TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Tańczące roboty

2009-11-28 17:43:41 Gizmodo

Na Międzynarodowej Wystawie Robotów w Tokio firma Yaskawa zaprezentowała kilka dni temu roboty, które zatańczyły (chociaż właściwie trudno nazwać to tańcem) z mieczami świetlnymi. Poprzednie roboty tej firmy potrafiły ugotować na przykład dowolne danie, co widać w tym miejscu.

Zobaczcie zatem roboty w kolejnej roli - tancerzy.
KOMENTARZE (11)

Różne

Dziesięć najlepszych efektów specjalnych w filmach SF

2009-11-28 15:06:08 Gazeta.pl

Eksperci od filmów z kanału Discovery Science wybrali dziesięć najlepszych efektów specjalnych w dziejach filmów z gatunku science-fiction.

I tak na pierwszym miejscu znalazło się spowolnienie czasu z "Matrixa" braci Wachowskich. Jak zostało zrobione? Otóż aparaty fotograficzne ustawione w półkolu zrobiły zdjęcie tej samej sceny z różnych kątów. Dorzucono do tego tzw. "klatki pośrednie" (by film był płynniejszy) i grafikę komputerową. Wykorzystano ją do stworzenia pocisków. Dzięki spowolnieniu czasu można obserwować lot kuli.

Drugie miejsce to sekwencja otwierająca "Nową Nadzieję", który to film dostał w 1978 r. Oscara za efekty specjalne.

Trzecie miejsce to wspinaczka King Konga na Empire State Building w filmie z 1933 r. pod tym samym tytułem. Wiele rozwiązań wykorzystano tam po raz pierwszy, łącząc je ze znanymi już trikami. Małpę odtwarzał miniaturowy, nieruchomy manekin.

Gollum z "Powrotu Króla" znalazł się na miejscu czwartym. Początkowo miał być wygenerowany komputerowo, ale dzięki próbom z udziałem Andy'ego Serkisa przekonano się do zmiany zdania. Wykorzystano strój do komputerowego odtwarzania ruchów, a także techniki ręcznego odtwarzania min Serkisa.

Piąte miejsce przypadło animacji tyranozaura z "Parku Jurajskiego". Początkowo fim miał być zrealizowany techniką poklatkową połączoną z animatroniką. Jednak postanowiono wykorzystać animację komputerową, czego podjęło się studio Industrial Light and Magic. Trzeba było opracować wiele elementów, by dinozaury wyglądały jak najbardziej realistycznie, nie tylko pod względem fizycznym, ale także w takim szczególe jak oddech.

Szóste miejsce to walka greckich herosów ze szkieletami w "Jazonie i Argonautach" (1963 r.). Animacja poklatkowa, z powodu dużej ilości pochłanianego czasu i przeciągania przez to produkcji filmu, rzadko była wtedy wykorzystywana. Ale film zrealizowano nie tylko dzięki tejże animacji, ale też przy wykorzystaniu aktorów walczących z cieniami.

Siódma pozycja to film "Terminator 2: Dzień Sądu". Aby osiągnąć realistyczne ruchy postaci cyborga z przyszłości fachowcy z firmy Industrial Light and Magic zeskanowali do komputerów ciało Roberta Patricka. Posłużyło ono do opracowania metalowego szkieletu, dzięki któremu powstała animacja przemiany człowieka w robota z ciekłego metalu. Następnie użyto techniki zwanej morfingiem, aby animacja komputerowa mogła płynnie zmienić się na planie w żywego aktora.

Ósme miejsce to tzw. "kosmiczny korytarz" z filmu "2001: Odyseja Kosmiczna". Stanley Kubrick i specjalista od efektów specjalnych, Douglas Trumbull, wykorzystali kamerę "stapiającą" dwa osobne plany filmu.

Dziewiątą pozycję zajmuje sekwencja pożaru Białego Domu z "Dnia Niepodległości" R. Emmericha. Wykorzystano w niej pomniejszone i niezwykle dokładne modele obiektów jakie chce się sfilmować. Do nakręcenia tej sceny użyto 9 kamer. Było to największe wykorzystanie pomniejszonych modeli w dziejach kina.

