TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Ahsoka w Disneylandzie

2008-06-21 10:55:00

Jak donosi oficjalny blog, podczas imprez promujących Gwiezdne Wojny - Star Wars Weekends, pojawiła się nowa postać - Ahsoka Tano. Poniżej zdjęcie.


KOMENTARZE (0)

Różne

Lord Vader poszukiwany

2008-06-21 10:54:00 Onet.pl

W.Brytania/ Wydano nakaz aresztowania Dartha Vadera
24.4.Londyn (PAP/pr.) - Brytyjskie władze wydały nakaz aresztowania mężczyzny, który w stroju Dartha Vadera, słynnego czarnego charakteru z "Gwiezdnych Wojen" George'a Lucasa, zaatakował dwie osoby - napisał w czwartek dziennik "Daily Telegraph".

Według gazety, poszukiwany mężczyzna odziany w czarny płaszcz i zakrywającą twarz maskę wdarł się do ogrodu dwóch innych fanów filmowej sagi Lucasa i uderzył ich metalową kulą ortopedyczną, imitującą filmowy miecz świetlny. Sędzia, który wydał nakaz aresztowania, zażądał doprowadzenia sprawcy przez policję. "Mam nadzieję, że wkrótce będzie z nim moc" - powiedział.

KOMENTARZE (0)

Różne

Inteligentny R2-D2

2008-06-17 08:27:57 www.gizmodo.com

Japończycy wymyślili sposób, dzięki któremu ich własny R2-D2 poinformuje ich o awarii systemu komputerowego. Artoo podłączony jest do serwera za pomocą urządzenia wychwytującego informacje o błędach systemu. Gdy tylko komputer zarejestruje jakiś problem Artoo wyświetli informacje o awarii i o jej przyczynie na swoim projektorze DVD, niestety wciąż dwuwymiarowym.
Poniżej znajduje się krótki filmik obrazujący cały procesTłumaczenie napisów z filmiku przygotowane specjalnie dla osób nie władających ani angielskim ani japońskim:

Jak sprawić, by R2-D2 monitorował awarie systemu?

Przedstawię wam system monitorujący awarie serwera.
Program monitorujący serwer: Nagios.
Urządzenie wychwytujące błędne informacje z Nagios.
Kontroler IR sterowany przez to urządzenie,
I wreszcie R2-D2 kontrolowany przez IR.
Błędne informacje z Nagios wychwycane są przez urządzenie kontrolujące.
Wtedy Artoo przygotowywuje się do wyświetlenia informacji o awarii.
Oprogramowanie zainstalowane na urządzeniu wychwytującym błędne informacje zostanie opisane na naszej stronie syun.jp.
A teraz pokarzę wam jak to wszystko działa.

Arwaria

Wykrycie awarii

Awaria usunięta.
KOMENTARZE (7)

Różne

Wywiad z Otisem

2008-06-15 20:33:04

Dziś chcemy zaprezentować wam nasze 2 nowe partnerskie strony. Są nimi: Cartoon Wars - znaną wśród fanów oryginalnego humoru i dobrego rysunku oraz Galaxy Kits - idealne miejsce, gdzie modelarze znajdą kilka porad, informacji i wzorów.

Z tej okazji przeprowadziliśmy dla was wywiad z Marcinem „Otisem” Kępskim - założycielem blogu Cartoowars. Marcin opowiedział nam o swojej twórczości, sposobie rysowania i powódkach, dzięki którym zdecydował się założyć swój nietuzinkowy blog. Na końcu naszej rozmowy znajduje się krótka, cztero zdjęciowa, prezentacja poszczególnych etapów pracy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do lektury. Natomiast inne bastionowe wywiady możecie znaleźć w tym miejscu.

Wywiad z Marcinem "Otisem" Kępskim

KOMENTARZE (17)

Różne

Chat z Anną „Faultfett” Hikiert

2008-06-14 00:06:51 Wedge

Oto niecodzienna okazja, by porozmawiać prawie na żywo z Anną „FaultFett” Hikiert, tłumaczką czwartego tomu serii Dziedzictwo Mocy, „Wygnania”. Zaprzyjaźniony serwis Imperial City Online organizuje specjalny holochat, który rozpocznie się 26 czerwca około godziny 20:00. W imieniu ICO serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają pytania do Ani.
Holochatowy pokój, w którym odbędzie się spotkanie znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (19)

Różne

Wywiad z Anną Hikiert na The Outer Rim

2008-06-12 19:06:38 The Outer Rim

Niedawno pisaliśmy o losach tłumaczeń książek Star Wars w Polsce, a tymczasem Thon - redaktor znanej i lubianej strony - The Outer Rim, przeprowadził wywiad z Anną „faultfett” Hikiert - tłumaczką przekładu czwartego tomu cyklu Dziedzictwo Mocy: Wygnanie. Wywiad jest dość pokaźny i bardzo interesujący. Możemy się z niego dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat samej Ani, jak też jej pracy w wydawnictwie Amber. Rozmowa Thona z faultfett ukazuje cały proces tłumaczenia książek Star Wars w Polsce oraz trudu, jaki się z takim zajęciem wiąże. W wywiadzie znajdziecie także ciekawe informacje, na temat polityki Amberu prowadzonej względem fanów Gwiezdnych Wojen. Wszystkich zainteresowanych wywiadem odsyłamy pod ten adres:

Wywiad z Anną "faultfett" Hikiert na The Outer Rim


KOMENTARZE (5)
Loading..