TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Liceum w kształcie Sokoła Millenium

2012-04-29 21:36:13 Twitter

Wszystko zależy od punktu widzenia, jak mawiał Obi-Wan. W tym przypadku gdy spojrzymy z lotu ptaka, względnie myśliwca, na liceum w Parkland (stan Pensylwania w USA) to ujrzymy kształt przypominający Sokoła Millenium. Obecny układ budynków oraz otaczających go parkingów i terenów zielonych skojarzy się każdemu fanowi Star Wars z (nie)zawodnym frachtowcem Hana Solo. Władze szkoły oficjalnie twierdzą, że nie był to zamierzony efekt. Czy to faktycznie przypadek? Oceńcie sami:


KOMENTARZE (17)

Różne

Najnowsze reklamy gwiezdnowojenne

2012-04-28 03:13:18 YouTube

W pierwszym kwartale tego roku, głównie przy okazji premiery Mrocznego Widma w 3D, pojawiło się kilka interesujących reklam telewizyujnych związanych ze Star Wars. Najciekawsze prezentujemy poniżej:

Amerykańska sieć komórkowa Verizon i telefon LG Spectrum:Brytyjska sieć komórkowa Vodafone:Napoje orzeźwiające Brizk:Na koniec prezentujemy trzy doprawdy oryginalne klipy reklamowe koreańskiej sieci internetowej Olleh:


KOMENTARZE (19)

Różne

Chris Hardwick został przyjacielem Star Wars

2012-04-27 21:54:13 StarWars.com

Chris Hardwick to komik, aktor, a w ostatnich latach również głównodowodzący i przedstawiciel internetowego serwisu fanowskiego Nerdist, który zajmuje się publikowaniem artykułów, oraz znacznej ilości podkastów i programów na YouTube. Niedawno ogłoszono, że Hardwick został honorowym prowadzącym konwent Star Wars Celebration VI, o którym pisaliśmy już wcześniej, a które odbędzie się 23-26 sierpnia 2012 w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie. Na konwencie działać będą trzy oddzielne sceny zapełnione programem, ale Chris Hardwick będzie prowadził kilka „wydarzeń specjalnych”, choć na obecną chwilę nie wiadomo jeszcze dokładnie co to będzie. Na poprzednim Celebration najważniejszym specjalnym wydarzeniem było spotkanie z Georgem Lucasem poprowadzone przez Jona Stewarta. Miejmy nadzieję, że w tym roku nastąpi coś przynajmniej tak samo ważnego.Preludium do tych zdarzeń będzie niezwykły charytatywny bieg do Comic-Conu nazwany "Course of the Force", a przygotowany przez Nerdist, Lucasfilm, Machinimę (internetowy serwis wideo poświęcony grom wideo) i Octagon (firma organizująca duże imprezy). Bieg odbędzie się między Santa Monica i San Diego na kilka dni przed największym konwentem Comic-Con San Diego, a wszystkie wpływy będą przekazywane Make-A-Wish Fundation, czyli amerykańskiemu odpowiednikowi Fundacji Mam Marzenie. Zorganizowany na wzór olimpijskiej sztafety, bieg będzie polegał na przekazywaniu sobie specjalnych mieczy świetlnych, kolejne etapy biegu, ubarwiane spotkaniami z gwiazdami itp., mają być emitowane w internecie i komentowane przez komików i gwiazdy fandomu. Niech taką samą zapowiedź zaprezentuje też sam Chris:Z wszystkich tych informacji wynika jednak jeszcze inna rzecz: Chris Hardwick, który wyrasta w ostatnich miesiącach na pioniera wśród nowotworzących się mediów internetowych, szczególnie jeśli chodzi o tematykę fanowską, wszedł w bardzo bliską współpracę z Lucasfilm, co może zaowocować dalszymi projektami w przyszłości. Już teraz na YouTubie zamieszczane są, produkowane przez Nerdist, programy wideo dotyczące fantastyki, gier wideo, komiksów i reszty popkultury. Być może to właśnie w ten sposób emitowane będą kolejne produkcje Star Wars?
KOMENTARZE (3)

Różne

O galopie rzeczywistości słów kilka...

