TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Szereg atrakcji na Celebration VI

2012-07-31 21:55:13 StarWars.comNiecały miesiąc został do największej, zaraz obok StarForce, imprezy gwiezdnowojennej na świecie, czyli Celebration VI, współorganizowanego przez Lucasfilm. Wśród licznych atrakcji pojawiły się zapowiedzi standardowe: panele oficjalne, oraz te organizowane przez fanów, gry konwentowe, czy konkurs kostiumowy, ale wydarzą się też rzeczy niezwykłe, na przykład pawilon tatuażu, gdzie różni artyści będą robili na zamówienie wymarzone tatuaże z motywem Star Wars. Ponadto zjadą się licznie aktorzy i twórcy związani z Gwiezdnymi Wojnami i będą dawać autografy w Holu Autografów Official Pix.

Aktorzy

Wśród najciekawszych gości na Celebration pojawi się Mark Hamill (Luke Skywalker), Carrie Fisher (Leia Organa), Temuera Morrison (Jango Fett i wszystkie klony w filmach) i Ben Burtt - inżynier dźwięków a także montażysta epizodów pojawi się na dużej scenie, będzie też rozdawał autografy, z producentów zajmujących się dźwiękiem Gwiezdych Wojen będzie też można spotkać Matthew Wooda (Generał Grievous) i Davida Acord (Stinky the Hutt). Ponadto wśród aktorów swoją obecność zadeklarowali: Jake Lloyd (Anakin Skywalker z Epizodu 1), Kenny Baker (R2-D2), Warwick Davis (Wicket W. Warrick), Amy Allen (Aayla Secura), Jesse Jensen (Saesee Tiin), Zac Jensen (Kit Fisto), Tom Kane (Yoda), Katie Purvis (Ewok), Mike Quinn (Nien Nunb), Felix Silla (Ewok), Roger Christian (odpowiedzialny za dekoracje w Epizodzie 4), Robert Watts (producent filmów sagi, oraz Indiany Jonesa), Chris Malcolm (Zev Senesca - Rogue Two), Bonnie Piesse (młoda ciocia Beru), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), albo Anthony Daniels (nieustannie grający C-3PO od ponad 30 lat).
Ponadto przy okazji konwentu w mieście pojawi się Kevin Smith słynny scenarzysta, reżyser i fan, a także podkaster, który zorganizował dodatkowe spotkanie sesji pytań i odpowiedzi, z serii "Evening with Kevin Smith", które odbędzie się 23 sierpnia. To może zaskakujące bo ten twórca z Gwiezdnymi Wojnami ma niewiele wspólnego, ale jeździ po Ameryce z taką seria spotkań z fanami.

Dla całej rodziny

Naturalnie, zgodnie z obowiązującym trendem, ten konwent przeznaczony będzie dla całych rodzin, prócz licznych stoisk sklepowych, będą też zajęcia dla dzieci, szkolenia Jedi i tym podobne. Zaś Eric Maruscak przez cały okres trwania konwentu będzie wykonywał specjalny gigantyczny mural. O dostępności imprezy dla całej rodziny świadczy poniższa reklama:Szybkie randki

Tak, Celebration VI to atrakcje dla najmłodszych i dla starszych. Na konwencie odbędzie się sześć sesji szybki randek, w których uczestnicy i uczestniczki będą na krótko mogli ze sobą porozmawiać, a po zakończeniu sesji poznać dane kontaktowe, jeśli będą chcieli kontynuować znajomość.

Darmowe gadżety od Del Rey

Wydawnictwo Del Ray zaplanowało rozdawać różne promocyjne gadżety: książkę promocyjną zawierającą fragmenty wydanych niedawno powieści, przyklejaną naszywkę, dwustronny plakat promocyjny, a także sześć różnych zakładek z okładki książki „Scoundrels”.

Premiera „Wojen Klonów”

W piątek 24.08, obędzie się oficjalna premiera piątego sezonu „The Clone Wars”, na pokazie zostaną wyświetlone dwa ostatnie odcinki sezonu 4 i premierowe nowe odcinki, a przed spektaklem będzie czerwony dywan pełen fandomowych gwiazd.

Hala artystów

Na konwencie pojawią się licznie artyści, którzy będą sprzedawać swoje prace, w tym te ekskluzywnie stworzone na potrzeby Celebration. Galerę tych najspecjalniejszych prac można obejrzeć w tym miejscu.

