TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Życie w roku 1977

2006-08-24 22:23:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Oficjalny serwis Sagi ogarnęła nostalgia, z okazji rychłej premiery Gwiezdnych Wojen w wersji niezmasterowanej na DVD. W związku z tym wydarzeniem postanowiono ukazać jak wyglądał świat w roku 1977.
Gdy Gwiezdne Wojny pojawiły się w kinach w maju 1977, muzyka punk rządziła w dyskotekach, a Burt Reynolds uśmiechał się z plakatu, pokazując niebieskim chłopcom, kto jest mistrzem kierownicy. Oto kilka faktów, które swoim czytelnikom postanowiła przypomnieć, bądź przedstawić, oficjalna.

- Jimmy Carter zainaugurował swoją prezydenturę, stając się 39 Prezydentem Stanów Zjednoczonych. W tym samym roku przeprosił za pobór na wojnę w Wietnamie.

- Elvis Presley został znaleziony martwy w swojej posiadłości w Graceland. Miał 42 lata.

- Zadebiutowały zespoły „Sex Pistols”, „The Clash”, „Talking Head” i Motorhead”. Królowały “B-52’s”, “Black Flag”, INXS, “Whitesnake”, Def Leppard I X form.

- Steve Wonder zdobył nagrodę Grammy za swój album “Songs in the Key of Life”

- Zadebiutowały seriale “Three’s Company”, “Fantasy Island”, “Eight is Enough”, “CHiPs”, “Statek miłości”, “Soap” oraz “Lou Grant”.

- emitowany przez ABC miniserial “Roots” pobił wszelkie rekordy popularności.

- Bill Murray dołączył do ekipy „Saturday Night Live”

- Rozbił się prywatny samolot, zabijając troje członków zespołu Lynyrd Skynyrd.

- Zmarli Anad’s Nin, Freddie Prinze, Joan Crawford, Groucho Marx, Bing Crosby i Charlie Chaplin.

- Pojawił się pierwszy komputer Apple II.

- W wyniku awarii prądu, Nowy Jork pogrążył się w ciemnościach na 25 godzin, powodując masowe zamieszki.

- W Senacie USA trwała dyskusja na temat programu CIA obejmującego badania nad kontrolą umysłów. Rozpoczęto projekt MKULTRA.

- Złapano Davida Berkowitza, znanego także pod pseudonimem Syn Sama, słynnego seryjnego zabójcę, który przez rok grasował w Nowym Jorku.

- Bilet do kina kosztował 2,23 USD, galon benzyny 62 cent, a znaczek pocztowy pierwszej klasy 13.

- New York Yankees wygrywają w World Series, dzieki Reggie Jacksonowi, który zdobywa trzy bazy a także przydomek „Pan Październik”.

- Największe hity kinowe to „Gwiezdne Wojny”, „Gorączka sobotniej nocy”, „Mistrz Kierownicy Ucieka”, „King Kong”, „Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia” oraz „Narodziny Gwiazdy”

- Inne głośne filmy to „Annie Hall”, „Głowa do wycierania”, „Oh, God”, „Orka”, „Pete’s Dragon”, „Dziewczyna na pożegnanie”, „Szpieg który mnie kochał”, „Carrie”, „Bernard i Bianka” oraz „Kulturyści”

- Annie Hall dostaje Oskara za najlepszy film, a Woody Allen za reżyserie.

- Atari wynajduje Game Brian – pierwszy system używający cartridze.

- Cinematronics wypuszcza grę Space Wars, pierwszą zręcznościówkę z grafiką wektorową, a Mattel wypuszcza grę „Missle Attack” – pierwszą przenośną grę elektroniczną.

- Hity roku:


"Heroes" - David Bowie "We Are the Champions" - Queen "Watching the Detectives" - Elvis Costello "Carry on My Wayward Son" - Kansas "Go Your Own Way" - Fleetwood Mac "God Save the Queen" - Sex Pistols "Margaritaville" - Jimmy Buffett "Nobody Does It Better" - Carly Simon "Sheena Is A Punk Rocker" - The Ramones "You Light Up My Life" - Debby Boone "Dancing Queen" - ABBA "Star Wars Theme/Cantina Band" – Meco – Gwiezdne Wojny jesienią 1977 trafiły na pierwsze miejsce listy przebojów – muzycznych.
Na oficjalnej można jeszcze zobaczyć radiową reklamę ANH tutaj >>>.
KOMENTARZE (13)

Różne

Strona SWG-PS po przebudowie

2006-08-13 23:23:00 Roven

Po ponad półrocznej przerwie strona SWG-PS powraca. Możecie ją obejrzeć wchodząc na nowy adres: SWG-PL.com.
Przebudowa objęła przejście na lepszy serwer jak i dołączenie nowych osób do grona redakcyjnego. Warto dodać, iż większym zmianom uległ również wystrój samego serwisu.

Więcej informacji na łamach strony SWG-PL.com.
KOMENTARZE (4)

Różne

Zmarł Johny Weismuller Jr.

2006-08-12 23:04:00 RI

27 lipca 2006 zmarł aktor Johny Weismuller Jr. Urodził się 23 września 1940 w San Francisco w Kalifornii. Był synem atlety olimpijskiego, który zasłynął rolą Tarzana w filmach z lat 30. i 40.

