TWÓJ KOKPIT
0

Różne

2500 haseł w Bibliotece Ossus

2007-07-31 11:44:00 Biblioteka Ossus

Miło nam zakomunikować, że Biblioteka Ossus, z którą współpracujemy, przekroczyła właśnie 2500 haseł i znajduje się na trzecim miejscu wśród starwarsowych wikii, ustępując tylko amerykańskiej Wookieepedii i niemieckiej Jedipedii.

Ale Ossus to nie tylko hasła encyklopedyczne. To także tematyczny słownik angielsko-polski, gdzie zawarte są tłumaczenia nazw i słów związanych bezpośrednio z Gwiezdnymi wojnami.

Zapraszamy zatem do Biblioteki Ossus - encyklopedii opartej o mechanizm wiki, którą każdy może edytować.
KOMENTARZE (20)

Różne

Sekcja o TCW

2007-07-28 22:34:00

Na oficjalnej pojawiła się nowa sekcja poświęcona serialowi "The Clone Wars". Można ją zobaczyć tutaj: http://www.starwars.com/theclonewars. Znaleźć tam można obszerne relacje z paneli na Celebration i nie tylko.Swoją drogą, rónież stronka Indiany Jonesa została niedawno przebudowana.KOMENTARZE (0)

Różne

Star Wars Darth Vader Laptop

2007-07-19 19:51:00

Albo raczej zabawka dla dzieciaków w tym stylu. Stworzona przez firmę Oregon Scientific rzecz ma maluchom pomóc w nauce czytania i pisania, bo poza literkami i zabawą także jeszcze ma możliwość wymawiania niektórych wyrazów.
KOMENTARZE (0)

Różne

Pakiet fanklubowy – rozpoczęto wysyłkę

2007-07-19 19:50:00

W USA właśnie rozpoczęła się wysyłka pakietu fanklubowego Hyperspace, w zdecydowanej większości są to same reklamy, ale ważne jest to, że po raz pierwszy Hyperspace przestaje być dodatkiem do oficjalnej, Insidera czy fanklubu, a staje się międzynarodowym oficjalnym fanklubem.


KOMENTARZE (0)

Różne

Bądź modny - noś Gwiezdne Wojny

2007-07-09 00:53:19 Taraissu i StarWars.com

Znany w świecie mody twórca marki Ecko (słynny biały nosorożec na czerwonym tle), projektant mody Marc Ecko zaprezentował nową limitowaną kolekcję ubrań inspirowaną Gwiezdnymi Wojnami. Wszystkie ubrania zostały projektowane za pozwoleniem i przy wsparciu Lucasfilmu, tak więc bardzo widoczne są nawiązania nie tylko do stylistyki samych filmów, ale też i chociażby szkiców koncepcyjnych. Te ubrania to mieszanka stylu ulicznego i SW: mandaloriańska zbroja Boby Fetta to bluza z kapturem, a za podstawę t-shirtu robi jeden z pierwszych projektów mistrza Yody. Kolekcja wydana z okazji 30-lecia sagi będzie dostępna do kupienia jedynie w specjalnie wyselekcjonowanych sklepach.


Ale nie jest to jedyny dowód wpływu Star Wars na modę: francuski kreator mody Nicolas Ghesquiere postanowił zaprojektować kolekcję futurystyczną inspirowaną między innymi wizerunkiem C-3PO...czy może raczej złotych nóg C-3PO. Tutaj warto wspomnieć, iż choć na wybiegu modelki chodziły w legginsach ze szczerego złota oraz sukienkach z plastiku, to jednak do sklepów pojechały te same modele, ale uszyte z bawełny, stylizowane błyskotkami, pociągnięte farbką o metalicznym połysku.


Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Różne

C-3PO z piasku...?

2007-07-06 22:35:24 Urthona za Onet.pl

Jak donosi serwis Onet:

Sand World to coroczny festiwal rzeźby w piasku. Od lipca do początku września plaża w Travemünde w Niemczech przemienia się w park przedziwnych rzeźb, stworzonych przez artystów z całego świata tylko z wody i piasku. Na przykład Jooheng Tan z Singapuru wyrzeźbił w tym roku postać robota C-3PO - jednego z bohaterów "Gwiezdnych Wojen". Zainteresowani widzowie mogą nawet sami spróbować tej sztuki i podczas specjalnych warsztatów nauczyć się budowania rzeźb z piasku.

Zdjęcie owego arcydzieła możecie oglądać poniżej:

KOMENTARZE (6)

Różne

Star Wars Insider #94

2007-07-03 21:54:00

We wrocławskim Empiku Megastore pojawił się najnowszy numer Insidera - #94, w cenie dochodzącej jak zwykle do 40 PLN. Tym razem w moje ręce dotarł przywieziony z CIV egzemplarzy z ekskluzywnej okładce, ale treść w środku jest identyczna.

Znajdziemy tu artykuł o znaczkach, Indiana Jonesie, CIV, Robot Chicken, You can draw Star Wars, artykuł o efektach Gwiezdnych Wojen, wspomnienia - Marka Hamilla, Koo Stark (Camie), Garricka Hagona (Biggs Darklighter), Danielsa i Bakera,i wielu innych aktorów, artykuły o 30 leciu wydawania ksiażek, o nowych Legacy, figurkach i stałe działy.
KOMENTARZE (0)

Różne

Star Wars Retro powraca

2007-07-01 22:51:25 SWretro


Od 30 czerwca po długiej przerwie powróciła strona internetowa założona w 2002 roku: Star Wars retro. Na stronie zamieszczone są rozmaite starocie związane z Gwiezdnymi wojnami. Między innymi artykuły prasowe wydawane w Polsce począwszy od 1977 roku, wycinki z gazet piszących o SW, czy opisy najrzadszych polskich wydań książek.
KOMENTARZE (7)
Loading..