TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Działka laserowe dla amerykańskiej marynarki?

2011-07-28 19:50:15 Gazeta.pl

O bojowych laserach na wyposażeniu amerykańskiej armii mówi się już od dawna, w ostatnich latach były pewne przymiarki do myśliwców, ale nic konkretnego z tego póki co nie wyszło. Lasery to obecnie technologia czysto taktyczno-logistyczna (naprowadzanie, wspomaganie celowania itp.). Ale coś w tej sprawie może drgnie i przyszłe wyposażenie armii Stanów Zjednoczonych może być bliższe tym z Gwiezdnych Wojen. Bowiem jak donosi Gazeta.pl:

W marcu tego roku, koncern BAE podpisał kontrakt, na mocy którego miał udowodnić, że da się zmodyfikować działko Mk 38 Mod 2. Teraz, we współpracy z firmą Boeing, koncern wyprodukuje jego ulepszoną wersję. Zostanie ona wyposażona w laser bojowy. Wyprodukowana broń będzie demonstrowała możliwości nowej technologii. Z komunikatu prasowego BAE dowiadujemy się, że Mk 38 Mod 2 Tactical Laser System będzie precyzyjną bronią służącą do obrony amerykańskich okrętów. Laser połączony z działkiem ma niszczyć cele na wodzie i w powietrzu - niewielkie łodzie oraz samoloty bezzałogowe. Kontrakt wart jest 2,8 mln. dolarów. Koncern BAE nie zdradził, kiedy odbędą się testy nowej broni. Jej klasyczną wersję możemy obejrzeć w akcji w materiale filmowym.


KOMENTARZE (8)

Różne

George Lucas przegrał proces z twórcą replik pancerzy szturmowców

2011-07-27 21:09:23 The Guardian

Jak donosi brytyjski dziennik "The Guardian" Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa oddalił pozew George'a Lucasa przeciwko Andrew Ainsworthowi, który produkował i sprzedawał repliki pancerzy szturmowców Imperium. "The Maker" uważał, że zamieszkały w Twickenham Ainsworth narusza prawa autorskie i domagał się zaprzestania jego działalności. Producent replik dowodził przed sądem, że wytwarzane przez niego białe zbroje szturmowców nie są wyrobami o wartości artystycznej, ale służą do normalnego użytku i jako takie nie podlegają pełnej ochronie prawnej. Jego prawnicy tłumaczyli, że np. hełmy nie mogą być uznane za przedmioty o znaczeniu artystycznym, bowiem jako rekwizyty do filmu były produkowane masowo, wystarczy przypomnieć sobie, ilu szturmowców pojawiało się na ekranie. Sąd przychylił się do tej argumentacji. Jednocześnie sędziowie podkreślili, że Ainsworth może dalej handlować replikami pancerzy (w cenie 1,500 GBP za sztukę) tylko na terenie Wlk. Brytanii, ale już nie w USA, bo tam prawa Lucasa zostały naruszone. Wcześniej "Flanelowiec" pozwał Ainswortha przed amerykańskim sądem i wygrał. Była to tzw. sprawa Shepperton. Ainsworth szefował firmie Shepperton Design Studio, która dostarczała hełmy szturmowców na plan Nowej nadziei w 1976 roku, a po latach zaczęła wytwarzać ich repliki bez wcześniejszego uzyskania licencji od Lucasfilmu. George Lucas przed kilkoma laty wytoczył firmie proces, a kalifornijski sąd przyznał mu 20 mln USD zadośćuczynienia za straty, na które naraziła go działalność Shepperton Design Studio. Teraz jednak górą okazał się Andrew Ainsworth, który powiedział dziennikarzom, że cieszy się z decyzji sądu. Nazwał ją "totalnym zwycięstwem" i porównał ją do biblijnego starcia Dawida z Goliatem. Przedstawiciel Lucasfilm Ltd. stwierdził, że decyzja sędziów podtrzymuje obecny w brytyjskim prawie, jego zdaniem całkowicie niewłaściwy, przepis, który odmawia rekwizytom stworzonym na potrzeby sztuki filmowej pełnej ochrony prawnej. Ta sprawa ciągnie się od lat i często jest określana mianem sprawy Shepperton, od studia w którym tworzono kiedyś te repliki.

