TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Rok 2006 według oficjalnej

2006-12-31 11:56:00

Na oficjalnej podsumowano niedawno rok 2006, będący dokładnie pomiędzy 2005, w którym zamknięto sagę i 2007, w którym będzie ona obchodzić swoje 30-lecie. Oto dziesięć najważniejszych wydarzeń, zdaniem oficjalnej, mijającego roku.(tak przy okazji świąecznego klimatu, posąg Yody z brązu autorstwa Lawrence'a Noble, pokryty śniegiem przed posiadłością artysty).

10. Dziesięciolecie oficjalnej. Cóż, miało być coś wielkiego z nostalgicznymi artykułami, grudzień się kończy i jakoś nic takiego się nie doczekaliśmy. Ale jak to mówił hrabia Dooku, to dopiero początek. Jedno jest pewne, oficjalna będzie dalej się rozwijać i czeka nas jej kolejna odsłona w przyszłym roku, to zapowiadają od dawna, więc jest szansa, że wyjdzie. A czy skończy się tylko na redesignie i śledzeniu nowych zapowiedzi? Zobaczymy.

Oto jak w czasach, zanim oficjalnie ruszyła, gdy była jedynie dodatkiem do strony Foxa (1995-1996)A to juz pierwszy wygląd oficjalnej, w oczekiwaniu na Mroczne Widmo:I początek czekania na Atak klonów:Późniejsza wersja:Oficjalna w okolicach premiery Zemsty Sithów:I jej obecna wersja:Na dzień dzisiejszy to ponad 10 tysięcy stron zawartości, w przyszłym ma być jeszcze więcej.

9. Miniaturowe myśliwce. Czyli nowy dodatek do Miniatur, tym razem poświęcony bitwom w kosmosie. Starship Battles budziło zainteresowanie i dotarło do Polski w ilościach śladowych.

Temat na forum

8. Przejazd przez USA. To coś o czym chyba nie pisałem, bo raczej nie było powodu. Otóż miast udawać się na konwenty, w tym roku, po USA jeździli przebierańcy udający Vadera, Wicketa i Chewbaccę i uczestniczyli w lokalnych imprezach. Wszystko pod patronatem Lucasfilmu, by skutecznie promować sagę. Poniżej kilka fotografii z tego wydarzenia.Po więcej odsyłam na oficjalną.

7. Odkrywana przeszłość w Rycerzach Starej Republiki. Czyli seria komiksowa KOTOR, dobry start, dobre przyjęcie. Commencement i kolejne tomy zostały ciepło przyjęte przez fanów. A konkurencja była duża, przede wszystkim książkowa i komiksowa seria Legacy.

6. Sokół Milenium wśród najlepszych produktów roku. Czyli tych, które najlepiej się sprzedały. Chodzi o dioramę przedstawiającą Sokoła na Gwiaździe Śmierci. A sukces duży, bo cena we Francji to jakieś 2400 USD, a do tego jeszcze przesyłka. Nikt się nie spodziewał, że aż tak dobrze się to sprzeda:

A konkurencja:Popiersie Shadow Troopera.Generał GrievousPadme i R2 z Clone WarsBarka Żaglowa Jabby z LegoTransformer Sokół Millenium.Winylowe figurki R2 i C-3POMiecz świetlnyGeorge Lucas w przebraniu szturmowcaGłowa Dartha Maula

5. Sculpting the Galaxy. Czyli nowa książka o powstawaniu modeli w sadze. Bez wątpienia dzieło ciekawe, choć na razie trudno mi się o nim wypowiadać.

4. Nagrody za fanfilmy. Przede wszystkim Pitching Lucas, no i wliczono w to także spotkania z fanami na ComicConie i GenConie.

