TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Watykan o Gwiezdnych Wojnach

2011-04-28 17:58:00

Nieprzychylnych opinii nt. Gwiezdnych Wojen w Kościele Katolickim jest wiele. Chyba najbardziej znany przykład to kojarzony ze środowiskiem Radia Maryja doktor Krajski (więcej) lub ostatnie ekscesy pewnego śląskiego duchownego (więcej). Z drugiej strony jest też i L’Osservatore Romano, które potrafi docenić takie filmy jak "Blues Brothers". Ale też i lista Amerykańskich Biskupów, zajmujących się filmem i mediami. Tam wśród najbardziej wartościowych filmów z roku 1977 znajdą się i "Gwiezdne wojny". A oto jak uzasadnili swoją opinię.

Osadzona w galaktyce innej niż nasza, opowieść koncentruje się na walce zła przeżerającego Imperium oraz oddanemu oddziałowi rebeliantów (Carrie Fisher, Mark Hamill, Harrison Ford i Alec Guinness). Napisany i wereżyserowany przez George'a Lucasa film, jest wierny starej konwencji opowieści, gdzie dobro tryumfuje nad złem. Efekty specjalne są zdumiewające, postaci przekonywujące a narracja wciągająca. Jest też trochę przemocy.

Co ciekawe wertując inne strony amerykańskiego episkopatu, można znaleźć między innymi recenzję „Zemsty Sithów”, w której jeden z biskupów, za najgorsze wady tego filmu uznał o dziwo... drewniane aktorstwo (nie licząc pozytywnych wyjątków - Ian McDiarmid, R2-D2, Yoda i Ewan McGregor), a nie wątki satanistyczne.
KOMENTARZE (1)

Różne

Zapowiedź czasopisma "Star Wars Insider" nr 125

2011-04-26 20:47:54 StarWars.com

W tym tygodniu w USA ukaże się kolejny, 125. już numer czasopisma "Star Wars Insider". Wewnątrz znajdą się wywiady z Dave'em Filonim, który opowie o sezonie trzecim i czwartym serialu TCW, Peterem Mayhew, Tomem Kane'em, Stephenem Stantonem oraz Katie Lucas.

Poza tym poznamy 50 powodów, dla których warto jeszcze raz obejrzeć sezon trzeci, dowiemy się od Normana Reynoldsa, jak powstawała sceneria epizodów IV, V i VI, a także przeczytamy opowiadanie Christie Golden zatytułowane "First Blood", w którym pojawia się znana z serii książkowej "Fate of the Jedi" Vestara Khai.

Poza tym w numerze znajdą się stałe rubryki takie jak Bantha Tracks, Ask Lobot czy przeglądy książek i komiksów.


KOMENTARZE (3)

Różne

Ashley Eckstein wzorem kobiety geeka tego miesiąca

2011-04-26 19:17:10 HerUniverse.com

Aktorka Ashley Eckstein użyczająca głosu Ahsoce Tano w serialu „The Clone Wars” oraz stojąca za powstaniem firmy HerUniverse, która sprzedaje kobiece ubrania i akcesoria Star Wars, została wybran wzorem kobiety geeka miesiąca kwietnia na blogu Girls Are Geeks.W uzasadnieniu „geekówny” prowadzące stronę zwróciły uwagę na to, jak aktorka dąży do spełniania swoich marzeń i odnosi po drodze sukcesy. Nie tylko stała się częścią uniwersum Star Wars, ale połączyła Gwiezdne Wojny ze swoją wielką pasją – projektowaniem ubrań i szyciem. Ponadto jako aktorka podkładająca głos pod postać z serialu The Clone Wars ma okazję prowadzić różne imprezy Star Wars.
Co więcej, Eckstein stara się zwrócić uwagę na kobiecy fandom s-f. Opowiada o nim w licznych wywiadach, m.in.: w serii rozmów w podcaście Fictional Frontiers (ostatniego odcinka poświęconego Ahsoce i 3 sezonowi TCW możecie posłuchać w tym miejscu). Poza tym prowadziła panel poświęcony kobietom w science-fiction na ubiegłorocznym San Diego Comic-Con, a na kanale YouTube Her Universe można znaleźć wywiady, które przeprowadziła z kobietami pracującymi przy marce Star Wars, a także z fankami Gwiezdnych Wojen. Jak sama powiedziała stara się być „głosem fanek”, jest ciekawa ich opinii i doświadczeń jako miłośniczek Star Wars, fantasy, s-f itd., chce, żeby były dumne ze swoich zainteresowań, przy Her Universe powstało nawet forum dla fanek.
Na stronie HerUniverse pojawił się filmik (znajdziecie go poniżej), w którym aktorka udziela odpowiedzi na pytania dotyczące Ahsoki w trzecim sezonie serialu. Na nagraniu możemy obejrzeć jeden z zapowiadanych nowych t-shirtów oraz kocyk (?) TCW. Widoczna na koszulce grafika, to dość znany plakat poświęcony Starej Trylogii:

Kolejną koszulkę, która niedługo trafi do sprzedaży, można zobaczyć podczas jednego ze wspomnianych wyżej wywiadów, który Eckstein przeprowadziła z Meagan Finnerty, asystentką Dave’a Filoniego.Nowości Her Universe i poczynania Ashley Eckstein możecie śledzić na następujących stronach: HerUniverse.com, Facebook, Twitter, Flickr, oficjalnej stronie aktorki oraz YouTube.
KOMENTARZE (8)

Różne

Woocze psy

2011-04-24 19:51:00

Z okazji pojawienia się Chewbaccy w Wojnach Klonów, oficjalny blog postanowił zrobić dogrywkę w zestawieniu psów, które w jakiś sposób przypominają Gwiezdne Wojny. Dla przypomnienia oryginalne zestawienie znajduje się tutaj natomiast analogiczne ale z kotami tutaj. Pieski prezentujemy poniżej.

No niestety, niektóre niepodobne.
KOMENTARZE (0)

Różne

Gwiezdnowojenne koszulki ''Angry Birds''

2011-04-22 22:31:01 TheForce.Net

Internetowy sklep redbubble ma w swojej ofercie niezwykłą kolekcję koszulek nazwaną „Angry Rebels”. Seria ta konwertuje bohaterów gry „Angry Birds” na postaci z Gwiezdnych Wojen. W „Angry Rebels” tytułowymi wkurzonymi rebeliantami są ptaki, zaś sprośnymi imperialcami – świnie. Obie frakcje toczą zaciętą wojnę o władzę nad galaktyką jajka ptaków, które świnie próbują porwać by móc zjeść. Co nieco na temat genezy tego konfliktu dowiecie się z poniższego trailera gry.Natomiast wspominane grafiki umieszczane na koszulkach prezentują się następująco:Kompletną galerię koszulek „Angry Rebels” znajdziecie tutaj (część pierwsza) i tutaj (część druga).
KOMENTARZE (17)

Różne

Plastry Star Wars

2011-04-21 16:59:00

Ten, kto twierdzi, że jedynie fani Gwiezdnych Wojen mają nieograniczoną wyobraźnie jest w błędzie. Zapomina czasem o licenjonobiorcach. Oni również potrafią wykorzystać sagę do niesamowitych wręcz produktów.

Jednym z takich niesamowitych przypadków jest szwedzka firma Cederroth, produkująca plastry Salvequick, dostępne także i w Polsce. Oprócz normalnego, szerokiego asortymentu plastrów, posiadają także w ofercie specjalne produkty skierowane do dzieci. Nawiązują one do znanych marek jak "Auta" czy, co nas najbardziej interesuje "Wojny Klonów".Elastyczny i trwały materiał - odpowiedni dla aktywnych dzieci. Odporny na wodę i brud. Delikatnie przylegający do skóry. Wysoka wchłanialność opatrunku. Oddychający. Zmieniaj plaster i przemywaj ranę codziennie.

