TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Her Universe już otwarte

2010-06-28 23:48:10 HerUniverse.comKilka dni temu, 21 czerwca, swoje internetowe podwoje otworzył sklep oferujący ubrania dla fanek – Her Universe. Nową kobiecą linię ubrań Star Wars stworzyła aktorka Ashley Eckstein (głos Ahsoki Tano w serialu „The Clone Wars”). O projekcie pisaliśmy już tutaj i tutaj.

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży (oraz prezentacją nowej, rozbudowanej odsłony strony HerUniverse.com) fani poznali kolejne wzory koszulek oraz ceny produktów. Na chwilę obecną dostępne jest 6 t-shirtów oraz 2 bluzy z kapturem.
Ceny wynoszą od 30 do 40 dolarów za sztukę. Produkty znajdziecie w tym miejscu.

Kolekcja prezentuje się obecnie następująco:
Koszulka z twarzą Luke’a jest również dostępna w białym kolorze. Natomiast koszulka zaprojektowana przez Katie Cook wygląda następująco:Ponadto w lipcu w ofercie mają pojawić się kolejne koszulki, biżuteria, czapki oraz rozpinana bluza. Na stronie www.fastcompany.com wśród zdjęć można zobaczyć jeszcze jedną koszulkę z napisem Star Wars, w który wkomponowano grafiki z mangi Star Wars.We wcześniejszych doniesieniach informowano o dwóch sposobach zaopatrywania się w produkty Her Universe: bezpośrednio na konwentach w USA oraz przez internet. Zapewniano, że fani spoza Stanów Zjednoczonych będą mogli tą drugą drogą kupić koszulki. Jednak w chwili obecnej wypełniając formularz z adresem, na który miałyby zostać wysłane zamówione zakupy mamy do wyboru tylko trzy państwa: USA, Kanadę oraz Wielką Brytanię. Być może lista ta zostanie rozszerzona, ostatecznie pierwotnie sklep miał wystartować dopiero w lipcu. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na wysłane zapytanie o resztę Europy. Gdy tylko będziemy wiedzieć coś więcej od razu Was poinformujemy.
KOMENTARZE (21)

Różne

Hello Star Wars

2010-06-18 10:06:55 Strid za Motyw Drogi

Zastanawialiście się kiedyś jakby wyglądało połączenie popularnego anime dla dzieci - Hello Kitty - z marką Star Wars? Pewien grafik - Joseph Senior - postanowił to sprawdzić i upodobnił dziewięć filmowych postaci do tej japońskiej produkcji. Wśród nich możemy znaleźć zarówno żołnierzy Imperium jak i Rebelii, nie brakuje również ikon Gwiezdnych Wojen pokroju Dartha Vadera, C-3PO czy Boby Fetta. Poniżej znajdziecie zdjęcie prezentujące tą nietypową wariację na temat świata Star Wars.


KOMENTARZE (36)

Różne

Fani w kuchni #4

2010-06-17 22:08:42

W poprzednich tygodniach raczyliśmy Was zdjęciami tortów inspirowanych filmami z sagi Gwiezdnych Wojen, tym razem mamy ciekawostki dla tych którzy za słodkościami nie przepadają. Poniżej znajdują się dwie pizze na których składniki zostały ułożone w ten sposób, aby przypominać Lorda Vadera i Yodę. Dodatkowo trafiliśmy na zdjęcia ciekawie przyrządzonego sushi. Tak przygotowane potrawy z pewnością cieszyłyby się popularnością na spotkaniach fanów. A co Wam wyszło z eksperymentów w kuchni?


KOMENTARZE (17)

Różne

Schaby Jabby #36

2010-06-17 21:58:23 SWExtreme

W najbliższą sobotę, o godzinie 17 w Akademickim Radiu Kampus wyemitowany zostanie 36 odcinek audycji „Schaby Jabby”. Program poprowadzą redaktorzy serwisu Star Wars Extreme Łukasz Wasilewski i Maciej Szczepański. Głównym tematem nagrania będą wszelkiego rodzaju parodie Gwiezdnych Wojen, począwszy od filmowych a skończywszy na innych humorystycznych nawiązaniach do Sagi. Niemal pewne jest, że Łukasz i Maciej skomentują w „Schabach” wyniki ostatnich meczów mundialu; pojawią się też tradycyjnie nowości ze świata Star Wars.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Audycję numer 35, która poświęcona była kobietom i rozgrywanym w RPA mistrzostw świata w piłce nożnej, znajdziecie tutaj.


