TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Jediizm w Czechach?

2011-01-30 12:50:38 LS za Onet

Na wiosnę (26 marca - 14 kwietnia) u naszych południowych sąsiadów odbędzie się kolejny spis powszechny. Jak donosi portal Onet.pl coraz więcej ludzi w Czechach wyraża chęć zadeklarowania w nim jako swojej religii jediizmu. Aby móc to zrobić, Czesi muszą do tego czasu zarejestrować związek wyznaniowy. Do tego potrzebne jest 300 podpisów i 3 pełnoletnie osoby, które złożą odpowiednie dokumenty w Ministerstwie Kultury. Biorąc pod uwagę, że na obecną chwilę pomysł poparło już ponad 12 tysięcy osób, to nie powinno być z tym problemów. Możemy się zatem spodziewać, że już niedługo kolejny kraj dołączy do grupy państw w których Jedi będą jedną z uznawanych religii.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od rozsyłanego dziesięć lat temu maila, mającego zachęcić mieszkańców Nowej Zelandii do wpisania podczas spisu powszechnego "Jedi" jako wyznawanej religii. Później do inicjatywy przyłączali się mieszkańcy kolejnych krajów anglojęzycznych. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule pt. Religia Jedi, który prawie rok temu opublikowaliśmy z okazji organizowanego na łamach Bastionu "Tygodnia Jedi".
KOMENTARZE (46)

Różne

Schaby Jabby #66

2011-01-28 21:15:19 SWExtreme

Już jutro kolejny odcinek „Schabów Jabby”. Będzie to 66. edycja tej gwiezdnowojennej pogadanki redaktorów portalu Star Wars Extreme: Piotra Wojdasiewicza i Łukasz Wasilewskiego na antenie Akademickiego Radia Kampus. Audycja rozpocznie się o godzinie 17 i trwać będzie godzinę. A o czym tym razem opowiedzą prowadzący? O blasterach, czyli „naszych” pistoletach laserowych. Chłopaki porównają je z „narzędziami zniszczenia” z innych uniwersów fantasy i since-fiction.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Pliki audio z poprzednimi „Schabami Jabby” znajdziecie na stronie Star Wars Extreme w dziale Artykuły, lub w inny łatwy sposób, poprzez włączenie odtwarzacza umieszczonego po prawej stronie w menu.


Temat na forum
KOMENTARZE (0)

Różne

Star Wars podczas Super Bowl

2011-01-27 00:33:23 Rebelscum.com

Jak powszechnie wiadomo najważniejsze w telewizji są...reklamy, to właśnie z nich w dużej mierze utrzymują się stacje telewizyjne, to właśnie na nich, a nie na teleturniejach, czy telenowelach najbardziej zależy producentom telewizyjnym. Najdroższe reklamy kupowane są podczas tzw. prime time, czyli w godzinach wieczornych. Jednak najdroższe ceny reklam pojawiają się podczas najważniejszych wydarzeń: wielkich koncertów, czy finałowych spotkań sportowych, a najważniejszym z takich wydarzeń jest amerykański finał ligi futbolu amerykańskiego, czyli tzw. Super Bowl. Co roku podczas tego finału bite są rekordy zarówno oglądalności jak i cen reklam, szacuje się, że w tym roku za 30-sekundowy spot trzeba zapłacić około 3 milionów dolarów.

W tym roku, wśród najdroższych spotów reklamowych pokazywanych na Super Bowl, prezentujących między innymi najważniejsze hity kinowe tego roku, a także inne najpopularniejsze produkty, znajdzie się też miejsce dla Star Wars, które wspiera...samochody Volkswagena. Amerykański oddział Volkswagen będzie prezentował dwa spoty, promujące nowe modele samochodów: 21-wiecznego Beetle, czyli popularnego "Garbusa", oraz Volkswagen Passat 2012. To właśnie w tym ostatnim pojawią się istotne motywy gwiezdnowojenne: "przy akompaniamencie ikonicznego "Marszu Imperialnego" Johna Wiliamsa, spot prezentuje słynnego złoczyńcę galaktyki, miniaturowego Dartha Vadera, który używa Mocy, gdy tylko znajduje zupełnie nowego Passata na swym podjeździe. Dwie ikoniczne marki wykorzystują humor i niezapomnianą muzykę Star Wars, żeby stworzyć emocjonujący spot i stać się częścią historii reklam Super Bowl."

Finał Super Bowl odbędzie się 6 lutego i zostanie wyemitowany w USA przez stację Fox.

Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Różne

Schaby Jabby #65

2011-01-22 11:27:49 SWExtreme

O godzinie 17 na antenie Akademickiego Radia Kampus rozbrzmiewać będzie gwiezdna audycja „Schaby Jabby”. W dzisiejszym odcinku, który mieni się 65-tym numerem, mowa będzie o mieczach świetlnych. Redaktorzy portalu Star Wars Extreme: Maciej Szczepański i Łukasz Wasilewski opowiedzą co nieco o orężu na bardziej cywilizowane czasy. Swoją fachową radą na ten temat będzie służył, podobnie jak w zeszłym tygodniu, prof. Jerzy Achimowicz z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Pliki audio z poprzednimi „Schabami Jabby” znajdziecie na stronie Star Wars Extreme w dziale Artykuły, lub w inny łatwy sposób, poprzez włączenie odtwarzacza umieszczonego po prawej stronie w menu.


Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Różne

Seksi fanki w nerdowskiej bieliźnie

2011-01-20 19:18:02 Joe Monster

Niecodziennik satyryczno-prowokujący Joe Monster ma w zwyczaju prezentacje uroków płci pięknej – z reguły w połączeniu z ciekawym motywem fotograficznym. Szczęśliwy traf chciał, że dzisiaj zaserwowano zdjęcia, które przyspieszą pracę serca nerdów i „znawców” kobiet. Nie ma przecież niczego lepszego niż fanka w negliżu z dodatkiem gwiezdnowojennym w postaci bielizny.Jeżeli Wam mało to zajrzyjcie tutaj i nacieszcie oko fankami innych uniwersów.
KOMENTARZE (33)

Różne

Tron: Dziedzictwo Gwiezdnych Wojen

2011-01-18 19:11:00

Niedawno na naszych ekranach pojawił się film „Tron: Dziedzictwo”, kontynuacja jednego z kultowych obrazów z lat 80. Pozornie wydawać by się mogło, że niewiele łączy go z Gwiezdną Sagą. A jednak, nawiązani się znalazły, a odkrył je J.W. Rinzler, redaktor pracujący w Lucasfilm i autor kilku przewodników i albumów. Otóż przyjaciele powiedzieli Rinzlerowi, że w nowym „Tronie” pojawia się postać o imieniu Rinzler. To nie jest popularne nazwisko w Stanach, więc zaciekawiło to redaktora. Spróbował się dowiedzieć czegoś w sieci, ale niewiele znalazł. Rozwiązanie pojawiło się samo, gdy w siedzibie Lucasfilmu pojawił się z wizytą Joseph Kosinski, reżyser nowego filmu. Jonathan W. Rinzler nie miał z nim zaplanowanego spotkania, ale pozwolił sobie zaczepić twórcę i zapytać o pochodzenie tego imienia. Okazało się, że zostało ono wymyślone, gdy reżyser siedział sobie z dwoma scenarzystami, a na stole leżała książką „Making of... Star Wars” kogoś kto nazywał się Rinzler. „To ja” – odpowiedział tylko redaktor. Potem panowie uścisnęli sobie dłonie, podziękowali, a Rinzler obiecał kupić kilka figurek dla swoich dzieci, z pewnością będą pod wrażeniem.Ale to nie jest jedyne nawiązanie. Drugie to Daft Punk czyli francuski duet (Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter) odpowiedzialny za muzykę w nowym „Tronie”. Wielu zwróciło uwagę na ich niecodzienne kostiumy. Artyści zawsze każą się fotografować w hełmach, które mają imitować roboty. Zapytani faktycznie przyznają, że częściowo inspirowali się Gwiezdnymi Wojnami i latami 70.Na koniec zostaje jeszcze jedna rzecz. Tym razem fan art, z pewnego punktu widzenia. Artysta Grant Gloud postanowił uczcić 20-lecie „Dziedzica Imperium”, przygotowując okładkę do swojego nowego zbioru rysunków nawiązującą do Thrawna i Tronu jednocześnie. To fanart zatytułowany „Thrawn: Legacy”. Wewnątrz zaś znajdziemy jeszcze inne nawiązania do SW i innych filmów. Całość kosztuje 20 USD i można zamawiać ze strony artysty.
KOMENTARZE (0)

Różne

Mirosław Łakomski: autor plakatów do "Imperium kontratakuje"...

2011-01-15 22:13:39 Gazeta Wyborcza Płock

Rafał Kowalski, dziennikarz płockiego wydania "Gazety Wyborczej" poświęcił artykuł Mirosławowi Łakomskiemu, który w latach osiemdziesiątych projektował plakaty filmowe. Spod jego ręki wyszły postery promujące zarówno filmy polskie, takiej jak Seksmisja Juliusza Machulskiego, czy Akademia Pana Kleksa Krzysztofa Gradowskiego, ale też wielkie zagraniczne przeboje kinowe. Wśród jego dzieł znajdziemy również plakaty do Imperium kontratakuje i Poszukiwaczy zaginionej Arki, a także E.T. Stevena Spielberga.