Wewnątrz znajdują się 4 plastry w rozmiarze 63 mm x 44 mm oraz 10 w rozmiarze 19 mm x 72 mm, czyli razem 14. Całość można nabyć już od 6,50 PLN (choć niektóre apteki życzą sobie dużo więcej.
KOMENTARZE (1)

Różne

Pacjent A.S.

2011-04-19 18:54:25

Główny bohater prequeli wiele w swoim życiu przeżył. Zmagać musiał się z utratą bliskich, życiem w stresie i ciągłym niebezpieczeństwie - już jako młody niewolnik przecież uczestniczył w wyścigach, które uchodzą za niezwykle niebezpieczne. Wszystko to i wiele innych czynników wpływało na niego przez całe jego życie. Wpływało, pozostawiając trwały ślad na psychice. W dzisiejszym artykule Michał "Mihoo" Kosakowski stara się zdiagnozować ten ślad, poruszając zagadnienie zaburzeń psychicznych pacjenta A.S.. A my jak zwykle zachęcamy do przeczytania tego tekstu i wyrażania własnych opinii.

Pacjent A.S. - studium przypadku


Wszystkie teksty publicystyczne znaleźć możecie w tym miejscu. Na kolejny zapraszamy za dwa tygodnie.
KOMENTARZE (2)

Różne

Przegląd pościeli Star Wars

2011-04-17 10:13:15

Okazuje się, że nasz rynek został zalany pościelami związanymi z Gwiezdnymi Wojnami. Część z nich jest stworzona na licencji The Clone Wars, ale część jeszcze odwołuje się do Zemsty. Producenci niestety są różni, ale chyba największym z nich jest firma Contrast.

Oto, co można obecnie kupić na polskim rynku.Pościel na łóżko jednoosobowe, składa się z dwóch części. Poszewki na poduszkę (48x74cm) oraz poszwy na kołdrę (135x200cm) 50 % bawełna, 50 % polyester. W cenach od 88 PLN.Pościel na łóżko jednoosobowe. Pościel składa się z dwóch części. Poszewki na poduszkę (48x74cm) oraz poszwy na kołdrę (135x200cm). Ceny od 78 PLN!

Następna rzecz to niesamowita wręcz rewolucja! Pościel 3D!

Oczywiście na łóżko jednoosobowe. Dzięki okularom dołączonym do zestawu będzie można oglądać postacie na pościeli w trójwymiarze! Oczywiście w dzień, ale bajer jest. Pościel składa się z dwóch części. Poszewki na poduszkę (50x75cm) oraz poszwy na kołdrę (137x200cm). Skład 50 % bawełna, 50 % polyester. Cena od 108 PLN.A ta już bardziej się nadaje do małżeńskiego łoża. Pościel składa się z dwóch poszewek na poduszkę (48x74cm) oraz poszwy na kołdrę (200x200cm). Skład: 50 % bawełna, 50 % polyester. Cena od 127 PLN.Kolejna jednooosobówka. Pościel składa się z dwóch części. Poszewki na poduszkę (50x75cm) oraz poszwy na kołdrę (137x200cm), skład: 50 % bawełna, 50 % polyester, cena od 108 PLN.I jeszcze jedna jednoosobowa pościel, która składa się z dwóch części. Poszewki na poduszkę (48x74cm) oraz poszwy na kołdrę (140x200cm), skład: 50 % bawełna, 50 % polyester, cena od 108 PLN.

Kolejna pościel na łóżko jednoosobowe. Składa się z poszewki na kołdrę 135cm x 200 cm oraz poszewki na poduszkę 50cm x 75 cm. Skład: 50 % bawełna, 50 % polyester. Cena od 109 PLN.

Następna pościel na łóżko jednoosobowe. Składa się z poszewki na kołdrę 135cm x 200 cm oraz poszewki na poduszkę 50cm x 75 cm. Skład: 50 % bawełna, 50 % polyester. Cena od 64,99 PLN.

