TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Bitwa o Hoth

2008-12-27 19:28:26 TFN

Niejaki Marc Borlase przez cztery lata budował z klocków Lego dioramę bitwy o Hoth, znanej z piątego epizodu, Imperium Kontratakuje. Ma ona 3x1.5 m i jest odtworzona w najdrobniejszych szczegółach. Pochłonęła 3.000 dolarów, ale wysiłek się opłacił - została nagrodzona w zawodach konstrukcji z Lego dotyczących SW i opisana w oficjalnie wydawanym Lego Magazine.

Więcej zdjęć owego dzieła znajdziecie w tym miejscu.


KOMENTARZE (47)

Różne

Poznajcie Bobę Fetta

2008-12-26 17:26:52 oficjalna

Wielu z was widziało zapewne szkice Ralpha McQuarriego pokazujące Bobę Fetta w białej zbroi. Niedawno na stronie oficjalnej pojawił się film, nakręcony w 1978 roku, na którym Ben Burtt objaśnia na "żywym" przykładzie poszczególne elementy stroju łowcy nagród. W tę rolę wcielił się asystent edytora filmu, Duwayne Durham.

Oto ów dokument:
KOMENTARZE (16)

Różne

Wesołych świąt

2008-12-24 13:34:34 załoga Bastionu

Chcielibyśmy Wam dziś życzyć bardzo wesołych świąt. Spokojnych, rodzinnych, zdrowych, z przyjazną atmosferą...i z bogatą gwiezdowojenną ofertą prezentów pod choinką :D.
Przy okazji życzymy też udanego roku 2009, żebyście wciąż cieszyli się Gwiezdnymi Wojnami, żeby serial "The Clone Wars" rozwijał się coraz lepiej, a nadchodzące książki i komiksy SW tchnęły głębią, akcją, humorem i klimatem filmów George’a Lucasa.
Życzymy też sukcesów wydawniczych firmie Egmont, oraz wydawnictwu Amber, wielu graczy wiernych ISIE, setek dzieciaków kupujących figurki Hasbro i milionów widzów filmu i serialu TCW.

Wesołych świąt. I pamiętajcie: Moc będzie z Wami!

Życzy wesoła załoga Bastionu:
Anor, Bolek, Burzol, DARTH VADER, Freedon Nadd, Karrde, Kasis, Lady Morte, Lord Bart, Misiek, Nestor, Paweł, promil, Rusis, Urthona.


KOMENTARZE (55)

Różne

Niezwykła deska do zjazdów

2008-12-16 08:22:41 gizmodo.com

Czy marzyliście kiedyś, żeby przelecieć się Sokołem Millenium? Ten pojazd może nie lata, ale można poczuć się jak najsłynniejszy przemytnik galaktyki, szusując po ośnieżonych stokach.Deska "Sokół Millenium" kosztuje 35 USD.


KOMENTARZE (19)

Różne

Pora Imperatora #10

2008-12-15 04:57:31 Misiek

W najbliższą środę zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji Michała "Miśka" Wolskiego w Uniradiu jak zwykle o godzinie 18.30. Tym razem nasz kolega będzie mówił o hazardzie w gwiezdnowojennym uniwersum.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (1)

Różne

"Pojazd klonów"

2008-12-10 18:19:56 motortrends.com

Na dorocznym pokazie nowych samochodów Los Angeles Auto Show, pojawiła się również Honda FC Sport Concept o dość nietypowym wyglądzie maski. Sami zobaczcie - czy czegoś wam nie przypomina?Więcej zdjęć "pojazdu klonów" można zobaczyć tutaj


KOMENTARZE (15)

Różne

Wywiad z Paulem Blake'em

2008-12-08 13:23:41 www.lightsabre.com

Na stronie www.ligthsabre.com ukazał się wywiad z Paulem Blake'em, aktorem, który w Nowej Nadziei wcielił się w rolę Greeda. Opowiada on o swojej najsłynniejszej roli i o swej karierze poza SW. Przetłumaczony na język polski wywiad znajduje się tutaj.Przypomnijmy, że Paul wraz z Geraldem Home, odtwórcą roli Tesseka i kalamariańskiego oficera w Powrocie Jedi, gościli w 2007 roku na konwencie Dagobah w Gorzowie Wlkp.