2012-04-27 13:04:11

Czy Gwiezdne Wojny są odbiciem naszej rzeczywistości, wydarzeń ze świata polityki i gospodarki? Czy nowa trylogia w równie mocnym stopniu jak stara nawiązywała do możliwych scenariuszy w naszym świecie i tego co widzimy na co dzień? Jak się zmieniał nasz świat, a wraz z nim Gwiezdne Wojny na przestrzeni lat? Zachęcamy do przeczytania felietonu, w którym znajdziecie kilka przemyśleń autora na te i inne tematy.

O galopie rzeczywistości słów kilka...


Przy okazji przypominamy o trwającym konkursie publicystycznym.
KOMENTARZE (1)

Różne

Surrealistyczny tatuaż

2012-04-26 21:16:55

Dawno, dawno temu, informowaliśmy o wyjątkowym obrazie, inspirowanym dziełem Salvadora Dalego, pod tytułem Kuszenie Jedi. Dzisiaj prezentujemy tatuaż utrzymany w równie nierealnej stylistyce. Maszyny kroczące na szczudlastych nogach, całość okraszone podobizną spływającego Jabby, duch Dalego jest tu wyraźnie wyczuwalny.KOMENTARZE (18)

Różne

Otwarcie Star Wars Identities

2012-04-24 23:31:25
W minioną sobotę miało miejsce otwarcie wystawy Star Wars Identities mającej przybliżyć postacie znane z Gwiezdnych Wojen w nowy sposób. Dzięki ponad 200 niepokazywanym wcześniej eksponatom możemy poznać bohaterów, ich psychikę i relacje, które łączyły ich z rodziną i przyjaciółmi.
Odwiedzający mogą skorzystać z możliwości komentarza podczas zwiedzania. Dostępne są słuchawki z lektorem angielskim i francuskim. Wszelkie opisy również zostały wykonane w tych dwóch językach. Aby zachować chronologię wydarzeń zwiedzający śledzą historię Anakina i Luke'a od dzieciństwa tego pierwszego po finał Sagi. Podczas podróży można przyjrzeć się wszystkim decyzjom jakie musieli podjąć Skywalkerowie i spróbować rozwiązać dany problem w inny sposób.
Aby wizyta w tym wyjątkowym miejscu była przeżyciem bardziej osobistym, każdy ze zwiedzających dostaje specjalną bransoletkę, która zapamiętuje dokonane wybory. Po zakończeniu zabawy można w specjalnym miejscu obejrzeć postać, której wygląd i charakter zależeć będą od podjętych decyzji.
O wystawie pisaliśmy już tutaj przy okazji wyjątkowych plakatów, które miały ją promować.
KOMENTARZE (23)

Różne

Lampa fana

2012-04-24 20:12:59 RI

Co można jeszcze wcisnąć biednym bogatym fanom? Może by tak lampę na biurko? Czemu nie. Na razie trzeba czekać 8 tygodni, ale można już zamawiać. Są dwa modele. Pierwszy z nich to Star Wars Darth Vader Lightsaber Lamp.

Druga zaś to Star Wars Anakin Lightsaber Lamp.

Obie lampy kosztują 69,99 GBP. I można je zakupić w sklepie Firebox. Żarówek nie dołożono, za to lampa jest przystosowana do 100 wattówek. Wysokość lampy to 64 cm, a szerokość 30 cm.
KOMENTARZE (11)

Różne

Bastionowe wywiady: Scott Allie

2012-04-24 12:20:29Niedawno zaprezentowaliśmy Wam pierwszy wywiad z nowego cyklu ukazywanego na łamach Bastionu Polskich Fanów Star Wars, który składa się z rozmów z osobami, które współtworzyły uniwersum Gwiezdnych Wojen. W ramach tego cyklu chcielibyśmy zaprezentować Wam nowy wywiad, który został przeprowadzony specjalnie dla Bastionu. Jego autorem jest jeden z redaktorów strony - Master of the Force.