Ranczo Obi-Wan

Oczywiście na Celebration w ogóle pojawią się licznie różne organizacje, w tym na przykład budowniczowie droidów, czyli grupa R2 builders. Wśród licznych stoisk na hali konwentowej swoje miejsce będzie też miało Ranczo Obi-Wan, czyli gwiezdnowojenna kolekcja Steve'a Sansweeta, który jest jednym z współtwórców tego konwentu. Poniżej reklama promująca zarówno ranczo jak i Celebration:Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Różne

Spinki do krawatów

2012-07-31 21:05:15

Coś ostatnio mężczyźni mają w czym wybierać, przynajmniej jeśli chodzi o biżuterię. W sklepie Nerd Approved Shop pojawiły się spinki do krawatów z motywami z Gwiezdnych Wojen. Kosztują odpowiednio 39,99 USD i 49,99 USD. Zdjęcie poniżej.


KOMENTARZE (0)

Różne

Steve Sansweet o początkach pracy w Lucasfilmie

2012-07-30 20:08:15

Oficjalny blog ruszył. Jednym z pierwszych wpisów była biograficzna historyjka Steve’a Sansweeta, w pewien sposób przypominająca pamiętnik fana. Tyle, że ona niekoniecznie dotyczyła Gwiezdnych Wojen i fanostwa, a raczej pracy w LFL.

Wszystko zaczęło się w roku 1987, kiedy Steve od kilku miesięcy pracował jako szef biura The Wall Street Journal w Los Angeles i jednocześnie zainteresował się 10 rocznicą Gwiezdnych Wojen. Zaproponował wtedy by napisać artykuł, który przybliżyłby czytelnikom ten zdumiewający fenomen kulturowy oraz błyskotliwą karierę Lucasa. Co prawda wcześniej nie pisał sam takich artykułów, jednak redaktorzy z Nowego Jorku dali mu zielone światło. Sansweet miał co prawda pewne doświadczenie dziennikarskie, choć raczej jako niezależny i twardy żurnalista, który spędził dwa lata prowadząc śledztwo w sprawie międzynarodowego łapówkarstwa korporacyjnego. Teraz miał się umówić na wizytę w Ranczu Skywalkera i pogawędkę z Georgem Lucasem, to raczej wyglądało jak spełnienie marzeń.

Zadzwonił więc do działu PR Lucasfilmu, którym kierowała Lynne Hale. Wyjaśnił jej cel swojej misji, a ona stwierdziła, że przekaże ją George’owi. Lucas w powszechnej świadomości uchodził wówczas za prawie pustelnika, który ukrywa się w swojej fortecy. W rzeczywistości, George jest trochę inny. To facet, który jeździ samemu samochodem, w sumie to nawet odwodzi dzieci, wyskakuje coś zjeść, robi zakupy i nawet nie mieszkał wówczas na Ranczu. I choć media nie należały do jego ulubionych instytucji, przynajmniej je tolerował, a nawet zachowywał się przyjaźnie wobec niektórych dziennikarzy.

Lynne zadzwoniła kilka dni później do Sansweeta. George łaskawie zgodził się na półgodzinną rozmowę przez telefon. Wywiad wyszedł niezły, choć George nie chciał nic mówić o planach wobec kolejnych filmów z cyklu Gwiezdne Wojny (prequele). Gdy artykuł się ukazał Lynne zadzwoniła ponownie do Sansweeta i powiedziała, że wszystkim na Ranczu (którego wciąż jeszcze nie widział) się to podobało.

Zwiedzenie rancza udało się Sansweetowi w ciągu roku, dzięki pewnemu przyjacielowi z Los Angeles, który pracował w jednym z departamentów Lucasfilmu. Zobaczył nawet Lynne w oddali, ale nie mógł podejść się przywitać. To była prywatna wizyta, ale on jednocześnie wciąż był dziennikarzem, więc jego obecność wymagałaby zatwierdzenia. Sansweet wolał się nie wychylać.

Kilka lat później do Sansweeta doszły pogłoski, że Lucasfilm rozważa zrobienie przewodnika po kolekcjonariach wraz z cenami. Zebrał się więc w sobie i zadzwonił do Lynne Hale, a ta przekazała jego referencje Lucy Wilson, która rozwijała dział wydawniczy Lucasfilmu. Sansweet powiedział jej wówczas.