Ostatnie miejsce zajęła wizja Los Angeles z 2019 roku w filmie "Łowca Androidów" Ridleya Scotta. Efekt smogu pokrywającego latające samochody osiągnięto wykorzystując maszynę rozpylającą olej w powietrzu.


KOMENTARZE (11)

Różne

Już jutro ''Schaby Jabby'

2009-11-27 23:49:44 SWExtreme

Już jutro o godzinie 17 w Akademickim Radiu Kampus wyemitowany zostanie kolejny odcinek audycji „Schaby Jabby”. Program poprowadzą niezmordowani redaktorzy serwisu internetowego Star Wars Extreme. W jutrzejszej audycji będą oni kontynuować wywiad z Jackiem Rozenkiem – aktorem, który w przeszłości pracował nad dubbingiem Gwiezdnych Wojen. Poprzednie „Schaby Jabby” – uznane przez niektórych najlepszymi do tej pory - i zarazem pierwszą część wywiadu z Jackiem Rozenkiem znajdziecie tutaj.Aby odsłuchać „Schaby Jabby” przez internet należy kliknąć tutaj.


Temat na forum
KOMENTARZE (18)

Różne

Model tauntauna...

2009-11-27 13:30:27 Club Jade

Jakis czas temu strona Club Jade zaprezentowała niezwykły projekt Scotta Holdena – model tauntauna z Imperium kontratakuje.

Praca Scotta rozpoczęła się od projektu w programie Solidworks. Scott ściągnął trójwymiarowy model tauntauna z Internetu i dodał model człowieka, by móc stworzyć swe dzieło w odpowiedniej skali. Potem zaczął budować, używając w tym celu drewna, siatki metalowej i gipsu. Na początku powstał łeb, do którego potem dodano detale. Następnie stworzono rogi i silikonową formę głowy. Holden pokrył ją potem pianką i z już gotowej zrobił odlew zapasowy. Podobnie stało się z rogami.

Następnym krokiem było wykonanie „szkieletu” , korzystając przy tym z projektów z Solidworksa. W tym celu Scott pociął cienkie rurki z PCV i zmontował z nich konstrukcję. Tauntaun miał wyglądać naturalnie, więc kluczowe było zastosowanie „szczudeł”, które Holden sam zaprojektował. Stopy zostały wyposażone w sprężyny, które pozwalały na płynny ruch. Niestety, pewnej nocy Scott, chcąc zrobić kilka zdjęć, przewrócił się i utknął. Rama była na tyle wytrzymała, że nie odniósł obrażeń, ale musiał spędzić prawie całą noc w swojej pracowni, tkwiąc w nieukończonym modelu.Jednym z ostatnich zadań było sprawdzenie jak wiele sztucznego futra będzie trzeba zakupić. Zostało ono przymocowane do szkieletu za pomocą opasek zaciskowych. Głowa była jednak tak ciężka, że Scott umieścił w ogonie trzy stalowe wsporniki, by model był zrównoważony. Na sam koniec pomalował pysk pistoletem natryskowym, dodał uszy i siodło. Na imprezie w Sacramento kostium wzbudził duże zainteresowanie.

Szczegółowy opis budowy i galerię możecie zobaczyć tutaj, natomiast poniżej znajduje się krótki filmik przedstawiający ukończone dzieło Holdena.


