TWÓJ KOKPIT
0

Różne

10 najważniejszych wydarzeń roku wg oficjalnej

2007-12-31 18:03:00 oficjalna

I choć w tym roku nie było ani premiery nowego filmu (serialu), ani nawet wielkiej premiery gry (to wszystko czeka nas w roku następnym), oficjalna podsumowała odchodzący rok. Oto 10 najważniejszych wydarzeń z 2007 według nich.

10. Parady, w tym przede wszystkim Rose Parade

Wspaniały początek roku, w amerykańskim stylu, Gwiezdne Wojny (i George Lucas) na ulicach. (więcej).
9. Poczta upamiętniająca Gwiezdne Wojny

Z okazji 30-lecia amerykańska poczta w podwójny sposób uczciła sagę. Wpierw za pomocą skrzynek pocztowych w kształcie R2-D2 a potem znaczków. Jeden z nich, ten z Yodą został uznany przez amerykanów za najlepszy i wrócił jesienią do obiegu, tym razem samoistnie. Skrzynki i znaczki, znaczek z Yodą.
8. Vader Samuraj

Oficjalna za najlepszy przedmiot kolekcjonerski roku uznała figurkę przedstawiającą Vadera w wersji Samurajskiej.Inne konkurencyjne rzeczy do tej pozycji to:
Produkty projektanta mody Marka EckoFigurka inspirowana artem Ralpha McQuarriego przedstawiająca pojedynek Deaka Skywalkera i VaderaJapońska odpowiedź na skrzynkę pocztową, R2 jako śmietnikLeia z ROTJ naturalnej wielkości Gentle GiantasArty na Celebration jak ten inspirowane twórczością Alfonsa MuchyFigurka inspirowana artem Ralpha McQuarriego tym razem Boby FettaKolekcjonerskie medaliony na Celebration IV i EuropeSokół Millennium z LEGO7. Tryumfy w popkulturze

Czyli dwóch Sethów: Seth Green i "Robot Chicken" oraz Seth McFarlane i "Family Guy". W obu przypadkach odcinki specjalne obu seriali, poświęcone Gwiezdnym Wojnom.
6. Człowiek w kapeluszu powraca

Czyli zdjęcia do Indiany Jonesa i Królestwa Zaginionej Czaszki, choć to dopiero także rok 2008.

Niejako uzupełnieniem było wydanie dwóch pierwszych części przygód młodego Indiany Jonesa na DVD5. Wschód Dartha Caedusa

Jacen Solo powoli umiera, jego miejsce zastępuje Lord Sithów, Darth Caedus, czyli seria Dziedzictwo Mocy w samym swoim centrum. Pozostały nam tylko dwa tomy do końca. Pożegnaliśmy między innymi Marę Jade, a Jacen zmienił się nie do poznania. W tym roku w USA pojawiły się aż cztery tomy serii:

Tom IV - Exile - Aaron Allston
Tom V - Sacrifice - Karen Traviss
Tom VI - Inferno - Troy Denning
Tom VII - Fury - Aaron Allston
I wszyscy czekamy na wielkie zakończenie.

Konkurencyjne wydarzenia to niejako ujawnienie tożsamości Dartha Krayta, również w Legacy. Inna wspaniała wiadomość to zapowiedź Vectora, nowej serii komiksów będącej swoistym Cross-overem po pozostałych. Ale podobnie jak zakończenie Dziedzictwa to dopiero kwestia roku 2008.

4. Projekt Vader

Czyli popisy artystów interpretujących we wszelaki sposób hełmy Vadera, zmieniających je dowolnie, bawiących się nimi. Zdjęcia z całości wystawy można obejrzeć w relacji z Celebration Europe.3. Miecz Luke'a w kosmosie

Kolejne wydarzenie medialne, czyli wysłanie rękojeści miecza Luke'a Skywalkera w kosmos. Ewidentny dowód na to, że nie tylko fani mają nie pokolei w głowie (więcej).2. Jak powstawały Gwiezdne Wojny....

W końcu, po prawie 30 latach, napisano oficjalną książkę o historii powstawania Gwiezdnych Wojen. Autorem jest J.W. Rinzler. The Making of Star Wars: The Definitive Story Behind the Original Film to na prawdę niesamowita i pouczająca pozycja. Konkurencyjne wobec niej to Star Wars Vault, You Can Draw: Star War, The Art of Ralph McQuarrie, MAD about Star Wars i Star Wars Pop-up Guide to the Galaxy.1. Czas świętować!

Czyli Celebration Europe i Celebration IV, rok 30-lecia Gwiezdnych Wojen, dwie wspaniałe imprezy. Tysiące fanów z całego świata, prelekcje, pokazy, targi. Niezapomniane wrażenia.I to by było na tyle z oficjalnej, ja niebawem przedstawię swoją dziesiątkę. Dla przypomnienia oficjalne 10 z poprzednich lat:

Rok 2004
Rok 2005
Rok 2006
KOMENTARZE (0)

Różne

Tooth Tunes

2007-12-27 21:37:00

Na Rebelscum zarpezentowano szczoteczkę do zębów Tooth Tunes w wersji Star Wars. Kosztuje ona 9,99 USD, i poza standardowymi rzeczami odgrywa także melodyjki. No i jest to oczywiście wersja Gwiezdn-Wojenna.


