TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Latte Star Wars

2011-05-23 22:45:00

Niedawno pisaliśmy o oficjalnej kawie z Gwiezdnych Wojen (więcej). Tym razem kontynuujemy trochę temat, ale już nieoficjalnie. Fremont Coffe Company z Seattle postanowiła znaleźć niecodzienny sposób na promocję (i to bez licencji!). Wykorzystują Gwiezdne Wojny (i nie tylko, bo korzystają też z innych postaci szerokopojętej pop-kultury). A robią to za pomocą kawy Latte. Trudno opisać, co zrobili, najlepiej to zobaczyć.

Aż szkoda pić.
KOMENTARZE (0)

Różne

Bioniczna ręka

2011-05-22 12:33:52 Deser.pl

Serwis Deser.pl przytoczył w piątek ciekawą informację na temat technologii z Gwiezdnych Wojen, która została urzeczywistniona przez profesora Oskara Aszmanna z Medycznego Uniwersytetu w Wiedniu.

Nazywa się Patrick, pochodzi z Austrii i ma 24 lata. Po wypadku w pracy, w wyniku którego jego ręka została porażona prądem i sparaliżowana, zdecydował się na eksperymentalną protezę wyprodukowaną przez firmę Otto Bock.

Zabieg zalecił mu prof. Oskar Aszmann. Zaoferował on pacjentowi wymianę - amputację niesprawnej ręki w zamian za bioniczną protezę, za pomocą której być może nie zagra na gitarze, ale bez większego problemu będzie mógł np. prowadzić samochód i swobodnie manipulować przedmiotami codziennego użytku.Niesamowite? A jednak. Na nagraniu wyraźnie widać, jak za pomocą zaawansowanej konstrukcji rodem z powieści cyberpunkowych czy Gwiezdnych Wojen Patrick odkręca butelkę i wiąże buty.

Jak wypowiedział się dla BBC: „Moją reakcją było: O mój Boże, mam nową rękę! Do tego mogę nią robić praktycznie wszystko to, co robiłem za pomocą zwykłej ręki. Przez trzy lata nie miałem takiej możliwości.”

W tym momencie ręka dopasowuje się jeszcze do Patricka (a raczej on dopasowuje się do niej) - może on ją kontrolować dzięki sześciu sensorom umiejscowionym nad końcówkami nerwów znajdujących się w przedramieniu. Sygnały z nich odczytywane są jednocześnie, dzięki czemu może on zginać nadgarstek, kręcić dłonią i dokładnie zginać palce.

Prof. Aszmann nazywa ten rodzaj zabiegu „bioniczną rekonstrukcją”. My mamy jednak wrażenie, że pozostaniemy przy nazwie „niesamowita cyber-ręka rodem z powieści science-fiction”. Może to i dłuższe, ale lepiej oddaje istotę sprawy.

KOMENTARZE (17)

Różne

Wzmianka o Star Wars Magazyn na oficjalnej!

2011-05-22 11:52:37 StarWars.com

Niezwykłe wyróżnienie spotkało redakcję Star Wars Magazyn: Arkadiusza Szajka i Macieja Skawińskiego. Na oficjalnej stronie StarWars.com pojawił się news na temat pierwszego polskiego czasopisma o Gwiezdnych Wojnach. Poniżej prezentujemy tłumaczenie treści tej informacji, której oryginał znajdziecie pod tym adresem.


Pierwszy raz fani Star Wars w Polsce będą mogli zaopatrzyć się w oficjalny magazyn w ich ojczyźnie! Pierwszy oficjalny Star Wars Magazyn jest teraz dostępny w Polsce. Stworzona przez fanów dla fanów, ta nowa publikacja przyniesie Polskim czytelnikom nowinki ze świata Gwiezdnych Wojen, włączając „Wojny Klonów”, sagę filmową i wiele innych. W środku czytelnicy znajdą także artykuły poświęcone polskiemu fandomowi, quizy, konkursy i inne atrakcje.

Star Wars Magazyn jest redagowany przez Arkadiusza Szajka i Macieja Skawińskiego i publikowany przez Galaxy Publishing S.C. Po więcej informacji odsyłamy na oficjalną stronę Magazynu.


Fakt powstania nowego oficjalnego magazynu o Star Wars został odnotowany także na największej amerykańskiej stronie fanów TheForce.Net (klik!).