Łakomski, rodowity płocczanin, który dziś prowadzi w tym mieście agencję reklamową, otrzymywał zlecenia na realizację plakatów od Okręgowego Przedsiębiorstwa Wynajmu Filmów z siedzibą w Łodzi, do którego sam wcześniej zgłosił się w poszukiwaniu ofert pracy, chwaląc się przy tym plakatami teatralnymi, które wcześniej zaprojektował. Łakomski jest autorem posterów do trzydziestu filmów. O swojej pracy opowiada: - Żeby powstał plakat, najpierw musiałem obejrzeć film. Zdarzało się, że siedziałem na sali kinowej z tuzami krajowego plakatu, oglądając dzieło, które miało wejść na ekrany dopiero za kilka miesięcy. Ale z tego powodu nie chodziłem po mieście z głową w chmurach. Kiedy film wyjątkowo mi się podobał, już w połowie jego oglądania miałem w głowie gotowy projekt. Ale zdarzały się sytuacje odwrotne. Jak choćby na jakimś rumuńskim filmie, na którym chciało mi się zwyczajnie wyć. A potem trzeba było zrobić plakat. Wynagrodzenia za pracę były więcej niż dobre, przyznawano za nią również nagrody. Dziś pan Łakomski nie zajmuje się projektowaniem plakatów filmowych, chociaż jak sam przyznaje, gdyby nie mieszkał w Płocku, otrzymywałby więcej zleceń. O współczesnych filmowych posterach (tworzonych szybko, przy pomocy komputerowych programów graficznych) nie ma najlepszego zdania. - Co tu kryć, sztuka tworzenia plakatu filmowego zdechła. Ale wciąż żyją jeszcze jej wielbiciele, i to cieszy - mówi Mirosław Łakomski.

Wielbiciele żyją i są w stanie zrobić wiele, aby wejść w posiadanie któregoś z klasycznych już plakatów autorstwa Łakomskiego, w latach 80. drukowanych w ograniczonych nakładach. Muszą liczyć się przede wszystkim ze sporymi wydatkami, bowiem postery do tanich nie należą. Za pochodzący z roku 1983 plakat do Epizodu V w sklepie www.polishposter.com zapłacić trzeba 384 USD, zaś jedna z polskich galerii sieciowych oferuje go za ok. 500 PLN.

Z artykułem Rafała Kowalskiego możecie zapoznać się w tym miejscu.
KOMENTARZE (5)

Różne

Łóżko dla Jedi

2011-01-14 20:07:00

Albo pilotów myśliwców. Jeśli standardowe produkty kolekcjonerskie to dla kogoś za mało, zawsze może zamówić sobie gwiezdno-wojenne łóżko. To dopiero niespotykany produkt, choć niestety póki co sprzedawany jedynie na zamówienie. Można go zamówić w firmie PoshTots, która specjalizuje się w dziecięcych meblach. Całość jest do zamówienia na ich stronie. Niestety nie ma tam ceny, jedynie zdjęcia, które faktycznie wyglądają imponująco.
KOMENTARZE (0)

Różne

Schaby Jabby #64

2011-01-14 17:27:38 SWExtreme

W jutrzejszych „Schabach Jabby” pod młotek redaktorów Star Wars Extreme: Macieja Szczepańskiego i Łukasza Wasilewskiego, którzy poprowadzą program, pójdą aż dwa tematy. Pierwszym z nich będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i kwesta, jaką przeprowadzali w całej Polsce fani Star Wars przebrani za bohaterów z Gwiezdnych Wojen. Drugim temat będzie dotyczył podróżowania w nadprzestrzeni i prędkości światła. Specjalnie na potrzeby tego odcinka do programu został zaproszony prof. Jerzy Achimowicz z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, który przeprowadzi fachową analizę tych zagadnień. „Schabach Jabby” nr 64 już w sobotę na antenie Akademickiego Radia Kampus o godzinie 17. Nie przegapcie!

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Pliki audio z poprzednimi „Schabami Jabby” znajdziecie na stronie Star Wars Extreme w dziale Artykuły, lub w inny łatwy sposób, poprzez włączenie odtwarzacza umieszczonego po prawej stronie w menu.


