TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Kolejny ranking z SW na pierwszym miejscu

2008-03-31 08:38:42 TheForce.Net

Znów Gwiezdne Wojny trafiły do rankingu. Tym razem strona Old-Wizard.com ogłosiła listę "Dziesięciu filmów science fiction wszech czasów". Dwa najstarsze epizody SW zajęły w niej dwa pierwsze miejsca pokonując wiele innych klasycznych pozycji z tego gatunku filmowego.

Oto pełna lista:
1. Star Wars: The Empire Strikes Back (Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje)
2. Star Wars: A New Hope (Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja)

3. Star Trek: Wrath of Khan (Star Trek: Gniew Khana)
4. Planet of the Apes (Planeta Małp)
5. Back to the Future Part 2 (Powrót do przyszłości 2)
6. Close Encounters of the Third Kind (Bliskie spotkania trzeciego stopnia)
7. Terminator 2: The Judgment Day (Terminator 2: Dzień Sądu)
8. Aliens (Obcy 2: Decydujące starcie)
9. Blade Runner (Łowca androidów)
10. Twelve Monkeys (Dwanaście małp)

KOMENTARZE (11)

Różne

Bohaterowie Gwiezdnych Wojen po latach

2008-03-26 22:18:00 JoeMonster

Na JoeMonster.Org pojawiło się ciekawe zestawienie ze zdjęciami aktorów z klasycznej trylogii. Jak zmienili się po latach.


Luke Skywalker, czyli Mark Hamill


Księżniczka Leia, czyli Carrie Fisher


Han Solo, czyli Harrison Ford


Obi-Wan Kenobi, Alec Guiness (zmarł 5 sierpnia 2000)


Moff Tarkin, Peter Cushing (zmarł 11 sierpnia 1994)


Lord Vader, David "Dave" Prowse


Głos Lorda Vadera, czyli James Earl Jones


Chewbacca, czyli Peter Mayhew


R2-D2, czyli Kenny Baker


C-3PO, jedna z 4 postaci z SW, która występuje we wszystkich 6 częściach, a Anthony Daniels to jedyny aktor, który faktycznie zagrał tę samą rolę we wszystkich częściach. Jak widać bycie robotem służy. Kenny Baker choć wystąpił w ROTS, to raczej trudno stwierdzić, że grał tam R2-D2. R2 był w większości komputerowy lub sterowany, tylko w nielicznych ujęciach wykorzystano Bakera bardziej by podtrzymać tradycyję.


Lando, grany przez Billy Dee Williamsa

KOMENTARZE (0)

Różne

Pisanki

2008-03-22 18:40:00

No może nie do końca, ale jakby ktoś zapomniał, (choć pewnie i tak już nie święcą w kościołach), w czasie okresu Wielkiejnocy zwyczajowo przyozdabia się jajka. Nie tylko u nas. Na oficjalnej zaprezentowano świąteczne ozdoby z Gwiezdnych Wojen.W środku znajduje się 25 naklejek i jeszcze kilka innych rzeczy. Całość kosztuje 2,99 USD, no ale jest problem z kupnem. Na wyłączność ma to sieć hipermarketów Target.
KOMENTARZE (0)

Różne

Reklama Gwiezdnych Wojen

2008-03-20 10:14:50 oficjalna

Amerykańska telewizja Spike TV rozpocznie w kwietniu emisję sagi Gwiezdnych Wojen. Wydarzenie warte jest wspomnienia dlatego, że Spike TV postanowiła promować emisję za pomocą plakatów rozwieszonych na ulicach miast. Wszystkie prezentujemy poniżej.
Warto przypomnieć, że Spike TV za prawa do emisji sagi w 2005 roku zapłaciła bagatela 70 mln $. Ciekawi jesteśmy ile tym razem wydali.KOMENTARZE (17)

Różne

Gwiazda Śmierci powróciła...

2008-03-11 18:34:14 Imperial City Online

Redaktorzy zaprzyjaźnionego z nami serwisu Imperial City Online opierając się na doniesieniach z portalu Bryła prędko donieśli nam o niesłychanym szaleństwie architektonicznym, jakie rozkwitło w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Oto koreańska pracownia Heerim Architects zaprojektowała tzw. Zatokę Pełni Księżyca, czyli dzielnicę futurystycznych budynków, jakie wkrótce rozświetlą wybrzeże miasta. Dla fanów Gwiezdnych Wojen najciekawszą z koreańskich propozycji jest wizualizacja hotelu "Full Moon" o wysokości 150 metrów. Sami oceńcie poniższy projekt i już zacznijcie zbierać na wycieczkę do Baku...


KOMENTARZE (20)

Różne

Audycja radiowa poświęcona muzyce Gwiezdnych Wojen...

2008-03-06 21:26:45 Sebastian Wojdyło

Jak donoszą nam redaktorzy z łódzkiego internetowego Radia MODem, w najbliższy piątek, czyli jutro o godzinie 20:00 zostanie wyemitowana audycja na temat muzyki w epizodach IV-VI. Słuchacze otrzymają komplet informacji dotyczących sposobu pisania muzyki filmowej, inspiracji oraz budowaniu i rozwoju tematów muzycznych. Dowiemy się także, jak twórczość Williamsa wyglądała na tle dzieł lat 70. i dlaczego stała się swoistym fenomenem tamtej epoki. Audycja potrwa 3 godziny, a będziecie mogli ją odsłuchać na stronie radia, gdzie też możecie zajrzeć w poszukiwaniu dalszych informacji. W imieniu Radia MODem zapraszamy serdecznie!
KOMENTARZE (28)
Loading..