I jeszcze jedna pościel na łóżko jednoosobowe. Składa się z poszewki na kołdrę 160cm x 200 cm oraz poszewki na poduszkę 70cm x 80 cm. Skład: 50 % bawełna, 50 % polyester. Cena od 59,99 PLN (ale tylko na promocjach i wyprzedażach).

Kolejna pościel na łóżko jednoosobowe. Składa się z poszewki na kołdrę 160cm x 200 cm oraz poszewki na poduszkę 70cm x 80 cm oraz poszewki na jasiek 40cm x 40cm. Skład: 100 % bawełna. Cena od 129 PLN.

Tym razem nie pościel a sama poduszka o wymiarach 30cm x 30cm. Można ją prać w pralce. Skład: 100% poliester. Cena 39,99 PLN.I znowu pojedyncza pościel, tym razem poszewki poszwa zapinane na zamek. Poszewka na poduszkę 70 cm x 80 cm, poszwa na kołdrę 160 cm x 200 cm. Skład: 100% bawełny. Cena od 83 PLN.Ostatnia w zestaawieniu, znów pojedyncza. Poszewka na poduszkę 70 cm x 80 cm, poszwa na kołdrę 160 cm x 200 cm. Skład: 100% bawełny. Cena od 83 PLN.

Pościeli szukajcie w sklepach meblarskich Forma, a w internecie w Świecie bajek, Sklep z bajki oraz Szymcio.
KOMENTARZE (0)

Różne

Ashley Eckstein opowiada o The Clone Wars i Her Universe

2011-04-12 19:36:06 HerUniverse.com

Aktorka Ashley Eckstein podkładająca głos pod postać Ahsoki Tano w serialu „The Clone Wars” oraz stojąca za powstaniem kobiecej linii ubrań Star Wars HerUniverse, udzieliła ostatnio dwóch wywiadów, dla portali NerdAppropriate.com oraz SciFi.About.com, w których opowiada o Ahsoce, serialu i Her Universe. Poniżej znajdziecie najciekawsze informacje i wypowiedzi z obydwu.


Aktorka odpowiadała oczywiście na pytania dotyczące Ahsoki, której użycza głosu, a która jej zdaniem bardzo zmieniła się od początku serialu. „Po trzech sezonach, naprawdę widać jak dużo nauczyła się od Anakina, od Obi-Wana i od Plo Koona, i widzimy jak daleko zaszła. (…) Naprawdę podoba mi się rozwój jej postaci, zwłaszcza w trzecim sezonie.” I dodaje: „Teraz nie jest już takim zuchwałym pomocnikiem, ale bardziej częścią drużyny.”
Jak mówi, pytanie o przyszłość Ahsoki jest pytaniem numer jeden wśród tych, które są jej zadawane. „Nie mam nic wspólnego z pisaniem The Clone Wars, ale wierzę, że Dave Filoni i jego zespół napiszą najlepsze zakończenie dla całej historii.” Dodała również: „Oczywiście chciałabym, żeby przeżyła i żyła wiecznie, ale koniec końców, to może okazać się nienajlepszym rozwiązaniem.” Podkreśliła też, że nie ma zielonego pojęcia, co stanie się z Ahsoką i że domysły fanów są tak samo dobre, jak i jej.

Aktorka wspominała również jak zaczęła się jej przygoda z serialem. „Tak właściwie to udałam się na przesłuchanie do roli Padmé. Zaledwie wypowiedziałam pierwsze zdanie, przerwali mi i powiedzieli ‘Nie, to nie to. Brzmisz zbyt młodo. Ale mamy nową postać i chcielibyśmy przesłuchać cię do tej roli.’ I to było wszystko, co mi powiedzieli. Nie zdradzili kim była, powiedzieli tylko, że to czternastoletnia dziewczynka. A kwestie były bardzo ogólne – to w ogóle nie były kwestie Ahsoki… Nic mi nie powiedzieli, aż do pierwszego dnia pracy. (…) I dodali ‘Tak przy okazji, to jest wielka tajemnica. Nie możesz nikomu powiedzieć.’ Więc musiałam trzymać to w sekrecie przez ponad dwa lata.”