- Podobno robicie przewodnik po cenach kolekcjonariów Star Wars, więc jeśli ktoś to powinien zrobić, to powinienem być to ja.

- A kim że ty jesteś? - Zapytała.

Oczywiście nie było aż tak źle, Sansweet sam wspomina, że Lucy była bardzo miła i że się przyjaźnią do dziś. Ale jak zwykle Steve trochę konfabuluje, by wpis na blogu był ciekawszy.

Lucy przyznała też, że mają już grupę, która się zajmuje przewodnikiem po cenach, ale im dłużej rozmawiali, tym więcej pomysłów się pojawiało. W końcu te rozmowy doprowadziły do pierwszej książki napisanej dla Lucasfilm – „Star Wars: From Concept to Screen to Collectible” z 1992 i pierwszego spotkania z Georgem. To jednak już inna historia. Natomiast sam rzeczowego artykułu znajduje się poniżej.


KOMENTARZE (0)

Różne

Prawie jak w kinie 3D

2012-07-27 19:23:15

Dla tych, którzy przegapili kinową premierę Mrocznego widma 3-D i nie kupili sobie coli czy prażonej kukurydzy, przez to nie mają pamiątkowych opakowań, zaświtała właśnie nowa nadzieja. Firma Home Theater Express oferuje właśnie takie plastykowe kubeczki do domowego użytku.

Za 12,95 USD można kupić sobie kubełek w sam raz do prażonej kukurydzy.Natomiast za 5,95 USD można nabyć kubek na napoje.Wszystko można zamówić tutaj.
KOMENTARZE (0)

Różne

Kolejny numer pisma "Star Wars Insider" już w sklepach

2012-07-27 06:06:14

W tym tygodniu do sprzedaży trafił najnowszy numer czasopisma "Star Wars Insider". A w nim między innymi:

- Spojrzenie na 30 lat gier Star Wars

- Wywiad z Atheną Portillo, producentką "The Clone Wars" na temat sezonu 5

- Wywiad z Aaronem Allstonem na temat jego nowej powieści "X-Wing: Mercy Kill"

- Opowiadanie Karen Miller pt. "Roll of the Dice"

- Kolejne spojrzenie na prace Ralpha McQuarriego

- stałe rubryki, takie jak Bantha Tracks


KOMENTARZE (11)

Różne

Magazyn The Clone Wars #8

2012-07-26 21:50:06 Egmont Polska

W kioskach jest już nowy numer, skierowanego głównie do młodszych czytelników, magazyn The Clone Wars. W środku jak zwykle kilka atrakcji.

Star Wars The Clone Wars 6/2012 (8)

Tym razem czytelnicy będą mieli dowiedzieć się co by się stało, gdyby Boba Fett zabił Mace'a Windu oraz zapoznać się z artykułem o MagnaGuardach - droidach IG-100. Nowy numer zawiera również przewodnik filmowy dotyczący kradzieży holokoronu oraz puszki pandory, a także m.in. plakaty z Yodą i generałem Greviousem. Oczywiście jak zwykle nie zabraknie również konkursu i dwóch komiksów zatytułowanych "Ścigani" oraz "Łupy i Zdrajcy". W prezencie notes i latarka Jedi.
Cena 7,99 zł, 32 strony.
KOMENTARZE (13)

Różne

SDCC 2012: Małe obrazki od Katie Cook

2012-07-26 18:32:15

Oficjalny Blog zrobił się dość interesującym miejscem, które obecnie tworzy ciekawe treści. Jedną z autorek jest znana i lubiana Katie Cook, która zamiast napisać swoją relację z San Diego Comic Con 2012, narysowała ją. Okazuje się, ze Katie nie marnuje czasu na konwentach i rysuje i maluje, wykorzystuje do tego małe karteczki, przypominające karty. Efekt Comic Conu poniżej.
KOMENTARZE (0)

Różne

Piłeczka do baseballa

2012-07-25 21:31:15

Całkiem niedawno pisaliśmy o piłeczce do ping-ponga w wersji Gwiazda Śmierci. Tym razem podobna przeróbka czekała piłeczkę do baseballa, ale za to już oficjalna i licencjonowana. Firma AT&T (nie mylić z AT-AT), 3 września organizuje Star Wars Days w San Franciso. Będą też drużyny basballowe, a każdy kto zamówi bilet dostanie specjalną, kolekcjonerską piłeczkę.Bilety można zamawiać tutaj.
KOMENTARZE (0)

