania do naszych znajomych e-pocztówek ukazujących sceny/postacie/fotomontaże z Clone Wars. Aktualnie można zobaczyć projekty sześciu z nich. Oto one: projekt I, projekt II, projekt III, projekt IV, projekt V, projekt VI.
KOMENTARZE (6)

Różne

Star Wars Magazine #49

2004-02-19 11:45:00 Wo_Ja_Ann za StarWars.Com

W 49 numerze Star Wars Magazine aktor Ray Park rozmawiał o swoim życiu po roli Dartha Maula, charakteryzator Gwiezdnych Wojen Stuart Freeborn wyjawił kilka sekretów dotyczących animacji Wojen Klonów.
Ray Park opowiedział o tym, jak jego życie wyglądało przed i po zagraniu roli Dartha Maula. Dodatkowo zdradził kilka najnowszych informacji dotyczących jego nowej kreacji w ekranizacji komiksu "Żelazna Pięść". Stuart Freeborn zdradził, w jaki sposób stworzył najsłynniejsze twarze w Klasycznej trylogii m.in Chewbaccę, Yodę, Jabbę.
Jak zawsze, w "Star Wars magazine" możemy przeczytać sporo nowych informacji, w tym informacje dotyczące produkcji Epizodu III pochodzące od Ricka McCalluma oraz fotki z planu w Sydney. Dodatkowo "Star Wars magazine" odwiedza główne kwatery żeby pokazać specjalny Behind-The-Scenes z nowej Edycji Clone Wars.
KOMENTARZE (3)

Różne

Szekspir przegrywa z Darthem Vaderem

2004-02-06 20:12:00 Stopklatka.pl

Na podstawie badań przeprowadzonych niedawno w Wielkiej Brytanii okazuje się, że znacznie więcej Anglików zna teksty z "Gwiezdnych wojen" niż cytaty ze sztuk Szekspira, czy powieści Oskara Wilde'a.

Prawie 71% badanych w wieku 25-44 lata, potrafiło zacytować następujące słowa Dartha Vadera - Gdybyś tylko znał potęgę Ciemnej Strony, jednak tylko 10% dokończyło poprawnie cytat Nadeszła zima naszej niełaski z szekspirowskiego "Ryszarda III", a zaledwie 9% znało tekst Wszystkiemu mogę się oprzeć z wyjątkiem pokusy Oscara Wilde'a.

Przeprowadzone badanie nie martwią jednak zbyt angielskich badaczy, którzy są zdania, że to zupełnie naturalna rzecz, a ludzie znacznie łatwiej zapamiętują współczesne teksty, niż klasykę. Jesteśmy mimo to pewni, że wielu ludzi zna te znakomite cytaty z angielskiej literatury, które już na stałe wpisały się w naszą kulturę - mówi były angielski minister kultury Chris Smith.

KOMENTARZE (16)
Loading..