KOMENTARZE (22)

Różne

Ten zepsuty wszechświat

2011-07-26 11:07:36

Jedną z kilku rzeczy, które regularnie wzbudzają emocję w środowisku fanów są spoilery - informacje zdradzające nam część fabuły nadchodzących gier, seriali, komiksów czy książek. Wzbudzają one zarówno pozytywne emocje, dając pretekst do dyskusji na temat domniemanej treści danego dzieła, jak i czasem skrajnie negatywne. To ostatnie szczególnie widoczne jest w przypadku osób chcących uniknąć jakichkolwiek informacji, a które przypadkiem się na nie natkną. Lord Sidious w swoim felietonie postanowił przybliżyć to czym są spoilery i jak one wyglądały na przestrzeni lat, bo również w tej kwestii wiele uległo zmianie. Czy każdy spoiler jest z gruntu dobry lub zły? Czy też można je tworzyć tak, aby zadowolić wszystkich (albo jak najwięcej osób)? Zachęcamy do przeczytania tego artykułu i podzielenia się swoją opinią na temat spoilerów. I nie martwcie się, nie znajdziecie tam spoilerów do najnowszych pozycji, chyba, że nie czytaliście "Czerwonego Kapturka".

Ten zepsuty wszechświat


Wszystkie teksty publicystyczne znaleźć możecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (2)

Różne

SDCC 2011: VW Passat Star Wars

2011-07-24 14:03:51 YouTube

Podczas prezentowania comicconowych stoisk z Gwiezdnymi Wojnami pokazaliśmy też jedno zdjęcie Volkswagena z logiem Star Wars. Po kilku dniach konwentu samochód stał się on prawdziwym Passatem Star Wars, kiedy komiksowy arytsta Ken Lashley narysował na nim całą Sagę SW:
Samego artystę przy pracy można obejrzeć w poniższym wideo, oraz tutaj, albo tu.
KOMENTARZE (5)

Różne

SDCC 2011: Stoisko Star Wars

2011-07-21 19:37:44 Oficjalny blog SW

Dziś rozpoczął się najsłynniejszy i największy konwent fantastyki San Diego Comic-Con 2011, który potrwa do niedzieli. Tradycyjnie największe studia filmowe, stacje telewizyjne, a także wszystkie amerykańskie studia komiksowe przyjechały do centrum konwentowego zaprezentować najnowsze pomysły, tytuły, produkty organizując panele spotkań z obsadami filmów, seriali, stoiska z rozdawaniem autografów, czyli ogólną sprzedaż i promocję wszystkich produktów, nawet tylko lekko związanych z fantastyką.

Na konwencie nie zabrakło też Gwiezdnych Wojen, które reprezentowane są na Comic-Conie od 1976 roku. W tym roku najważniejszym punktem jest stoisko promujące wydanie Sagi Star Wars na Blu-ray, w zamkniętym pomieszczeniu aktor podobny do Jana Dodonny wprowadza widzów w plan zniszczenia Gwiazdy Śmierci, po czym obejrzeć mogą krótki fragment bitwy o Yavin w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Pierwsze relacje z tego pokazu są bardzo pochlebne. Prócz tego stoiska Gwiezdne Wojny można odnaleźć na stoiskach: Her Universe, ozdoby świąteczne Hallmarku, stoisko Star Wars Kinnect, szczególną uwagę zwracają promocja foremek do lodów firmy Kotobukiya, oraz stoisko z gwiezdnowojennym samochodem Volkswagen.
Więcej zdjęć z konwentu będzie można oglądać na przykład w galerii oficjalnego bloga. Możecie też spodziewać się dużo więcej informacji o przyszłości Star Wars, które będą ogłaszane na panelach odbywających się na tegorocznym SDCC.
KOMENTARZE (7)

