TWÓJ KOKPIT
0

Różne

''Schaby Jabby'' w stylu Halloween

2009-10-31 12:02:55 SWExtreme

Z okazji dzisiejszego święta Halloween, zapożyczonego od naszych przyjaciół zza oceanu, redaktorzy serwisu internetwego Star Wars Extreme w dzisiejszych „Schabach Jabby” będą mówić o rzeczach i sprawach związanych z amerykańską wersją Wszystkich Świętych. Mowa będzie o Gwiezdnych Wojnach w konwencji horroru i steampunka. „Schaby Jabby” już dziś o godzinie 17 w Studenckim Radiu Kampus, które możecie „złapać” na częstotliwości 97,1 FM lub też przez internet.Aby odsłuchać „Schaby Jabby” przez internet należy kliknąć tutaj. Jeżeli ominęła was poprzednia audycja programu to nie martwcie się. Serwis Star Wars Extreme zadbał o wszystko i umieścił na swoim serwerze edytowaną – bez muzyki - wersję zeszłotygodniowych „Schabów”, znajdziecie ją w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Różne

Dwadzieścia najstraszniejszych momentów w Star Wars

2009-10-29 11:39:27 StarWars.com

Na oficjalnej stronie Starwars.com ukazała się lista dwudziestu najbardziej przerażających momentów tak z filmów jak i innych źródeł, którą kilka dni przed zbliżającym się świętem Halloween ułożył Pablo Hidalgo. Pojawiają się tam m. in. Anzatowie, sceny z "Imperium Kontratakuje", gier RPG, komiksów itp.

Oto pełna lista, zaczynając od końca:

20. Nagłe pojawienie się mynocków na szybie Sokoła Millenium w paszczy kosmicznego ślimaka ("Imperium Kontratakuje")

19. Pająkokształtni kultyści z kampanii RPG "Otherspace"

18. Wygląd Raynara Thula jako UnuThula (Trylogia "Mroczne Gniazdo")

17. Martwi Gunganie ożywieni mocą Ciemnej Strony z komiksu "New Face of War" (Republic #51 i 52)

16. Dannik Jerriko

15. Anzatowie z komiksu "Ciemność"

14. Atak acklaya na arenie Geonosis

13. Przejście Exara Kuna na Ciemną Stronę w komiksie "Dark Lords of the Sith"

12. Pięciu czczących złe moce arystokratów z komiksów wydanych jako "Devilworlds"

11. Drochy z książki "Dzieci Jedi"

10. Dianogi z Anoat City, występujące w grze "Dark Forces"

9. Jeden z bywalców kantyny w Mos Eisley z filmu "Star Wars: Holiday Special", wlewający sobie do głowy napój

8. Mroczny rytuał Dartha Sidiousa w komiksie "Sithisis" z tomu "SW: Visionaries"

7. Płonący Anakin w "Zemście Sithów"

6. Cierpienia Jacena Solo w "Zdrajcy"

5. Śmierć kapitana Grammela, Yuzzemowie i Cowayowie masakrujący szturmowców w "Spotkaniu na Mimban"

4. Wyznanie Vadera w "Imperium Kontratakuje" (George Lucas konsultował się nawet z psychologiem dziecięcym czy może zamieścić tą scenę)

3. Pojawienie się generała Grievousa w 20. odcinku serialu "Clone Wars" wzbudzające strach w Jedi przebywających na Hypori

2. Voxyny

1. Scena w jaskini na Dagobah z "Imperium Kontratakuje".


KOMENTARZE (30)

Różne

Aukcja charytatywna dla hospicjum w Irlandii

2009-10-28 19:33:32 StarWars.com

Znani ze Star Wars aktorzy: Samuel L. Jackson, Ewan McGregor i Liam Neeson oraz konsultant do spraw kaskaderskich, Nick Gillard i George Lucas, postanowili wspomóc hospicjum dla dzieci w Irlandii Północnej i wystawili na aukcję charytatywną miecz Luke'a Skywalkera z Master Replicas, na którym złożyli swoje autografy, a także podpisali się swoimi imionami z sagi.

Na aukcjach, które wystartowały dwa dni temu i potrwają jeszcze przez tydzień, znalazł się też plakat z filmu "Jumper", z autografami Haydena Christensena, Jamie Bella i Rachel Bilson.

