TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Dmuchawce, latawce... Star Wars

2009-01-30 18:41:48 Club Jade

Póki co za oknami mamy zimę, ale za kilkanaście tygodni pogoda będzie sprzyjać rodzinnym wypadom na łąkę. Dlatego zima jest najlepszym okresem do przygotowania się do sezonu. I tak też amerykański sklep internetowy ThinkGeek.com wychodzi naprzeciw potrzebom fanów Star Wars i poszerza swoją ofertę o gwiezdnowojenne latawce. Latawce w kształcie: X-Winga, TIE Fightera Lorda Vadera i Sokoła Millenium można nabyć już za niecałe 40$. Obecnie co prawda nie ma ich na stanie, ale na początku kwietnia oferta ThinkGeek powinna być już aktualna. Zainteresowanych zakupem latawców odsyłamy w to miejsce.KOMENTARZE (17)

Różne

Pora Imperatora #14

2009-01-25 21:01:59 UniRadio

Tradycyjnie jak w każdą środę o godzinie 20:10, odbędzie się nagranie kolejnej Pory Imperatora. Program oznaczony numerem 14 poświęcony będą ręce w Gwiezdnych Wojnach – głównie te odcinane. Będzie to świetna okazja by dowiedzieć się co nieco o tym kto komu co odciął, oraz kto komu jest coś winien, lub też o tym kto ma obsesję na punkcie rąk (niekoniecznie tych odcinanych). Audycję na żywo poprowadzi dla nas znany i lubiany duet: Michał ”Misiek” Wolski i Jakub Bocian Bocian, prosto ze studia wrocławskiego UniRadia. Pora Imperatora #14 będzie przekraczała kolejną małą granicę, ponieważ wystąpi w niej dwóch gości. Będą nimi znani i lubiani w środowisku fanów Star Wars: Marcin Shedao Shai Bąk i Michał Sky Gołębiowski, którzy opowiedzą co nieco o projekcie jakim jest Biblioteka Ossus.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (17)

Różne

15 najlepszych filmów SF z lat 70-tych

2009-01-21 21:47:29 listverse

Serwis listverse.com opublikował listę piętnastu najlepszych filmów science fiction z lat 70. Pojawiły się tam dwa obrazy George'a Lucasa.

Oto cała lista, zaczynając od końca:

15. Star Trek (1979 r.)

14. Człowiek, Który Spadł Na Ziemię (1976 r.)

13. Świat Dzikiego Zachodu (1973 r.)

12. No Blade of Grass (1970 r.)

11. THX 1138 (1971 r.)

10. Andromeda Znaczy Śmierć (1971 r.)

9. Ucieczka Logana (1976 r.)

8. Superman (1978 r.)

7. Inwazja Porywaczy Ciał (1978 r.)

6. Rzeźnia nr. 5 (1972 r.)

5. Solaris (1972 r.)

4. Mechaniczna Pomarańcza (1971 r.)

3. Star Wars (1977 r.)

2. Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia (1977 r.)

1. Obcy - 8 Pasażer Nostromo (1979 r.)
KOMENTARZE (34)

Różne

Pora Imperatora #13

2009-01-18 23:36:56 UniRadio

Kolejna Pora Imperatora przed nami, i to już 13, a wraz z nią kolejna porcja zmian. W związku z licznymi prośbami słuchaczy Pora Imperatora będzie od tego tygodnia nadawana nieco później, bo o godzinie 20:10. Tematem programu będzie wpływ Star Wars na kulturę. Wątek dość szeroki i bardzo nam wszystkim bliski, ale Misiek i Bocian z pewnością wyciągną kilka smakowitych kąsków dla słuchaczy. Dodatkowo uzyskaliśmy informację, że naszej gwiezdnowojennej audycji przyglądać się będzie bacznie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Nasz tajny informator zasugerował, że: wypadałoby wszystkich zaszokować słuchalnością. Dlatego nie zapomnijcie w najbliższą środę nastawić odbiorników mp3 na UniRadio!Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum


KOMENTARZE (14)

Różne

Teleranek

2009-01-18 11:20:59 TVP

Osoby, które dzisiaj oglądały trzeci odcinek Wojen Klonów mogły natrafić na ciekawą informację.

Mianowicie Teleranek który zostanie wyemitowany za tydzień, zostanie poświęcony Gwiezdnym Wojnom.

Podtytuł niedzielnego programu to "Teleranek: Akademia Jedi". Emisja nastąpi o 9:25, dnia 25.01.09.

Nie ma na razie informacji czego dokładnie będzie dotyczyć kolejny odcinek. Można się tylko domyślać, że skoro to program dla dzieci, to zapewne tematem nr. 1 będą Wojny Klonów.