Różne

Prototyp samolotu szpiegowskiego wyglądający jak Nubian

2011-07-21 11:38:50 Oficjalny blog SW

National Geographic opublikował niedawno zdjęcia samolotu szpiegowskiego A-12, który w latach 50-tych przechodził testy w Groom Lake. Groom Lake to potoczna nazwa bazy mieszczącej się w tajemniczej Strefie 51 w amerykańskim stanie Nevada, gdzie podczas zimnej wojny opracowywano tajne technologie wojskowe i testowano nowe prototypy. Nie inaczej było z samolotem A-12, który akurat nie przeszedł pomyślnie swoich prób. Samolot miał być niewykrywalny dla radarów, dlatego posiadał opływowe kształty i odpowiednią powłokę. Jednak w czasie testów rozbił się. Dlaczego piszemy o samolocie, który nigdy nie wszedł do użytku? Otóż jest on zwodniczo podobny do statku J-327 Nubian, którym podróżowali bohaterowie w filmie „Mroczne widmo”. Popularnemu nubianowi „zarzucano” już w przeszłości podobieństwa do innej jednostki latającej - SR-71, która z kolei okazała się być kolejną fazą A-12. Tak więc wszystko pozostaje w rodzinie. Na koniec dla unaocznienia podobieństwa zamieszczamy pamiątkowe zdjęcie.KOMENTARZE (9)

Różne

JediBot - robot walczący mieczem świetlnym

2011-07-19 13:52:07 TheForce.net

Grupa studentów robotyki z amerykańskiej uczelni Stanford University skonstruowała robota zwanego JediBot, który potrafi parować ciosy mieczem świetlnym zadane przez człowieka. Zajęło im to 3,5 tygodnia.

Profesor Oussama Khatib, który nadzorował ich pracę mówi: - Zwykły robot musi znaleźć najpierw rękę człowieka i wiedzieć jaką strategię przygotować do wykonania następnego ruchu w czasie rzeczywistym.

Ale studenci znaleźli sposób: podłączyli do swojego JediBota Microsoft Kinect, urządzenie będące częścią X-Boxa. Kolorowe urządzenie wykrywa obiekty w przestrzeni trójwymiarowej.

- Użyliśmy koloru aby odróżnić miecz od otoczenia. Tylko miecz przeciwnika jest zielony, w otoczeniu nie ma nic tego samego koloru - mówi Ken Oslund, jeden z twórców JediBota. Nazwa jest oczywiście nawiązaniem do Jedi, którzy nosili słynną broń.

Na przedstawionym filmiku możecie zobaczyć jak w praktyce wygląda walka człowieka z robotem. Więcej szczegółów dotyczących JediBota znajdziecie w tym miejscu.


KOMENTARZE (12)

Różne

Star Wars Magazyn #2 w sprzedaży

2011-07-19 12:29:19 Star Wars Magazyn

Z całego kraju napływają do nas wieści, że można już nabywać Star Wars Magazyn #2 w okolicznych Empikach i salonikach prasowych mieszczących się w supermarketach Netto. Dystrybucja drugiego numeru naszego polskiego oficjalnego gwiezdnowojennego czasopisma trwa od piątku. Gazetka liczy 38 stron i kosztuje kosztuje 10,99 złotych brutto - liczba stron zwiększyła się w porównaniu do poprzedniego numeru i ten trend zostanie zachowany, aż całkowita liczba stron nie osiągnie 60. Być może już od następnego zeszytu sieć dystrybucyjna Star Wars Magazyn zostanie powiększona o kolejne kioski, dzięki czemu dostępność gazetki znacznie się poprawi.

A o co znajdziemy w Star Wars Magazyn #2?