Temat na forum
KOMENTARZE (17)

Różne

Star Tours 3-D otwarte

2011-05-20 17:30:05 Star Tours

Dziś o godzinie 10.15 czasu amerykańskiego stanu Floryda w parku Disney Hollywood Studio została otwarta nowa wersja wirtualnej atrakcji, która nazywa się teraz Star Tours 3-D. Otwarciu towarzyszyła duża ceremonia, głównymi gośćmi była dwójka pracowników międzygalaktycznego biura podróży Star Tours: R2-D2 i C3PO, zaś gośćmi niechcianymi okazali się być Darth Vader, Boba Fett i zastęp imperialnych szturmowców. Na szczęście ceremonię uratowali dwaj bohaterowie ubrani w szaty Jedi: dyrektor naczelny The Walt Disney Company i George - stwórca, brodacz, albo człowiek we flaneli – Lucas. Zaraz za nimi pojawili się też inni goście disnejowskich weekendów Star Wars: Dave Filoni, Ashley Eckstein, Anthony Daniels, Daniel Logan i James Arnold Taylor.

To dzięki ich pomocy z wielką eksplozją otwarto dziś nowe Star Tours, które w całości zrealizowane są teraz w trójwymiarze, a każde odwiedzenie tej atrakcji to zupełnie inna odbyta podróż po planetach odległej galaktyki. Razem jest to aż 50 różnych przygód, oraz wiele dodatkowych poukrywanych smaczków. Jak dziś osobiście powiedział George Lucas, który od początku dość ściśle nadzorował powstawanie nowej wersji atrakcji, żeby odkryć wszystkie tajemnice Star Tours należy odwiedzić je co najmniej 100 razy, po czym dodał: "Chyba nawet Yoda nie był tak tam często jak ja byłem". O szczegółach podróży statkiem Starspeeder 1000 pisaliśmy już w tym miejscu.

Na koniec prezentujemy jeszcze nowy spot reklamowy Star Tours, którego prawdziwą gwiazdą jest admirał Ackbar:


KOMENTARZE (7)

Różne

Prima Aprilis kontratakuje

2011-05-18 22:43:00

Niby już ponad miesiąc po, a okazuje się, że niektóre żarty żyją własnym życiem. Serwis ThinkGeek.com z okazji 1 kwietnia napisał o przekąskach (czipsach, lodach i słodyczach) z logiem Star Wars, przygotowano nawet opakowania:Fanom tak bardzo się to spodobało, że niektórzy z nich domagają się, by faktycznie powstał taki produkt. Przypomina to sytuację ze śpiworem tauntaunem, gdzie żart zamienił się w produkt. Czy i tak będzie tym razem? Zobaczymy.
KOMENTARZE (0)

Różne

adidas Originals Star Wars

2011-05-18 14:02:38 Tailor Made PR

Niedawno mieliśmy okazję Was informować o najnowszych produktach nawiązujących do Gwiezdnych Wojen marki adidas Originals, które weszły do sprzedaży za oceanem. Dzisiaj mamy dla Was informację z naszego rodzimego rynku.

Every saga has a beginning…
I nasza też miała.. kilka lat temu. Od tamtej pory gwiezdna kooperacja Lucasfilm Ltd. i marki adidas Originals, cieszy się takim powodzeniem, że nie mogło jej zabraknąć i w obecnym sezonie. Dlatego nadszedł czas na nowe starcie.Wiosenno-letnia kolekcja jest chyba najodważniejszą ze wszystkich dotychczasowych kolaboracji. Kiedy na jednej ulicy staną naprzeciwko siebie poplecznicy Imperatora Palpatine w biało-czerwonych barwach i zwolennicy jasnej strony mocy w granacie, w mieście będzie się działo! Ale musicie być czujni bo w tym starciu Imperium ma pewną przewagę. Wszystko to za sprawą kurtki, która daje możliwości szybkiej zmiany barw. Jest to dwustronna parka, której kolory możesz zmieniać w zależności od potrzeb i nastroju danego dnia.

Obecna kolekcja to krwiste kolory i ciekawe aplikacje na butach. Największą uwagę przyciągają buty. Duże i masywne. Grube podeszwy i wysoka cholewka chroniąca kostki. W takim obuwiu nikt nie przejdzie przez miasto niezauważony! Dodajmy do tego jeszcze klasyczne modele kurtek i bluz adidas Originals z emblematami Star Wars i teraz jesteście gotowi na podbój swojego city!Kolekcja adidas Originals Star Wars dostępna jest w salonach marki w Krakowie (Bonarka City Center i Galeria Krakowska), Łodzi (Manufaktura) i Poznaniu (Stary Browar), w sklepie internetowym www.shoesOn.pl oraz w wybranych salonach adidas w Polsce.Więcej zdjęć możecie znaleźć w tym miejscu.
KOMENTARZE (18)