Tym razem na pytania odpowiadał scenarzysta wielu komiksów - Scott Allie. Fani Gwiezdnych Wojen mogą go kojarzyć z takich historii obrazkowych jak Empire: Batrayal (w Polsce wydany jako Zdrada) lub też Jedi: The Dark Side. Sam wywiad możecie przeczytać w tym miejscu, do czego serdecznie zapraszamy.
KOMENTARZE (1)

Różne

Nietypowy budzik

2012-04-23 08:29:45

Na pewno znajdują się wśród Was osoby, które słysząc rano dźwięk budzika najchętniej by nim rzuciły jak najdalej. Pewien nowy gadżet w kształcie zdalnego robota treningowego Jedi może być rozwiązaniem tego problemu. Jest to mianowicie budzik o dosyć nietypowym sposobie wyłączania. Aby znienawidzony sygnał zamilkł należy bowiem rzucić nim. Żeby zminimalizować szansę na zniszczenie gadżetu, jego obudowa została wykonana z gumy. Jedyne o co należy się zatem obawiać to stan przedmiotów, w które przypadkiem nim trafimy. Gadżet trafi do sprzedaży w maju i będzie kosztował 19,99£. Można go nabyć m.in. w tym miejscu.


KOMENTARZE (12)

Różne

Dobre czarne charaktery

2012-04-23 00:11:07

Wizerunek Sithów w filmowej sadze jest dosyć jednoznaczny. Nie oznacza to jednak, że nie można tego zmienić. Grupa fanów w USA założyła organizację The Sith Shadow Council of Texas (SSCOT), która chyba postawiła to sobie za cel. Pomysłodawcą projektu jest Robert Rodriguez i to on w 2008 roku powołał fanklub Sithów do życia. Od tego czasu uczestniczą oni w wydarzeniach związanych z Gwiezdnymi Wojnami, prezentują swoje umiejętności i tworzą nowe stroje. Stale zwiększając liczbę członków.
Nie to jednak czyni ten właśnie fanklub niezwykłym. Poza czynnościami typowymi dla takiej organizacji fani z Texasu mają zajęcia stojące w jawnym konflikcie z naturą Sithów, niosą bowiem bezinteresowną pomoc. Oprócz występów i pokazów, SSCOT chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych i udzielaniu pomocy w swojej okolicy. Fani uczestniczą w wielu zbiórkach na cele dobroczynne organizowanych przez fundacje takie jak Juvenile Diabetes Research Foundation, American Diabetes Association czy National Kidney Foundation. Grupa zajmuje się także akcją "niesienia uśmiechu", członkowie klubu w pełnych kostiumach odwiedzają chore dzieci w szpitalach i domach opieki. Dzięki swojej działalności Rodriguez i jego Sithowie stali się dobrze rozpoznawalni i są stale zapraszaniu do udziału w tego typu akcjach.


KOMENTARZE (16)

Różne

Robert Makłowicz na farmie Larsów

2012-04-19 18:11:15 Uniradio

Znany i lubiany polski podróżnik i koneser dobrej kuchni, Robert Makłowicz, zawitał ostatnio na Tatooine, gdzie przygotowywał dla telewidzów lokalne przysmaki. Naprawdę. Dowód macie tutaj.

Z tego też powodu kolejna audycja Miśka i Bociana będzie o międzygwiezdnych podróżach kulinarnych. Mięsnego jeża wprawdzie nie będzie (chociaż kto wie...) ale postaramy się namierzyć i opisać inne tradycyjne gwiezdnowojenne potrawy. A to wszystko dziś o 21.00 w audycji:Jak zwykle liczymy na Waszą aktywność i opinie. Tak jak w poprzednich odsłonach audycji, można się z nami kontaktować za pomocą numeru GG: 278708 oraz Skype'a: użytkownik uni_radio. Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Różne

Obrączka inspirowana mieczem świetlnym

2012-04-16 21:43:35 www.homerliwag.com

Oficjalnej biżuterii inspirowanej Gwiezdnymi Wojnami jest bardzo mało, a biżuterii ślubnej jeszcze mniej, ale od czego są zdolni fani. Jakiś czas temu prezentowaliśmy na Bastionie obrączki dla zakochanych fanów Star Wars. W tamtym przypadku wykorzystano cytaty ze sceny wyznania miłosnego ze starej trylogii, tym razem prezentujemy inne spojrzenie na temat. Artysta Homer Liwag stworzył obrączkę inspirowaną rękojeściami mieczy świetlnych. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć, a więcej znajdziecie w tym miejscu.Liwag stworzył swego czasu również pierścionek zaręczynowy dla fanów Indiany Jonesa widoczny poniżej.