 • wywiad z aktorem Jamesem Earlem Jonesem,
 • artykuł o tym jak powstały efekty w trzecim sezonie "The Clone Wars",
 • tekst z serii "Klasyczne momenty",
 • konwenty: Pyrkon vs Fedcon,
 • Twórcy mitów - wywiad z Georgem Lucasem i Davem Filonim na temat trzeciego sezonu serialu "Wojny Klonów",
 • Holonet,
 • Star Wars Retro
 • konkurs,
 • kantyna,
 • rozwiązanie konkursy Łowcy Nagród,
 • zapowiedź numeru trzeciego!

  Wszystkich serdecznie zachęcamy i namawiamy do kupowania Star Wars Magazyn. Czytajcie razem z nami!
  Temat na forum
  KOMENTARZE (20)
 • Różne

  Nowe produkty Her Universe

  2011-07-17 16:01:52 HerUniverse.com  W ofercie sklepu HerUniverse.com, sprzedającego kobiece ubrania i akcesoria Star Wars, pojawiły się nowe produkty, w tym zapowiadane produkty Syfy Gear (związane z serialami stacji SyFy - w Polsce SciFi Universal).

  W chwili obecnej można już zakupić:

 • koszulkę "Battlestar Galactica" nawiązującą do Number Six (28 $) • koszulkę z potworem z filmu "Sharktopus" będącego oryginalną produkcja SyFy (koszulka jest również dostępna w wersji dla mężczyzn – 25 $)  Pozostałe produkty (w tym widoczna poniżej bluza BSG oraz nowa koszulka Star Wars) trafią do sprzedaży już wkrótce, na amerykańskich konwentach, zaczynając od San Diego Comic-Con (20-24 lipca).  W tym roku w ofercie Her Universe pojawią się dwa ekskluzywne produkty, które będzie można nabyć tylko podczas konwentów: San Diego Comic-Con, Dragon*Con i New York Comic Con.
  Zgodnie z zapowiedzią do sprzedaży trafi bransoletka z charmsami (wszystkie elementy są posrebrzane). W tym roku dostępne będą (począwszy od konwentu w San Diego, a później również na stronie) następujące charmsy: godło Imperium i symbol Rebelii. Symbol Her Universe będzie sprzedawany jako element samej bransoletki, natomiast zawieszka przedstawiająca symbol Naboo dostępna będzie wyłącznie na konwentach (w San Diego w ilości 150 sztuk za 12$). Ostatnia zawieszka pojawi się w sprzedaży jesienią i będzie to symbol Jedi. Her Universe będzie co roku wypuszczać nowe zestawy zawieszek.  Drugi ekskluzywny produkt związany jest z serialem "Battlestar Galactica". Podczas konwentu w San Diego sprzedawany będzie srebrny łańcuszek z wisiorkiem przedstawiającym toster z wizerunkiem Cylona. Dostępnych będzie 300 sztuk, po 60 $. Ashley prezentuje naszyjnik na filmiku, który możecie zobaczyć poniżej.

  Zarówno nową koszulkę z napisem Star Wars, jak i bransoletkę, można zobaczyć na filmiku zamieszczonym poniżej. Jest to zapis wywiadu, który Ashley przeprowadziła podczas Disney Star Wars Weekends z Jamesem Arnoldem Taylorem (głos Obi-Wana Kenobiego w TCW).  Ponadto aktorka poprowadzi na konwencie San Diego Comic-Con panel dyskusyjny. Ubiegłoroczny był poświęcony kobietom w science-fiction, tym razem będzie odpowiadał na pytanie: czego kobiety oczekują od bohaterek s-f. Jednym z uczestników panelu będzie Dave Filoni.  Nowości Her Universe i poczynania Ashley Eckstein możecie śledzić na następujących stronach: HerUniverse.com, Facebook, Twitter, Flickr, oficjalnej stronie aktorki oraz YouTube.
  KOMENTARZE (14)
 • Różne

  Zamknięcie sklepu na Oficjalnej

  2011-07-17 15:40:35 StarWars.Com

  W kwietniu informowaliśmy was o tym, że forum StarWarc.Com zostanie zamknięte. Tymczasem kolejna „część” Oficjalnej zostanie zamknięta a dokładniej będzie to Star Wars Shop.