Różne

R2-D2 w wersji mankiet/USB

2012-07-23 20:18:15

O różnych mankietach, spinkach i innego rodzaju męskiej biżuterii pisaliśmy nie raz. Faceci to często gadżeciaże i lubią dostać też coś związanego z technologią. Tym razem do oferty trafił R2-D2, który zadowoli jednych i drugich. Spinki do mankietu, będące jeszcze pendrivem w dodatku w kształcie R2-D2. W dodatku wszystko na licencji LFL.Jeden pendrive przechowuje 2 GB, ale w pakiecie zawsze dostajemy dwa, w cenie 200 USD. Można je kupić tutaj. Uwaga towar na wyczerpaniu.
KOMENTARZE (0)

Różne

Tropami Gwiezdnych Wojen - Tunezja

2012-07-21 11:04:38 Tunisia Plus Service

Niektórzy z Was mogą pamiętać zeszłoroczną wyprawę Bastionową tropami Gwiezdnych Wojen, po lokacjach filmowych w Tunezji. Relację z niej zamieściliśmy w tym miejscu. W czasie minionego roku nastąpiły pewne zmiany i wycieczka nie jest już organizowana przez biuro podróży Sahel Voyages. Obecnie organizuje ją biuro Tunisia Plus Service w Tunezji. Zmianie uległa również forma wycieczki - dotychczas była ona organizowana w formie pełnego wyjazdu wraz z przelotem z i do Polski, obecnie jest to wycieczka fakultatywna, którą można wykupić już na miejscu w Tunezji - natomiast do samej Tunezji trzeba się wybrać samemu w ramach ofert dowolnego z biur podróży znajdujących się na rynku. Sam plan wycieczki jest jednak wciąż bogaty, przez 4 dni jest możliwość zwiedzenia wszystkich lokacji filmowych z Gwiezdnych Wojen, jakie znajdują się w Tunezji. Cena takiej wycieczki, w zależności od wielkości grupy waha się od 350 do 525 DT. Wszystkich chętnych do urozmaicenia sobie wakacji o tego typu atrakcje, zachęcamy do zajrzenia na stronę biura.


KOMENTARZE (5)

Różne

Słoje na ciastka

2012-07-20 22:10:41

Zastanawialiście się jaki motyw z Gwiezdnych Wojen umieścić w swojej kuchni? Teraz możecie tam postawić pojemnik na ciastka w kształcie Klona, gwiazdy śmierci lub R2-D2. Słoje wykonane są z wysokiej jakości porcelany i kosztują około 120$. Można je kupić na przykład na Amazonie.
KOMENTARZE (5)

Różne

Tatuaże Star Wars

2012-07-19 21:33:57

Tatuaże już od dawna nie kojarzą się jedynie z marynarzami czy więźniami, fundują je sobie również fani Star Wars. Ponieważ wakacje to okres, w którym zdarza się, że niektórzy wracają do domu z malunkiem na ciele (nie żebyśmy do czegoś namawiali!), dlatego przedstawimy w najbliższym czasie trochę przykładów starwarsowych tatuaży. Dziś pierwsza porcja, w której znaleźli się wytatuowani fani obu płci, a malunki trafiły na ich ręce, nogi i nie tylko...Na Bastionie prezentowaliśmy tatuaże fanów również w przeszłości. A czy Wy macie jakiś tatuaż z Gwiezdnych Wojen? Na ten temat można porozmawiać na forum.


KOMENTARZE (11)

Różne

Zagadka "Sokoła Millenium z dna Bałtyku" bliżej rozwiązania

2012-07-17 14:01:04 Ibn Assam Muhamed za Deser.pl

Pamiętacie informację sprzed roku dotyczącą spoczywającego na dnie Bałtyku rzekomego wraku Sokoła Millenium? Była to tylko jedna z hipotez dla wyjaśnienia niezwykłego zjawiska, jakie odkryli poszukiwacze skarbów w czerwcu 2011 roku. Niedawno serwis Deser.pl opisał najbardziej prawdopodobne założenie pochodzenia niezidentyfikowanego obiektu na dnie morza.Sokół Millenium z dna Bałtyku to wcale nie UFO, a prawdopodobnie nazistowska pułapka na brytyjskie i rosyjskie okręty podwodne jeszcze z czasów drugiej wojny światowej. Tak przynajmniej twierdzi Anders Autellus - były szwedzki oficer marynarki wojennej i ekspert w dziedzinie drugiej wojny światowej. Jeśli to prawda, to może być jedno z najważniejszych historycznych odkryć ostatnich lat.