KOMENTARZE (29)

Różne

Muzyczny walec LEGO

2012-04-14 15:11:48 Gadżetomania

W kinach za naszą zachodnią granicą można było zaobserwować nietypową kampanię reklamową związaną z premierą "Mrocznego Widma" w 3D. Rene Hoffmeister oraz Axel Al-Rubaie stworzyli ogromne organy składające się z walca z klocków LEGO, który po wprawieniu w ruch za pomocą odpowiednich przekładni naciskał klawisze, dzięki czemu możliwe było odegranie pewnej melodii. Tę niezwykłą konstrukcję po zakończeniu kampanii reklamowej będzie można oglądać w niemieckim Legolandzie. Filmik prezentujący wspomniane organy w akcji możecie zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (12)

Różne

Kilka wieści o Her Universe

2012-04-13 09:33:56 HerUniverse.comInternetowy sklep oferujący ubrania i gadżety dla fanek Star Wars (i nie tylko) – HerUniverse.com, założony przez Ashley Eckstein poszerzy niedługo swoją ofertę. Aktorka zapowiedziała, że na dzień Star Wars – 4 maja szykuje niespodzianki. Ponadto nowe produkty (część z nich możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej) trafią do sprzedaży w maju / latem. Na pewno pojawi się kilka nowych koszulek, w tym produkty dla dzieci (widoczna poniżej jedna koszulka z grafiką Katie Cook). Ponadto do oferty trafi nowa torba ozdobiona serią symboli związanych z Gwiezdnymi Wojnami (przymiarki do niej czyniono już rok temu). Eckstein zdradziła również, że w chwili obecnej opracowują projekty dla dwóch nowych ("dużych") marek s-f, które nawiązały współpracę z Her Universe.Nowości Her Universe i poczynania Ashley Eckstein możecie śledzić na następujących stronach: HerUniverse.com, Facebook, Twitter, Flickr, oficjalnej stronie aktorki oraz YouTube.
KOMENTARZE (11)

Różne

Han Solo Junior

2012-04-13 00:06:53

Bo każdy Han Solo potrzebuje swojego Sokoła Millenium, nawet ten 9-miesięczny. Z takiego założenia wyszli najwyraźniej rodzice małego Liama i w ciągu trzech miesięcy stworzyli dla niego ten wyjątkowy pojazd. Całość wykonana jest z masy papierowej i skutecznie pełni rolę chodzika. Do kompletu potrzebny był jeszcze Chewbacca, ale i tutaj udało się znaleźć odpowiedni substytut:
KOMENTARZE (9)

Różne

Krzesło reżyserskie z ROTS

2012-04-12 20:34:00

Czasem na EBayu można znaleźć naprawdę niesamowite gadżety. Tym razem wystawiono krzesło reżysera "Zemsty Sithów".Aukcja potrwa jeszcze do soboty. Można licytować tutaj. Zostały jeszcze 2 krzesła, w cenie 10.000 USD.
KOMENTARZE (0)

Różne

Kinkiet z miecza świetlnego

2012-04-12 18:50:48

Jeśli zastanawialiście się nad tym w jaki sposób oświetlić mieszkanie wieczorem, tak aby światło nie było zbyt mocne, a do tego podkreślało gwiezdno-wojenny klimat mieszkania, to może rozwiązanie zaproponowane przez firmę Uncle Milton przypadnie Wam do gustu. Do sprzedaży wprowadzili serię kinkietów w kształcie mieczy świetlnych. Nabyć możemy taki miecz w wersji Maula, Kenobiego, Vadera, Luke'a i Anakina. Wersja z rękojeścią Anakina jest najnowsza i w ostatnich dniach weszła do sprzedaży. Cena takiego kinkietu waha się od 26,99$ do 39,99$. Dostępne są do kupienia w tym miejscu. Wraz z mieczem otrzymamy pilota, którym możemy zdalnie regulować światło. Sam gadżet możecie zobaczyć na filmiku poniżej.