Różne

R2-D2 napędzany energią promieniowania słonecznego

2011-05-17 22:20:13 Oficjalny blog SW

Yosuke Kimura i Daisuke Goto z Międzynarodowego Uniwersytetu w Hiroshimie opracowali sterowanego przez radio droida R2-D2 z Gwiezdnych Wojen, który jest napędzany energią promieniowania słonecznego. Robot ma zainstalowane dwa panele solarne na ramionach, które konwertują promienie słoneczne na energię elektryczną. To ekologiczne zasilanie uruchamiane jest w momencie, kiedy konwencjonalne źródło energii zostanie wyczerpane. Ten swoisty peroetum R2-D2 był prezentowany na wystawie w Hiroshimie, jako przykład osiągnięć programu technicznego Międzynarodowego Uniwersytetu.KOMENTARZE (7)

Różne

Między planszą a pionkiem

2011-05-17 09:43:18

Jeśli stęskniliście się za publicystyką, to mamy dla Was dobrą wiadomość, nie musicie dłużej czekać. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam kolejny artykuł, który napisał Marcin "Vua Rapuung" Waniek. Tym razem dotyczy on gier stolikowych ze świata Gwiezdnych Wojen. Zastanawialiście się kiedyś, co było inspiracją do powstania kart do sabbacca, albo w jaką grę uwielbiał grywać sam Darth Vader? Jeśli nie, to zachęcamy do zapoznania się z tym tematem, a jeśli tak to tym bardziej zachęcamy do przeczytania i skonfrontowania swoich domysłów.

Między planszą a pionkiem


Wszystkie teksty publicystyczne znaleźć możecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (2)

Różne

Kilka wieści o Her Universe

2011-05-16 21:23:17 HerUniverse.comAshley Eckstein podkładająca głos pod postać Ahsoki Tano w serialu „The Clone Wars” oraz stojąca za powstaniem kobiecej linii ubrań Star Wars HerUniverse, udzieliła ostatnio dwóch wywiadów, w podcaście Fictional Frontiers i dla portalu ZannaLand.com. Poniżej znajdziecie informacje dotyczące Her Universe, których aktorka udzieliła w obydwu rozmowach.

 • Na pytanie czy w ofercie sklepu pojawią się stroje kąpielowe lub staniki i kolejne majtki, odparła, że pracują nad tym. Jest to jednak kłopotliwe i pracochłonne ze względu na odpowiedni dobór rozmiarów. Dlatego produkty tego typu nie pojawią się zapewne wcześniej niż za rok.
 • Za to wkrótce w ofercie pojawią się kolczyki z godłem Rebelii (jako odpowiedź na popularność imperialnych, widocznych poniżej).


 • Do sprzedaży trafi też niedługo bransoletka z charmsami. Na początku dostępne będą następujące charmsy: godło Imperium, symbol Rebelii, symbol Her Universe oraz jeszcze jeden, dostępny wyłącznie na konwentach.
 • Wspominany kiedyś przez Ashley błyszczyk do ust - miecz świetlny, nie pojawi się jeszcze długo. Jak wspomniała aktorka, produkcja kosmetyków to coś zupełnie innego niż produkcja ubrań, ale pracują nad tym.
 • Eckstein ma pomysł na koszulkę z Anakinem i Padme (Han i Leia mają już swoją, widoczną poniżej), ale nie powstanie ona w najbliższym czasie. Być może w przyszłym roku, w okolicy premiery epizodów w 3D.  Jak widać Her Universe cały czas się rozwija, a fanki niedługo dostaną nową biżuterię, której (pomijając fanowskie produkty) jak na razie ze świecą szukać.

  Nowości Her Universe i poczynania Ashley Eckstein możecie śledzić na następujących stronach: HerUniverse.com, Facebook, Twitter, Flickr, oficjalnej stronie aktorki oraz YouTube.
  KOMENTARZE (7)
 • Różne

  Star Wars Magazyn w sprzedaży

  2011-05-13 23:41:28

  Zgodnie z zapowiedzią premierowy numer Star Wars Magazyn – pierwszego polskiego magazynu o tematyce gwiezdnowojennej – trafił do sprzedaży. Osoby, które zamówiły czasopismo przez internet już na początku tygodnia otrzymały swoje egzemplarze Star Wars Magazynu. Ale jak wiadomo, proces dystrybucji jest szalenie czasochłonny, to też konkretnej daty premiery gazetki nie dało się określić. Dzięki fanom piszącym na forum Bastionu wiemy, że Star Wars Magazyn dotarł do większości zakątków Polski dzięki sieci Empik oraz kioskom prasowym zlokalizowanych przy wybranych marketach Netto.