Pomimo trudności ze zrobieniem zdjęć ustalono, że obiekt pokrywa druciana siatka, która mogła mieć na celu zakłócanie pracy sonarów wrogich okrętów podwodnych. Potwierdza to miejsce znaleziska, które podczas wojny było ważnym punktem strategicznym niemieckiej machiny wojennej. I fakt, że wszystkie urządzenia nurków w pobliżu obiektu wariują. Podobne pułapki stosowała zarówno armia radziecka jak i brytyjska, ale żadne z dotychczas znalezionych nie było tak duże. Jej średnica to prawie 60 metrów. Takie pułapki stosowano, żeby "oczyścić" wody z okrętów wroga, utrudniając im nawigację.

Stefan Hogeborn - nurek, który ze swoją ekipą Ocean X Team znalazł obiekt, twierdzi, że teoria Autellusa to "dobry kandydat do odpowiedź" na zagadkę niezidentyfikowanego obiektu z dna Bałtyku. Nurek w trakcie swojej 20-letniej kariery nigdy wcześniej nie natknął się na nic podobnego. Niestety na potwierdzenie teorii będziemy musieli jeszcze poczekać.

KOMENTARZE (8)

Różne

Opakowania na iPhony

2012-07-13 18:05:15

Widać produktom firmy Apple czegoś brakuje. Czegoś, co sprawiłoby, że są bardziej geekowe. Czasem ulepszają je fani np. tworząc stację dokującą z LEGO, czasem zaś firmy - opakowanie z Jobsem, choć nie zawsze wszystko dochodzi do skutku.

Teraz do grona poprawiaczy błędów Apple dołączyła firma PowerA, która przygotowała specjalne, licencjonowane opakowania iPhonów. Teraz każdy iPhone będzie mógł mieć gwiezdno-wojenny akcent.Zestawy kosztują od 19,99 USD (R2-D2) aż do 39,99 (Chewbacca, Droidy). Można je kupić tutaj.
KOMENTARZE (0)

Różne

Nadęty Vader

2012-07-11 20:15:52

Belgijski baloniarz Benoît Lambert i członek lokalnego oddziału Legionu 501 zbudował w roku 2007 wyjątkowy balon w kształcie głowy Dartha Vadera, pisaliśmy o tym tutaj. Okazuje się, że balon przetrwał próbę czasu i jest sprawny do dziś. Będzie można go oglądać w dniach od 27 do 29 lipca na festiwalu balonów w New Jersey. Zainteresowanych bujaniem w obłokach odsyłamy na stronę wystawy, a poniżej przypominamy jak wygląda ten olbrzym.
KOMENTARZE (9)

Różne

Course of the Force - dni 2 i 3

2012-07-10 21:51:52 blog oficjalnej

Swoją trasę kontynuuje charytatywny bieg Course of the Force, który zbierając pieniądze na konto Fundacji Make-A-Wish, biegnie przez Kalifornię, żeby dobiec na Comic-Con w San Diego. Wśród biegaczy drugiego dnia znaleźli się między innymi: David Eckstein, Ahsoka Tano, R2-D2, AT-AT, Leia, kilkunastu Jedi...i cheerleaderki.Relacja z trzeciego dnia biegu nadawana było na żywo, o godzinie 7 PM czasu PST, czyli późno w nocy czasu polskiego. Bieg odbył się między innymi w kalifornijskim Legolandzie, a prócz przebierańców pojawił się też Chris Argyropoulos jako reprezentant Lucasfilm. Ponadto w relacji pojawił się też reportaż z kilku dni wcześniej, kiedy to Chris Hardwick, współorganizator całej tej imprezy, rozpoczął baseballowy mecz Dodgersów.


To dopiero pierwsza część relacji, a tutaj jest dostępny dzień 3 - część 2.

KOMENTARZE (4)

Różne

Sekrety nauki o Jediismie

2012-07-10 18:58:15

W najnowszym, lipcowo-sierpniowym numerze (5 (8)/2012) magazynu Sekrety nauki, znalazł się ciekawy artykuł o Jediismie. Niestety religia ta nie jest wymieniona wprost z nazwy, raczej opisywana jako religia bądź kościół Jedi, jest jednym z przykładów nowych, najczęściej internetowych i wirtualnych kultów przełomu XX i XXI wieku. Jeśli kogoś interesuje bardziej socjologiczne spojrzenie na problem Jediismu, tekst z pewnością powinien wydać się ciekawy.