KOMENTARZE (0)

Różne

Kartki świąteczne z Lucasfilm

2007-12-24 09:44:00 oficjalna

Na oficjalnej zaprezentowano listę 32 kartek świątecznych Lucasfilmu. Oto i one:

2007:2005:
2004:2003:2002:

2001:2000:

1999:


1998:1996:1995:
1994:1987:1985:1984:1983:1982:1981:1980:1979:1978:
1977:
KOMENTARZE (0)

Różne

Christmas in the Stars

2007-12-14 00:34:18 Bastion

Na sam koniec bastionowcyh Mikołajek mamy dla Was najbardziej świąteczny ze wszystkich rozdanych do tej pory prezentów. Pragniemy polecić wszystkim jedyną w swoim rodzaju gwiezdnowojenną płytę ze świątecznymi utworami naszącą tytuł 'Christmas in the Stars'. Na albumie udzielają się przede wszystkim nasze ulubione droidy: Thrieepio i Artoo, a także Chewie, inne roboty, a nawet dziecięce chórki... Jednym słowem autorom płyty udało się zachować klimat starej Trylogii.
Na albumie znajduje się 9 świątecznych utworów, każdego z nich można posłuchać na stronie I-Mockery.com
Pełen opis płyty znajduje się w tym miejsu.
Listę wszystkich prezentów można znaleść tutaj
KOMENTARZE (9)

Różne

Gwiezdne Wojny = brzydkie uczesanie?

2007-12-10 11:31:09 TheForce.Net

Gwiezdne Wojny ciągle trafiają do najprzeróżniejszych zestawień i plebiscytów. Takich jak np. ten prezentowany ostatnio na ulubionych bohaterów i łajdaków.
Jakiś czas temu w plebiscycie na najlepszą fikcyjną broń w pierwszej piątce (na czwartym miejscu) znalazły się miecze świetlne. A konkretny, Dartha Maula, uplasował się na trzynastym miejscu.
Tymczasem Yahoo Movies ogłosiło listę “Najgorszych fryzur w filmach” i Gwiezdne Wojny trafiły również na nią. I to aż trzy razy. Jak łatwo się domyśleć chodzi o uczesania Padme i Leii. Cała listę znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (11)

Różne

Star Wars Insider #98: wywiad z Rogerem Christianem

2007-12-07 15:24:49 Oficjalna StarWars.com

Reżyser Roger Christian udziela się w świecie filmu już od ponad trzydziestu lat. Przy Gwiezdnych Wojnach pomagał stworzyć scenografię oraz rekwizyty. Wykonane przez niego przedmioty wyglądają jednocześnie prawdziwie i nieziemsko. Christian sprostał postawionemu przed nim zadaniu i jego prace stały się integralną częścią Sagi.
Poniżej znajduje się fragment wywiadu z Rogerem.

Insider: Czy na początku pracy przy pierwszych Gwiezdnych Wojnach pomyślałeś sobie: „Jak ja dam sobie z tym wszystkim radę?”?
Roger Christian: Tak! Z moim ograniczonym budżetem nie mogłem sobie pozwolić na wykonanie wszystkich moich pomysłów. W tamtych czasach mogłeś kupić części od samolotu za 60 dolarów, więc jeździłem po Wielkiej Brytanii kupując takie części, silniki odrzutowe i tym podobne rzeczy. Bardzo nam się to wszystko przydało.
I: Pomagałeś przy tworzeniu landspeedera. Czy było trudno go zbudować?
RC: Landspeedera stworzył brytyjski producent sportowych aut, Ogle. Chcieliśmy, żeby landspeeder naprawdę jeździł, więc musiał mieć kierownicę, koła i silnik. Prototyp posiadał ciężarek z systemem przeciwwagi, więc za każdym razem, gdy się wysiadało z pojazdu ten się bujał. Do podwozia przymocowałem pod kątem lustro i miotłę, dzięki czemu w czasie jazdy kurzyło się. W niektórych oddalonych ujęciach landspeeder naprawdę wyglądał jakby poruszał się w powietrzu.
I: Jak stworzyliście miecz świetlny?
RC: Nie mogłem znaleźć odpowiedniego materiału na rękojeść, więc udałem się do sklepu fotograficznego, Rozglądając się znalazłem dziewięć chromowanych uchwytów do lamp błyskowych, pomyślałem sobie: „Alleluja!” i kupiłem większość z nich.
I: W jaki sposób wykonałeś domostwo Larsów?
RC: Zbudowaliśmy skraplacze w Wielkiej Brytanii i zabraliśmy je do Tunezji. Na miejscu stworzyłem jadalnię Larsów. Niebieskie mleko było nieco kłopotliwe, ale ostatecznie wyglądało naprawdę dobrze. Natomiast freski na suficie są oryginalne – znajdowały się tam jeszcze przed naszym przyjazdem. To plemienne rysunki Marokan sprzed paru stuleci, więc wkomponowałem je w scenografię.
I: Jaki jest twój ulubiony przedmiot, nad którym pracowałeś?
RC: Lubiłem miecze świetlne. R2-D2 też był fajny. Miałem wykonać pierwszy prototyp Artoo bazując na grafikach Ralpha McQuarrie’go. Znalazłem starą lampę, której czubek miał idealny kształt. Stolarz wybudował stelaż z kartonu i sklejki. Musiałem tylko znaleźć osobę o odpowiednim wzroście, która mogłaby tchnąć życie w Artoo. Sprawiło mi to naprawdę sporo przyjemności.
I: która część pracy była dla ciebie największym wyzwaniem?
RC: Najprawdopodobniej wnętrze Sokoła Millennium. To było największe wyzwanie jakie kiedykolwiek przede mną postawiono. John Barry zbudował pomieszczenia, które ja później udekorowałem, jednak nie wyglądało to zbyt dobrze. Minęło sześć tygodni nim wreszcie ukończyłem wnętrze Sokoła. Najbardziej dumny jestem z kokpitu.

Cały wywiad można przeczytać w najnowszym numerze Insidera.
KOMENTARZE (6)
Loading..