Różne

Plebiscyt na najpopularnijeszego robota

Neimo
7

Na łamach Ain’tItCool.com pojawił się plebiscyt na najpopularniejszego robota do wykonywania osobistych rozkazów.
Na pierwszym miejscu znalazł się Terminator T- 800 z 468 głosami.
Dobrze wszystkim znany R2-D2 pojawił się na 2 lokacie z liczbą głosów 340.
Trzecie miejsce przypadło również Terminatorowi, ale T-1000 (297 głosów).
Szóste, jakże zaszczytne miejsce, przypadło C-3PO, na którego zagłosowało 98 osób.

Cały spis znajduje się tutaj.

Amerykanie pokazują plany polskiego Las Vegas

Gospodarka.Gazeta.pl
10

Amerykańska firma ACV International LLC przedstawiła oficjalnie plan budowy w przyszłym roku pierwszego z trzech centrów rozrywki w Polsce.

Inwestycja w Kostrzynie nad Odrą pochłonie 168 mln dolarów i da bezpośrednio 1600 miejsc pracy. Ale warunkiem jej realizacji jest porozumienie z rządem. Reprezentujący ACV International Andrzej Cierzniewski zapowiedział w piątek, że firma jest już zdecydowana na inwestycje w Polsce, ale warunkiem ich uruchomienia jest nowelizacja ustawy o grach losowych. - Piłeczka leży po stronie rządu. Chodzi o zgodę na użytkowanie ponad 2 tys automatów do gry a także zniesienie zakazu otwierania kasyn gry w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców - mówi Cierzniewski. Modlin i Kostrzyn, które wybrali Amerykanie mają mniej mieszkańców. - Projekt przedsięwzięcia został złożony w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych. Wiedzą o nim także Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Gospodarki - wyjaśnił Cierzniewski. - Inwestorzy są sprawdzeni i jeśli rząd potraktuje nas poważnie chcemy pierwszą łopatę pod pierwsze centrum rozrywki wbić w Kostrzynie w czerwcu 2005 r. Budowa kompleksu rozrywkowego potrwa ok. roku.

Kostrzyn ma być pierwszym z trzech centrów rozrywki obok Modlina i Wrocławia wzniesionych przez Amerykanów. Całą inwestycję oszacowano na ponad 600 mln dol. Ma dać bezpośrednio ponad 4 tys miejsc pracy i wygenerować pośrednio zatrudnienie kolejnych 6 tys osób (o planach inwestycyjnych firmy pisaliśmy szerzej w "Gazecie" 5 czerwca).

Trzy wielkie centra rozrywkowo-handlowo-wypoczynkowe będą jedyną inwestycja ACV w Europie. We wszystkich trzech jedną z atrakcji ma być wybudowana na licencji George'a Lucasa "ulica cudów" - zurbanizowany teren z wysokimi "gotyckimi" budowlami z restauracjami, kasynami, sklepami itd., gdzie po zmroku odbywać się będzie show światła, dźwięku, ognia i wody.

Do czasu uzgodnienia porozumienia z rządem o ulgach inwestycyjnych, koncesjach na prowadzenie kasyn i automatów do gry ACV International LLC podpisze z samorządami i właścicielami gruntów jedynie listy intencyjne.

Pisaliśmy już o tym wcześniej

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.