Jednocześnie warto dodać, że nie ma on za wiele wspólnego z Gwiezdnymi Wojnami. Magazyn kosztuje 5,99 PLN. Najnowszy numer można już nabyć w salonikach prasowych i kioskach.


KOMENTARZE (0)

Różne

Dzień admirała Mottiego

2012-07-09 22:50:15

Były już ulice Gwiezdnych Wojen, było też nieoficjalne święto (4 maja), teraz pora na oficjalne. Władze miasta Sioux City w stanie Iowa ustanowiły dzień 30 czerwca 2012 dniem Admirała Mottiego. Richard LeParmentier powinien być zadowolony. Swoją drogą, ciekawe czy dzień ten stanie się coroczną tradycją.


KOMENTARZE (0)

Różne

Course of the Force - dzień 1

2012-07-08 17:32:06 blog oficjalnejWczoraj rozpoczęła się chrytatywna sztafeta Course of the Force, zbierająca pieniędze na konto Fundacji Make-A-Wish. Poniżej przedstawiamy wideoreportaż z pierwszego dnia biegu. Wśród biegnących sław pojawili się: Zach Levi (Chuck), Team Unicorn, Paul Scheer, Vanessa Lengies (Glee), Scott Manz (Access Hollywood) czy Allyssa Campanella (Miss America). Według organizatorów bieg może pomóc spełnić marzenia nawet 1000 dzieci.Ponadto wraz z rozpoczęciem akcji Course of the Force, wielu jej współorganizatorów opublikowało na, świeżo zrestartowanym oficjalnym blogu StarWars.com, swoje wspomnienia związane z Gwiezdnymi Wojnami, można je przeczytać w tym miejscu.
KOMENTARZE (3)

Różne

Konkurs z nagrodami na stronie Star Wars Magazyn

2012-07-08 12:43:28 Star Wars Magazyn

Redakcja czasopisma Star Wars Magazyn, przy wsparciu TM Toys, przygotowała dla fanów konkurs z nagrodami, które można zgarnąć: odpowiadając na pytania i dodatkowo rysując scenkę gry Chewbaccy z C-3PO z „Nowej nadziei”. Jak podaje strona Star Wars Magazyn:

Nasz konkurs podzieliliśmy na trzy oddzielne zestawy pytań, do których przypisane są nagrody. Możecie zdobyć pojedyncze nagrody odpowiadając na wybrany zestaw pytań lub zagracie o wszystko, to zależy tylko od Waszej woli walki.

Aby zdobyć nagrodę, należy odpowiedzieć na przypisany do niej zestaw pytań (obrazek poniżej). Jeśli zamierzacie wygrać cały komplet nagród, musicie odpowiedzieć na wszystkie pytania i wykonać dowolną techniką pracę plastyczną, której motywem jest: scena, w której Chewbacca gra w Dejarik wraz z droidami na pokładzie Sokoła Millennium w Nowej nadziei.

Odpowiedzi na pytania i prace należy przesyłać w formie elektronicznej na adres e-mail: redakcja@swmag.pl, koniecznie z pełnymi danymi teleadresowymi oraz dopiskiem: e-KONKURS TMTOYS.

ZWYCIĘZCÓW WYBIERZEMY W LOSOWANIU, A WYNIKI OPUBLIKUJEMY 1 WRZEŚNIA NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!
KOMENTARZE (11)

Różne

To nie księżyc... to stacja kosmiczna

2012-07-07 14:57:17

Japoński modelarz przedstawiający się jako tatumaru5963 wykonał model Gwiazdy Śmieci. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że powstała ona właśnie z plastikowej piłeczki do Ping Ponga. Stan pośredni oraz niezwykle dopracowany efekt końcowy pracy Japończyka możecie zobaczyć poniżej.
KOMENTARZE (17)

Różne

Zapowiedź specjalnego numeru pisma "Star Wars Insider"

2012-07-07 11:32:36

Na konwencie Celebration VI, który odbędzie się 23-26 sierpnia tego roku w Orlando na Florydzie, sprzedawany będzie specjalny numer czasopisma "Star Wars Insider", a w nim znajdzie się m. in. komiks w 3D. Będzie to prequel "Mrocznego Widma", w którym zobaczymy Anakina Skywalkera i Dartha Maula. Okulary dodawane będą za darmo. Poza tym, również w 3D, pokazane zostaną zdjęcia z "Ataku Klonów" i "The Clone Wars".