  Wydawcą Star Wars Magazyn jest Galaxy Publishing w składzie osobowym: Arkadiusz Szajek i Maciej Skawiński. Periodyk jest dwumiesięcznikiem, zatem drugi numer ukaże się już w czerwcu. Star Wars Magazyn ma 34 strony i kosztuje 10,99 złotych brutto. A co znajdziemy w numerze pierwszy?

 • wywiad z aktorem Geraldem Home,
 • wywiad z Davem Filoni na temat trzeciego sezonu serialu „Wojny Klonów”,
 • archiwalne zdjęcia Lucasfilm,
 • spojrzenie na grę „The Old Republic”,
 • artykuł na temat kolekcjonerstwa,
 • tekst z serii „Klasyczny moment”,
 • artykuł na temat wrocławskich konwentów Tatooine,
 • krzyżówkę z nagrodami,
 • konkurs Łowcy nagród, o którym pisaliśmy tutaj,
 • zapowiedź numeru drugiego!

  Serdecznie wszystkich namawiamy do zakupu Magazynu, to młoda pozycja na naszym rynku, zrodzona z wielomiesięcznych prac fanów Sagi George’a Lucasa. Podobnie jak kiedyś w przypadku Star Wars Komiks potrzebna jest Wasza pomoc drodzy Fani!
  Temat na forum
  KOMENTARZE (45)
 • Różne

  Walka robotów

  2011-05-13 07:11:44 Spectrum IEEE

  Na tegorocznej konferencji IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers - Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników) tym razem dotyczącej robotów i odbywającej się w Szanghaju japońska firma Yaskawa znana z pokazu tańczących robotów pokazała walkę maszyn uzbrojonych w miecze świetlne. Oto próbka ich możliwości:


  KOMENTARZE (9)

  Różne

  Pierwszy numer Star Wars Magazyn wydrukowany

  2011-05-08 16:37:50 Star Wars Magazyn

  Losy nowo powstającego czasopisma Star Wars Magazyn coraz bardziej się klarują, a raczej drukują! Otóż pierwszy numer Star Wars Magazyn trafi lada dzień do sprzedaży w sieci sklepów Empik. Twórcy periodyku przysłali do naszej redakcji pokrzepiającą informację, którą prezentujemy poniżej.  Redakcja Star Wars Magazyn informuje, że ostatnie egzemplarze Magazynu właśnie zeszły z maszyn drukarskich i zostały przekazane do firm kolporterskich. Już w przyszłym tygodniu możecie rozpocząć polowanie na swój egzemplarz.
  Jednocześnie redakcja przeprasza za niewielki poślizg związany z datą wydania, który spowodowany był czynnikami od nas niezależnymi.

  Obiecujemy, że już od numeru drugiego Star Wars Magazyn będzie pojawiał się systematycznie, co dwa miesiące, a w miarę ukazywania się określimy dokładną datę premiery każdego kolejnego numeru.


  Przypominamy również o konkursie związanym z wydaniem pierwszego numeru Star Wars Magazyn. Więcej o tej premierze już wkrótce!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (39)

  Różne

  Reklamując Star Tours

  2011-05-05 10:25:15

  Wczoraj nie tylko mieliśmy dzień sagi na BD, ale też Disney rozpoczął promocję nowego Star Tours. Zaczęto od plakatów, które zawisły w Disneyworld w Orlando.  Sam plakat prezentuje się tak:


  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Ile zarobił George Lucas?

  2011-05-05 10:25:15

  O ile same liczby dość łatwo znaleźć np. na BoxOfficeMojo.com, o tyle jak się uwzględni inflację, wyglądają jeszcze lepiej. Który film zarobił relatywnie? Wszystko znajdziecie na załączonym obrazku. Liczby nie kłamią.  W przeliczeniu na dzisiejsze dolary, Gwiezdna Saga jest warta 22 miliardy USD, z tego "tylko" 4,5 miliarda wygenerowały filmy. Natomiast zarobki poszczególnych epizodów wyglądają następująco (dane wyliczone na dzień pisania newsa, a nie publikacji w sieci powyższego zestawienia, stąd pewne rozbieżności):