Był pierwszym z trojga dzieci Johny’ego Weismullera i jego trzeciej żony, Beryl Scott. Johny Junior zadebiutował w filmie w wieku 18 lat, lecz prawdę powiedziawszy nigdy nie odniósł tam sukcesu, grywając najczęściej ogony. Do ról, którymi najbardziej może się szczycić, to kilka odcinków serialu „Ulice San Francisco”. My jako fani możemy kojarzyć go przede wszystkim z „THX 1138” gdzie grał chromowanego robota, „American Graffiti” no i „Ewoki: Bitwa o Endor”, gdzie zagrał jednego z grających w karty maruderów.

Przede wszystkim jednak znany jest z filmów dokumentalnych i biografii swojego ojca.

Zmarł na raka, pozostawiając żonę Diane, dwoje dzieci i czworo wnucząt. (Na zdjęciu z żoną Diane, przy wystawie poświęconej ojcu).
KOMENTARZE (4)

Różne

Biblioteka Ossus otwarta

2006-08-12 10:13:00 Yako

Na odbywającym się właśnie konwencie CorusCon 2006 miała miejsce premiera nowego projektu. Warto dodać, iż był on przygotowywany już od kilku miesięcy, do wczorajszego wieczoru owiany mgłą tajemnicy. W prace nad projektem są zaangażowane polskie serwisy o Gwiezdnej Sadze (m.in Bastion, ICO), jak i grupa fanów wraz z warszawskim fanklubem Outlander.

Chodzi o Bibliotekę Ossus. Ów projekt ma być w zamierzeniu największą polską encyklopedią o tematyce Gwiezdnych Wojen.
Co ciekawe, każdy może współtworzyć bibliotekę, po przez poprawianie błędów, a nawet dodawanie i uzupełnianie haseł. Wszystko dzięki zastosowaniu mechanizmu Media Wiki.

Biblioteka Ossus została otwarta. Zapraszamy do współpracy pod tym linkiem >>>.
KOMENTARZE (21)

Różne

Paul Ens opuszcza Lucas Online

2006-08-07 18:53:00 StarWars.com

Paul Ens, wieloletni dyrektor Lucas Online, który wraz z Pablo Hidalgo i Bonnie Burton prowadzą oficjalne strony Lucasa (w tym StarWars.Com czy IndianaJones.Com) odchodzi z Lucasfilmu. Przyczyny oficjanie nie są znane.

Zaledwie parę dni temu informowaliśmy o nowej formule oficjalnej na jej 10 lecie (więcej >>>), o której na razie nic nie wiadomo. Teraz znana jest przyczyna, za nową formułę zapewne będzie odpowiadał już nowy dyrektor. Zainteresowanych tym stanowiskiem odsyłamy na stronę Lucasfilmu:
http://www.lucasfilm.com/employment/jobs/lfl/online/job20060714.html.

Tymczasem warto dodać, że to z inicjatywy Paula Ensa powstały zarówno HoloNetNews.Com jak i w dużej mierze Hyperspace.
Swojego wkładu nie ograniczał jedynie do prowadzenia stron, na forum oficjalnej znany jest jako Ghent, a na stałe zapisał się w kanonie dzięki temu, że jest współautorem webstripów: "Reversal of Fortune", "Evasive Action: Recruitment" czy "Evasive Action: Prey".
KOMENTARZE (2)

Różne

Pomyłka YouTube

2006-08-05 22:34:00

Ostatnio świat amerykańskich twórców fanfilmów doznał małego szoku, otóż YouTube, chyba obecnie największe medium wspomagające umieszczanie w internecie wszelkiego rodzaju filmów, usunął ze swoich zasobów większość fanfilmów osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen, tłumacząc to, że zrobili to na żądanie Lucasfilmu. Jak się okazało, była to zwykła nadgorliwość. LFL faktycznie wystosował prośbę do YouTube, by usunęło wszelkie materiały, które są nielegalnie skopiowane z oficjalnej (z Hyperspace), a ci jak się okazało woleli się zabezpieczyć. Lucasfilm oficjalnie przeprosił środowisko fanowskie, a YouTube podobno przywróciła już wszystkie fanfilmy. Jak widać, nie tylko w Polsce są problemy z cenzurą w internecie (vide antyblog Kazimierza Marcinkiewicza).
KOMENTARZE (0)

Różne

Dziesięć lat StarWars.Com

2006-08-03 23:09:00 RI za StarWars.com

26 listopada 1996 otworzono małą stronę, by informować fanów (i nie tylko) o tym, co aktualnie dzieje się w świecie Gwiezdnych Wojen .
Mało kto wtedy przypuszczał, jak bardzo ta strona się rozrośnie. Jak poinformował główny redaktor witryny, Pablo Hidalgo, podczas konwentu Comic-Con, dziesięciolecie starwars.com będzie obchodzone i to hucznie. Stwierdził też, że wszystko to, co dotychczas stworzono na oficjalnej, to zaledwie pierwszy rozdział jej życia i dopiero się rozkręcają. Należy się spodziewać zmiany i to dużych na stronie, a przede wszystkim tego, że będzie się ona rozwijać w całkowicie nowym kierunku.
Niestety szczegółów Pablo już nie zdradził. Trzeba czekać, aż będzie o czym donosić.
KOMENTARZE (6)

Różne

Logo Star Wars Celebration IV

2006-08-03 22:35:00 StarWars.com

W trakcie konwentu Comic-Con 2006 w San Diego zaprezentowano oficjalne logo konwentu Star Wars Celebration IV. Poniżej prezentujemy zdjęcie:


KOMENTARZE (7)
Loading..