TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Nowa wyszukiwarka gwiezdnowojenna

2009-04-28 17:38:19 blog Ossusa

W niedzielę wieczorem, dzięki wysiłkom jednego z administratorów biblioteki Ossus, Yako, powstała wyszukiwarka ułatwiająca poruszanie się po polskich stronach związanych z SW. Na razie jest to wersja beta. Co można w niej ulepszyć albo inne swoje propozycje z nią związane możecie zgłaszać na blogu biblioteki Ossus.

Wyszukiwarka dostępna jest w tym miejscu.
KOMENTARZE (27)

Różne

Pora Imperatora #23

2009-04-27 20:33:45 UniRadio

Już za 2 dni, tradycyjnie jak w każdą środę, odbędzie się nagranie kolejnej Pory Imperatora. Program oznaczony numerem 23 poświęcony będzie alternatywom, a dokładniej alternatywnym wersjom Trylogii. Najtrafniej i najłatwiej mówić o tym na przykładzie słynnych już komiksów z serii Star Wars Infinities, i tym się właśnie w Porze będzie. Audycję na żywo poprowadzą dla nas znani i lubiani Michał ”Misiek” Wolski oraz Jakub Bocian Bocian, prosto ze studia wrocławskiego UniRadia. Pomagać im będzie (i przy okazji wypełniać Kącik fana) niejaki Michał Sky Gołębiowski, znawca: komiksów, Star Wars i w ogóle kina, słowem - zacny człek. Poniżej publikujemy niepublikowane dotąd zdjęcie naszego kolegi z Wrocławia:


A poza tym będzie konkurs, w którym można będzie wygrać atrakcyjne filmy sponsorowane przez UniRadio. Kto chętny, niech słucha w środę o 20:10 na internetowej antenie UniRadia! Przypominamy o radiowym numerze Gadu-Gadu, czynnym w czasie Pory Imperatora: 278708.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (9)

Różne

Starwarsowe przedmioty codziennego użytku i nie tylko

2009-04-27 20:19:27 Etsy

Etsy to sklep internetowy, w którym można znaleźć przedmioty wykonane przez ludzi obdarzonych najróżniejszymi talentami - od naszyjników przez meble i lalki do ubrań. Znajdziemy tam zarówno oryginalne i zabawne przedmioty, ale też takie, które mogą się przydać w codziennym życiu.

Prezentujemy kilka z tych pomysłów:

1. Kompletne wyposażenie łazienki: zasłonka do prysznica, ręczniki kąpielowe, ręczniki do rąk.2. Sukienka The Empire Strikes Back3. Mandaloriański krawat4. Torebka damska z wizerunkami Luke'a, Lei, Hana, Threepio, Vadera, Artoo5. Bransoletka Artoo


Więcej produktów znajdziecie na oficjalnej stronie sklepu.


KOMENTARZE (34)

Różne

Deskorolki Star Wars

2009-04-26 20:48:25 StarWars.com

Henry Gilroy, czyli główny scenarzysta pierwszego sezonu "The Clone Wars", postanowił dołączyć się do większej akcji różnych artystów wspomagających niewielkie szkolne pracownie artystyczne zrzeszone w Burbank Arts Educational Foundation. W celu zebrania pieniędzy potrzebnych na materiały dla młodocianych artystów wystawia się na aukcjach ręcznie malowane deskorolki. Gilroy poprosił kilku artystów związanych z "Wojnami Klonów" o stworzenie własnych projektów specjalnych deskorolek. Oficjalna zaprezentowała pierwsze trzy wystawione na serwisie aukcyjnym eBay.
Swoje oferty zgłaszać można na aukcjach deskorolki Heroes & Villains of the Clone Wars czyli zbiorowej pracy artystów: Russella Chong, Wayne Lo, Pata Presley, Davida Le Merrer, Randy’ego Bantog i Kiliana Plunketta. Deska "Clone Attack" została narysowana przez samego Dave’a Filoniego, a Cade Bane jest autorstwa Kiliana Plunketta.