Pomysłodawca aukcji, James Mawhinney, irlandzki fan, a także Claire Brown pełniąca funkcję skarbnika hospicjum, mają nadzieję, że okaże się ona wielkim sukcesem i zebrana zostanie duża kwota.

Jeśli chcielibyście wygrać ów wyjątkowy miecz, zaglądnijcie w to miejsce.
KOMENTARZE (8)

Różne

Pora Imperatora #34

2009-10-26 21:04:09 UniRadio

W najbliższej „Porze Imperatora” Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian podejmą trudny temat jakim jest śmierć. Będą mówić rzecz jasna o śmierci w Gwiezdnych Wojnach w kontekście polskiej kultury i nadchodzącego święta zmarłych. Postarają się również podejść do tematu z odpowiednim dystansem. W programie nie zabraknie takich elementów jak: duchy Jedi, umierający Gunganie, pocięci Sithowie czy duszeni oficerowie Imperium. „Pora Imperatora” numer 34 jak zwykle w środę w wrocławskiej rozgłośni internetowej UniRadio. Jako, że sąsiadująca w rozkładówce UniRadia z „Porą” audycja „Sputnik” nie musiała na siłę odganiać Miśka i Bociana od mikrofonów, „nasi” prowadzący postarają się wystartować nieco wcześniej niż zazwyczaj - o 20:05. Odbędzie się to oczywiście kosztem bloku reklamowego po głównym wydaniu serwisu informacyjnego.

Jeżeli w czasie trwania programu chcecie kontaktować się z prowadzącymi „Pory Imperatora”, to najlepiej piszcie wiadomości do numeru Gadu-Gadu: 278708.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Różne

''Schaby Jabby'' na dziś

2009-10-24 09:31:31 SWExtreme

W dzisiejszych "Schabach Jabby" redaktorzy serwisu internetwego Star Wars Extreme podejmą wątek gier Star Wars. Poza omówieniem kochanych przez nas gier, opowiedzą również o sprzęcie do grania. Zdobędą się nawet na to by podyskutować o temacie rzece: "co lepsze: komputer czy konsola?" Audycję "Schaby Jabby" będzie można odsłuchać w Akademickim Radiu Kampues na częstotliwości 97,1 FM lub też w internecie dzisiaj o godzinie 17.Aby odsłuchać „Schaby Jabby” przez internet należy kliknąć tutaj. Jeżeli ominęła was poprzednia audycja programu to nie martwcie się. Serwis Star Wars Extreme zadbał o wszystko i umieścił na swoim serwerze edytowaną – bez muzyki - wersję zeszłotygodniowych „Schabów”, znajdziecie ją w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (9)

Różne

Pora Imperatora #33

2009-10-19 18:32:43 UniRadio

Trzydziesta trzecia odsłona Pory Imperatora zostanie wyemitowana – jak zawsze z resztą – w środę o godzinie 20:10 w studenckim radiu internetowym Uniwersytetu Wrocławskiego UniRadiu. Dzielni redaktorzy audycji Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian wezmą na swój warsztat motywy żeglarskie w Gwiezdnych Wojnach. Bowiem aluzji marynistycznych i statków w uniwersum Star Wars co nie miara, bez liku można w nich przebierać. Widać to świetnie chociażby w internecie, gdzie stron o statkach, nie mylić z okrętami – choć i do tych Misiek i Bocian nawiążą, jest cała masa.

W programie ponownie będzie konkurs, do wygrania będzie film, ufundowany przez Studio Printel. Odpowiedzi na pytania konkursowe będzie można wysyłać pod numerem Gadu-Gadu: 278708. Jest to także najlepsza forma kontaktu z prowadzącymi "Porę Imperatora" w czasie trwania audycji.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (18)

