TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Dyskryminacja rycerzy Jedi w sklepach Tesco

2009-09-19 21:54:00 Filmweb.pl

Założyciel Międzynarodowego Kościoła Rycerzy Jedi został wyrzucony przez ochronę ze sklepu Tesco po tym, jak odmówił zdjęcia kaptura. Do zdarzenia doszło w walijskiej miejscowości Bangor.

- Powiedziałem im, że tego wymaga ode mnie moja religia, ale ochroniarze tylko się zaśmiali i kazali mi opuścić sklep - twierdzi Daniel Jones, znany także jako Morda Hehol - Przeszedłem obok muzułmanki w chuście. Te same zasady powinny dotyczyć wszystkich. To dyskryminacja! Według Biblii Kościoła Jedi, rycerze muszą nosić na głowie kaptur w miejscach publicznych, gdzie znajduje się dużo osób.

Jak zareagowało na oskarżenie Tesco? Oto fragment oświadczenia: Jeśli Jedi chodzą po naszych sklepach w kapturach, mogą przegapić mnóstwo specjalnych ofert.

Do Kościoła Jedi należy na całym świecie pół miliona ludzi.

KOMENTARZE (0)

Różne

Ślepa Kliszka: Gwiezdne Wojny

2009-09-15 20:40:11 Raptor za WP.tv

15 sierpnia w serwisie Wirtualna Polska ukazał się materiał filmowy prezentujący wpadki z wszystkich części Gwiezdnych Wojen. Był to kolejny odcinek Ślepej Kliszki, programu prowadzonego przez Stanka. Przykładowymi błędami filmowy Gwiezdnych Wojen są: brak kawałka miecza świetlnego w scenie pojedynku Dartha Maula z Obi-Wanem; w Epizodzie II kiedy Padme i Anakin przebywają na planecie Geonosis, głowa Anakina przenika przez cyfrowo stworzone drzwi; natomiast w „Zemście Sithów” po pojedynku na Mustafar, tworzony jest Darth Vader, nie widać wtedy kołnierza kostiumu, w kolejnym ujęciu jednak kołnierz pojawia się. Jest to tylko wierzchołek góry wpadek jakie zaliczyli ludzie Lucasa i spece od efektów specjalnych. I tylko część z nich została przedstawiona w „Ślepej Kiszcze”. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału, który trwa 9 minut i obnaża bardzo ciekawe aspekty Gwiezdnej Sagi:
KOMENTARZE (24)

Różne

Zostań prawdziwym Jedi

2009-09-15 18:02:58 eSTeeR za hatak.pl

W serwisie hatak.pl pojawiła się ciekawa informacja. Oto ona:

Uniwersytet w Belfaście w Irlandii Północnej organizuje w tym semestrze pierwszy kurs na Jedi.

Według oświadczenia władz uniwersytetu, kurs o nazwie "Poczuj Moc: Jak wyszkolić się na Jedi" uczy prawdziwych, rzeczywistych technik psychologicznych stojących za "mind trick" używanych przez Jedi. Sztuczki myślowej, przez którą Jedi wpływa na drugą osobę narzucając jej swoją wolę - wedle informacji działa to tylko na osoby o słabej psychice.

Poza tym, kurs ma badać szersze aspekty będące częścią świata Gwiezdnych Wojen jak równowaga, przeznaczenia, dualizm, ojcostwo czy faszyzm.

Władze uniwersytetu mają nadzieję, że tym przyciągną młodych ludzi, będących fanami Sagi George'a Lucasa i zapoznają ich z edukacją w ciekawszej formie, bo poniekąd, bazując na Gwiezdnych Wojnach, będą ich również uczyć prawdziwych i realnych rzeczy.

Informacja mówi także o tym, że na kursie nie rozdają mieczy świetlnych, więc do zajęć praktycznych z ich użyciem, prosi się o zabrania własnego oręża.

Nie jest to w sumie nic dziwnego - Wielka Brytania i Irlandia to kraje, w których religia Jedi jest oficjalną prawnie religią, więc fani Gwiezdnych Wojen mają tam zdecydowanie ciekawe życie.

Ciekawa forma edukacji bazująca na filmie, prawda?