KOMENTARZE (12)

Różne

Pora Imperatora #9

2008-12-07 23:00:39 UniRadio

Standardowo już – jak w każdą środę w okolicach godziny 18:30, odbędzie się nagranie Pory Imperatora #9. Tym razem Michał „Misiek” Wolski – znany członek grupy Polish History X, a także redaktor Bastionu – przygotuje dla nas program poświęcony planetom w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Temat dość szeroki, ponieważ zakres ciał niebieskich, jaki w poszczególnych Epizodach mogliśmy podziwiać jest imponujący. Tak więc nastawcie swoje odtwarzacze mp3 w środę na UniRadio i dowiedzcie się czegoś nowego o planetach i księżycach jakie przyszło nam poznać w filmach, grach, książkach i komiksach Star Wars.


Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Różne

Najlepsze filmy SF wszech czasów

2008-12-05 11:30:53 onet.pl za moviefone.com

Serwis moviefone.com opublikował listę najlepszych filmów SF wszech czasów. Bezkonkurencyjny okazał się obraz Ridleya Scotta, wyprzedzając takie filmy jak "Obcy" czy "Gwiezdne Wojny". Poniżej publikujemy pierwszą dziesiątkę:

1. ŁOWCA ANDROIDÓW, 1982

2. GWIEZDNE WOJNY: IMPERIUM KONTRATAKUJE, 1980

3. OBCY – DECYDUJĄCE STARCIE, 1986

4. GWIEZDNE WOJNY: NOWA NADZIEJA, 1977

5. DZIEŃ W KTÓRYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA, 1951

6. MATRIX, 1999

7. TERMINATOR 2: DZIEŃ SĄDU, 1991

8. COŚ, 1982

9. OBCY, 1979

10. ZAKAZANA PLANETA, 1956.

Całe zestawienie znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (15)

Różne

Wiele twarzy Boby Fetta

2008-12-04 18:26:16 io9.com

Serwis io9.com opublikował wczoraj szkice koncepcyjne Ralpha McQuarriego, przedstawiające Fetta. Można na nich zobaczyć jak zmieniały się pomysły na jego hełm i zbroję.

Zbroja była z początku strojem mandaloriańskiego superkomandosa. Została przemodelowana tak, by wyglądała na starą, wyszczerbioną i noszoną w wielu potyczkach. W ostatecznej wersji znajdują się tam wbudowane bronie, a ona sama chroni tożsamość właściela. Z początku wyglądała tak:Wizja hełmu również się zmieniała na przestrzeni lat. Charakterystyczny wizjer nie był pierwszą rzeczą, jaką próbowano stworzyć, dlatego początkowo zrobiono z niego coś na kształt hełmu Vadera. Oto jego pierwsze wersje:I na koniec rzut okiem na statek Boby, "Slave I" z wczesnej grafiki:


KOMENTARZE (8)

Różne

Zielonoskóre kobiety

2008-12-02 21:52:29 io9.com

Serwis io9.com opublikował listę zielonoskórych kobiet, pochodzących z różnych serii SF. Wśród nich znalazła się znana fanom SW Oola. Oto kilka z nich. Przyznacie chyba, że miło na nie popatrzeć. Całą listę znajdziecie pod tym linkiem

1. She-Hulk - Kiedy Jennifer Walters została postrzelona przez członków przestępczej rodziny, jej kuzyn, Bruce "Hulk" Banner, ocalił ją dokonując transfuzji własnej krwi. Ponieważ jego krew była napromieniowana, Jennifer zmieniła się w damską wersję Hulka.2. Oola - tą zielonoskórą Twi'lekankę, niewolnicę Jabby, spotkał smutny los: podczas ostatniego tańca w swoim życiu, kiedy Hutt próbował przyciągnąć jej łańcuch do siebie, oparła mu się. Jabba otworzył więc zapadnię i nieszczęsna tancerka wpadła do jamy oswojonego rancora.3. Xylene - owa dziewczyna jest strażniczką urządzenia zwanego Omnitrix, zmieniającego właściciela w różne obce istoty. Kiedy zostaje zaatakowana, wysyła maszynę na Ziemię, gdzie trafia ona w ręce Bena Tennysona. Xylene przybywa więc na naszą planetę, by odzyskać Omnitrix.


KOMENTARZE (21)
Loading..