To nie pierwsze deskorolki Star Wars o których piszemy, poprzednie, choć już nie tak niezwykłe, można ujrzeć tutaj.
KOMENTARZE (12)

Różne

Jedi w szkockiej policji

2009-04-23 00:31:40 eSTeeR i zorad za Gazeta.pl

Jak donoszą czujni fani na łamach serwisu Gazeta.pl pojawił się interesujący artykuł o szkockich policjantach. O Jedi w szkockiej policji „jest głośno” w internecie od kilku dni. Warto poświęcić więc chwilę uwagi temu zagadnieniu.

Według BBC Strathclyde Police, czyli największy oddział szkockiej policji na Wyspach, jako jedyny w kraju może pochwalić się wyznawcami religii rycerzy Jedi: Luke'a Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego i mistrza Yody. Cała dziesiątka - bo oprócz ośmiu funkcjonariuszy w "moc dobra" wierzy jeszcze dwóch policyjnych cywili - wpisała Jedi w aktach osobowych w rubryce dotyczącej religii. W świetle brytyjskiego prawa policjanci są jednak ateistami, bo Jedi nie jest uznana za oficjalne wyznanie.

Eksplozja religii Jedi na Wyspach miała miejsce w 2001 r. w związku z kampanią internetową po sukcesie kolejnej edycji filmu. W przeprowadzonym wtedy spisie ludności do wyznawania tej religii przyznało się 390 tys. mieszkańców Anglii i Walii oraz 14 tys. Szkotów.

W 2008 r. przez brytyjskie media przetoczyła się fala artykułów na temat dwóch braci - Barneya i Daniela Jonesa z Walii, którzy otworzyli pierwszy na Wyspach kościół wyznawców Jedi.

Na wzór "Gwiezdnych wojen" 29-letni Barney przybrał imię Jonba Hehol, a jego 21-letni brat został Mordą Heholem. Ulokowali kościół niedaleko swego domu w Anglesey. Ćwiczyli w nim medytację, walkę na miecze świetlne i przywoływanie mocy.

Ich ostatnią inicjatywą odnotowaną przez media był plan zbudowania kolonii na Księżycu. Oferowali też tytuły szlacheckie swym współwyznawcom.

KOMENTARZE (115)

Różne

Star Wars Insider nr 109. nadchodzi

2009-04-21 18:17:35 oficjalna

W tym miesiącu czeka na czytelników 109. numer czasopisma "Star Wars Insider", tym razem poświęcony dziesięcioleciu "Mrocznego Widma".

A co w numerze?

- Przewodnik po "wielkanocnych jajach" czyli poukrywanych w filmie różnych niespodziewajkach i ciekawostkach,

- Wywiady z Rayem Parkiem (Darth Maul), George'em Brownem (Ric Ollie) i Ahmedem Bestem (Jar Jar Binks),

- Expanded Menace, czyli jak Epizod I tchnął nowe życie w Expanded Universe,

- Przegląd gadżetów z Darthem Maulem,

- Rozmowa z Robem Colemanem, twórcą postaci obcych i stworów oraz ich animacji,

- Artykuły o koncercie The Musical Journey, nagrodzie dla The Force Unleashed, rzut oka na pierwszy tom "Fate of the Jedi: Outcast" Aarona Allstona oraz na komiks z Chewbaccą i Hanem z nowej serii "SW Adventures".

-... i stałe rubryki.

Pismo posiada dwie okładki: z Maulem do zwykłych, a z Qui-Gonem do wybranych sklepów.
KOMENTARZE (20)

Różne

11 najbardziej niebezpiecznych ras w SF

2009-04-21 07:40:02 Paste Magazine

Na stronie Paste Magazine ukazał się kolejny ranking. Tym razem wzięto pod lupę najbardziej niebezpieczne rasy z SF. Na drugim miejscu znajduje się uwielbiana przez wielu rasa z SW.