  „Star Wars Shop zamyka swoje wirtualne drzwi. Począwszy od 18 lipca, nie będziemy już dłużej sprzedawać towarów za pośrednictwem StarWars.com.

  Wiemy, że odkrywanie najlepszego z uniwersum Star Wars jest dla was najważniejsze, dlatego skupimy się na dostarczaniu wam tego za pośrednictwem StarWars.com. Ciężko pracujemy nad znalezieniem nowych sposobów prezentowania gwiezdno-wojennych produktów, więcej na ten temat będziemy mogli przekazać w najbliższych miesiącach.

  W przypadku pytań dotyczących konta na StarWarsShop lub zamówienia, kliknijcie tutaj aby skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznajcie się z FAQ.

  Dziękujemy wszystkim fanom oraz klientom, którzy podzielają naszą wspólną pasję do Star Wars i jej produktów na przestrzeni tylu lat. Odwiedzajcie dalej StarWars.com!”

  KOMENTARZE (15)

  Różne

  Obrączki dla fanów

  2011-07-16 10:41:48

  Spiffing Jewelry jest małym sklepem oferującym ręcznie wykonywaną biżuterię, tworzoną przez Annie Nygard. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, jako, że takich sklepików jest na świecie mnóstwo, gdyby nie fakt, że w ofercie znajdują się również produkty, które mogą zainteresować fanów. Mowa tutaj o obrączkach, pierścionkach oraz bransoletkach z napisami "I love you", "I know". Wszystkie można zobaczyć w tym miejscu. Ceny, w zależności od produktu, wahają się od 20 do 100 dolarów. Za parę obrączek, której zdjęcie prezentujemy poniżej, zapłacić należy właśnie 100$.


  KOMENTARZE (17)

  Różne

  Wesele w Australii

  2011-07-16 09:01:15

  Wczoraj było o tortach, a dziś o fanowskich weselach. Tym razem z Australii. To, co zrobiła pewna para fanów i do czego namówiła zaproszonych gości u nas z pewnością dla wielu byłoby oznaką zdziczenia obyczajów. Wszyscy przebrali się za postaci z Gwiezdnych Wojen tworząc klimatyczną imprezę. Wystarczy się tylko ciut wyluzować i wszyscy byliby zadowoleni. A poniżej kilka fotek z wesela Nadii i Dale'a.

  Nawet tort był Gwiezdno-wojenny. A pozostałe fotki znajdują się tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Amerykański AT-AT wg Pentagonu

  2011-07-13 23:16:15

  Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie amerykańskiego AT-AT (więcej), jednak okazuje się, że to nie pierwsza taka próba. Otóż w latach 60., czyli jeszcze na długo przed Georgem Lucasem, amerykańskie wojsko pracowało nad machinami kroczącymi. Nigdy nie wykorzystano ich w terenie czy walce, ale ogólny pomysł jest podobny. Chodziło o możliwość przemieszczania się po terenie, w którym mogłyby mieć problemy czołgi czy samochody. Różnica między pomysłem Lucasa a tym prawdziwym, polega na tym, że ten drugi jest w całości mechanicznym tworem, wykorzystującym dużo hydraulicznych rozwiązań. Zatem człowiek nie tylko siedziałby w nim, ale ruszając się sterował. Czyli bardziej przypomina to nawet strój Iron Mana, niż AT-AT, ale z zewnątrz wygląda następująco.

  Projekt nazwano Cybernetic Anthropomorphous Machine w skrócie CAM. Nigdy nie wszedł w życie.
  KOMENTARZE (0)

  Różne

  10 najwspanialszych kukiełek

  2011-07-11 18:37:15

  Wales Online przygotowało dość ciekawe zestawienie najlepszych filmowych kukiełek (muppetów), rozpoznawalnych przez Brytyjczyków. Nie ma zatem miejsca dla np. Pankracego, ale prócz tych, które znane są na całym świecie, pojawiają się także te, rozpoznawalne jedynie w Wielkiej Brytanii. O liście warto wspomnieć dlatego, że pierwsze miejsce zajął na niej Yoda. Redakcja uznała go za największego muppeta ekranu wszech czasów. I w dodatku zamieściła zdjęcie... z "Ataku klonów", gdzie kukiełki już nie było, a wykorzystano komputerowy model.  Lista prezentuje się następująco.