Temat na forum
KOMENTARZE (2)

Różne

Pora Imperatora #53

2010-06-17 13:56:06 UniRadio

Za 3 godziny, punkt 17 we wrocławskim studenckim UniRadiu zostanie wyemitowany ostatni odcinek „Pory Imperatora” w tym sezonie. Program poprowadzą: Michał „Misiek” Wolski i Jakub „Bocian” Bocian. Duet MIB w dzisiejszej audycji będą mówić o wszystkim, zgodnie z życzeniami słuchaczy, na które czekali do wczoraj. Seriale i różne cykle zazwyczaj mają wybuchowe zakończenia sezonów, dlaczego inaczej miałoby być z gwiezdnowojenną audycją dwóch geeków? W trakcie trwania audycji możliwy jest kontakt z Miśkiem i Bocianem za pomocą komunikatora Gadu-Gadu pod numerem: 278708.Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Różne

Schaby Jabby #35

2010-06-12 12:38:34 SWExtreme

Dziś, jak zwykle co sobotę, o godzinie 17 w Akademickim Radiu Kampus wyemitowana zostanie audycja „Schaby Jabby”. Dzisiejszy program poprowadzą Łukasz Wasilewski i Maciej Szczepański. W programie poruszony zostanie temat kobiet w Gwiezdnych Wojnach. Prologiem do samej dyskusji arcyciekawych zagadnień, związanych z płcią piękną w naszym ukochanym uniwersum, jest artykuł Łukasza pod tytułem „Na bezrybiu”. Spodziewać się też można omówienia gwiezdnowojennych ciekawych i głupkowatych nowości z kraju i ze świata.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Audycję numer 33, w która poświęcona była „Imperium kontratakuje” znajdziecie tutaj. Natomiast „Schaby Jabby” #34, która sponsorowana była przez literkę P jak Prostata, mieści się tutaj.


Temat na forum
KOMENTARZE (4)

Różne

Pora Imperatora #52

2010-06-10 00:08:43 UniRadio

W czwartek o godzinie 17 na antenie UniRadia wyemitowana zostanie „Pora Imperatora” numer 52. Tematem programu będą myśliwce i eskadry myśliwców w Gwiezdnych Wojnach. Prowadzący audycję: Michał Misiek Wolski i Jakub Bocian Bocian na prośbę słuchaczy wywalczyli dodatkową godzinę czasu antenowego dla Pory Imperatora #51, która z przyczyn technicznych nie została wyemitowana do końca. Retransmisja tej audycji radowej odbędzie się godzinę przed premierowym „odcinkiem” „Pory”, czyli w czwartek o godzinie 16. W trakcie trwania audycji możliwy jest kontakt z Miśkiem i Bocianem za pomocą komunikatora Gadu-Gadu pod numerem: 278708.Jako, że za tydzień na antenie UniRadia po raz ostatni w tym semestrze zagości „Pora Imperatora”, duet MiB czeka na wasze propozycje i sugestie odnośnie tematu finału sezonu drugiego. Szkopuł polega na tym, że zostaną wykorzystane wszystkie pomysły! Swoje zgłoszenia możecie wysyłać na e-maila kulturyk@gmail.com lub też umieszczać na forum.

Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Różne

Darth Vader miał zaburzenie osobowości?

2010-06-09 15:23:37 LiveScience

Czy przemiana Anakina Skywalkera w Dartha Vadera mogła mieć mniej związku z Ciemną Stroną Mocy, a więcej z problemami psychologicznymi? Specjaliści mówią, że tak.