Temat na forum
KOMENTARZE (0)

Różne

Zapowiedź "Star Wars Insidera" nr 123

2011-01-14 07:13:37 StarWars.com

W tym miesiącu w sklepach i księgarniach w USA ukaże się kolejny numer "Star Wars Insidera", tradycyjnie z trzema okładkami: dla subskrybentów, do zwykłych sklepów i sklepów z komiksami. A w numerze:

- Próba zrozumienia czym jest Moc

- Wywiady z Mattem Lanterem (Anakin), Catherine Taber (Padme), Jamesem A. Taylorem (Obi-Wan), Ashley Eckstein (Ahsoka), Matthew Woodem, Benem Burttem i Paulem Blake'm (Greedo)

- Preview nowych epizodów TCW

- Wspomnienie o Irvinie Kershnerze

- Aktor Simon Pegg opowiada co mu się podoba w Star Wars

- Przegląd starych zabawek z Lukiem Skywalkerem

- Przypomnienie momentu z "Imperium Kontratakuje" kiedy Han i reszta pojawiają się na obiedzie w Mieście w Chmurach

- Spojrzenie na książkę "Knight Errant" i dyskusja o Starej Republice ukazanej w książce "Deceived".

- Spojrzenie na komiks z Bobą Fettem, który wyrusza na poszukiwanie skarbu oraz kilka komiksów z Marvela

- Nowe klocki LEGO

- i inne rubryki


KOMENTARZE (6)

Różne

To nie TIE Fighter to stacja kosmiczna

2011-01-13 22:07:59 RI

W zeszłym tygodniu mogliśmy obserwować także i w Polsce częściowe zaciemnienie słońca. Jednak nasz półświatek obiegło przede wszystkim jedno zdjęcie, tego wydarzenia.W przybliżeniu:Jak łatwo zauważyć, to kształt myśliwca Imperium. Ale czy na pewno to jest to? Z pewnością nie jest to fotomontaż. Wbrew fanowskiej intuicji jest to prawdziwy obiekt, to międzynarodowa stacja kosmiczna. Co ciekawe w sieci można znaleźć też jej zdjęcia na tle księżyca.KOMENTARZE (10)

Różne

Han Solo w serialu ''Firefly''?

2011-01-12 19:24:06 geek with curves

"Firefly" to obecnie już legendarny serial telewizyjny nadawany krótko przez amerykańską stację Fox. To błyskotliwe połączenie westernu i science-fiction, choć nie przyciągnęło przed telewizory wielu widzów, po latach doczekało się grupy bardzo wiernych fanów, a wysokie sprzedaże DVD zaowocowały filmem kinowym, kilkoma komiksami, czy systemem RPG.

Jaki może być związek "Fierfly" z Gwiezdnymi Wojnami? Większość wskazałaby zapewne głównego bohatera serialu, kapitana Malcolma Reynoldsa, który na pierwszy rzut oka bardzo przypomina Hana Solo, o co już od pewnego czasu kłócą się fani.

Autorka z bloga geek with curves podczas kolejnego seansu "Firefly" zauważyła jednak bezpośrednie nawiązanie do Star Wars: podobno w każdym z czternastu odcinków serialu zauważyć można niewielką figurkę Hana Solo w karbonicie. Tą 12-calową figurkę na plan przyniósł podobno sam odtwórca roli Malcolma Reynoldsa – Nathan Fillion, prywatnie wielki fan Gwiezdnych Wojen.Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Różne

Jak mógł wyglądać Darth Vader

2011-01-11 20:38:57 RI za io9

Wszyscy wiemy, że sam koncept stroju Dartha Vadera stworzył w dużej mierze Ralph McQuarrie, który poza scenariuszem inspirował się także rozmowami i uwagami od George’a Lucasa. Ale co by było, gdyby tych uwag nie było, gdyby artyści mieli stworzyć Vadera od podstaw bazując jedynie na opisach w scenariuszu. Kilku z nich podjęło się tego wzywania. Wszyscy dostali fragment scenariusza:

WNĘTRZE: REBELIANCKI ŁAMACZ BLOKADY – GŁÓWNY KORYTARZ. Przerażający, mierzący siedem stóp Mroczny Lord Sithów kroczy korytarzem. To Darth Vader, prawa ręką Imperatora. Jego ciało jest osłonięte czarną peleryną. Mężczyzna ma na twarzy groteskową, umożliwiającą oddychanie czarną maskę, która odróżnia go od białych, połyskujących pancerzy szturmowców. Wszyscy odruchowo cofają się przed imponującą postacią. Przerażeni rebelianccy żołnierze stopniowo nieruchomieją i cichną. Niektórzy jednak decydują się na paniczną ucieczkę.