3. Wykonanie utworu Crazy w MTV. Tu raczej chodzi o artystyczną oprawę, zdjęcia mówią same za siebie.

2. Twórczość fanów. Przede wszystkim ta związana z przerabianiem zdjęć z Gwiezdnych Wojen (na oficjalnej jest coś takiego jak PhotoMasher). Zresztą w tym roku społeczność internetową docenił również magazyn Time. Poniżej kilka przykładów z oficjalnej.1. Lego Star Wars II The Original Trilogy. Najlepsza gra SW Roku? Cóż według ocen gry faktycznie musi być rewelacja, na razie wszyscy wystawili dziesiątki.
KOMENTARZE (0)

Różne

Z okazji świąt..

2006-12-24 14:50:38 załoga Bastionu

Z okazji świąt chciałbym w imieniu całej redakcji Bastionu życzyć wszystkim: wszystkiego najlepszego, żeby te święta udało Wam się spędzić w spokoju i radości, żeby Mikołaj przyniósł mnóstwo gwiednowojennych prezentów, oraz aby nadchodzący rok był jak najszczęśliwszy, a przyszłoroczne obchody 30-lecia Gwiezdnych Wojen przyniosły fanom dużo radości.
Niech Moc będzie z Wami!


KOMENTARZE (30)

Różne

Dziadek do orzechów

2006-12-17 22:38:00

Przez setki lat święta kojarzyły się także z łupaniem i podjadaniem orzechów, a do tego często pomocny był przedmiot zwany dziadkiem. Dziś można sobie kupić dziadka do orzechów w kształcie Yody albo Vadera. Oba są wykonane przez niemiecką firmę Steinbach, jest to w całości ręczna robota, zarówno wzornictwo jak i malowanie. W sumie nie dziwi cena 349.95 USD.
KOMENTARZE (4)

Różne

Imiona Darthów...

2006-12-02 16:34:00

Leeland Chee, opiekun Holokronu, chcąc w pewien sposób zareklamować wybór imienia dla Jacena, gdy ten przejdzie na Ciemną stronę, stworzył listę pełnych imion Darthów, by pokazać źródłosłów drugiego członu, co ma pomóc w wymyśleniu najtrafniejszego określenia Jacena.

Z filmów:
Darth Plagueis (plague - plaga)
Darth Maul (maul -poszarpany, poturbowany, pokiereszowany)
Darth Sidious (insidious – podstępny, kłamliwy)
Darth Tyranus (tyranny – tyrania)
Darth Vader (invader – najeźdźca)

Z Rozszerzonego Wszechświata
Darth Andeddu
Darth Bandon (abandon – opuszczać, zostawiać)
Darth Bane (bane – zguba)
Darth Cognus (cognizance – wiedza, znajomość)
Darth Desolous (desolate – pustoszyć, dewastować)
Darth Karnage (carnage – rzeź)
Darth Krayt (od smoka Krayt)
Darth Kruhl (cruel – okrutny, bezlitosny)
Darth Maladi (malady – choroba, bolączka, dolegliwość)
Darth Malak (malice – złośliwość, zła wola)
Darth Maleval (malevolent – niechętny, wrogi)
Darth Millennial (millennial - tysiącletni)
Darth Nihilus (nihilist - nihilista, annihilate – niszczyć, unicestwiać)
Darth Nihl (nill – odmówić, odrzucić, nihilist - nihilista)
Darth Revan (revenant – z fr. upiór, duch, ale też przyjemny, miły, revanche – z niemieckiego odwet, rewanż)
Darth Rivan
Darth Ruin (ruin - ruina, zniszczenie)
Darth Ruyn (ruin - ruina, zniszczenie)
Darth Sion (scion - potomek)
Darth Stryfe (strife – konflikty, spory)
Darth Talon (talon - szpon)
Darth Tenebrous (tenebrous – ciemny, mroczny)
Darth Traya (betrayer – zdrajca/zdrajczyni)
Darth Vectivus (invective – obelga, inwektywa)
Darth Wyyrlok (warlock - czarnoksiężnik)
Darth Zannah

Natomiast sam konkurs na imię dla Jacena obecnie został zamknięty i analizowane są zgłoszone propozycje. 5 z nich zostanie ogłoszonych 23 stycznia 2007 i będzie można głosować na najlepszą z nich na oficjalnej.
KOMENTARZE (0)
Loading..