  1. Yoda
  2. Kim Jong-il (Team America)
  3. Kermit Żaba
  4= Zippy
  4= Spike (Gremliny)
  6= Elmo (Ulica Sezamkowa)
  6= Sir Didymus (Labirynt)
  8. Sooty
  9. Captain Scarlet
  10. Roland Rat

  Ciekawe jak wyglądałaby taka lista w Polsce.
  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Grillenium Falcon

  2011-07-07 18:26:15

  Na ciekawy pomysł wyjścia do klienta wpadli właściciele restauracji Hammontree's z Fayetteville w Arizonie. Otóż stworzyli oni specjalny wóz z którego sprzedają swoje jadło. Oczywiście mobilne restauracje nie są niczym nowym, odkrywczym i niespotykanym. Nawet we Wrocławiu można znaleźć Pizzowóz, ale tu nie o to, że jest pojazd chodziło. A o jego pomalowanie i nazwę. Grillenium Falcon i właściwie dodać już można tylko i wyłącznie zdjęcie.


  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Kup oryginalne okładki Mrocznego przypływu

  2011-07-05 21:51:15

  Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Amber zawsze coś nabroi na okładce, a to napis Star Wars jest inny niż oryginał, a to tytuł coś zasłoni. Ale pamiętajmy, że nawet oryginalne, amerykańskie okładki czasem zasłaniają część dzieła, które stworzył artysta. Czasem można oryginalne, nieprzerobione przez wydawnictwo dzieło znaleźć w sieci, a czasem nawet można je kupić.

  John Harris, twórca okładki między innymi do Mrocznego przypływu: Szturmu, wystawił na sprzedaż okładkę do wspomnianej powieści.  Dla przypomnienia polska wersja wygląda tak:  Całość kosztuje "zaledwie" 1950 USD lub 1250 funtów (+ VAT) no i jeszcze przesyłka. Dzieło ma 74x49 cm, a możne je zamówić tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Różne

  Sokół Millennium odnaleziony?

  2011-07-05 20:56:28 io9

  Nie tak dawno, bo pod koniec czerwca poszukiwacze skarbów (a konkretnie alkoholi, które przeleżały na dnie morza jakiś czas i później osiągają na aukcjach spore ceny) dokonali odkrycia 87 metrów na dnie Bałtyku między Szwecją a Finlandią. Mający 60 metrów średnicy okrąg przypomina nieco Sokoła Millennium ze znanej nam wszystkim sagi George'a Lucasa. Obok niego znajdował się liczący 300 metrów tor, jakby obiekt ślizgał się po nim zanim ostatecznie osiadł na dnie. Jak wyjaśnił jeden ze szwedzkich naukowców, Andreas Olsson, jest to prawdopodobnie naturalna formacja skalna, choć jeszcze za wcześnie na ostateczną diagnozę. Pojawiły się też teorie, że może to być bomba albo mina z czasów I wojny światowej lub symetryczna alga, a nawet szczątki UFO.


  KOMENTARZE (22)

  Różne

  Gadżet dla tancerek amatorek

  2011-07-05 20:11:51 Club Jade

  Mistrz Yoda był co prawda pustelnikiem, ale ten fakt nie przeszkadza ludziom w wykorzystywaniu jego wizerunku w przedsięwzięciach, z którymi sędziwy Jedi nie chciałby mieć pewnie do czynienia. Powoli zbliżamy się do szczytu absurdu, bowiem internetowy sklep Etsy.com wprowadził do swojej oferty ozdobę na sutki w kształcie Yody... Te skromniejsze wersje stanika służą jako odzienie górnej partii ciała tancerki uprawiającej burleskę (XIX wieczna forma striptizu). Ozdoby mają rozmiary: 12,5cm wysokości i 17,5cm szerokości; polecamy do miseczek C i D. Dwie sztuki „cekinkowego Yody” kosztują 3,5$ czyli niecałe 10 złotych.  Jakby ktoś był zainteresowany zakupem, to zapraszamy w to miejsce.