Na którego podstawie rozpoczęli swe prace. Oto, co udało im się stworzyć.To Vader autorstwa Carlosa VilagryA to z kolei dzieło Jorge'a Lacery


Autorem tej pracy jest Hydro74A tej James GromanRod.windtChosen1Na koniec zaś koncept Ralpha McQuarriego.
KOMENTARZE (19)

Różne

Robonauci kontratakują

2011-01-11 19:17:00

Miały wyglądać trochę jak C-3PO. Tak przynajmniej wyglądało to na wizualizacjach (o których pisaliśmy kilka miesięcy temu). Niestety wyglądają tak:
Robonaut 2 - to humanoidalny robot stworzony przez naukowców z NASA. 24 lutego robot ma polecieć na międzynarodową stację kosmiczną, by być jej pierwszym stały mieszkańcem. Maszyna charakteryzuje się ogromną precyzją działania, potrafi ściskać dłoń, korzystać z małej klawiatury telefonu komórkowego - inżynierowie sprawdzą jak radzi sobie w przestrzeni kosmicznej.

Może nie wygląda jak C-3PO, ale era droidów...tfu robotów w kosmosie jednak się zaczyna!
KOMENTARZE (0)

Różne

Najlepsze roku 2010

2011-01-10 11:38:00

W tym roku StarWars.Com nie umieściło klasycznego już podsumowania roku składającego z 10 najważniejszych wydarzeń. W miejsce tego wskazano kilka ulubionych, ale bez ich klasyfikowania i wartościowania. A rok 2010 to rok wielki, 30 lat Imperium kontratakuje, Wojny Klonów w natarciu, Moc ponownie została wyzwolona i jeszcze do tego mieliśmy Celebration V.

Za wybór wydarzeń odpowiadają Kyle Newman, Ashley Eckstein, Eric Geller (recenzent TCW na TheForce.Net)

30 rocznica Imperium kontratakuje

Rocznica rocznicą, ale obchody były huczne. Mało tego, warto przypomnieć o nowej serii Hasbro - czyli Kenner Vintage Line będącej swoistą reedycją klasycznych figurek. Dodatkowo o sadze było głośno dzięki zapowiedziom wydania Blu-Ray no i 3D. To sprawiało, że o sadze było głośno. Nie można zapomnieć też o śmierci Irvina Kershnera i wielkiego uznania jakim obdarzyła go wówczas prasa, sławne osobistości i fani. Uznania głównie wynikającego z tego, że stworzył Imperium.
Obchody Imperium zaczęły się od uroczystego pokazu w Los Angeles. Byli tam obecni zarówno Harrison Ford, Billy Dee Williams, Peter Mayhew, Ewan McGregor jak i osoby nie związane mocno z sagą - Jon Favreau i Christopher Nolan. No i na koniec jeszcze Celebration V z udziałem George'a Lucasa i wejściem na scenę Marka Hamilla i Carrie Fisher.

Najważniejsze wydarzenia fanowskie (W USA)

Tu bezkonkurencyjnie wygrywa Celebration V. Największa impreza fanowska roku (może i wszechczasów, ale tu trzeba pamiętać o Celebration IV). Wizyta George'a Lucasa, wiele pokazów i prawie 30 tys. fanów.
Ale warto też pamiętać o innych wydarzeniach.
Disney's Star Wars weekend - współprowadzone przez Jeremy'ego Bullocha wydarzenie i świetna zabawa dla najmłodszych.
Premiera sezonu 3 Wojen Klonów w San Francisco - na dużym ekranie, choć niestety ograniczona ze względu na lokację.
Dni honoru dla Katie - czyli fandom składający hołd małej dziewczynce, z której nabijano się, bo twierdziła, że lubi Gwiezdne Wojny.
Sekrety Dartha Maula - kolejny raz Wojny Klonów i kolejny raz na dużym ekranie.

Najlepsze z Wojen Klonów

Rok 2010 to przede wszystkim zakończenie drugiego sezonu i początek trzeciego. Ale także zmiana kursu przez scenarzystów, którzy postanowili ukazać trochę więcej galaktyki, zwłaszcza tego, co nie mieści się poza tradycyjnym, mitologicznym ukazaniem sagi.
W "Wojnach Klonów" rzucono światło na nastoletniego Bobę Fetta, coś na co wiele osób czekało od "Ataku klonów". Z drugiej strony widzimy też rozwój Ahsoki Tano, która staje się poważniejsza. Mieliśmy szansę zobaczyć zarówno odcinki jak "Lethal Trackdown", które są wspaniałe wizualnie, jak i bardziej emocjonalne jak choćby "ARC Troopers". Odwiedziliśmy Mandalorę, poznaliśmy Satine Kryze i jej zwizek z Obi-Wanem. Mieliśmy też szansę obejrzeć kilka wspaniałych odcinków nawiązujących do klasyki kina - jak te o Zillo, albo walkę trzech osób na miecze w "Hunt for Ziro".

