TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Artykuł o SW z 1977 roku

2009-06-30 18:44:25 ClubJade

ClubJade opublikował wycinek z gazety z 1977 roku, w którym mowa jest o Nowej Nadziei. Mark Hamill zawsze chciał zagrać w takim filmie odkąd zobaczył "Jazona i Argonautów" czy "Herkulesa". Autor pisze też, że planuje się nakręcić także część pierwszą i drugą, a film będzie miał kategorię PG.

Ale najlepsze są podpisy pod zdjęciami. Oto kilka przykładów:

- Chewbacca został nazwany półpsem, półczłowiekiem i półkoniem.

- Leia została "przerobiona" na Organę Leię

- Han na Hansa

- Scena ze zdjęcia nr 5 przedstawia wg autora ucieczkę przed Tuskenami

- Jawowie skupują roboty, które posiadają cenne informacje
KOMENTARZE (22)

Różne

''Gwiezdne wojny'' w polskim kinie

2009-06-27 22:25:49 Stopklatka

Filmoteka Narodowa i warszawskie kino Iluzjon organizują w lipcu cykl KINO GATUNKÓW - SCIENCE FICTION, który ma prezentować najlepsze dokonania tego właśnie gatunku filmowego. Wśród prezentowanych filmów znajdą się też „Gwiezdne wojny”, czyli pierwszy nakręcony przez Lucasa film, w wersji z 1977 roku, nazwany później „Nową nadzieją”.

Dla "Star Wars" przewidziane są dwa seanse: 18.07 o godzinie 20:00, oraz 23.07 o godzinie 18:00.

Poza "Gwiezdnymi wojnami" w ramach cyklu zaprezentowane będą również inne klasyczne filmy science fiction, takie jak "Metropolis", "Barbarella", Czy "Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia", pełen plan cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Temat na forum
KOMENTARZE (33)

Różne

Pora Imperatora zdjęta z anteny

2009-06-23 19:18:01 UniRadio

Bardzo smutna wiadomość napłynęła do nas z wrocławskiego UniRadia. Otóż jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Michała Miśka Wolskiego i Jakuba Bociana Bociana. W efekcie czego Pora Imperatora została zdjęta z anteny UniRadia na czas przeprowadzenia postępowania. Postępowanie dyscyplinarne wobec redaktorów Pory było efektem wielu skarg, jakie złożono na ręce KRRiT po emisji ostatniego programu. Każdy kto słuchał audycji wie, że jej gościem był znany skandalista Ulv. To jego zachowanie doprowadziło do obecnej sytuacji i zawieszenia Pory. KRRiT wskazuje w swoim oskarżeniu, że prowadzący program nadużyli swoich kompetencji zapraszając do programu osobę niekulturalną i będącą w stanie obrażać innych publicznie. Pora Imperatora przestała ostatecznie przekazywać szerszej publiczności wartości studenckie, które krzepiły naród. Pod ostrzałem opinii publicznej jest również sam Ulv, który naraził się wielu wpływowym osobom i sam prawdopodobnie będzie musiał bronić swoich racji na drodze prawnej. Choć jak na razie żaden z pokrzywdzonych przez niego nie żłożył zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury.

Wobec tych niekorzystnych dla fanów Gwiezdnych Wojen wydarzeń zaistniała też możliwość by sama audycja zeszła do podziemia, jednak pod zmienioną nazwą, ponieważ marka "Pora Imperatora" należy do UniRadia i jest wyłącznie własnością rozgłośni. Przewidziany czas zakończenia postępowania i możliwe przywrócenie Pory Imperatora na antenę to przełom września i października, jest to jednak informacja niepotwierdzona przez oficjalne kanały. Samej sprawie i dalszych losów Miśka, Bociana i Ulva będziemy się bacznie przyglądać i informować Was na bieżąco.


Temat na forum
KOMENTARZE (54)

Różne

Dwadzieścia pięć kobiet

2009-06-23 09:28:25 TotalSciFi

Serwis Total Sci Fi Online zaprezentował listę 25 kobiet które znacząco wpłynęły na gatunek SF i fantasy. Jak piszą autorzy, ograniczyli się do filmów i seriali telewizyjnych - literatura fantasy i SF mogłaby pochwalić się swoją listą. Wśród owych postaci znalazła się też jedna powszechnie znana bohaterka Star Wars.