  KOMENTARZE (10)

  Różne

  Uratuj domostwo Larsów

  2011-07-05 12:05:46 MadMad_The_Jedi_Knight

  Niedawno w Bastionowej relacji z wyprawy po Tunezji opisywaliśmy stan lokacji, na których wiele lat temu kręcono filmy z Sagi. Wspominaliśmy o tym, że niektóre z nich są już prawie całkowicie zniszczone, inne mimo iż wciąż się trzymają, są w nie najlepszym stanie. Renowacji jednej z nich - domu Larsów - wiele lat temu podjęła się grupka fanów. Niestety, jako, że znajduje się on na terenie okresowo zalewanego słonego jeziora, to proces niszczenia wciąż postępuje, a sam domek wymaga stałego dbania o niego. Ta sama grupa fanów postanowiła kolejny raz zebrać fundusze i przyjechać do Tunezji, aby naprawić szkody powstałe w ubiegłych latach. Swoją wyprawę planuję w 2011 lub 2012 roku. Jeśli chcielibyście wesprzeć ich starania finansowo, to istnieje taka możliwość za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Każda wpłata będzie wsparciem dla tej ekspedycji, osoby które przeznaczą odpowiednio duże sumy zostaną uhonorowane dodatkowo drobnymi upominkami (takimi jak koszulki z logiem ekspedycji, czy pamiątkowe zegarki). Więcej możecie się dowiedzieć o tym w tym miejscu.  Jeśli byście chcieli natomiast się samemu wybrać na wycieczkę po Tunezji śladami Gwiezdnych Wojen, to Biuro Podróży 5 Kontynentów przygotowało ofertę pozwalającą na odwiedzenie wszystkich miejsc w Tunezji, w których kręcono filmy z Sagi. Można się z nią zapoznać w tym miejscu. Osoby, które podczas dokonywania rezerwacji powołają się na Bastion, otrzymają 100 zł zniżki.
  KOMENTARZE (7)

  Różne

  Okładka drugiego numeru Star Wars Magazyn

  2011-07-04 21:39:13 Star Wars Magazyn

  Na oficjalnej stronie Star Wars Magazyn pojawiła się potwierdzona przez Lucasfilm okładka drugiego numeru czasopisma. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami okładkę zdobi Darth Vader, a dokładnie mówiąc jego hełm.  A co przeczytać będziemy mogli w Star Wars Magazyn #2?
 • wywiad z Jamesem Earl Johnsem,
 • efekty specjalne w „Wojnach Klonów”,
 • „Pyrkon vs Fedcon”, czyli porównanie jednych z największych konwentów Polski i Niemiec,
 • nowy konkurs z nagrodami...
  Więcej informacji na temat tego numeru pojawi się już niedługo. Nadal nie znamy dokładnej daty premiery Star Wars Magazyn #2, musimy zatem uzbroić się w cierpliwość.

  Nieco na osłodę, zachęcamy Was do zapoznania się z materiałem ze spotkania z redakcją Star Wars Magazyn, które miało miejsce na tegorocznej edycji Dni Fantastyki.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (13)
 • Różne

  Jaskinia Jedi

  2011-07-02 08:48:00

  Fani poza twórczością mogą się też poszczycić dziwnymi skojarzeniami. Jeden fan puścił w sieć zdjęcie przedstawiające Jaskinię Jedi. Niestety nie udało się określić, gdzie to miejsce się znajduje, pewnie wiele osób chciałby zrobić sobie tam zdjęcie.


  KOMENTARZE (0)
  Loading..