“(…) Chcieli, żebym nauczyła się islandzkiego akcentu. Udałam się do nauczyciela dialektów i uczyłam się kilka dni, żeby naprawdę opanować islandzki akcent. Kiedy wróciłam na drugie przesłuchanie i powiedziałam kilka pierwszych zdań z islandzkim akcentem, przerwali mi i powiedzieli ‘Nie, czy mogłabyś użyć islandzkiego akcentu?’ Zwykle nie odgryzam się ani nie staram się kogoś poprawiać, ale podniosłam dłoń i powiedziałam ‘Przepraszam, ale akcent, z którym mówię to JEST islandzki akcent. Nie wiem co chcecie, żebym zrobiła.’ Skończyło się tym, że naprawdę się denerwowałam podczas przesłuchania, że nie byłam w stanie dać im tego co chcieli, ale mój wyraz twarzy, ruchy oraz ton głosu były podobne do ich wizji Ahsoki. I wtedy powiedzieli ‘Cóż, spróbujmy, używaj własnego głosu.’ Co, oczywiście, było dla mnie ulgą, bo tak było o wiele łatwiej.”

Eckstein chwali sobie sposób nagrań, kiedy aktorzy razem czytają swoje kwestie, co pozwala im na interakcje. Określiła samą siebie jako Padawankę dubbingu, która dużo nauczyła się od starszych stażem kolegów, takich jak Corey Burton (Hrabia Dooku), James Arnold Taylor (Obi-Wan Kenobi), Tom Kane (Narrator/Yoda) i Dee Bradley Baker (klony).
Powiedziała również, że najtrudniejsze do zagrania były sceny walki. „Nie możemy [ich] zobaczyć, ponieważ animacje powstają po tym jak nagramy nasze głosy… Więc musimy je sobie wyobrażać, a to jest dość trudne, ponieważ czasami instrukcje, które dostaję od Dave’a… Mówi ‘OK, Ashley, wielki ptak przelatuje, podrywa cię, leci 30 stóp w górę, wylatuje z pomieszczenia, spuszcza cię z 30 stóp, turlasz się trzy razy, uderzasz o ścianę – dobra, zaczynaj.’ A ty mówisz do niego ‘Jak TO brzmi?’ I musisz wymyśleć te dźwięki bez oglądania w rzeczywistości tej [sceny]”.Na pytanie, gdzie chciałaby zobaczyć Her Universe za pięć lat, Eckstein odparła: „Mam nadzieję, że za pięć lat od teraz, Her Universe będzie mieć swoje miejsce w sklepach, dzięki czemu każda fanka s-f będzie mogła wejść do sklepu i wybierać z takiej samej ilości produktów, co mężczyźni. Mam też nadzieję, że będziemy tworzyć nasze własne historie s-f. Ja sama, mam już własną historię z superheroską, nad którą pracuję.”
Podobnie jak w ubiegłym roku, Her Universe, pojawi się na szeregu konwentów w USA. W lipcu, na San Diego Comic-Con będzie można nabyć nowe produkty związane z Gwiezdnymi Wojnami oraz zapowiadane produkty Syfy Gear (związane z serialami stacji SyFy - w Polsce SciFi Universal). W sprzedaży pojawi się nowa biżuteria oraz koszulki w rozmiarach dla dzieci, które będą dostępne już w maju i czerwcu, podczas Disney’s Star Wars Weekends organizowanych w parku Disney Hollywood Studios. To właśnie podczas tych weekendów zostaną zaprezentowane, po raz pierwszy, dwie nowe koszulki.
W chwili obecnej wiele z produktów Her Universe jest przecenionych, a pomiędzy koszulkami pojawiła się jedna, sprzedawana wyłącznie w dużych rozmiarach, związana z „Imperium kontratakuje”.Ponadto jakiś czas temu, Ashley poprosiła na blogu Her Universe o opinię w sprawie projektu torby dla fanek. Została ona zademonstrowana na poniższym filmiku:Eckstein opowiedziała również o swoich planach. Niedługo (dwa ostatnie weekendy maja i dwa pierwsze czerwca) poprowadzi show o nazwie The Clone Wars: Behind The Force podczas Disney’s Star Wars Weekends. Zapowiedziała udział „niesamowitych gości” i „kilka niespodzianek”, choć nie chciała zdradzić więcej szczegółów. Warto przypomnieć, że to wtedy nastąpi otwarcie nowej wersji Star Tours. Ashley ma również nadzieję, że także w tym roku będzie mogła poprowadzić panel na konwencie San Diego Comic-Con (ubiegłoroczny był poświęcony kobietom w science-fiction).