Według francuskich psychiatrów i psychologów Anakin Skywalker mógł cierpieć na zaburzenie osobowości typu BPD, czyli mieć osobowość chwiejną emocjonalnie typu borderline. Naukowcy badali symptomy, które pojawiły się w "Ataku klonów" i "Zemście Sithów" i stwierdzili, że Skywalker ma sześć z dziewięciu możliwych kryteriów, które ocenia się na tę psychologiczną przypadłość. A wystarczy tylko pięć symptomów, żeby ją mieć. Wśród tych oznak wskazują: impulsywność, problemy z agresją, skrajnie zmienne podejście do autorytetów, problemy odrzucenia, oraz niepewność własnej tożsamości.

Naukowcy wytłumaczyli takie potraktowanie postaci Skywalkera, próbą przyciągnięcia nastoletnich widzów do kin, ponieważ to właśnie nastolatkowi zazwyczaj wykazują pewne cechy charakterystyczne dla BDP. Jednak doktor Eric Bui, psychiatra z uniwersyteckiego szpitala w Tuluzie, kończy swój wywód pozytywnym przesłaniem: "Wierzę, że psychoterapia pomogłaby Anakinowi i mogłaby powstrzymać go przed przejściem na ciemną stronę. Korzystanie z Ciemnej Strony Mocy mogłoby być uznane za bliskie do korzystania z narkotyków: to jest naprawdę przyjemne gdy się korzysta, zmienia twoją świadomość i wiesz, że nie powinieneś tego robić."

Cały artykuł można przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (32)

Różne

Zapowiedź czasopisma "Star Wars Insider" nr 118

2010-06-09 05:38:06 StarWars.com

Za kilka dni, 15. czerwca, ukaże się kolejny numer "Star Wars Insider". Podobnie jak w przypadku poprzednich numerów, ten numer będzie miał dwie okładki: dla subskrybentów i do zwykłych sklepów. W obu przypadkach pojawi się na nich Galen Marek pseudonim Starkiller. Nowością jest trzecia okładka, do wybranych sklepów z komiksami, na której widnieje Starkiller ze strony oficjalnej gry. Prezentujemy je w podanej wyżej kolejności.A w numerze:

- Szczegółowe spojrzenie na "The Force Unleashed II"

- Wywiady z Jamesem Earlem Jonesem oraz Hughem Quarshie (kpt. Panaka) i Howie Weedem (m. in. wampa w edycji specjalnej "Imperium")

- Ciekawostki z drugiego sezonu "The Clone Wars"

- Jonathan Rinzler, autor nadchodzącej książki "The Making of Empire Strikes Back" opowiada o korytarzach Miasta w Chmurach

- Warwick Davis opowiada o swoim udziale w sadze

- Przegląd starych gadżetów związanych z Yodą

- i inne, stałe rubryki


KOMENTARZE (5)

Różne

Fani w kuchni #3

2010-06-05 15:43:08

Kolejny tydzień mija, zatem najwyższy czas ponownie zajrzeć fanom do kuchni i sprawdzić co ciekawego w niej wytworzyli. Dzisiejsza porcja przedstawionych słodkości ocieka wręcz Mocą, prezentujemy bowiem ciasta przedstawiające Mistrza Jedi - Plo Koona oraz najbardziej rozpoznawalnego Lorda Sithów - Dartha Vadera. Prawdziwy potencjał leży jednak w pewnym starym zielonym Jedi, którego poznaliśmy 30 lat temu w filmie "Imperium kontratakuje". To Yoda jest natchnieniem większości cukierników profesjonalistów i amatorów, z jego wizerunkiem właśnie powstaje najwięcej ciast.


KOMENTARZE (18)

Różne

Cantina 2010

2010-06-04 21:55:45

Firma Adidas wypuściła nową reklamówkę swojej kolekcji ubrań z uniwersum Star Wars, o której pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem reklama miała być nawiązaniem zarówno do sagi, jak i do zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej w RPA. Całość osadzona jest w kantynie w Mos Eisley i to dosłownie w jej środku, bowiem nowe sceny oraz postacie zostały wmontowane we fragmenty "Nowej nadziei". Na ekranie możemy zobaczyć zarówno muzyków pokroju Snoop Dogga, Noela Gallaghera czy Iana Browna, jak i piłkarzy - tu widoczny David Beckham oraz legendarny obrońca i honorowy prezes Bayernu Monachium - Franz Beckenbauer.


KOMENTARZE (35)
Loading..