TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Lucas vs. Ainsworth

2008-07-31 23:10:05 oficjalna

Jak informowaliśmy w tym newsie, w Wielkiej Brytanii miał się odbyć proces pomiędzy Andrew Ainsworthem i Lucasfilm Ltd.

Jako, że Ainsworth jest Brytyjczykiem to sąd miał potwierdzić (lub też nie) prawa Lucasa kostiumów szturmowców i odszkodowania w wysokości 20 mln $ zasądzonego przez sąd w USA w 2006 roku. Przypomnijmy, że proces w USA dotyczył praw do sprzedaży kostiumów szturmowców. W 1976 roku Andrew Ainsworth zaprojektował i sprzedał Lucasowi 50 kostiumów - po 35 funtów każdy. Od kilku lat jednak dorabiał sobie produkując i sprzedając kolejne kostiumy już po 3.5 tyś $ za sztukę, oczywiście nie posiadając na to licencji.

Dzisiaj w Londynie sędzia Justice Mann swoim werdyktem przychylił się do wyroku sądu w USA, przyznając, że Andrew Ainsworth złamał prawa autorskie. Tym samym kończy to ciągnący się już od kilku lat proces o prawa autorskie do kostiumów szturmowców. Teraz sąd w Londynie będzie musiał orzec jeszcze wysokość odszkodowania na rzecz Lucasfilmu, prawdopodobne jest to, że w tej kwestii również zgodzi się z wyrokiem sądu z Californii.
KOMENTARZE (13)

Różne

Celebration Japan

2008-07-22 18:40:18 Star Wars Blog

W dniach od 17 do 20 lipca tego roku w japońskim Makuhari Messe (Chiba, niedaleko Tokio) odbył się oficjalny konwent SW: Celebration Japan. Na szczęście fanom z całego świata relację z tej imprezy zdawali bezpośrednio pracownicy Lucasfilm, oraz fani. Dzięki temu raporty z tej imprezy można obserwować zarówno na Rebelscum (obecnie nie działa), oraz na blogu oficjalnej.

Całą imprezę otworzył Steve Sansweet przebrany w stylizowaną na rebeliancko-japońską szatę. Tuż obok niego stawili się Dave Filoni, Lorne Peterson, John Knoll i Ahsoka Tano. Co więcej wszystkich uczestników spotkania przez łącza wideo pozdrowił sam George Lucas. Wśród oficjalnych gości na konwencie pojawili się między innymi: Anthony Daniels (C-3PO), Jeremy Bulloch (Boba Fett), David Prowse (Darth Vader), Temuera Morrison (Jango Fett), Ray Park (Darth Maul), Jake Lloyd (Anakin Skywalker), Daniel Logan (Boba Fett), Amy Allen (Aayla Secura), oraz nie kto inny jak sam Mark Hamill. Wśród atrakcji nie zabrakło japońskiej edycji programu "The Vader Project", który pozwala artystom tworzyć własne instalacje na podstawie hełmu Dartha Vadera, a pełną galerię japońskiej wystawy można ujrzeć tutaj.

Wszyscy uczestnicy konwentu mogli zrobić sobie zdjęcie z modelem Dewbacka stworzonym przez lokalny oddział Legionu 501, obejrzeć na żywo pracę rzeźbiarza Lawrenca Noble’a, zebrać kolekcjonerskie medaliony, a nawet kupić specjalną japońską wersję albumu "Art of Ralph McQuarrie". Była to też olbrzymia szansa dla kolekcjonerów, którzy mogli nabyć, lub tylko obejrzeć najnowsze, ale też i bardzo stare gadżety z logiem Star Wars, w tym figurki Kotobukiya z "The Clone Wars", albo pałeczki w kształcie mieczy świetlnych, ale też tak egzotyczne i unikalne przedmioty jak
George Lucas zamrożony w karbonicie.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zamieszczonego przez oficjalną:

KOMENTARZE (6)

Różne

Ranking na największego filmowego nikczemnika

2008-07-18 20:27:07 DiegoTan

Zapewne przywykliście już do tego, że Gwiezdne Wojny trafiają do najprzeróżniejszych zestawień i rankingów. Jak donosi Wirtualna Polska portal Moviefone opublikował listę 10 najlepszych filmowych nikczemników w historii kina.
Na takiej liście nie mogło oczywiście zabraknąć Dartha Vadera. Nasz Mroczny Lord został jednak pokonany przez młodszego stażem czarnego charaktera. Poniżej znajduje się lista nikczemników:
1. Lord Voldemort (Ralph Fiennes) – seria o Harrym Potterze
2. Lord Darth Vader - Gwiezdne Wojny
3. Zła czarownica z Zachodu (Margaret Hamilton) - "Czarnoksiężnik z Oz"
4. Hanibal Lecter (Anthony Hopkins) – "Milczenie owiec"
5. Joker (Heath Leder) – "Mroczny rycerz"
6. Goldfinger (Gert Fröbe) – seria o Jamesie Bondzie
7. Chigurch (Javier Bardem) - "To nie jest kraj dla starych ludzi"
8. Hans Gruber (Alan Rickman) - "Szklana pułapka"
9. Max Cady (Robert De Niro) - "Przylądek strachu"
10. Zła Królowa (Lucille la Verne - głos) - "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