KOMENTARZE (15)

Różne

Pora Imperatora #71

2012-04-12 16:01:01 Uniradio

O kolejnych generacjach fanów i niefanów powiedziano już sporo, coraz częściej jednak pojawia się pytanie, w którą stronę pójdą Gwiezdne Wojny, jeśli za ich pisanie wezmą się kolejne generacje... twórców. Pewien przedsmak tej sytuacji już mamy okazję podziwiać (TCW), jednak co będzie, gdy nowe pokolenie zastąpi Lucasa i innych starych wyjadaczy? Czy pójdzie to w stronę negacji, podróbek, odcinania kuponów czy nowej jakości? O tym wszystkim Misiek i Bocian będą rozważać już dziś o 21.00 w audycji:Jak zwykle liczymy na Waszą aktywność i opinie. Tak jak w poprzednich odsłonach audycji, można się z nami kontaktować za pomocą numeru GG: 278708 oraz Skype'a: użytkownik uni_radio. Ponieważ jest to audycja na żywo, możliwe będzie wysłuchanie jej o określonej porze i wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony internetowej rozgłośni studenckiej UniRadio, lub bezpośrednio przez link do programu.


Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Różne

Czas na Publicystykę: ''Baśniowe Imperium jako korporacja...''

2012-04-12 15:18:35 Lekt

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o artykule z czasopisma Forbes "5 błędów, które doprowadziły do upadku Imperium", w którym autor usiłuje przedstawić historię końca Imperium Galaktycznego podczas starć z Sojuszem Rebeliantów, opierając się na teorii zarządzania kadrami i sprawowania władzy w państwie. Autor tekstu wytykał władzom Imperium ich główne potknięcia i efekty tych ruchów, wskazuje też brak logiki, pomysłu i ślepy pęd w kierowaniu przedsiębiorstwem Imperium.
Artykuł spotkał się z zainteresowaniem ze strony fanów, ale pojawiły się też głosy krytyczne, takim głosem przemówił też Lekt, który, podparty swoim historycznym wykształceniem, napisał tekst polemiczny pod tytułem:

Baśniowe Imperium jako korporacja, zatem gdzie uciekł król?


Wszystkie teksty publicystyczne znaleźć możecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (2)

Różne

Świąteczne słodycze

2012-04-10 18:57:00

I choć święta Wielkiejnocy się już skończyły, wciąż jeszcze atmosfera pozostała. Czasem czuje się ją po tym, co zalega w naszych lodówkach, czasem widać zapasy słodyczy, a czasem dodatkowe kilogramy. Jednak jakby komuś było mało jaj i słodyczy, to jest pewien produkt, który powinien mu się spodobać. Plastykowe jajka wypełnione słodkościami, w dodatku ozdobione Wojnami Klonów.

Produkt ten kosztuje koło 15 USD i można go nabyć np. na amerykańskim Amazonie.
KOMENTARZE (0)

Różne

Ashley Eckstein przebiera się za Ahsokę

2012-04-10 18:03:46 HerUniverse.com, Ahsoka_Tano

Ashley Eckstein, która w serialu Wojny klonów podkłada głos pod postać Ahsoki Tano oraz założyła internetowy sklep z ubraniami i gadżetami dla fanek - Her Universe, jakiś czas temu w jednym z wywiadów zdradziła, że pewnego dnia przebrała się za postać, której użyczyła głosu. Jak tłumaczy przez kilka ostatnich lat widywała na różnych konwentach i imprezach dziewczyny poprzebierane za Ahsokę i coraz bardziej sama chciała tego spróbować. Ashley z pomocą kilku osób zamieniła się na jeden dzień w Ahsokę. Wykonanie makijażu trwało cztery godziny, ale jak pisze miała olbrzymią frajdę stając się uczennicą Anakina choć na chwilę. Po kilku miesiącach postanowiła pokazać efekty tamtej sesji fanom.Cały artykuł, w którym aktorka wspomina o tym jak uwielbiała się przebierać jako dziecko i dzieli się swoimi przemyśleniami na temat cosplay’u, znajdziecie w tym miejscu.
Ashley odniosła się w nim do niezrozumienia z jakim czasami spotykają się wszelkiej maści fani poprzebierani za przeróżne fikcyjne postacie. Porównała geeków do kibiców sportowych, jako że oba środowiska są jej dobrze znane, ponieważ jej mąż David Eckstein, grał w Major League Baseball przez 10 sezonów.