A więc zaczynając od miejsca pierwszego:

1. Ellen Ripley (Obcy)

2. Buffy Summers (Buffy, Pogromczyni Wampirów)

3. Starbuck (Battlestar Galactica)

4. Dana Scully (Z Archiwum X)

5. Sarah Connor (Terminator 1 i 2)

6. Księżniczka Leia Organa (Star Wars)

7. Rose Tyler (Doctor Who)

8. Sam Carter (Stargate SG-1)

9. Nyota Uhura (Star Trek)

10. Leeloo (Piąty Element)

11. Claire Bennet (Herosi)

12. Storm (X-Men)

13. Pris (Łowca Androidów)

14. Kobieta Kot (Batman)

15. Barbarella

16. Kathryn Janeway (Star Trek: Voyager)

17. Mikaela Banes (Transformers)

18. Susan Ivanova (Babylon 5)

19. Numer 6 (Battlestar Galactica)

20. Sarah Jane Smith (Przygody Sarah Jane/Doctor Who)

21. Willow Rosenberg (Buffy, Pogromczyni Wampirów)

22. Wonder Woman

23. Xena (Xena, Wojownicza Księżniczka)

24. Sydney Bristow (Agentka o Stu Twarzach)

25. Marina (Stingray)


KOMENTARZE (32)

Różne

Kolejne gwiezdnowojenne stroje

2009-06-19 08:23:21 Etsy

W sklepie Etsy zajmującym się sprzedażą wyrobów stworzonych przez fanów, pojawiła kolejna kolekcja ubrań inspirowanych Star Wars.I tak mamy tam na przykład sweter z bohaterami z Sagi (zdjęcie pierwsze), wykonane przez cellophaneFlower. Kosztuje on 35,50 dolarów,

Czapkę z Artoo (zdjęcie drugie), wykonaną przez BabbidgePatch, kosztującą 20 dolarów,

Bikini przedstawiające Luke'a i Leię, autorstwa morosemelonhead (zdjęcie trzecie). Cena wynosi 13 dolarów,

Sukienkę z motywami z Sagi (zdjęcie czwarte), wykonane przez Greatful Thread (cena to 50 dolarów),

oraz inspirowaną strojami Jedi tunikę z kapturem, od Glaciermilk (zdjęcie 5), która kosztuje 123 dolary.

Wszystkie dostępne są na stronie sklepu.


KOMENTARZE (13)

Różne

Budynki z odległej galaktyki

2009-06-17 12:26:52 ArchitectJournal

Brytyjski serwis poświęcony architekturze "Architect's Journal" sporządził listę najbardziej interesujących pod tym względem budynków z gwiezdnej sagi. Znalazło się na niej dziesięć pozycji.

Oto owa lista:

1. Druga Gwiazda Śmierci2. Pałac Jabby


3. Świątynia Jedi4. Coruscant jako całość5. Budynki mieszkalne na Tatooine6. Baza Echo7. Wioska Ewoków8. Piaskoczołg Jawów

(chociaż to nie budynek, ale wg AJ go przypomina)9. Budynek Senatu na Coruscant10. Miasto w ChmurachKOMENTARZE (21)

Różne

Gościem kolejnej Pory Imperatora będzie Ulv!

2009-06-15 22:16:18 UniRadio

W Porze Imperatora #30 szykuje się niezła rozróba. Jej głównym bohaterem będzie sam Ulv - legendarny założyciel polskiego fandomu Transformers. Ulv jest także fanem Gwiezdnych Wojen, znawcą zabawek uniwersum, jak i poza nim, i to o nich będzie opowiadał fanom. Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian będą mieli nie lada zadanie albowiem Ulv jest postacią nietuzinkową i kontrowersyjną, a tym samym - ciekawą. W programie nie zabraknie dozy dobrej muzyki i konkursu. Na rozgrzewkę dla wszystkich pierwsza część recenzji figurek Beast Retrax z linii Transformers:Pora Imperatora, jak co tydzień, do odsłuchania w środę o 20:15 w UniRadiu. Pamiętajcie że możecie brać aktywny udział w audycji za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu, przesyłając swoje komentarze na temat Pory Imperatora pod numer: 278708, który obsługują prowadzący program.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum


KOMENTARZE (10)

Różne

Grill w kształcie Gwiazdy Śmierci

2009-06-10 05:31:20 Gizmodo

Niejaki Brian Atate stworzył grill wyglądający jak Gwiazda Śmierci. A zrobił to tak:

Użył dwóch zwykłych grillów, a konkretnie ich spodnich części, gdyż były okrągłe. Przyspawał stojak i stworzył system kanałów wentylacyjnych (na górze i na dole). Środek wymalował specjalną farbą, aby bezpiecznie było gotować. Z zewnątrz grill pokryty jest emalią, która wytrzymuje 500 stopni Celsjusza.Grill można kupić w serwisie aukcyjnym Ebay za cenę 102,50 dolarów na tej aukcji.
KOMENTARZE (26)

Różne

Nowe ozdoby choinkowe

2009-06-09 21:36:47 ClubJade

W kilku poprzednich newsach pokazywaliśmy choinkowe ozdoby z bohaterami Sagi, które będą dostępne w sklepie Hallmark. Oto kolejne - Shock Trooper, Shadow Trooper oraz Greedo.

Te ozdoby jednak będą limitowane. Wiadomo, że liczba egzemplarzy obu trooperów będzie wynosiła 700 szt. i nabyć ich będzie można na Comic-Conie w dniach 23-26 lipca.

Nie wiadomo ile sztuk Greeda dostępne będzie w sklepach.
KOMENTARZE (14)

Różne

Pora Imperatora #29

2009-06-09 20:49:25 UniRadio

Pora Imperatora #29 będzie bardzo smutną audycją i to nie z powodu czyjegoś nieszczęścia, ale z powodu tematu jaki podejmą redaktorzy Pory. Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian ponawijają do mikrofonów UniRadia o kulturze emo w Gwiezdnych Wojnach. Będą poszukiwać źródła tego nurtu w galaktyce Lucasa i nie tylko. Przeprowadzą także szeroką analizę: kto tak naprawdę jest emo w Star Wars i co z tego wynika? Wszystko okraszone stosowną muzyką. W cyklu „Misiek poleca” bardzo ciekawy film, który pozwoli wam, wczuć się w klimat nadchodzącej audycji:W kąciku fana będzie natomiast spotkanie z prawdziwym emo fanem, albo fanem emo? Nowa Pora Imperatora jak zwykle do odsłuchania w środę o godzinie 20:15 na antenie internetowego UniRadia. Pamiętajcie że możecie brać aktywny udział w audycji za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu, przesyłając swoje komentarze na temat Pory Imperatora pod numer: 278708, który obsługują prowadzący program.Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum


KOMENTARZE (8)

Różne

Lightning vs Porax

2009-06-06 10:01:24 Admiral’s log

Dwa miesiące temu N’Loriel uraczył nas na swoim blogu artykułem pod tytułem „Bismarck, Victory, Malevolence” poświęconemu tytułowym okrętom. Teraz N’Loriel powraca z nowym tekstem poświęconym tym razem myśliwcom P-38 – jednemu z naszego świata (używany w czasie II wojny światowej) a drugiemu z Gwiezdnych Wojen (statek używany przez MagnaGuardów). W artykule znajdziecie trafne porównania, opisy konstrukcji, zdjęcia wizualizujące omawiane zagadnienia oraz informacje na temat konstrukcji i uzbrojenia. Na koniec zamieszczone zostały 2 historie, jedna znana nam dobrze z kina, a druga trochę mniej – jak nie wcale. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i poświęcić „Lightning kontra Porax” kilka chwil uwagi, do czego serdecznie was zachęcamy.

P-38: Lightning kontra PoraxKOMENTARZE (7)

Różne

Kolejna przeróbka czołówki serialu

2009-06-04 20:07:18 ClubJade

Autor ukrywający się pod pseudoninem TheCBVee stworzył kolejną przeróbkę czołówki popularnego serialu - tym razem sensacyjnej serii "Magnum", w której rolę tytułową, detektywa o tym nazwisku, grał Tom Selleck. Mieszkał on na Hawajach i zarządzał posiadłością pewnego pisarza, którego nigdy nie widzimy na ekranie. Jeździł również czerwonym Ferrari, własnością owej persony.