Teleranek nadawany jest już od 33 lat i jest przez dzieci najchętniej oglądanym programem w niedzielne poranki.
KOMENTARZE (169)

Różne

Armia Klonów z Lego

2009-01-14 05:27:35 gizmodo

Grupa pracowników Lego z Wielkiej Brytanii w ciągu sześciu i pół godziny zbudowała armię klonów z 35.310 klocków. Dokonali tego w szlachetnym celu zbierania pieniędzy na Narodowe Towarzystwo Autystyczne, które pomaga ludziom z autyzmem i syndromem Aspergera żyć normalnie.

Oto owa armia:


KOMENTARZE (32)

Różne

Onomastyka tematem Pory Imperatora #12

2009-01-11 22:37:12 UniRadio

Tematem kolejnej gwiezdnowojennej audycji radiowej emitowanej na antenie internetowego radia studenckiego - UniRadia - będzie onomastyka, czyli nazwy własne w świecie Star Wars. Oto co sam Misiek mówi na ten jakże tajemniczy temat: sama nazwa jest bardzo intrygująca, więc fajnie by było przyjrzeć jej się bliżej. Porę Imperatora #12 traktującą o nazwach własnych będziecie mogli usłyszeć o godzinie 18:30 w środę. Dla odmiany w programie wystąpi, jak to bywa od dłuższego czasu, nasza stała dwójka - Misiek & Bocian oraz gość specjalny, którym będzie Maciej "Malak" Malak. Ta jakże barwna postać i członek wielu „szacownych fanowskich inicjatyw organizacyjnych” jest z pewnością nie lada atrakcją, nie mniejszą niż onomastyka Star Wars.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum


KOMENTARZE (20)

Różne

"Trener Mocy"

2009-01-08 13:47:03 usatoday.com

Na rozpoczynających się dziś targach Consumer Electronics Show w Las Vegas będzie miał swoją premierę zestaw, dzięki któremu wszyscy, którzy czują się Jedi, Sithami lub innymi użytkownikami Mocy, będą mogli jej używać. Składał się on będzie z bezprzewodowych słuchawek, za pomocą których stymulowane będą fale mózgowe, dzięki czemu będzie można poruszać kulką przypominającą piłeczkę pingpongową, zainstalowaną w "wieży" o wysokości 10 cali."Trener Mocy" to uproszczona wersja urządzenia do EEG. Obwody elektryczne przekształcają się w fizyczne akcje. Jeśli użytkownik zabawki odpowiednio mocno się skoncentruje, kulka uniesie się na odpowiednią wysokość w "wieży".

- Kiedy się koncentrujesz, uaktywnia to pilota "trenera" - mówi Frank Adler z Uncle Milton Industries, producenta zabawki. - Wtedy prąd powietrza porusza piłeczkę. Efekty dźwiękowe z Gwiezdnych Wojen dadzą ci wskazówkę, kiedy będziesz mógł przejść do następnego poziomu (od padawana do rycerza Jedi) albo kiedy poruszyć kulką do góry lub na dół, by podjąć kolejne wyzwanie.

Zestaw ma kosztować od 90 do 100 dolarów.


KOMENTARZE (44)

Różne

Pora Imperatora #11 - UPDATE!

2009-01-07 19:47:39 UniRadio

Wraz z nowym rokiem UniRadio ma zaszczyt zaprosić wszystkich na nowe odcinki Pory Imperatora. Czas i miejsce bez zmian (patrz plakat promocyjny!), ale zmiany nadchodzą. Co najważniejsze, formuła programu została poprawiana, głównie dzięki wam – słuchaczom, którzy wypowiedzieli się tu i ówdzie. Praca nad audycją nadal trwa, dlatego nie przestawajcie pisać swoje uwagi do Miśka i Bociana, którzy was za naszym pośrednictwem zapraszają do śledzenia Pory Imperatora. Sama audycja tym razem na temat kobiet w Gwiezdnych Wojnach.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.Wszystkich, którzy nie mogli posłuchać dzisiaj Pory Imperatory lub nie mieli jej dość informujemy, że w związku z niewyczerpaniem tematu przez prowadzących i brakiem jednej z późniejszych audycji, dzisiaj (7 stycznia 2009) o 20:20 będzie nadawana druga - ponadprogramowa - część! Zapraszamy serdecznie.

Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Różne

Najlepsze i najgorsze efekty specjalne

2009-01-04 15:46:58 denofgeek.com

Serwis denofgeek przygotował listę 24. najgorszych efektów specjalnych w historii kina. Znalazła się tam również scena ze zremasterowanej wersji Nowej Nadziei. Konkretnie chodzi o nadepnięcie ogona Jabby przez Hana Solo.