Oto ów ranking:

11. Dalekowie (Doktor Who)

10. The Reavers (Firefly, Serenity)

9. The Formic (Gra Endera)

8. Dominium (Star Trek: Stacja Kosmiczna)

7. Kolosy (gra Shadow of the Colossus)

6. Goa'uldowie (Stargate: SG-1)

5. The Flood (gra Halo)

4. Cyloni (Battlestar Galactica)

3. Wraith (Stargate Atlantis)

2. Sithowie (cykl Star Wars)

1. Borg (Star Trek: Następne Pokolenie, Star Trek: Voyager)


KOMENTARZE (46)

Różne

Pora Imperatora #22

2009-04-20 20:26:18 UniRadio

Następna Pora Imperatora będzie o stosunkach społecznych, klasowych i szeroko pojętej socjologii w Star Wars. Ponieważ socjologia to trudny temat, nie może zabraknąć specjalisty. Będzie nim Maciej Gothmog Rybicki z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Na temat przeróżnych stosunków społecznych ludów odległej galaktyki Gothmoga przepytają Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian. Co najważniejsze, audycja będzie w pełni interaktywna i będzie można zadawać pytania prowadzącym za pomocą komunikatora Gadu-Gadu pod numerem 278708. Żeby poczuć klimat nadchodzącej audycji proponujemy przeanalizować poniższy obrazek:W „Kąciku fana” poleci „zaległy”, a tym samym długo oczekiwany, wywiad z Ślązakiem Rickym Skywalkerem. Przypomnijmy, że Porę Imperatora numer 22 będzie można jej posłuchać na antenie wrocławskiego UniRadia w środę o godzinie 20:10, czyli zaraz po serwisie informacyjnym, co z resztą widać na plakacie audycji.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Różne

Star Wars w rytmie czołówek znanych seriali

2009-04-17 10:13:38 oficjalny blog

Któż ze starszych fanów nie oglądał znanych w Stanach Zjednoczonych seriali z lat 80-tych? Najprawdopodobniej takich osób znajdzie się niewiele. W dobie lat 90-tych, kiedy telewizja wypełniała znaczną część naszego wolnego czasu, a takie tytuły serialowe jak: McGyver, Airwolf, czy Dallas nie były nikomu obce. Oficjalny Blog Star Wars w ciągu ostatnich kilku tygodni pisał na swoich łamach o przeróbkach czołówek wyżej wymienionych seriali na Gwiezdne Wojny. Dla osób, które oglądały przygody McGyvera, czy też pilota bojowego helikoptera Stringfellowa Hawke’a oglądnięcie poniższych filmików będzie istną podróżą w czasie.

Na początek „McGyver”, dla przypomnienia oryginalne intro do oglądnięcia tutaj.
„Airwolf” dorobił się nawet dwóch przeróbek, w wersji Rebelianckiej i Imperialnej, natomiast oryginał dostępny tutaj.


Na koniec już nieco mniej popularna saga rodzinna „Dallas”, która na naszym rynku przegrywała raczej z „Dynastią”. Przeróbka poniżej, a oryginał znajdziecie tutaj.
Aż się łezka w oku kręci...
KOMENTARZE (24)

Różne

Aukcje charytatywne

2009-04-16 07:27:21 starwarscharity

W lutym tego roku w australijskiej prowincji Victoria wybuchły pożary lasów, w wyniku których 2.000 domów zostało zniszczonych, 7.000 ludzi zostało bez dachu nad głową, a zginęło 200 osób.

Aby pomóc zniszczonej prowincji, autorzy, aktorzy i inne osobistości związane z SW postanowili uruchomić specjalną aukcję na E-bayu, na której oprócz pamiątek, autografów itp. można wygrać umieszczenie swojego imienia (odpowiednio przerobionego), w piątej części powieści z serii The Clone Wars autorstwa Karen Miller oraz w niezapowiedzianej jeszcze oficjalnie książce Seana Williamsa również z uniwersum gwiezdnowojennego.

Oferty na aukcjach można składać w tym miejscu.


KOMENTARZE (9)

Różne

Młodzieżowe koszulki z Vaderem w H&M

2009-04-14 19:16:15 Smell

Nasz niezastąpiony „tajny współpracownik” Smell zdołał nabyć w jednym z poznańskich sklepów sieci H&M koszulkę z Darthem Vaderem. Koszulka jest w pełni licencjonowanym produktem Star Wars. Na nieszczęście starszych fanów, pochodzi ona z kolekcji młodzieżowej (dla dzieci do lat 16), dlatego dostępne rozmiary są niestety niewielkie, występują tylko do M. Koszt zakupu wyprodukowanej w Turcji koszulki to 49,90 złotych, prezentuje się ona następująco:KOMENTARZE (33)

