Różne

Hologram jak z R2-D2 wyjęty

the Daily Telegraph
13

Jak donosi the Daily Telegraph, 27 maja tego roku odbyła się niezwykle przełomowa konferencja australijskiej firmy komunikacyjnej Telstra. Oto jej szef działu technologii, Hugh Bradlow znajdujący się w Melbourne, nagle pojawił się w odległej Adelajdzie jako...holograficzny obraz. Wysokiej jakości obraz z kamery przesyłany był z dużą prędkością przez sieci komputerowe i wyświetlany za pomocą specjalnego systemu projektorów tworzących holograficzną postać. Poniżej znajduje się krótki reportaż z tego doniosłego wydarzenia:


Niestety hologramy te są aktualnie poza finansowym zasięgiem zwykłych ludzi, specjaliści szacują, że za pięć lat technologia ta może stać się powszechna w biznesie.

Vader z piasku

RI
19

22 maja zakończył się Festiwal Rzeźb Piaskowych w Pera w Portugalii. Impreza ta, która odbywa się co roku w różnych miejscach przyciąga zarówno amatorów jak i zawodowych rzeźbiarzy. I tym razem nie było inaczej. Wykonano podczas niej ponad 60 dużych rzeźb, w tym posąg Dartha Vadera.


Playback #29 – Gwiezdne Wojny

Playback
24

Playback jest znanym internetowym zinem dla graczy, zarówno komputerowych jak i konsolowych. Co miesiąc „czasopismo” ma inny motyw przewodni. Tematem głównym majowego, 29 numeru, są Gwiezdne Wojny. Redaktorzy zinu odwalili kawał dobrej roboty i tym samym dołożyli kawałek swojej cegiełki w procesie promowania Star Wars.Playback #29 – Gwiezdne Wojny możemy zatem poczytać o takich grach jak: Lego Star Wars II: The Original Trilogy, KotOR I i II, serii Jedi Knight, Republic Commando czy też X-Wing Alliance. W „czasopiśmie” znajdziemy też artykuły poświęcone takim tematom jak: Moc, planety, czy chociażby muzyka Johna Williamsa. Nie obejdzie się także bez kilku słów na temat filmów George’a Lucasa. Fani książek Star Wars też znajdą coś dla siebie w sekcji: „Czarny Lord: Narodziny Dartha Vadera”. Na sam koniec prawdziwy kąsek – zapowiedz The Force Unleashed.

W zinie możecie poczytać także o wielu innych grach, filmach i książkach, które obecnie są na czasie. Wraz z redakcją Playback zapraszamy wszystkich do lektury!

Playback #29 – Gwiezdne Wojny (klik)

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.