„Prawie za każdym razem, gdy mówię komuś spoza mojego nerdowskiego światka o tym, że bywam na konwentach s-f, spotykam się z niemiłymi komentarzami w stylu: ‘Widujesz dużo cudaków w kostiumach?’
Przepraszam bardzo!? Dlaczego to jest cudaczne? Dlaczego jest dziwne? Nie wiem nawet od czego zacząć wymienianie wszystkich oglądanych przeze mnie twórczych pomysłów kibiców na przebrania. Widziałam facetów z nagimi klatkami piersiowymi pomalowanymi w barwy ich ulubionych drużyn, ludzi poprzebieranych za maskotki ich drużyn, dużo farbek do twarzy, zmywalnych tatuaży, szalonych kapeluszy, dziko dopasowanych kolorystycznie ubrań. Niektórzy kibice praktycznie wyglądają jak klowni, kiedy są tacy poprzebierani od stóp do głów, by dopingować swoją ulubioną drużynę.
Dlatego pytam: Czym to się różni od fana s-f, który pojawił się na konwencie w kostiumie? Różnica polega na tym, że jedna forma tego przebierania się jest ogólnie akceptowana przez społeczeństwo, a druga nie jest. A przecież oba rodzaje fanów podchodzą z pasją do ukochanego zagadnienia i chcą to wyrazić poprzez swój ubiór. Właściwie, to widzę dużo wspólnych cech pomiędzy obydwoma grupami fanów i nie ma dla mnie różnicy. Należę do obydwu grup i mam wymyślne kostiumy dla każdej z drużyn, w których grał mój mąż.”

Eckstein zauważyła też, że przebranie się za Ahsokę cofnęło ją w czasie do dzieciństwa kiedy chciała z mieczem świetlnym ratować galaktykę. Uświadomiła sobie też, że w dorosłym życiu, już bez przebierania się (choć tak jest ciekawiej) można zostać bohaterem. Wspomniała przy okazji o charytatywnych akcjach organizacji kostiumowych, takich jak 501. Legion czy Rebel Legion.

Nowości Her Universe i poczynania Ashley Eckstein możecie śledzić na następujących stronach: HerUniverse.com, Facebook, Twitter, Flickr, oficjalnej stronie aktorki oraz YouTube.
KOMENTARZE (22)

Różne

Raport Obieżyświata #17

2012-04-09 15:28:16 Pepcok

Raport Obieżyświata to publikowany na YouTubie program dotyczący fantasy, fandomu i konwentów, prowadzony od 2011 roku przez dwóch fanów: Pepcoka i Ivelliosa. Wśród poruszanych przez nich tematów niekiedy pojawiają się gwiezdnowojenne akcenty. Nie inaczej było w przypadku najnowszego, 17. już odcinka. Oprócz fanowskich inicjatyw związanych z grami fabularnymi dotyczy on również Star Wars Antologii Fanów 2010-2011, niedawno opublikowanej w formie PDF-a. Nie zabrakło również związanego z nią konkursu. Cały program możecie obejrzeć tutaj:Jeżeli interesują Was kolejne odcinki Reportu Obieżyświata, zapraszamy na stronę internetową bądź profil facebookowy programu.
KOMENTARZE (0)