KOMENTARZE (19)

Różne

Dary jesieni Star Wars

2009-11-25 00:17:41 Oficjalny blog

Christoph Niemann ilustrator jednego z najbardziej poczytniejszego dziennika świata „New York Times” w swoim wpisie na blogu „Abstract City” zamieścił zdjęcia darów jesieni o „bardzo codziennych kształtach”. Zwykłe liście i gałązki drzew iglastych znalezione w nowojorskim Central Parku przypominają: poduszkę, szczoteczkę do zębów, samochód a także bliskie sercu fana Star Wars: liście w kształcie Yody i Sokoła Millenium oraz kasztana imitację Gwiazdy Śmierci i gałązkę świerku o kształtach Chewbacci.Cały foto-wpis Christophera Niemanna pod tytułem „Bio-Diversity” znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (16)

Różne

Samochód inspirowany Gwiezdnymi Wojnami

2009-11-23 21:40:30 Onet.pl

Od jakiegoś czasu na kanale TVN Turbo pojawia się cykliczny program pod tytułem "Operacja Tuning" prezentujący czasem dziwne i zaskakujące ulepszenia pojazdów. W portalu Onet.pl ukazał się odcinek, w którym prowadzący program pokazał między innymi pewien samochód inspirowany sagą Star Wars. Możecie zobaczyć go w tym miejscu (po możliwej porcji reklam).
KOMENTARZE (15)

Różne

Pora Imperatora #37

2009-11-23 19:20:12 UniRadio

Tematem 37. „Pory Imperatora” będzie patos w Gwiezdnych Wojnach. Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest patos z pomocą przychodzi niezawodna Wikipedia: patos polega na ukazywaniu zjawisk o charakterze monumentalnym i wzniosłym o wysokich walorach uczuciowych powodujących stany napięcia emocjonalnego u odbiorców. Zastosowanie środków artystycznych głównie z zakresu retoryki. O patosie w Star Wars mało się mówi, a przecież trudno by sobie wyobrazić Gwiezdne Wojny, które nie byłyby patetyczne. Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian w czasie audycji spróbują wskazać patos i pokazać jak Gwiezdne Wojny wyglądałyby bez niego. Wszystko to oprawione stosowną na tą okazję muzyką.Będzie też patetyczny konkurs z nagrodami! Swoje odpowiedzi konkursowe a także uwagi i pozdrowienia wysyłajcie w formie wiadomości pod numer Gadu-Gadu: 278708.

Pora Imperatora w środę o godzinie 20:10 we wrocławskim UniRadiu. Program dzięki szczodrobliwości zarządzających studencką rozgłośnią będzie dłuższy o cały kwarans, co w pełni zapewni możliwość wyczerpania tematu.Ponieważ jest to audycja na żywo, na możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Różne

Kolekcja Adidas i Star Wars

2009-11-22 12:09:19 High Snobiety

W tym newsie informowaliśmy was o nawiązaniu przez znaną firmę odzieżową i obuwniczą Adidas Originals współpracy z marką Star Wars. Wiosenno-letnia kolekcja roku 2010 połączy słynne postacie i sceny z galaktycznej sagi z klasycznymi butami i ubraniami Adidas Originals.

Kolekcja zawierać będzie akcesoria oraz odzież dostępną zarówno w ograniczonej, jak i w nieco szerszej dystrybucji dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Niedawno w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia butów i bluz z tej serii. Widzimy na nich na przykład szturmowca (tył buta nawiązuje do hełmów owej formacji), buty z wizerunkami klasycznego pojedynku Dartha Vadera z Obi-Wanem Kenobim, a także Hana Solo i Luke'a Skywalkera oraz bluzę nawiązującą wyglądem do ubioru Czarnego Lorda i T-shirt z nadrukiem jednego z plakatów filmowych.Kolekcja Star Wars pojawi się w wybranych sklepach Adidas na początku 2010 roku. Współpraca obejmować będzie także jesienno - zimową kolekcję, dostępną w sklepach jesienią 2010 roku.
KOMENTARZE (29)

Różne

Specjalny numer czasopisma "Star Wars Insider"

2009-11-17 07:39:34 StarWars.com

Od dziś w sklepach w USA kupić można specjalny, 148-stronicowy numer czasopisma "Star Wars Insider", zawierający informacje o całej sadze, zarówno stare jak i nowe ciekawostki i artykuły, m. in.:

- Przedstawienie acklaya, nexu i reeka: stworów z areny Geonosis,

- 50 niezwykłych faktów o Expanded Universe,

- Wywiady z Markiem Hamillem, Carrie Fisher, Haydenem Christensenem, George'em Lucasem, Ianem McDiarmidem oraz twórcą postaci Yody, Stuartem Freebornem,

- Historia stworzenia postaci Boby Fetta i wiele innych artykułów

Za przyjemność posiadania tego niezwykłego wydania zapłacić trzeba będzie 15 dolarów. Warto również dodać, że na portalu społecznościowym Facebook znajduje się strona czasopisma, na której możecie znaleźć zapowiedzi numerów i skany z czasopisma. Znajduje się ona pod tym adresem.


KOMENTARZE (8)

Różne

Pora Imperatora 2012

2009-11-16 19:37:04 UniRadio

Według modnej ostatnio teorii spiskowej koniec świata nastąpi w roku 2012... i nie jest on wcale związany z organizacją przez Polskę i Ukrainę piłkarskich mistrzostw europy. Temat ten tak zaabsorbował redaktorów „Pory Imperatora”: Michała Miśka Wolskiego i Jakuba Bociana Bociana, że postanowili w iście „kwadransowym stylu” zająć się wszelkimi końcami świata. W Gwiezdnych Wojnach – jak i w naszych świecie – było ich już kilka, a w każdym razie było one końcami świata dla niektórych. Apokalipsa, armageddon, zagłady planet można znaleźć w Star Wars bez trudu. Misiek i Bocian spróbują porównać te końce świata do naszych wizji.

Pewne jest natomiast, że w czasie trwania programu będzie konkurs z nagrodami! „Pora Imperatora” jak zawsze w środę o godzinie 20:10 na antenie UniRadia. Kontakt z prowadzącymi można nawiązać pod numerem Gadu-Gadu: 278708, jest to najlepsza forma zgłaszania zastrzeżeń co do realizacji audycji, odpowiedzi na pytania konkursowe, zadawania pytań niecierpiących zwłoki czy też prośby przekazania pozdrowień na antenie.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Różne

''Mroczne widmo'' w ''Schabach Jabby''

2009-11-14 00:38:34 SWExtreme

Już dzisiaj o godzinie 17 rozpocznie się kolejna audycja z cyklu „Schaby Jabby” w Akademickim Radiu Kampus. Poprowadzą ją jak zawsze redaktorzy serwisu internetowego Star Wars Extreme. W dzisiejszym odcinku mowa będzie o „Mrocznym widmie” – pierwszym Epizodzie Gwiezdnych Wojen z roku 1999. Film ten wywołuje wiele mieszanych uczuć a także sporo kontrowersji. Prowadzący „Schabów” rozłożą tą tematykę na czynniki pierwsze oraz sprawdzą czy „Mroczne widmo” wprowadziło do uniwersum Star Wars nowy styl.Aby odsłuchać „Schaby Jabby” przez internet należy kliknąć tutaj.


Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Różne

A w ''Schabach Jabby'' będzie o...

2009-11-07 00:56:21 SWExtreme

Sport i rywalizacja sportowa są nieodzownymi elementami społeczeństwa. Dlatego sportu nie może brakować w Gwiezdnych Wojnach, a także innych uniwersach fantastycznych. Tym zagadnieniom przyjrzą się redaktorzy serwisu Star Wars Extreme w swojej firmowej audycji „Schaby Jabby”. W programie będzie też mowa o przeciwnym aspekcie głównego tematu, czyli obecności Star Wars w sporcie. Dla przypomnienia, dzisiejsze „Schabach Jabby” na antenie Akademickiego Radia Kampus od godziny 17 do 18.Aby odsłuchać „Schaby Jabby” przez internet należy kliknąć tutaj. Jeżeli ominęła was poprzednia audycja programu to nie martwcie się. Serwis Star Wars Extreme zadbał o wszystko i umieścił na swoim serwerze edytowaną – bez muzyki - wersję zeszłotygodniowych „Schabów”, znajdziecie ją w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (21)

Różne

Nowa kolekcja mody

2009-11-04 21:06:29 Gazeta.pl

Jak donosi portal Gazeta.pl:

Adidas Originals rozpoczyna współpracę z jedną z najbardziej znanych i uwielbianych marek Star Wars. Gwiezdna wiosenno/letnia kolekcja roku 2010 połączy słynne postacie i sceny z galaktycznej sagi z klasycznymi butami i ubraniami Adidas Originals.

