Różne

Pora Imperatora #23

UniRadio
9

Już za 2 dni, tradycyjnie jak w każdą środę, odbędzie się nagranie kolejnej Pory Imperatora. Program oznaczony numerem 23 poświęcony będzie alternatywom, a dokładniej alternatywnym wersjom Trylogii. Najtrafniej i najłatwiej mówić o tym na przykładzie słynnych już komiksów z serii Star Wars Infinities, i tym się właśnie w Porze będzie. Audycję na żywo poprowadzą dla nas znani i lubiani Michał ”Misiek” Wolski oraz Jakub Bocian Bocian, prosto ze studia wrocławskiego UniRadia. Pomagać im będzie (i przy okazji wypełniać Kącik fana) niejaki Michał Sky Gołębiowski, znawca: komiksów, Star Wars i w ogóle kina, słowem - zacny człek. Poniżej publikujemy niepublikowane dotąd zdjęcie naszego kolegi z Wrocławia:


A poza tym będzie konkurs, w którym można będzie wygrać atrakcyjne filmy sponsorowane przez UniRadio. Kto chętny, niech słucha w środę o 20:10 na internetowej antenie UniRadia! Przypominamy o radiowym numerze Gadu-Gadu, czynnym w czasie Pory Imperatora: 278708.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum

Starwarsowe przedmioty codziennego użytku i nie tylko

Etsy
34

Etsy to sklep internetowy, w którym można znaleźć przedmioty wykonane przez ludzi obdarzonych najróżniejszymi talentami - od naszyjników przez meble i lalki do ubrań. Znajdziemy tam zarówno oryginalne i zabawne przedmioty, ale też takie, które mogą się przydać w codziennym życiu.

Prezentujemy kilka z tych pomysłów:

1. Kompletne wyposażenie łazienki: zasłonka do prysznica, ręczniki kąpielowe, ręczniki do rąk.2. Sukienka The Empire Strikes Back3. Mandaloriański krawat4. Torebka damska z wizerunkami Luke'a, Lei, Hana, Threepio, Vadera, Artoo5. Bransoletka Artoo


Więcej produktów znajdziecie na oficjalnej stronie sklepu.

Deskorolki Star Wars

StarWars.com
12

Henry Gilroy, czyli główny scenarzysta pierwszego sezonu "The Clone Wars", postanowił dołączyć się do większej akcji różnych artystów wspomagających niewielkie szkolne pracownie artystyczne zrzeszone w Burbank Arts Educational Foundation. W celu zebrania pieniędzy potrzebnych na materiały dla młodocianych artystów wystawia się na aukcjach ręcznie malowane deskorolki. Gilroy poprosił kilku artystów związanych z "Wojnami Klonów" o stworzenie własnych projektów specjalnych deskorolek. Oficjalna zaprezentowała pierwsze trzy wystawione na serwisie aukcyjnym eBay.
Swoje oferty zgłaszać można na aukcjach deskorolki Heroes & Villains of the Clone Wars czyli zbiorowej pracy artystów: Russella Chong, Wayne Lo, Pata Presley, Davida Le Merrer, Randy’ego Bantog i Kiliana Plunketta. Deska "Clone Attack" została narysowana przez samego Dave’a Filoniego, a Cade Bane jest autorstwa Kiliana Plunketta.


To nie pierwsze deskorolki Star Wars o których piszemy, poprzednie, choć już nie tak niezwykłe, można ujrzeć tutaj.

Jedi w szkockiej policji

eSTeeR i zorad za Gazeta.pl
115

Jak donoszą czujni fani na łamach serwisu Gazeta.pl pojawił się interesujący artykuł o szkockich policjantach. O Jedi w szkockiej policji „jest głośno” w internecie od kilku dni. Warto poświęcić więc chwilę uwagi temu zagadnieniu.