KOMENTARZE (19)

Różne

Star Tours II w 2011

2009-09-14 12:42:45 StarWars.com

Star Tours to jedna z atrakcji prezentowana w większości Disneylandów na całym świecie. Jest to interaktywna wycieczka symulatorem po świecie Gwiezdnych Wojen. Pierwsza wycieczka świetlnym autobusem StarSpeeder 3000 wystartowała w 1987 roku, była to pierwsza atrakcja w parkach Disneya z postaciami spoza tego studia. Więcej o atrakcjach Disneylandu przeznaczonych dla fanów Star Wars poczytać można tutaj.

Jak ogłosił prezes parków Disneya Jay Rasulo, na pierwszym festiwalu skupionym tylko wokół produktów Disneya - D23, teraz po ponad 20 latach agencja turystyczna StarTours doczeka się wielkiej renowacji. Obecne symulatory zostaną wyłączone w październiku 2010, a nowa Star Tours II wystartuje w Disneylandzie w Disney's Hollywood Studios na Florydzie w 2011 roku. Według zapowiedzi nowe Star Tours mają być przełomem w atrakcjach parków rozrywki, całość ma obficie korzystać z technologii 3D, oraz całego bogactwa Gwiezdnych Wojen, wszystkich nowych światów i postaci, które oglądać mogliśmy w ostatnich filmach. Produkcją Star Tours II zajmuje się Tom Fitzgerald ze strony Disneya, Bill George z ILM, oraz sam George Lucas, który jak głosiły plotki pojawiające się jakiś czas temu, pracował podobno na planie zdjęciowym w pobliżu Los Angeles dokręcając nowe ujęcia do Star Tours.

W tym miejscu można obejrzeć moment ogłoszenia Star Tours II, zaś fragment trailera bez nałożonego efektu 3D jest dostępny tutaj.
KOMENTARZE (9)

Różne

Wywiad z redaktorami Star Wars Extreme w Radiu Kampus

2009-09-03 17:59:35 SWExtreme

W zeszłym miesiącu redaktorzy gwiezdnego serwisu Star Wars Extreme: Piotr Wojdasiewicz i Michał Szóstka byli gośćmi radiowego programu „Klimat Popołudnia”, w którym Piotr Szubryt przeprowadził z nimi krótki wywiad. Audycja emitowana była na antenie Radia Kampus. Redaktorzy SWExtreme odpowiadali na pytania związane z uniwersum Star Wars, a także o swoich ulubionych filmach, polskim fandomie i kownentach jakie się w Polsce odbywały i będą odbywać w przyszłości. Wywiad jest rzeczowy i przyjemny w odsłuchiwaniu, to też tym bardziej zapraszamy do jego prześledzenia. Link do wywiadu znajdziecie w tym newsie na łamach SWExtreme.


Ponadto dzisiejszego dnia redakcja SWExtreme ukończyła swoją relację z Polconu 2009, który w poprzednim tygodniu odbył się w Łodzi. Raport możecie przeczytać tutaj.


KOMENTARZE (4)

Różne

Nowy "Star Wars Insider" nadchodzi

2009-09-03 17:30:07 StarWars.com

Niedługo w sklepach za granicą pojawi się 112. numer magazynu "Star Wars Insider". Ozdobiony będzie jak zwykle dwoma okładkami. Na pierwszej, do zwykłych sklepów, będzie zdjęcie Ewana McGregora jako Obi-Wana, druga zaś, ekskluzywna, będzie miała portret Aleca Guinnessa autorstwa Jerry'ego Vanderstelta.

A w numerze:

- Wywiad z aktorem dubbingowym Jamesem Arnoldem Taylorem,

- Wywiad z Mattem Woodem (m. in. generał Grievous)

- Przegląd nowych gadżetów, zabawek, komiksów itp. (m. in. "trener Mocy" czy związane z X-Wingami)

- Rzadkie zdjęcia A. Guinnessa jako Obi-Wana,

- Historia gazetowych stripów komiksowych SW,

- Spojrzenie na książki "Death Troopers" i "The Art of Clone Wars",

- Spojrzenie na wystawę towarzyszącą koncertowi "Star Wars: In Concert",

- i stałe rubryki.


KOMENTARZE (12)
Loading..