Dla porównania, w tym miejscu znajdziecie ranking na największych filmowych łajdaków sprzed 2 lat.
KOMENTARZE (36)

Różne

Dwie nowe reklamy Spike TV

2008-07-18 00:36:08 SPIKE

W internecie pojawiły się dwie kolejne reklamy telewizyjne stacji Spike TV, która zachęcała widzów do obejrzenia mało znanego filmu pod tytułem "Gwiezdne wojny". Oto one:
Poprzednie dwa spoty ujrzeć można w tym miejscu.
KOMENTARZE (28)

Różne

Stwórz swojego Mandalorianina UPDATE

2008-07-15 12:26:03 Mandalorian Mercs

Wszyscy prawdziwi Mandalorianie, którzy jeszcze nie zdołali skonstruować swojej zbroi, zwanej w języku Mando'a "beskar'gam", mogą teraz to zrobić wirtualnie. Z pomocą przybywają Mandalorian Mercs, grupa zrzeszająca posiadaczy specjalnych strojów mandaloriańskich, która stworzyła specjalny wyrafinowany program do tworzenia zbroi.

Kreator mody Mando'ade dostępny jest o tu.


UPDATE (Burzol 15/07/2008 21:15):

Jak donoszą pewne fanowskie źródła (w osobie Strida) już jakiś czas temu ukazała się nowa wersja tego szalenie sprytnego programu.
KOMENTARZE (18)

Różne

USB po stronie mocy

2008-07-04 23:22:00 palmtop.pl

Młodzi Padawani, niech moc będzie z wami! Mam dla was wszystkich dobrą nowinę niezależnie, czy wasze miecze świetlne rozświetlają mrok, czy walczą z dobrem! Fani „Gwiezdnych wojen” dostaną jeszcze więcej mocy, która zostanie zapisana na dyskach USB wyglądających jak R2D2 albo Darth Vader.

Poza klasycznymi funkcjami pendrivea R2D2 obraca głowę, natomiast Darth Vader rozpala czerwone i złowrogie oczy, kiedy dane są odczytywane lub nagrywane. Oba produkty odtwarzają kultowe dźwięki z filmu. Na poniższym filmiku R2D2 w akcji.Jeśli jesteś polskim fanem “Gwiezdnych wojen”, a zakładam, że nie japońskim to omawiane tutaj produkty możesz nabyć tylko w kraju Kwitnącej Wiśni od lipca tego roku. Koszt to równowartość 66 USD.

KOMENTARZE (0)

Różne

Reklamy telewizyjne Spike TV

2008-07-04 13:43:10 StarWars.com

Pisaliśmy już, że amerykańska stacja Spike TV zakupiła prawa do emisji wszystkich filmowych części Gwiezdnych Wojen, i reklamowała je w wielu miastach. Jak się okazuje wśród promocji nie zabrakło też reklam telewizyjnych, a nowa wersja oficjalnej zaprezentowała nam ostatnio dwie z nich: reklama pierwsza i reklama druga.
KOMENTARZE (15)

Różne

KotOR - Campaign Guide

2008-07-04 10:04:33 Wizards.com

Knights of the Old Republic - Campaign Guide to podręcznik stworzony przez Rodneya Thompsona, Sterlinga Hersheya, Johna Jacksona Millera i Abel G. Pena.

Wykonaj skok w nadprzestrzeń 4000 lat przed Bitwą o Yavin, gdy trwał niszczycielski konflikt pomiędzy Jedi i Sithami. Gdy Galaktyka pada ofiarą jednego konfliktu za drugim, Republika razem z Jedi starają się obronić przed hordami Mandalorian, przerażającymi Lordami Sith i zdradzieckimi sojuszami na każdym froncie. Ten podręcznik oferuje zarówno graczom jak i mistrzom gry wiele nowych opcji które mogą zostać wykorzystane by stworzyć epicką grę RPG Star Wars podczas jednego z najbardziej niebezpiecznych okresów w historii.

* Zawiera nowy materiał do gry z wielu źródeł. Informacje tu przedstawione to postaci, broń droidy i pojazy.
* Zawiera wprowadzającą przygodę, oraz pomysły na przygody i gotowe do użytku statystyki dla głównych przeciwników.
* Zawiera nowe Moce, techniki Mocy i sekrety Mocy dla Jedi i Sithów. Znajdują siuę także tutaj nowe opcje dla innych klas postaci.
* Nowe talenty i atuty dla Mandalorańskich neo-crusaderów, żołnierzy Republiki i Jedi.
* Zostanie wydany tego samego miesiąca co Star Wars Miniatures Kights of the Old Republic.

KOMENTARZE (20)

Różne

Duże zmiany na StarWars.com

2008-07-02 11:00:28 StarWars.com


Oficjalna strona Gwiezdnych Wojen przeszła gruntowny remont, zmianie uległa nie tylko strona główna, jak to miało miejsce jakiś rok temu, ale całość: również wszystkie podstrony, czy bank wiedzy, czyli databank.
Można mieć cichą nadzieję, że tym samym Lucasfilm przygotowuje się na zmiany w polityce promocyjnej i wkrótce zasypie nas informacjami o obu nadchodzących serialach.
Strona główna StarWars.com dostępna jest aktualnie pod tym adresem.
KOMENTARZE (24)
Loading..