Ponadto aktorka opowiadała o fankach i rodzinnym Orlando, gdzie jej ojciec (a potem również i ona) pracował w parku rozrywki Disney World, w którym dodatkowo odbyło się jej ślubne przyjęcie. Co więcej, to w tym mieście, w jednym z teatrów, stawiała pierwsze kroki jako aktorka.
Na pytanie czy chciałaby być zaangażowana w produkcję serialu aktorskiego Star Wars odparła: „Byłabym zaszczycona mogąc być w przyszłości częścią jakiegokolwiek projektu Star Wars. Wspaniale jest pracować dla Lucasfilm!”

Więcej o Ashley Eckstein znajdziecie na jej oficjalnej stronie oraz stronie HerUniverse.com
KOMENTARZE (9)

Różne

Darth Vader z deskorolką

2011-04-11 20:15:00 Oficjalny blog SW

W połowie marca na indonezyjskich targach Jakarta Toys and Comics Fair tamtejszy artysta Abell Octovan zaprezentował swoją własną figurkę Dartha Vadera. Ale to tak nie do końca figurka Dartha Vadera a raczej chłopca przypominającego Mrocznego Lorda trzymającego deskorolkę. Dzieło to, nazywane przez swojego twórcę: „Lord na desce”, jest pierwszym gadżetem z linii „Lord na wakacjach”. Figurka mierzy 8 cali czyli nieco ponad 20 centymetrów.Czego to nie wymyślą w tej Azji...
KOMENTARZE (7)

Różne

Star Tours II kolejne wieści

2011-04-09 08:06:00

Coraz głośniej robi się o Star Tours II. Po pierwsze znamy już oficjalną datę pierwszej premiery. Będzie ona miała miejsce 20 maja o godzinie 10 rano, oczywiście w Disney Hollywood Studios. Dzień wcześniej mają się odbyć pokazy dla prasy. Podobno na otwarciu ma pojawić się sam George Lucas.

Star Tours II ma zawierać aż 54 różne scenariusze, więc jest niewielka szansa, że komuś się one powtórzą. O scenariuszach wspominał niedawno Anthony Daniels, który stwierdził, że prace zdjęciowe trwały miesiące, ale powinniśmy być zadowoleni z efektów. Oczywiście wszystko zostało nagrane w 3D.

Za oprawę muzyczną odpowiada kompozytor Michael Giacchino, który może się pochwalić między innymi ostatnim „Star Trekiem” czy serialem „Zagubieni”.

Znana jest też już lista lokacji docelowych. Mają nimi być Tatooine, Coruscant, Kashyyyk, Naboo, Hoth i Gwiazda Śmierci (w trakcie budowy). Podobno pojawi się także Endor i Alderaan.

