TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Pora Imperatora #48

2010-04-29 10:03:39 UniRadio

W już dziś o godzinie 17 na antenie wrocławskiego UniRadia zostanie wyemitowana „Pora Imperatora” numer 48. Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian tym razem porozmawiają wspólnie o wampirach w Gwiezdnych Wojnach. Nauka dowodzi, że wampiry są wymysłem ludzi i ludzkiego niezrozumienia dla niektórych zjawisk. Ale jak ta sprawa wygląda w uniwersum pełnym wojen, tajemnic i mistycznych mocy? W czasie trwania programu można skontaktować się z Miśkiem i Bocianem za pomocą komunikatora Gadu-Gadu pod numerem: 278708. Chłopaki chętnie skorzystają z waszych podpowiedzi i odpowiedzą na wasze pytania, przekażą również pozdrowienia na antenie.

Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Różne

Zapowiedź czasopisma "Star Wars Insider" nr 117

2010-04-22 05:20:23 strona Titan Magazines

Już niedługo w zagranicznych kioskach pojawi się kolejny numer czasopisma "Star Wars Insider", skoncentrowany na postaci Boby Fetta, ale nie tylko. Tradycyjnie będzie miał dwie okładki. Na zwykłej pojawi się Fett z The Clone Wars, na kolekcjonerskiej Fett ze starej trylogii. Oto co znajdziemy w numerze:

- Wywiady z Danielem Loganem (młody Boba), Jeremym Bullochem (Boba w starszym wieku), Anną Graves (m. in. księżna Satine), Davidem Acordem (twórcą efektów dźwiękowych w TCW), Alanem Ruscoe (pracującym przy Mrocznym Widmie) i Peterem Serafinowiczem (głos Dartha Maula),

- Szkice koncepcyjne łowców nagród z komentarzem Dave'a Filoniego,

- Historię Boby Fetta,

- Przegląd gadżetów związanych z Jawami,

- Spojrzenie na "Allies" - kolejny tom serii książkowej "Fate of the Jedi" oraz komiks "Invasion",

- i wiele innych.


KOMENTARZE (12)

Różne

Pora Imperatora #47

2010-04-21 20:24:59 UniRadio

W czwartek o godzinie 17 na antenie wrocławskiego UniRadia zostanie wyemitowana „Pora Imperatora” numer 47. Tematem jutrzejszej audycji będą ryby. Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian pobawią się w rasowych wędkarzy i ichtiologów. Ryby w świecie Gwiezdnych Wojen zaprezentowane zostały szerzej w Epizodzie I – znamienita scena podróży w oceanach Naboo. W książkach i komiksach ryby i inne stworzenia morskie pojawiają się dość regularnie, więc będzie o czym rozprawiać. Zatem, czy prowadzący „Porę Imperatora” zdołają wpaść na jakiś błyskotliwy trop lub odkrycie? Są do tego zdolni, aczkolwiek studenckie trudy mogą im pokrzyżować plany. W czasie trwania programu można skontaktować się z Miśkiem i Bocianem za pomocą komunikatora Gadu-Gadu pod numerem: 278708. Chłopaki chętnie skorzystają z waszych podpowiedzi i odpowiedzą na wasze pytania, przekażą również pozdrowienia na antenie.

Przypomnijmy, że ”Pora Imperatora” #47 nie doczekała się swojej emisji w pierwszym terminie z powodu żałoby narodowej ogłoszonej po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem 10 kwietnia.

Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Różne

Pora Imperatora #47

2010-04-14 23:30:48 UniRadio

Z powodu trwającej w kraju żałoby narodowej kolegium redakcyjne UniRadia zadecydowało o czasowym zawieszeniu audycji o profilu komediowo-rozrywkowym, w tym Pory Imperatora. W czwartek o godzinie 17.00 zostanie wyemitowana więc - przygotowana przez Michała Miśka Wolskiego i Jakuba Bociana Bociana - godzina muzyki dedykowanej ofiarom tragedii pod Smoleńskiem.

Kolejne Pory Imperatora odbędą się zgodnie z planem.

Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Różne

Lucy Autrey Wilson odchodzi z Lucasfilm

2010-04-12 20:38:00

Po prawie 35 latach, Lucy Autrey Wilson odchodzi z Lucasfilm (na emeryturę? - tego nie powiedziała). Zaczynała tam pracę przy przepisywaniu scenariuszy, tylko po to, by po latach stworzyć fundamenty programu wydawniczego LFL. Wszystkie książki, komiksy czy opowiadania, właściwie całe Expanded Universe to w dużej mierze jej zasługa. Przez wiele lat była redaktorką książek, ostatnio pracowała już tylko przy albumach niezwiązanych z sagą. No i oczywiście była dyrektorką działu publikacji.
KOMENTARZE (0)

Różne

Schaby Jabby #28

2010-04-09 18:30:11 SWExtreme

Jutr o godzinie 17 zostanie wyemitowany 28 odcinek audycji „Schaby Jabby”. Poprowadzi go niezawodny duet redaktorów Star Wars Extreme: Łukasza Wasilewskiego i Maciej Szczepański (w zastępstwie za Piotra Wojdasiewicza). Prowadzący powrócą do nierozpoczętego w zeszłym tygodniu tematu „anty-fanów”. By mieć pewne pojęcie o tym, o czym chłopaki będą rozprawiać warto zapoznać się z artykułem Macieja Szczepańskiego „Anty-fanem być” na Star Wars Extreme. W audycji niewątpliwie zostanie rozwinięty wątek wypalania się fanów i konsekwencji, jakie ze sobą niesie to zjawisko dla całej społeczności fandomowej. Najnowsze „Schaby Jabby” zapowiadają się wręcz wybornie dla wszelkich teoretyków fanizmu.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni. Zeszłotygodniową audycję, w której poruszony został temat Pyrkonu 2010, konwentu fantastyki, który odbył się w ostatni weekend marca w Poznaniu – znajdziecie w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Różne

Pora Imperatora #46

2010-04-08 12:18:17 UniRadio

Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian - prowadzący audycji „Pora Imperatora” - spróbują dzisiejszym programie przedstawić jak wygląda w świecie Star Wars kwestia uchodźców. A wszelakich uchodźców w Gwiezdnych Wojnach nie brakuje, w końcu uchodźcy to „stały krajobraz wojny” i tego co ona po sobie pozostawia.

Dzisiejsza „Pora Imperatora” zostanie wyemitowana we internetowym UniRadiu o godzinie 17. Bezpośredni kontakt z prowadzącymi podczas trwania programu można nawiązać za pomocą komunikatora Gadu-Gadu pod numerem: 278708.

Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Różne

Schaby Jabby #27

2010-04-03 01:29:58 SWExtreme

W Wielką Sobotę po wiosennych porządkach, szale zakupów i zakończeniu przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy będzie można spokojnie rozsiąść się przed komputerem, tudzież radioodbiornikiem, i odsłuchać najświeższe „Schaby Jabby”. Będzie to 27 audycja duetu redaktorów Star Wars Extreme: Łukasza Wasilewskiego i Piotra Wojdasiewicza. W najnowszych „Schabach” poruszony zostanie temat Pyrkonu 2010, konwentu fantastyki który odbył się w miniony weekend w Poznaniu. Prowadzący podumają też na temat „antyfana”. Emisja programu odbędzie się w Akademickim Radiu Kampus o godzinie 17, audycja trwać będzie godzinę.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni. Zeszłotygodniową audycję, w której wystąpił Krzysztof Król – człowiek, który nigdy nie widział „Gwiezdnych wojen” – znajdziecie w tym miejscu.


Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Różne

Patenty na zabawki

2010-04-01 23:33:55 U.S. Patents

Powszechnie wiadomo, że George Lucas zrewolucjonizował podejście do gadżetów okołofilmowych i zbił na tym majątek. Jak to się jednak stało, że w świecie w którym każdy chce jak najwięcej zarobić, jemu nie tylko się udało ale i niewielu uszczknęło z tego tortu bez jego zgody? Otóż wszystko zależało od odpowiedniej ochrony prawnej, wymyślonych na potrzeby filmu elementów. Jak się okazuje jednak zastrzeganie znaków towarowych, nazw i wizerunków to nie wszystko, aby skutecznie bronić rynku należało najciekawsze rzeczy opatentować. Boba Fett jest w końcu wynalazkiem, którego nie można było utracić. Na potwierdzenie tych słów prezentujemy poniżej wybrane patenty na zabawki z Gwiezdnych Wojen.


KOMENTARZE (5)
Loading..