Najlepsze kolekcjonaria 2010
Tym razem, krótka lista autorstwa Sansweeta:
 • Reprodukcje 12 calowych figurek Gentle Giant. Każdy kto pokochał figurki Kennera pokocha i te.
 • Super 7's Super Shogun Stormtrooper. 24-calowa figurka, którą stylizowano na japońskie zabawki Super Shogun z lat 70.
 • AT-AT od Hasbro w stylowym, starodawnym opakowaniu.
 • Pluszowa wampa sprzedawana na Celebration V.
 • Hełm Vadera wg konceptu McQuarrie’go firmy eFX.


Najlepsze działania fanów, wybrane przez Bonnie Burton.

 • Miejsce szkolenia klonów odtworzone z LEGO
 • Fan-Made Jabba Needlepoint Sampler
 • Darth Fairy Costume
 • Milk Jug Stormtrooper Helmet Craft
 • The Empire Strikes Chess
 • Make-A-Wish Millennium Falcon
 • Star Wars Bag Puppets Craft at Maker Faire
Bonnie wymieniła też kilka ciast, w tym inspirowane “Wojnami klonów”.

Najlepsze dzieła wydawnicze (wybrane przez ClubJade)


KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdne Wojny w Legolandzie

2011-01-08 09:19:00 gazeta.pl

Parki rozrywki Legoland zostaną wzbogacone o nowe eksponaty związane z cyklem Gwiezdne Wojny.

Modele i figurki z Gwiezdnych Wojen od ponad 10 lat należą do najpopularniejszych zabawek produkowanych przez firmę Lego. Teraz dołączą także do atrakcji w parkach Legoland. Animowane pojazdy i postacie w skali 1:20 - w sumie 2000 modeli - wykonane z klocków będą odtwarzać sceny z klasycznych filmów i serialu Wojny Klonów.

Klockowe wojny pojawią się pod w marcu w Legolandzie w Kalifornii, a pod koniec roku także w Danii i Niemczech.
KOMENTARZE (0)

Różne

Kolejne plakaty z Klasycznej Trylogii od Mondo

2011-01-08 00:05:26 /Film

Mondo to internetowy sklep kolekcjonerski zajmujący się limitowanymi edycjami plakatów. Na sam koniec roku 2010 do sprzedaży trafiły trzy ostatnie plakaty z zaplanowanej serii Star Wars. Były to plakaty do Klasycznej Trylogii autorstwa Tylera Stouta, którego wcześniejsze prace przyniosły Mondo najwięcej rozgłosu. W sprzedaży ukazały się też te same plakaty, ale w specjalnych wariantach, w innej kolorystyce, czy z drobnymi zmianami, na przykład plakat Epizodu 6 miał tytuł "Revenge of the Sith". Plakaty Mondo to jak zwykle produkty ekskluzywne i trudno dostępne, ale tym razem liczniejsze niż zwykle: plakat główne zostały wydrukowane w 850 egzemplarzach, a specjalne warianty w 275. Plakaty zwykłe kosztowały 50 dolarów za sztukę, edycje specjalne 100$, jednakże obecne ich ceny w serwisach aukcyjnych sięgają ponad 1000$.Temat na forum
KOMENTARZE (16)

Różne

Schaby Jabby #63

2011-01-07 18:59:47 SWExtreme

Nadchodzi sobota, a to znak, że w przygotowaniu są kolejne „Schaby Jabby”. I wcale nie chodzi tutaj o kotlety z Hutta, tylko o nowy odcinek gwiezdnowojennej audycji radiowej prowadzonej przez redaktorów serwisu Star Wars Extreme. Jutrzejszy program poprowadzą Maciej Szczepański i Łukasz Wasilewski. Chłopaki podsumują rok 2010, który z hukiem pożegnaliśmy tydzień temu. Audycja opatrzona numerem sześćdziesiątym trzecim będzie o tyle wyjątkowa, że emitowana będzie na żywo na antenie Akademickiego Radia Kampus, standardowo od godziny 17 do 18.

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą posłuchać Akademickiego Radia Kampus na częstotliwości 97,1 FM, alternatywą jest możliwość słuchania radia przez internet za pomocą odtwarzacza mp3, wystarczy kliknąć tutaj by połączyć się z serwerem rozgłośni.