Różne

Kolejne Schaby Jabby

2009-10-17 15:29:49 SWExtreme

Jutrzejszego dnia o godzinie 17 na antenie Akademickiego Radia Kampus wyemitowana zostanie trzecia audycja pod tytułem „Schaby Jabby”. Program poprowadzą redaktorzy gwiezdnego serwisu internetowego Star Wars Extreme. Tematem kolejnych „Schabów” będzie wpływ kultury Japonii na Sagę George’a Lucasa. Gościem audycji będzie Janusz Biegas, posiadający trzeci dan w aikido, który dołoży fachową opinię w rozmowie na temat elementów japońskich w Gwiezdnych Wojnach.Aby odsłuchać „Schaby Jabby” przez internet należy kliknąć tutaj. Jeżeli ominęła was poprzednia audycja programu to nie martwcie się. Serwis Star Wars Extreme zadbał o wszystko i umieścił na swoim serwerze edytowaną – bez muzyki - wersję pierwszych „Schabów”, znajdziecie go w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Różne

Pora Imperatora #32

2009-10-12 23:00:23 UniRadio

Po zeszłotygodniowym debiucie swojego drugiego sezonu, „Pora Imperatora” kontynuuje ofensywę. Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian poprowadzą kolejną audycję radiową ze studia wrocławskiego UniRadia w środę o godzinie 20:10. Nasi ukochani redaktorzy nawijać będą o dzieciach w Gwiezdnych Wojnach. Najmłodszym nie można w końcu odebrać zasług pokroju wygrania bitwy kosmicznej, wyzwolenia planety czy też władaniu nią po w pełni demokratycznej elekcji. Dlatego Misiek i Bocian postanowili właśnie dzieciom poświęcić jeden ze swoich programów. Temat ten jest bardzo rozległy i traktowany w sadze po macoszemu. A w końcu „dzieci są bliskie sercu Papcia Lucasa”.

Autorzy „Pory Imperatora” zapewnili nas, że podczas programu odbędzie się konkurs z nagrodami.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (9)

Różne

Dzisiejsze Schaby Jabby

2009-10-10 09:19:48 SWExtreme

Już dzisiaj redaktorzy serwisu Star Wars Extreme poprowadzą na antenie Akademickiego Radia Kampus audycję „Schaby Jabby”. Będzie to już druga emisja tego programu. „Schaby Jabby” to program w całości poświęcony Gwiezdnym Wojnom, który ma na celu przybliżenie wszystkim zagadnienia związane ze Star Wars a także polskim fandomem. W dzisiejszej audycji poświęconej Gwiezdnym Wojnom w życiu codziennym mowa będzie o obecności sagi w mediach czy polityce, o rozmiarach fanostwa i o tym czy można przesadzić w byciu fanem. Rozmowę o tym wszystkim, a nawet więcej, będziecie mogli usłyszeć na antenie radia Kampus dziś o godzinie 17.Aby odsłuchać „Schaby Jabby” przez internet należy kliknąć tutaj. Jeżeli ominęła was poprzednia audycja programu to nie martwcie się. Serwis Star Wars Extreme zadbał o wszystko i umieścił na swoim serwerze edytowaną – bez muzyki - wersję pierwszych „Schabów”, znajdziecie go w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (31)

Różne

Star Wars na Twitterze

2009-10-07 00:14:41 Club Jade

Wielu fanów na pewno odczuwa głód nowych informacji związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Dla posiadaczy kont w serwisie Twitter mamy dobrą wiadomość. Już dziś mogą dodać do swoich obserwowanych osób między innymi Carrie Fisher czy Anthony'ego Danielsa. Nie zabrakło także pisarzy czy oficjalnych kont m.in. LucasArts czy The Old Republic.

Czym jest tajemniczy tajemniczy Twitter? Jest to portal społecznościowy, który udostępnia funkcję mikroblogowania, pozwalającą na wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, nie przekraczających 140 znaków, potocznie nazywanych "tweet".

Wśród gwiezdnowojennych kont znajdziemy m.in:

Carrie Fisher (aktorka, Księżniczka Leia)
Anthony Daniels (aktor, C-3PO)
Mathew Wood (głos Generała Greviousa)
Richard LeParmentier (aktor, Admirał Motti)
StarWars.Com (oficjalne konto)
LucasArts (oficjalne konto)
The Old Republic MMO (oficjalne konto)
Kevin J. Anderson (pisarz)
501 Legion (oficjalne konto)
Rebel Legion (oficjalne konto)

Pełną listę możecie znaleźć w tym miejscu.
KOMENTARZE (13)
Loading..