Różne

Pora Imperatora #21

2009-04-13 12:11:30 UniRadio

Po świętach będzie rzecz jasna kolejna Pora Imperatora. Twórcy zapewniają, że tym razem będzie poważnie jak zawsze, a ponieważ obietnicom wobec słuchaczy musi stać się zadość, dzielni redaktorzy audycji Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian stawią czoła potworom z Gwiezdnych Wojen. Jak sami obiecują: Będziemy obracać na wszystkie strony wszelakie monstra, które pojawiły się w Sadze, i porównywać je do naszych tradycyjnych, ziemskich potworów. A żeby wprowadzić wszystkich słuchaczy w klimat, proponujemy obejrzenie listy 10 największych potworów w historii kina:W kąciku fanów - wywiad z uwielbianym przez tłumy Rickym Skywalkerem, człowiekiem którego pokochała nawet Karen Traviss. Tak więc nie zapomnijcie ustawić swoich odtwarzaczy mp3 w środę o godzinie 20:10 na impuls UniRadia!Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum
KOMENTARZE (20)

Różne

Bismarck, Victory, Malevolence

2009-04-09 16:26:35 Admiral’s log

Dzisiejszego ranka w sieci pojawił się esej historyczno-fantastyczny pod tytułem Bismarck, Victory, Malevolence autorstwa N’Loriela. Przeczytać go możecie w tym miejscu na prywatnym blogu autora. Tekst poświęcony jest trzem okrętom: niemieckiemu pancernikowi „Bismarckowi”, znanemu nam z „Wojen Klonów” „Malevolance” oraz Niszczyciela Klasy Victory „Subjugator”. „Bismarck, Victory, Malevolence” opowiada szczegółowo o losach statków, których piętno odbiło się na historii, zarówno naszej ludzkiej jak i tej z odległej galaktyki. Artykuł jest świetną lekturą, która łączy przyjemne z pożytecznym, dlatego zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nim.

Bismarck, Victory, Malevolence

KOMENTARZE (11)

Różne

Powtórka primaaprilisowej Pory Imperatora - UPDATE!

2009-04-06 18:28:30 UniRadio

Z okazji Wielkiego Tygodnia twórcy Pory Imperatora - Michał Misiek Wolski oraz Kuba Bocian Bocian - udali się w rozjazdy. Misiek wyjechał do Krakowa by zażyć trochę kulury, Bocian - do Dzierżoniowa w celach sportowo-rekreacyjnych, natomiast realizatorka Agata - do Szczecina dla kurzych jajek. Czy oznacza to, że w tym tygodniu nie będzie Pory Imperatora? Wręcz przeciwnie; ze względu na żywe reakcje słuchaczy UniRadio wyemituje jeszcze raz zeszłotygodniową, primaaprilisową audycję, kipiącą absurdalnym humorem i zmieniającą światopogląd o całe 360 stopni. Zapraszamy więc do słuchania Pory Imperatora w środę o godzinie 20:10 na antenie UniRadia.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum

UPDATE

Dwa słowa od realizatorki Agaty: Dla żadnych jaj nie wyjechałam, to pomówienie. Za karę dzisiejszej, powtórkowej Pory Imperatora nie będzie.
Pozostała, bardziej wyrozumiała część ekipy UniRadia przeprasza za zamieszanie i życzy udanych świąt Wielkiej Nocy.
KOMENTARZE (7)

Różne

Wyprawka na plażę

2009-04-02 23:01:36 Club Jade

Pisaliśmy już na Bastionie o gwiezdnych latawcach, które śmiało można wykorzystać w wiosenne popołudnia. Teraz pora pomyśleć o wyprawce wakacyjnej, w tym i plażowej. Najnowsze produkty firmy Jakks Pacific dla fanów Star Wars to pontony i piłki w kształcie pojazdów. A do wyboru mamy:

  • ponton w kształcie Sokóła Millenium i myśliwieca Obi-Wana Kenobiego o długości metra
  • ponton w kształcie myśliwca Anakina Skywalkera i X-Winga o długości półotra metra
  • piłkę plażową imitującą Gwiazdę Śmierci
  • pływający bar przypominający astromecha R2-D2

    Galerię wszystkich produktów znajdziecie tutaj. Większość zestawów nabyć można za 20$. A oto zdjęcia kilku z nich:

    KOMENTARZE (19)
  • Loading..