Pliki audio z poprzednimi „Schabami Jabby” znajdziecie na stronie Star Wars Extreme w dziale Artykuły, lub w inny łatwy sposób, poprzez włączenie odtwarzacza umieszczonego po prawej stronie w menu.


Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Różne

Saga Star Wars na Blu-ray

2011-01-06 20:58:05 StarWars.com

Podczas zeszłorocznego Celebration V George Lucas osobiście ogłosił, że w roku 2011 saga Star Wars zostanie wydana na dyskach Blu-ray. Z wcześniejszych zapowiedzi wiemy też, że będą to filmy w nieco nowszych wersjach, z mnóstwem dodatków, w tym z nie pokazywanymi wcześniej wyciętymi scenami.

Dziś na targach elektronicznych Consumer Electronics Show ogłoszono, że to specjalne wydanie zawierającą całą sagę Star Wars na Blu-ray ukaże się w sprzedaży we wrześniu tego roku. W sklepach dostępne będą trzy edycje: Star Wars: The Complete Saga zawierające 9 płyt Blu-ray, a także Star Wars: Prequel Blu-ray Trilogy i Star Wars: Original Blu-ray Trilogy, zawierające poszczególne trylogie w HD, nie zawierające jednak dodatkowych płyt. Za to kompletne wydanie sagi zawierać ma trzy bonusowe dyski z ponad 30 godzinami dodatków, wśród których znajdą się też nigdy nie pokazywane wcześniej sceny wycięte i alternatywne, a także mnóstwo materiałów archiwalnych.Sugerowane ceny poszczególnych wydań prezentują się następująco: Star Wars: The Complete Saga będzie kosztować 139.99 $, a obie edycje obu trylogii na Blu-ray kosztować mają $69.99. Zamówienia na całą sagę na Blu-ray można już składać w sklepie internetowym Amazon.com.

Podczas zapowiedzi Star Wars na Blu-ray na targach CES zaprezentowano również ten specjalny zwiastun.

Temat na forum
KOMENTARZE (35)

Różne

Sondy 2010

2011-01-06 10:18:53

W 2010 roku na Bastionie uruchomiliśmy ponad 30 sond, w których mieliście okazję wyrazić swoje zdanie na tematy związane z Gwiezdnymi Wojnami lub fandomem. Przez ten czas oddaliście w nich prawie 40 tysięcy głosów, wskazując tym samym nie tylko jakie są Wasze preferencje odnośnie produktów, postaci czy scen filmowych, ale również jakie są Wasze oczekiwania odnośnie przyszłości świata Gwiezdnych Wojen. Rok 2010 się już zakończył, tym samym pragniemy podsumować najciekawsze sondy, które w nim się odbyły i przedstawić odpowiedzi, które zdobyły najwięcej Waszych głosów.

Na początku roku spytaliśmy Was o to, który z dotychczas wydanych tomów Dziedzictwa Mocy uważacie za najlepszy. Ponad 25% osób nie potrafiło się zdecydować, twierdząc, że wszystkie były dobre, 15.2% wskazało Nawałnicę, a 12.6% Piekło. Na pytanie o ocenę książeczek Hachette większość z Was (52.1%) odpowiedziała, że nie ma zdania, a te produkty ich nie interesują. 17.6% uznało je za przyzwoite, biorąc pod uwagę kim są odbiorcy docelowi, niewiele mniej osób (16.4%) stwierdziło jednak, że te książeczki to dno. W czerwcu 2011 roku najchętniej chcielibyście zobaczyć nakładem Amberu książkę The Force Unleashed II (35.7%), na drugim miejscu uplasował się pierwszy tom serii Fate of the Jedi: Outcast (15.5%), a na trzecim miejscu The Old Republic: Fatal Alliance (12.1%). Prawie 23% czytelników nie przeszkadza dodawanie do książek "Historii galaktyki", 15.1% z Was twierdzi, że jest potrzebna, tylko powinna być częściej aktualizowana. Wg 13.6% osób, które oddały swoje głosy historia może zostać ale powinna się kończyć w czasach, w których zaczyna się powieść.

Jeśli chodzi o sondy dotyczące serialu "Wojny Klonów", to na pytanie o ocenę drugiego sezonu prawie 35% respondentów odpowiedziało, że był znakomity, 22.8% osób go nie oglądało, a 16.7% uznało go za bardzo dobry. Negatywną ocenę wystawiło mu tylko 9.7% osób. W trzecim sezonie ponad 34% z Was spodziewała się zobaczyć śmierć Ahsoki, 18.9% oczekiwało większej ilości mroku i powagi, a 12.5% większej ilość zwycięstw Separatystów. Najlepszym czarnym charakterem z serialu został Cad Bane z 56.4% głosów i olbrzymią przewagą nad drugim w kolejności doktorze Nuvo Vindim z 7.6% głosów.