Według BBC Strathclyde Police, czyli największy oddział szkockiej policji na Wyspach, jako jedyny w kraju może pochwalić się wyznawcami religii rycerzy Jedi: Luke'a Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego i mistrza Yody. Cała dziesiątka - bo oprócz ośmiu funkcjonariuszy w "moc dobra" wierzy jeszcze dwóch policyjnych cywili - wpisała Jedi w aktach osobowych w rubryce dotyczącej religii. W świetle brytyjskiego prawa policjanci są jednak ateistami, bo Jedi nie jest uznana za oficjalne wyznanie.

Eksplozja religii Jedi na Wyspach miała miejsce w 2001 r. w związku z kampanią internetową po sukcesie kolejnej edycji filmu. W przeprowadzonym wtedy spisie ludności do wyznawania tej religii przyznało się 390 tys. mieszkańców Anglii i Walii oraz 14 tys. Szkotów.

W 2008 r. przez brytyjskie media przetoczyła się fala artykułów na temat dwóch braci - Barneya i Daniela Jonesa z Walii, którzy otworzyli pierwszy na Wyspach kościół wyznawców Jedi.

Na wzór "Gwiezdnych wojen" 29-letni Barney przybrał imię Jonba Hehol, a jego 21-letni brat został Mordą Heholem. Ulokowali kościół niedaleko swego domu w Anglesey. Ćwiczyli w nim medytację, walkę na miecze świetlne i przywoływanie mocy.

Ich ostatnią inicjatywą odnotowaną przez media był plan zbudowania kolonii na Księżycu. Oferowali też tytuły szlacheckie swym współwyznawcom.

Star Wars Insider nr 109. nadchodzi

oficjalna
20

W tym miesiącu czeka na czytelników 109. numer czasopisma "Star Wars Insider", tym razem poświęcony dziesięcioleciu "Mrocznego Widma".

A co w numerze?

- Przewodnik po "wielkanocnych jajach" czyli poukrywanych w filmie różnych niespodziewajkach i ciekawostkach,

- Wywiady z Rayem Parkiem (Darth Maul), George'em Brownem (Ric Ollie) i Ahmedem Bestem (Jar Jar Binks),

- Expanded Menace, czyli jak Epizod I tchnął nowe życie w Expanded Universe,

- Przegląd gadżetów z Darthem Maulem,

- Rozmowa z Robem Colemanem, twórcą postaci obcych i stworów oraz ich animacji,

- Artykuły o koncercie The Musical Journey, nagrodzie dla The Force Unleashed, rzut oka na pierwszy tom "Fate of the Jedi: Outcast" Aarona Allstona oraz na komiks z Chewbaccą i Hanem z nowej serii "SW Adventures".

-... i stałe rubryki.

Pismo posiada dwie okładki: z Maulem do zwykłych, a z Qui-Gonem do wybranych sklepów.11 najbardziej niebezpiecznych ras w SF

Paste Magazine
46

Na stronie Paste Magazine ukazał się kolejny ranking. Tym razem wzięto pod lupę najbardziej niebezpieczne rasy z SF. Na drugim miejscu znajduje się uwielbiana przez wielu rasa z SW.

Oto ów ranking:

11. Dalekowie (Doktor Who)

10. The Reavers (Firefly, Serenity)

9. The Formic (Gra Endera)

8. Dominium (Star Trek: Stacja Kosmiczna)

7. Kolosy (gra Shadow of the Colossus)

6. Goa'uldowie (Stargate: SG-1)

5. The Flood (gra Halo)

4. Cyloni (Battlestar Galactica)

3. Wraith (Stargate Atlantis)

2. Sithowie (cykl Star Wars)

1. Borg (Star Trek: Następne Pokolenie, Star Trek: Voyager)

Pora Imperatora #22

UniRadio
8

Następna Pora Imperatora będzie o stosunkach społecznych, klasowych i szeroko pojętej socjologii w Star Wars. Ponieważ socjologia to trudny temat, nie może zabraknąć specjalisty. Będzie nim Maciej Gothmog Rybicki z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Na temat przeróżnych stosunków społecznych ludów odległej galaktyki Gothmoga przepytają Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian. Co najważniejsze, audycja będzie w pełni interaktywna i będzie można zadawać pytania prowadzącym za pomocą komunikatora Gadu-Gadu pod numerem 278708. Żeby poczuć klimat nadchodzącej audycji proponujemy przeanalizować poniższy obrazek:W „Kąciku fana” poleci „zaległy”, a tym samym długo oczekiwany, wywiad z Ślązakiem Rickym Skywalkerem. Przypomnijmy, że Porę Imperatora numer 22 będzie można jej posłuchać na antenie wrocławskiego UniRadia w środę o godzinie 20:10, czyli zaraz po serwisie informacyjnym, co z resztą widać na plakacie audycji.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum

Star Wars w rytmie czołówek znanych seriali

oficjalny blog
24

Któż ze starszych fanów nie oglądał znanych w Stanach Zjednoczonych seriali z lat 80-tych? Najprawdopodobniej takich osób znajdzie się niewiele. W dobie lat 90-tych, kiedy telewizja wypełniała znaczną część naszego wolnego czasu, a takie tytuły serialowe jak: McGyver, Airwolf, czy Dallas nie były nikomu obce. Oficjalny Blog Star Wars w ciągu ostatnich kilku tygodni pisał na swoich łamach o przeróbkach czołówek wyżej wymienionych seriali na Gwiezdne Wojny. Dla osób, które oglądały przygody McGyvera, czy też pilota bojowego helikoptera Stringfellowa Hawke’a oglądnięcie poniższych filmików będzie istną podróżą w czasie.

Na początek „McGyver”, dla przypomnienia oryginalne intro do oglądnięcia tutaj.
„Airwolf” dorobił się nawet dwóch przeróbek, w wersji Rebelianckiej i Imperialnej, natomiast oryginał dostępny tutaj.


Na koniec już nieco mniej popularna saga rodzinna „Dallas”, która na naszym rynku przegrywała raczej z „Dynastią”. Przeróbka poniżej, a oryginał znajdziecie tutaj.
Aż się łezka w oku kręci...

Aukcje charytatywne

starwarscharity
9

W lutym tego roku w australijskiej prowincji Victoria wybuchły pożary lasów, w wyniku których 2.000 domów zostało zniszczonych, 7.000 ludzi zostało bez dachu nad głową, a zginęło 200 osób.

Aby pomóc zniszczonej prowincji, autorzy, aktorzy i inne osobistości związane z SW postanowili uruchomić specjalną aukcję na E-bayu, na której oprócz pamiątek, autografów itp. można wygrać umieszczenie swojego imienia (odpowiednio przerobionego), w piątej części powieści z serii The Clone Wars autorstwa Karen Miller oraz w niezapowiedzianej jeszcze oficjalnie książce Seana Williamsa również z uniwersum gwiezdnowojennego.

Oferty na aukcjach można składać w tym miejscu.

Młodzieżowe koszulki z Vaderem w H&M

Smell
33

Nasz niezastąpiony „tajny współpracownik” Smell zdołał nabyć w jednym z poznańskich sklepów sieci H&M koszulkę z Darthem Vaderem. Koszulka jest w pełni licencjonowanym produktem Star Wars. Na nieszczęście starszych fanów, pochodzi ona z kolekcji młodzieżowej (dla dzieci do lat 16), dlatego dostępne rozmiary są niestety niewielkie, występują tylko do M. Koszt zakupu wyprodukowanej w Turcji koszulki to 49,90 złotych, prezentuje się ona następująco:


Pora Imperatora #21

UniRadio
20

Po świętach będzie rzecz jasna kolejna Pora Imperatora. Twórcy zapewniają, że tym razem będzie poważnie jak zawsze, a ponieważ obietnicom wobec słuchaczy musi stać się zadość, dzielni redaktorzy audycji Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian stawią czoła potworom z Gwiezdnych Wojen. Jak sami obiecują: Będziemy obracać na wszystkie strony wszelakie monstra, które pojawiły się w Sadze, i porównywać je do naszych tradycyjnych, ziemskich potworów. A żeby wprowadzić wszystkich słuchaczy w klimat, proponujemy obejrzenie listy 10 największych potworów w historii kina:W kąciku fanów - wywiad z uwielbianym przez tłumy Rickym Skywalkerem, człowiekiem którego pokochała nawet Karen Traviss. Tak więc nie zapomnijcie ustawić swoich odtwarzaczy mp3 w środę o godzinie 20:10 na impuls UniRadia!Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum

Bismarck, Victory, Malevolence

Admiral’s log
11

Dzisiejszego ranka w sieci pojawił się esej historyczno-fantastyczny pod tytułem Bismarck, Victory, Malevolence autorstwa N’Loriela. Przeczytać go możecie w tym miejscu na prywatnym blogu autora. Tekst poświęcony jest trzem okrętom: niemieckiemu pancernikowi „Bismarckowi”, znanemu nam z „Wojen Klonów” „Malevolance” oraz Niszczyciela Klasy Victory „Subjugator”. „Bismarck, Victory, Malevolence” opowiada szczegółowo o losach statków, których piętno odbiło się na historii, zarówno naszej ludzkiej jak i tej z odległej galaktyki. Artykuł jest świetną lekturą, która łączy przyjemne z pożytecznym, dlatego zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nim.

Bismarck, Victory, Malevolence

Powtórka primaaprilisowej Pory Imperatora - UPDATE!

UniRadio
7

Z okazji Wielkiego Tygodnia twórcy Pory Imperatora - Michał Misiek Wolski oraz Kuba Bocian Bocian - udali się w rozjazdy. Misiek wyjechał do Krakowa by zażyć trochę kulury, Bocian - do Dzierżoniowa w celach sportowo-rekreacyjnych, natomiast realizatorka Agata - do Szczecina dla kurzych jajek. Czy oznacza to, że w tym tygodniu nie będzie Pory Imperatora? Wręcz przeciwnie; ze względu na żywe reakcje słuchaczy UniRadio wyemituje jeszcze raz zeszłotygodniową, primaaprilisową audycję, kipiącą absurdalnym humorem i zmieniającą światopogląd o całe 360 stopni. Zapraszamy więc do słuchania Pory Imperatora w środę o godzinie 20:10 na antenie UniRadia.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum

UPDATE

Dwa słowa od realizatorki Agaty: Dla żadnych jaj nie wyjechałam, to pomówienie. Za karę dzisiejszej, powtórkowej Pory Imperatora nie będzie.
Pozostała, bardziej wyrozumiała część ekipy UniRadia przeprasza za zamieszanie i życzy udanych świąt Wielkiej Nocy.

Wyprawka na plażę

Club Jade
19

Pisaliśmy już na Bastionie o gwiezdnych latawcach, które śmiało można wykorzystać w wiosenne popołudnia. Teraz pora pomyśleć o wyprawce wakacyjnej, w tym i plażowej. Najnowsze produkty firmy Jakks Pacific dla fanów Star Wars to pontony i piłki w kształcie pojazdów. A do wyboru mamy:

 • ponton w kształcie Sokóła Millenium i myśliwieca Obi-Wana Kenobiego o długości metra
 • ponton w kształcie myśliwca Anakina Skywalkera i X-Winga o długości półotra metra
 • piłkę plażową imitującą Gwiazdę Śmierci
 • pływający bar przypominający astromecha R2-D2

  Galerię wszystkich produktów znajdziecie tutaj. Większość zestawów nabyć można za 20$. A oto zdjęcia kilku z nich:
 • Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.