Różne

Kostiumy z Sagi, dla Psów

2012-04-03 22:20:09

The Brooklyn Mutt Show to wystawa "psów nierasowych", czyli popularnych kundli. Została zainicjowana w 2010 roku jako odpowiedź na bardzo popularne w USA wystawy psów rasowych. W przeciwieństwie do wystawców z tych "poważnych" imprez, właściciele kundelków sami przygotowują kreacje dla swoich podopiecznych i sami się nimi opiekują. Wszelkie dochody z opłat za wstęp przekazywane są na cele charytatywne i zasilają konta fundacji działających na rzecz ratowania zagrożonych gatunków.
W ramach tegorocznej edycji odbyła się wystawa, na której zwierzaki poprzebierane w stroje postaci z Gwiezdnych Wojen i Star Treka walczyły o względy oceniających.
Psy rywalizowały w kilku kategoriach, takich jak "Najlepszy ogon", "Najlepsza broda" czy "Najlepszy pysk".
Poniżej możecie zobaczyć, krótki reportaż z wystawy:
KOMENTARZE (8)

Różne

Gitary z Gwiezdnych Wojen

2012-04-03 16:39:57

Jakiś czas temu pisaliśmy tutaj o nietypowej gitarze elektrycznej. Okazuje się, że nie był to pierwszy raz gdy modele z Gwiezdnych Wojen znalazły takie zastosowanie. Mieszkający w Corby Tom Bingham jest emerytowanym drukarzem, na co dzień zajmuje się muzyką i modelarstwem. Zdarza mu się jednak łączyć swoje pasje, wówczas powstają tak nietypowe dzieła jak te przedstawione poniżej. Spod jego ręki wyszło kilka gitar, których konstrukcje oparte są o modele znane z Sagi. Jak przyznaje sam twórca tych dzieł, początkowo tworzył zwykłe gitary jednak okazało się to nudnym zajęciem, teraz konstruuje je "dosłownie ze wszystkiego".
KOMENTARZE (9)

Różne

5 błędów, które doprowadziły do upadku Imperium

2012-04-02 19:11:28 Forbes.pl

Na stronie Forbes.pl w połowie marca pojawił się bardzo ciekawy na temat zarządzania w Imperium Galaktycznym. Tekst nosi tytuł „5 błędów, które doprowadziły do upadku Imperium” i skupia się na przyczynach porażki Imperatora w walce z konkurencją Sojuszem Rebeliantów. Dla odróżnienia od „zwyczajnej” gwiezdnowojennej felietonistyki, nie jest to typowy artykuł o świecie i bohaterach, ale wolna analiza na temat zarządzania kadrami i sprawowania władzy w państwie. Autor tekstu wytyka władzom Imperium ich główne potknięcia i efekty tych ruchów, wskazuje też brak logiki, pomysłu i ślepy pęd w kierowaniu przedsiębiorstwem Imperium. Do pięciu grzechów głównych Imperatora i Dartha Vadera zaliczyć można:

 • budowanie organizacji wokół osób, a nie instytucji,
 • pozbawianie pracowników szansy na uczestnictwo w tworzeniu organizacji,
 • brak tolerancji dla błędów i porażek,
 • koncentracja wszystkich zasobów na dążeniach do jednego celu i nieumiejętność rozważenia innych rozwiązań,
 • nieumiejętność wyciągania wniosków z porażek.

  Omawiany artykuł znajdziecie pod poniższym linkiem.

  5 błędów, które doprowadziły do upadku Imperium (Forbes.pl)


  Wszystkich zachęcamy do lektury, bo przecież ciekawej gwiezdnowojennej publicystyki nigdy za wiele. Pamiętajcie jednak, że wiedza autora artykułu bazuje tylko i wyłącznie na Oryginalnej Trylogii!
  KOMENTARZE (16)
 • Różne

  Anulowane gadżety część II

  2012-04-02 18:05:15

  Jakiś czas temu w sieci pojawiła się lista anulowanych gadżetów, którą zebrał Jason Geyer. Nie była to pierwsza taka lista, prawdę mówiąc to jej druga edycja. Pierwszą utworzono jeszcze w 2008 roku, jednak warto na chwilę do niej wrócić. Oto produkty odrzucone.  Co ciekawe, niektóre z nich jednak ujrzały światło dzienne jako finalne produkty.
  KOMENTARZE (0)
  Loading..