Oto pierwsza dziesiątka filmów z najgorszymi efektami:

1. Saturn 3

2. Langoliery

3. Ucieczka Logana

4. Ucieczka z Los Angeles

5. Star Wars - Nowa Nadzieja

6. Zagubieni w kosmosie

7. Deep Blue Sea

8. Wojna Światów (wersja Pendragon z 2005 r.)

9. Anakonda III

10. Amerykański Wilkołak w Paryżu

Sceny z filmów, o których mowa, a także pełną listę znajdziecie tutaj

Ten sam serwis opublikował również listę 50. najlepszych efektów specjalnych. I tu również nie mogło zabraknąć Gwiezdnych Wojen. Na jedenastym miejscu uplasował się Powrót Jedi, zaś na trzecim Nowa Nadzieja.

Oto pierwsza dziesiątka:

1. Park Jurajski

2. Star Trek II - Gniew Khana

3. Star Wars - Nowa Nadzieja

4. Zaginiony Świat (1997 r.)

5. Szpieg, który mnie kochał

6. Ptaki

7. Hannibal

8. Projekt Monster

9. TRON

10. Metropolis

Podobnie jak w przypadku najgorszych efektów, listę i sceny wyróżnione znajdziecie tutaj


KOMENTARZE (23)

Różne

Wszystkiego Najlepszego

2009-01-01 01:31:24

Wszystkiego najlepszego w 2009 roku od całej załogi Bastionu dla naszych drogich użytkowników. Gdyby nie Wy ten serwis by nie istniał. To dzięki Wam wciąż się rozwija, a także to z Waszego grona dołączają do nas nowi redaktorzy.

W tym roku dołączyli do nas Nestor, promil, Urthona i ja, czyli Bolek. Mamy nadzieję że nasza współpraca będzie cały czas owocna, jak to było dotychczas.

W 2008 roku miało miejsce wiele ważnych wydarzeń ze Star Wars.
Na świecie był to z pewnością rok The Force Unleashed i The Clone Wars

Postaramy się skrócić wydarzenia z tego roku, jak to zrobiły wczoraj serwisy informacyjne w całym kraju.

Styczeń 2008
- Wyszła pierwsza część Vectora Star Wars. KotOR 25

Luty 2008
- Zmarł twórca okładek do serii Akademia Jedi, John Alvin.
- Została wydana przedostatnia część serii książek Dziedzictwo. "Revelation"
- The Last of the Jedi: Master of Deception, kolejna część serii Last of the Jedi została wydana.

Maj 2008
- Wydanie The Last of the Jedi: Reckoning
- Invincible, ostatnia część Dziedzictwa została wydana.
- Wydano Threats of the Galaxy.

Czerwiec 2008
- Odszedł Stan Winston. Twórca kostiumów Wookiech do Holiday Special. Pracował on również przy Jurrasic Parku, Terminatorze, Obcym i Predatorze.
- Wydanie Coruscant Nights I: Jedi Twilight, który teraz czytacie po polsku.

Lipiec 2008
- Wydano mnóstwo mniejszych książeczek dla dzieci, obok wydania książki The Clone Wars. Zaczyna się akcja promocyjna animacji Georga Lucasa.

Sierpień 2008
- Star Wars : The Clone Wars wyświetlane w kinach.
- Wydano Star Wars Blueprints: The Ultimate Collection
- Wydanie komiksu i książki The Force Unleashed.
- Gracze RPG dostali Knights of the Old Republic Campaign Guide
- Star Wars Galaxies Trading Card Game: Champions of the Force zostało wydane.
- Wydanie Coruscant Nights II: Street of Shadows

Wrzesień 2008
- Przedłużenie kontraktu Del Reya na wydawanie książek Star Wars
- The Force Unleashed zostaje wydane na konsole nowej generacji.
- The Force Unleashed Campaign Guide zostaje wydane.
- Order 66, ostatnia część serii Republic Commando zostaje wydana, stanowi zarazem wstęp do Imperial Commando. Nowej serii książkowej, zapowiedzianej przez Del Rey.

Październik 2008
- Zostają wyemitowane pierwsze odcinki The Clone Wars. "Ambush", "Rising Malevolence", "Shadow of Malevolence", "Destroy Malevolence" i "Rookies".
- Książka poprzedzająca Fate of the Jedi zostaje wydana. Jej tytuł to "Millennium Falcon".