Grą, którą najchętniej byście zakupili było The Old Republic (38%), na drugim miejscu uplasowało się The Force Unleashed II (31.7%), a na trzecim LEGO Star Wars: The Clone War (26.7%). Według ponad 50% z Was powinna powstać gra The Force Unleashed III ponieważ każda gra Star Wars to wspaniały produkt. 19.6% z Was uważa, że TFU III powinno powstać ponieważ seria na razie daje radę. negatywna opinia znalazła się dopiero na trzecim miejscu, 15.3% osób uważa, że kolejna część Mocy Wyzwolonej nie powinna powstać ponieważ już dwójka była złym pomysłem.

Na pytanie "Który komiks z wydań specjalnych SW Komiksu podobał Ci się najbardziej?" 27% osób odpowiedziało Jango Fett: Łowy, 23.3% wskazało Oblężenie Saleucami, a 18.6% Bitwa o Jabiim.

Ulubioną serią figurek Hasbro 40% z Was jest ta pochodząca z serialu "Wojny Klonów", 21% z Was wskazało "The Legacy Collection", a po 11.4% głosów otrzymało Power of the Force i The Saga Collection.

Dodatek do Star Wars Miniatures "Dark Times" spełnił oczekiwania 22% respondentów. 16.3% uznało, że nie był on skierowany do nich, a 11% przyznało, że był bardzo klimatyczny. Jeśli chodzi o najnowsze Galactic Battle Game Card firmy Hasbro, to 24.5% z Was wolało się wstrzymać z oceną produktu do czasu opublikowania większej ilości informacji, prawie tyle samo osób (24.4%) stwierdziło, że jest to kolejny sposób na wyciągnięcie kasy z portfeli fanów, a 19.5% wprost ten pomysł nazywa beznadziejnym. Jeśli by WotC powróciło do wydawania miniaturek to 23.5% z Was chciałoby zobaczyć miniaturkę Dartha Wyyrloka III, 20.7% Dartha Malgusa, a 18.2% jedną ze starszych miniaturek w nowej wersji.

36.3% z Was odpowiadałyby rządy Republiki, na drugim miejscu z 16.8% uplasowała się Nowa Republika, a na trzecim z 13.8% Imperium. Waszym ulubionym łowcą nagród (w zestawieniu pominięto Fettów) jest IG-88 (19.6%). Jakbyście byli Jedi to za mistrza chcielibyście mieć Mace'a Windu (45.1% - w zestawieniu pominięto Skywalkerów, Yodę i Kenobiego). Gdybyście zostali Sithami to większość z Was chciałaby się szkolić pod okiem Dartha Revana (42.9% - w zestawieniu pominięto Vadera i Sidiousa). Nasi naukowcy w pierwszej kolejności powinni się zabrać za opracowanie miecza świetlnego (40.6%), dopiero później napędu nadświetlnego (25.7%) i bakty (17.5%). Najbardziej w "Ataku klonów" cenicie Mace'a Windu mordującego brutalnie Jango Fetta (29.1%), a w Imperium kontratakuje scenę bitwy o Hoth (34.8%). Waszym zdaniem konwent Star Force 2010 był epicki (36.4%) i lepszy od 47. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej (30.6%).

Zapraszamy do brania udziału w kolejnych sondach. Obecnie pytamy Was m.in. o najważniejsze wydarzenie 2010 roku, która pozycja Egmontu Was interesuje najbardziej, jakie konkursy chcielibyście widzieć na Bastionie czy też informacje o dalszych losach, których aktorów Was najbardziej ciekawią. Zapraszamy do wyrażania swoich opinii.
KOMENTARZE (11)

Różne

Doktor Who spotyka...

2011-01-05 11:33:17 Mistrz Seller za YouTube

Doktor Who to popularny brytyjski serial science fiction, który opowiada o tajemniczym i ekscentrycznym osobniku przedstawiającym się jako Doktor. Podróżuje on w czasie i przestrzeni za pomocą statku kosmicznego o nazwie Tardis, który wygląda jak niebieska budka policyjna.

Co wyniknie z tego gdy Doktor Who spotka bohaterów znanych nam z Oryginalnej Trylogii? Przekonajcie się sami:


KOMENTARZE (30)
Loading..