  ANH: 1,426 mld USD (a wówczas było to tylko 460 mln USD)
  TESB: 786 mln USD (290 mln USD)
  ROTJ: 753 mln USD (309 mln USD)
  TPM: 679 mln USD (431 mln USD)
  AOTC: 428 mln USD (310 mln USD)
  ROTS: 475 mln USD (380 mln USD)
  TCW: 36 mln USD (35 mln USD)
  KOMENTARZE (1)

  Różne

  Gwiezdnowojenny maj

  2011-05-04 13:31:47 różne

  Miesiąc maj to nie tylko matury i majówki, jest to zarazem miesiąc nierozerwalnie związany z Gwiezdnymi Wojnami. To w maju premierę miała pierwsza część sagi (25.05.1977 r.), a potem również kolejne epizody (V – 21.05.1980 r., VI – 25.05.1983 r., I – 19.05.1999 r., II – 16.05.2002 r., III – 19.05.2005 r.).
  Dodatkowo od lat wśród fanów, dzień dzisiejszy, czyli czwarty maja, jest uznawany za święto Gwiezdnych Wojen – Star Wars Day. Wynika to z podobieństwa dwóch, brzmiących po angielsku prawie identycznie, fraz "May the 4th be with you" (Czwarty maja będzie z tobą) oraz "May the Force be with you" (Niech Moc będzie z tobą).
  W zeszłym roku, 19 maja, odbył się pierwszy Dzień uznania dla prequeli Star Wars (Star Wars Prequel Appreciation Day), o którym pisaliśmy tutaj, a który będzie obchodzony i w tym roku. Natomiast fan Corey Vidal stworzył w zeszłym roku krótki filmik poświęcony Dniu Gwiezdnych Wojen, który możecie zobaczyć poniżej:  W chwili obecnej na jednej z podstron StarWars.com trwa związane z datą 4 maja odliczanie: www.maythe4th.starwars.com, które zakończy się, już niedługo, o godzinie 15.00 naszego czasu. Poznamy wtedy nowe informacje na temat wydania sagi na Blu-Rayu.  A czy Wy, drodzy fani, macie zamiar świętować ten gwiezdnowojenny dzień i miesiąc? Jeśli tak, to w jaki sposób? Jest to w końcu świetna okazja, by odświeżyć sobie filmy, może nawet zorganizować maraton? Maturzystom polecamy chwilę relaksu, pomiędzy kolejnymi egzaminami, właśnie z Gwiezdnymi Wojnami.

  May the 4th be with You! :)
  KOMENTARZE (15)

  Różne

  Nowe koszulki z Her Universe

  2011-05-04 11:29:07 HerUniverse.com  Zgodnie z zapowiedziami HerUniverse.com - sklep oferujący ubrania dla fanek Star Wars, wprowadzi wkrótce nowe produkty do sprzedaży. Tym razem będą to dwie koszulki ozdobione grafikami, których autorem jest japoński artysta Tsuneo Sanda. Na pierwszej koszulce znajdzie się grafika stworzona na trzydziestolecie Gwiezdnych Wojen, a na drugiej Yoda.

  Koszulki będzie można nabyć podczas Disney’s Star Wars Weekends organizowanych w parku Disney Hollywood Studios na Florydzie, gdzie Ashley poprowadzi show o nazwie The Clone Wars: Behind The Force. Ponadto nastąpi wtedy otwarcie nowej wersji Star Tours. Weekendowe imprezy startują 20 maja, a skończą się 12 czerwca. Przez cały ten czas koszulki będą dostępne w sklepie w parku rozrywki.
  Oprócz nowych koszulek, do sprzedaży trafią również dwie koszulki w dziecięcych rozmiarach, specjalnie dla najmłodszych fanek Star Wars.  Nowości Her Universe i poczynania Ashley Eckstein możecie śledzić na następujących stronach: HerUniverse.com, Facebook, Twitter, Flickr, oficjalnej stronie aktorki oraz YouTube.
  KOMENTARZE (7)

  Różne

  Kawa Ciemnej Strony

  2011-05-03 09:41:00

  Niektórzy może jeszcze pamiętają promocję Ciemnej Strony (ciasteczko gratis - więcej). Tym razem przyszli adepci Imperium są kuszeni kawą, niestety trzeba za nią płacić.  Czarna, palona kawa kosztuje 12,99 USD (w promocji, normalnie 14,99 USD). Można ją kupić na serwisie ThinkGeek.com, jest to produkt jak najbardziej licencjonowany. Jest to mieszanka afrykańskich i indonezyjskich ziaren.
  KOMENTARZE (0)
  Loading..