Listopad 2008
- Star Wars Miniatures: The Clone Wars można kupić w USA, Europie i innych krajach.
- "Downfall of a Droid" zostaje wemitowany.
- Wydano dwie gry z The Clone Wars. Jedi Alliance i Lightsaber Duels.
- "Duel of the Droids" trafia na ekrany telewizorów.
- Scum and Villainy można sprowadzać z USA i WB.
- "Bombad Jedi" można obejrzeć w USA

Grudzień 2008
- Rebel Force: Target i Rebel Force: Hostage, dwa tomy z nowej serii młodzieżowej zostają wydane.
- "Cloak of Darkness", kolejny odcinek The Clone Wars można oglądać.
- The Clone Wars: Wild Space - pierwsza książka z nowej serii mających miejsce w czasie Wojen Klonów.
- The Complete Star Wars Encyclopedia, największa encyklopedia Star Wars do tej pory stworzona, została wydana.
- "Lair of Grievous", ostatni odcinek The Clone Wars w 2008 roku wchodzi na antenę.
- Squadrons over Corellia, rozwinięcie gry karcianej Star Wars Galaxies zostało wydane.
- - Luke Skywalker and the Shadows of Mindor zostało wydane.


Warto w tym momencie również przyjrzeć się zapowiedziom na 2009 rok. A czeka nas dużo świetnych niespodzianek.

Już w styczniu dane nam będzie obejrzeć aż 5 premierowych odcinków Wojen Klonów na ekranach monitorów, a także Ambush na antenie TVP1. Graczy RPG, których jest coraz więcej ucieszy podręcznik The Clone Wars Campaign Guide, który przybliży nam ogromne bitwy podczas Wojen Klonów. Z premier książkowych to zostanie wydana III część serii Courscant Nights, o tytule Patterns of Force.

Luty będzie filmowo geekowy, gdyż na początku miesiąca po wielu miesiącach oczekiwania w końcu zostanie udostępniony film pt. Fanboys. Oprócz tego jak co miesiąc 4 nowe odcinki The Clone Wars. Ciekawą książką wydaną w lutym będzie Star Wars: The Essential Atlas. Znajdziemy tam zdjęcia i opisy większości światów Expanded Universe.

W Marcu cztery nowe odcinki The Clone Wars. Cała trylogia o Ryloth. Po za tym będzie to ważny miesiąc. Dlaczego? Gdyż zostanie wydana książka o tytule Outcast. Jest ona pierwszą częścią serii Fate of the Jedi. Kontynuuje ona wątki z Dziedzictwa, tak więc jest dla każdego fana obowiązkową pozycją. Gracze RPG ujrzą ponad to nowy podręcznik. Legacy Era Campaign Guide. Każdy fan jednak powinien tam zajrzeć. Wyjaśni on wiele faktów z pomiędzy erą książkową Dziedzictwa, a komiksową.

W Kwietniu oprócz czterech kolejnych odcinków The Clone Wars czeka na nas zupełnie nowa seria komiksowa. Star Wars Adventures ma przypomnieć nam dawne czasy gdy Han Solo był przemytnikiem, Luke farmerem, a Leia księżniczką. Ma opowiadać historie w skromnie opisanym okresie.

Maj to 10 rocznica początku Nowej Trylogii. Pamiętajmy że mimo w mniemaniu większości Episode I to słaby film, to gdyby nie on nie poznali byśmy nigdy Quinlana, Qui-Gona, Maula i wielu innych lubianych przez nas postaci. Oprócz tej okrągłej rocznicy zawita nas świeżutka książka Star Wars pod tytułem The Clone Wars : No Prisoners.

W Czerwcu z kolei dostaniemy drugą część Fate of the Jedi pt. Omen.

Im dalej w las zdaje się że mniej drzew. Po maju informacji o planowanych wydarzeniach jest coraz mniej. W lipcu kolejny podręcznik do RPG. Rebellion Era Campaign Guide.

Sierpień to książkowy miesiąc. Drugi tom Blue Prints, Imperial Commando : 501st i Abyss.

Dalej wiadomo że w listopadzie mamy premierę horroru Deathtroopers, a w grudniu trzecia część drogi Dartha Banea , Blood Oath i 4 tom Fate of the Jedi.

Po za powyżej wymienionymi wydarzeniami fani czekają na jeszcze trzy wydarzenia związane z 2009 rokiem. Wydanie gry Star Wars the Old Republic zostało zapowiedziane na 2009 lub 2010 rok razem z książką, prawdopodobnie o podróży Revana jej towarzyszącą.

Rok 2009 był również wstępną datą rozpoczęcia wyświetlania w amerykańskich telewizorach Serialu Star Wars. Prace nad serią stoją na razie na etapie tworzenia scenariusza, więc całkiem możliwe że nie ujrzymy wyczekiwanego przez wszystkich serialu w tym roku.
KOMENTARZE (42)
Loading..