I na koniec garść fotek, niektóre już są znane.
KOMENTARZE (0)

Różne

W służbie nauki

2011-04-05 13:21:02

Dwa miesiące temu zaczynaliśmy nasz cykl publicystyczny artykułem poruszającym zagadnienia z pogranicza magii i Mocy ("Tam, gdzie kończy się Moc"), który napisał Marcin "Vua Rapuung" Waniek. Dzisiaj mamy przyjemność zaprosić Was do przeczytania kolejnego tekstu tego autora. Tym razem Vua przedstawia mniej lub bardziej znanych naukowców ze świata Gwiezdnych Wojen i stara się przyrównać ich prace, i ich samych, do naukowców, jacy żyli w naszym świecie. Jeśli kiedyś się zastanawialiście nad tym, których badaczy przeniesiono do odległej galaktyki, lub po prostu chcecie poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, to zapraszamy do przeczytania artykułu. A może po jego przeczytaniu, Wam przyjdą do głowy jeszcze inne analogie?

W służbie nauki


Wszystkie teksty publicystyczne znaleźć możecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (2)

Różne

Koniec forum na StarWars.Com

2011-04-05 11:16:45 StarWars.Com

Internet wciąż się zmienia, ciągle coś się kończy, a coś zaczyna. Dziś ogłoszono plan całkowitego zamknięcia forum na oficjalnej stronie StarWars.Com. Jak napisał Pablo Hidalgo w pożegnalnym wątku:

"Na StarWars.com zawsze staraliśmy się aktualizować różne elementy naszej strony, żeby móc podarować naszym użytkownikom jak najlepsze doświadczenia. Po zaplanowaniu nowych atrakcji opartych na społeczności zdecydowaliśmy, że Oficjalne Forum pod adresem forums.starwars.com nie będzie więcej częścią tej strony.

Kwiecień 2011 to ostatni miesiąc aktywności forum na Star Wars.Com. W piątek 29 kwietnia wszystkie fora zostaną zamknięte i dostępne jedynie do czytania, żeby użytkownicy mogli przeglądać stare posty i skopiować to, co będą chcieli sobie zatrzymać na zapamiętanie. W piątek 3 czerwca oficjalne forum Starwars.com zostanie całkowicie zamknięte.

Tym, którzy chcą kontynuować dyskusje z innymi fanami, zachęcamy ich do sprawdzenia możliwości komentowania wszystkich artykułów na stronie, oraz pisania komentarzy na podstronie StarWars.com na Facebooku, oraz śledzenia i interakcji z kontem @starwars na Twitterze.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do przyjemnych dyskusji i żywych debat na oficjalnym forum Star Wars, oraz specjalne podziękowania dla chętnych moderatorów, którzy pomogli stworzyć i utrzymać społeczność od października 2001."


To może być przykra wiadomość dla miłośników forumowych dyskusji, zwłaszcza, że to właśnie głównie z forum oficjalnej dowiadywaliśmy sie na temat nowych zapowiadanych książek, dzięki licznym plotkom rozsiewanym przez Sue Rostoni. Wydaje się jednak, że to źródło się nie wyczerpie, wciąż istnieją na oficjalnej blogi, a dość dużo ciekawostek pojawia teraz też na oficjalnych kontach Star Wars na Facebooku.

Z kolei miłośników forumowych dyskusji uspokajamy, że forum Bastionu będzie otwarte przynajmniej do końca świata.
KOMENTARZE (16)

Różne

Gwiezdne Wojny na Krakowskim Przedmieściu

2011-04-01 14:55:51

W dniu dzisiejszym na warszawskiej Starówce, w pobliżu bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego, odbył się niezwykły koncert. Kwintet dęty studentów Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina zagrał znane melodie z Sagi. Towarzyszyli mu członkowie Polish Garrison.

Celem koncertu było, rzecz jasna, wywołanie uśmiechu na ustach przechodniów, oraz promocja trzeciego sezonu „Wojen klonów”, którego premiera odbędzie się w najbliższy czwartek. Poniżej możecie zobaczyć filmiki przedstawiające koncert.
KOMENTARZE (30)
Loading..