Kolekcja zawierać będzie akcesoria oraz odzież dostępną zarówno w bardzo selektywnej, jak i w nieco szerszej dystrybucji dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Klasyczne bluzy, kilka legendarnych butów typu "sneaker" pokryte zostały motywami i postaciami słynnymi z sagi filmowej. W kolekcji nie zabraknie grafik z Darth Vader'em oraz Szturmowcami, a także innymi kluczowymi postaciami i niezapomnianymi scenami z kultowych już filmów.

Wiosenno - letnia kolekcja Star Wars pojawi się w wybranych sklepach Adidas na początku 2010 roku. Współpraca obejmować będzie także jesienno - zimową kolekcję, dostępną w sklepach jesienią 2010 roku.


KOMENTARZE (18)

Różne

Pora Imperatora #35

2009-11-02 23:34:19 UniRadio

Przywykliśmy do rozmów na temat rzeczy atrakcyjnych bądź też nieatrakcyjnych w Gwiezdnych Wojnach, o rzeczach które warto zwrócić uwagę lub też należy omijać szerokim łukiem. Redaktorzy ”Pory Imperatora”, w najnowszej odsłonie swojej audycji, spróbują zrobić listę rzeczy, których w Star Wars brakuje. W dodatku do tej listy każdy może dołączyć własną pozycję i to w całkiem prosty sposób – pisząc do Michała Miśka Wolskiego i Jakuba Bociana Bociana w czasie trwania środowej „Pory Imperatora”, jak zwykle o godzinie 20:10 na antenie UniRadia. Wiadome jest przecież, że w ciągu trwania 10 filmów Lucas nie mógł umieścić wszystkiego co by nam było do szczęścia potrzebne, George mógł też po prostu nie pomyśleć o wszystkim czego by fani oczekiwali. Jak zapewnił nas Misiek: najciekawsze pomysły (wybrakowanych elementów w Star Wars) będą nagradzane.

Jeżeli w czasie trwania programu chcecie skontaktować się z prowadzącymi „Pory Imperatora”, piszcie wiadomości pod numer Gadu-Gadu: 278708.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Różne

Kolejny numer "Star Wars Insidera" od jutra w sprzedaży

2009-11-02 22:42:58 strona Titan Magazines

Trzeciego listopada w sklepach pojawi się kolejny numer czasopisma Star Wars Insider poświęcony głównie czarnym charakterom, jak zwykle w wersji z dwoma okładkami. W wersji zwykłej ozdobią ją Darth Vader i Imperator Palpatine, zaś w kolekcjonerskiej sam Czarny Lord.W numerze zaś m. in. biografie Palpatine'a, Dartha Krayta, Moffa Tarkina, hrabiego Dooku, Wielkiego Admirała Thrawna oraz:

- wrażenia z gry "The Force Unleashed: Ultimate Sith Edition" przedstawi aktor udzielający głosu robotowi PROXY, David W. Collins,

- Kulisy powstawania trailera "Deceived" do "The Old Republic" przedstawi James Ohlen, główny projektant,

- Spojrzenie na nowe zabawki i figurki z linii Diamond Selected Toys oraz Hasbro,

- Przegląd gadżetów z Jabbą,

- Przewodnik po świecie kolekcjonerstwa autorstwa Steve'a Sansweeta,

- Wywiad z producentem "The Clone Wars", Carym Silverem,

- Wywiad z Mattem Lanterem, udzielającym głosu Anakinowi w serialu,

- oraz tradycyjne rubryki jak np. Bantha Tracks.


KOMENTARZE (9)
Loading..