W latach 1980-1988 serial był najczęściej oglądanym na świecie.

Oto przeróbka z Hanem SoloA tu, dla porównania, oryginał:Zachęcamy do zapoznania się z innymi gwiezdnowojennymi przeróbkami seriali, które dostępne są w tym newsie.
KOMENTARZE (15)

Różne

Stroje szturmowca i Vadera

2009-06-04 11:32:21 EveningArwen

Na stronie projektantki kostiumów ukrywającej się pod pseudonimem EveningArwen pojawiły się dwa stroje dla kobiet. Pierwszy z nich to ubranie szturmowca, składające się z kompletnego winylowego gorsetu i naramienników, pasa z sześcioma przegrodami na różne przedmioty, szortów oraz klamr na przedramiona i bicepsy. Kosztuje 500 dolarów.

Długie spodnie, buty, rękawice i blaster, ewentualnie perukę trzeba załatwić sobie we własnym zakresie.Drugim kostiumem, który może spodobać się paniom jest strój Dartha Vadera z pasem z przegrodami na różne przedmioty (np. kluczyki do statku kosmicznego czy komunikator), płaszczem i rękawicami.

Cena to 600 dolarów.W ofercie Arwen znajdują się również stroje ze Star Treka czy filmu "Sweeney Todd - Demoniczny Golibroda z Fleet Street".

Zamówienia można składać w tym miejscu.


KOMENTARZE (26)

Różne

Pora Imperatora #28

2009-06-02 18:46:16 UniRadio

Dzień dziecka czasem może trwać i cały tydzień...a przynajmniej do środy, bo wtedy nadejdzie kolejna Pora Imperatora. Audycja prowadzona przez dzielnych: Michała Miśka Wolskiego i Jakuba Bociana Bociana wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i prośbom słuchaczy zachwyconych pewnym epickim i kultowym mistrzem Jedi o hebanowej skórze. Dlatego też najbliższy odcinek Pory będzie opowiadał głównie o czarnych w Gwiezdnych Wojnach, redaktorzy sprawdzą czy rap w SW miałby rację bytu, o co chodzi z gwiezdnowojennym rasizmem i dlaczego Mace Windu jest kultowy. Uwaga: w kąciku fana pojawi się również wywiad-niespodzianka. Polecamy audycję, która odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 20:15 na antenie UniRadia w Porze Imperatora numer 28. Pamiętajcie że możecie brać aktywny udział w audycji za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu, przesyłając swoje komentarze na temat Pory Imperatora pod numer: 288708, który obsługują prowadzący program.
Ponieważ jest to audycja na żywo, na chwilę obecną możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.

Temat na forum


KOMENTARZE (8)

Różne

Star Wars Insider #110 w czerwcu w sklepach

2009-06-02 18:11:41 StarWars.com

W tym miesiącu kolejny numer czasopisma Insider pojawi się w sklepach. Jak zwykle będzie miał dwie okładki - jedną, z Yodą, do zwykłych, drugą, z obrazkiem Lei (który zdobi również booster miniaturkowy Imperial Entaglements) do wybranych sklepów. A w numerze:

- Wywiad z Tomem Kane'em, aktorem podkładającym głos Yodzie i innym postaciom w The Clone Wars oraz grach związanych z Sagą (jak Threepio, Fett, Tarkin, Ackbar itp.),

- Wywiad z Warwickiem Davisem, znanym z roli Wicketa,

- Wywiad z Carrie Fisher,

- Przegląd gadżetów związanych z postacią księżniczki Lei,

- Druga część przewodnika po pierwszym sezonie TCW,

- Christie Golden opowie o swojej książce, drugim tomie serii "Fate of the Jedi", zatytułowanym "Omen",

- Dyskusja na temat serii komiksowej "Threat of Peace" powiązanej z grą The Old Republic,

- oraz stałe rubryki.Dodać należy, że czasopismo pojawia się także w Polsce, w niektórych salonach prasowych.


KOMENTARZE (8)
Loading..