TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Nowy Fanatyk....

2006-02-26 22:08:00 Fanatyk.pl

Sklep Fanatyk.pl, który sponsorował m.in. ostatnie wybory Miss Polskiego Fandomu Star Wars, informuje:

"W związku ze startem nowej wersji sklepu Fanatyk.pl i przedwiosennym czyszczeniem magazynu, wprowadzamy dla wszystkich fanów szalone obniżki od kilkunastu do kilkudziesięciu procent! Zarówno na najtańsze jak i najdroższe rzeczy, we wszystkich działach. Nie musicie nam wierzyć na słowo. Po prostu sprawdźcie.

Pamiętajcie, że Tydzień Szalonych Obniżek trwa wyłącznie przez... tydzień ;-) od 26 lutego do 5 marca. I tylko do wyczerpania zapasów. Zatem kto pierwszy, ten lepszy.

KOMENTARZE (12)

Różne

Gwiezdne Wojny na ulicy

2006-02-22 21:55:00 Tomasz Konopacki z PANORAMA DVD

Tomasz Konopacki redaktor serwisu PANORAMA DVD podesłał nam ciekawe zdjęcie.
Widać na nim TIRa z nawiązaniami do Gwiezdnej Sagi. Chodzi głównie o Atak Klonów i Nową Nadzieje. Zdjęcie zostało zrobione w styczniu tego roku w Gdańsku, na ul. Trakt Św. Wojciecha. Gwiezdnowojenny TIR wjeżdżał właśnie do Gdańska od strony Łodzi.

Fotografie możecie zobaczyć tutaj>>>.

Historyczne grafitii z Gwiezdnych Wojen w Gdańsku jest dostępne tutaj>>>.
KOMENTARZE (13)

Różne

Nowy Mąderek

2006-02-21 19:24:00

Na stronie wydawnictwa MAG pojawiła się zapowiedź nowej książki Neila Gaimana. Właściwie nic to wielkiego, bo poza tym, że autor jest postmodernistą, niewiele w tym interesującego, ale jednak. Ciekawy jest sposób reklamy, który zastosował MAG. Otóż wynajęli oni Stanisława Mąderka by nakręcił krótki filmik reklamowy, który można pobrać sobie tutaj.

A tak kompletnie przy okazji, Amber na marzec nie zapowiedział nic z SW. W sumie to już nikogo nie dziwi.
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdno-wojenne walentynki

2006-02-14 21:47:00

Co tu dużo gadać. Zapraszam tutaj:
http://www.somethingawful.com/articles.php?a=3574.

(może jeszcze zdążycie komuś wysłać taki obrazek).

Na koniec przykładowe "kartki":

KOMENTARZE (0)

Różne

Zmarł aktor Phil Brown

2006-02-11 16:38:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Jak donosi oficjalna, przedwczoraj to jest 9 lutego 2006, po długotrwałej chorobie zmarł Phil Brown, znany nam najlepiej jako Owen Lars, wujek Luke’a Skywalkera w „Nowej Nadziei”. Rolą w sadze dał się poznać rzeszy fanów, lecz było to niewielkie dokonanie w porównaniu z resztą jego pracy artystycznej.

Urodził się 30 kwietnia 1916 roku w Cambridge, Massachusetts. Był synem lekarza, którego praca wymuszała na rodzinie ciągłe podróże. Studiował sztuki dramatyczne w Standford University, który ukończył w roku 1937. Niecały rok później (1938) dołączył do nowojorskiego Group Theatre, gdzie rozpoczął swą przygodę z aktorstwem. To właśnie tam wcielał się w swoje pierwsze role. Niestety Group Theatre się rozpadło parę lat później. Po wielu sukcesach na Broadwayu, na początku lat 40. on i inni członkowie jego grupy wyruszyli na podbój Hollyowood. Tam właśnie Brown rozpoczął swoją przygodę z filmem ale też pomógł odnawiać teatr Actor’s Laboratory, z którym współpracował przez wiele lat. Na ekranie zadebiutował w filmie „I wanted wings” (1941).

Jego powiązanie z tym teatrem przyniosło brzemienne skutki parę lat później. Wielu członków Labu znajdowało się na listach House Un-American Activities Committee (organizacja która zajmowała się zwalczaniem komunistów i innych przewrotowców w USA). W 1951 wszedł na ekrany wyreżyserowany przez niego film „The Harlem Globetrotters”, jak się okazało później jedyny, bynajmniej nie z powodu umiejętności. W 1952 ludzie McCarthy’ego uznali go za komunistę, głównie przez powiązania z Actor’s Laboratory. Brownowi utrudniano życie i pracę, w rezultacie przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie ponownie zaczął grać na scenie, w telewizji i w filmach. Wyreżyserował tam wiele spektakli, a także produkcji telewizyjnych. Nigdy jednak już nie nakręcił własnego filmu.

Na początku lat 90. wrócił do USA gdzie przede wszystkim jeździł po konwentach i rozdawał autografy. Wraz z żoną Ginny odwiedził wiele gwiezdno-wojennych konwentów, gdzie opowiadał o Owenie Larsie.

Poza Gwiezdnymi Wojnami zagrał także w „Valdez nadchodzi” (1971) „Różowa Pantera kontratakuje” (1976 jako senator z Virginii), „Supermenie” (1978 jako jeden z senator stanu). Zagrał też w wielu serialach jak chociażby „Bonanza” (1959-1973 jako Malson) „Kronikach marsjańskich” (1980 jako pan Black). W roku 1999 zagrał swą ostatnią filmową rolę w „Battlestar Galactica: The Second Coming” wcielając się w rolę jednego z członków rady staszych.


KOMENTARZE (19)

Różne

Urodziny Johna Williamsa

2006-02-08 16:51:00

W dniu dzisiejszy, swoje 74 urodziny obchodzi John Williams. Wszystkim fanom Gwiezdnych wojen jest znany jako kompozytor muzyki do wszystkich części Sagi Georga Lucasa. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i czekamy kiedy zostanie rozpoczęta praca nad muzyką do epizodów VII-IX.
KOMENTARZE (27)

Różne

Zostań Georgem Lucasem!

2006-02-06 21:02:00 Gildia.pl

Produkująca m.in. figurki postaci z Gwiezdnych Wojen firma Hasbro ogłosiła właśnie konkurs na film animowany opowiadający przygody bohaterów Gwiezdnej Sagi. Obrazy, w których musi pojawić się minimum jedna figurka Hasbro, nie mogą być dłuższe niż 5 minut i powinny być zapisane w formacie AVI, MPG, MPEG, WMV lub MOV. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 kwietnia. Autor najlepszej produkcji otrzyma w nagrodę 1000 funtów i zestaw kina domowego. Dokładny regulamin konkursu znajdziecie na oficjalnej stronie.
KOMENTARZE (0)
Loading..