W numerze także wywiad z Carrie Fisher z 1976 roku. Wydanie to będzie hołdem dla kilku rocznic obchodzonych w 2012 r. : 5-lecia serialu TCW, 10-lecia "Ataku Klonów", a także 35-lecia "Nowej Nadziei".

Cena wyniesie 10 dolarów, zaś magazyn sprzedawany będzie w budce nr 521 (będącej częścią budki firmy Gentle Giant).


KOMENTARZE (3)

Różne

Gwiezdne Wojny na San-Diego Comic-Con

2012-07-06 13:26:13 StarWars.com

Został tylko tydzień do rozpoczęcia największego konwentu fantastycznego na świecie, czyli legendarnego San-Diego Comic-Con. W dniach 13-15 lipca największe studia filmowe i telewizyjne, razem z wszystkimi twórcami komiksów, gier wideo, fanami cosplay, RPG i wszelkiej fantastyki, zjadą się, żeby oglądać najnowsze zwiastuny i zapowiedzi nadciągających filmów, seriali, gier, książek i komiksów. Jak co roku, na konwencie nie zabraknie Gwiezdnych Wojen. Dla nas najważniejszy będzie piątek, ponownie nazwany Dniem Star Wars, ale w każdy dzień fani SW znajdą coś dla siebie. Poniżej prezentujemy program Star Wars na Comic-Conie. Podane poniżej godziny zapisane są według czasu lokalnego San Diego, czyli tzw. Pacific Standard Time (-8 godzin od czasu Greenwich).

Piątek (13.07)

10am - 11am, Room 7AB
Star Wars Collectibles Update: Chris Spitale z Lucas Licensing oprowadzi po najbliższych produktach kolekcjonerskich ze stajni takich firm jak: eFX, Gentle Giant Studios, Kotobukiya i Sideshow Collectibles.

11am - 12pm, Room: 7AB
Hasbro - Star Wars: Derryl DePriest (wiceszef marketingu Hasbro), Jeff Labovitz (szef marketingu Hasbro), Adam Pagano i Erik Arana oprowadzą po linii Hasbro Star Wars, zaprezentowane zostaną nowe serie i figurki, będzie też sesja pytań i odpowiedzi.

12pm - 1pm, Room: 7AB
A Quirky Point of View -- The Fun Star Wars Books of Matthew Reinhart and Jeffrey Brown: piszarze Matthew Reinhart (Star Wars: A Galactic Pop-Up Adventure) i Jeffrey Brown (Darth Vader and Son) opowiedzą o pisaniu i ilustrowaniu świata Gwiezdnych Wojen dla dwóch pokoleń fanów, panel poprowadzi kolejny autor: Pablo Hidalgo (Star Wars: Head to Head).

1pm - 2pm, Room: 7AB
From Imagination to Screen - The Art Department of Industrial Light & Magic: pracownicy ILM, David Nakabayashi, Christian Alzmann, Yanick Dusseault, Alex Jaeger i Aaron McBride, wszyscy zajmujący się działem graficznym (art director), zbiorą się razem, żeby wspominać dziedzictwo pierwszego art directora z ILM, czyli Ralpha McQuarrie.

2pm - 3pm, Room: 7AB
Star Wars Origami: Chris Alexander zademonstruje i nauczy jak w mistrzowski sposób składać gwiezdnowojenne figurki origami.

3pm - 4pm, Room: 7AB
The Future of Star Wars Publishing: Dark Horse & Del Rey: odkryj co będzie dalej w Expanded Universe Gwiezdnych Wojen. Redaktorzy Randy Stradley i Dave Marshall z Dark Horse Comics opowiedzą o przyszłości serii Agent of the Empire, Dawn of the Jedi, Lost Tribe of the Sith i Darth Maul, oraz ujawnią zupełnie nową serię. Przedstawicielami Del Rey będą Frank Parisi i Erich Schoeneweiss, oraz Troy Denning, którzy wspólnie zapowiedzą nadchodzące książki Timothy'ego Zahna i Aarona Allstona, oraz kilka zapowiedzi na rok 2013. Panel poprowadzi Pablo Hidalgo, na sali obecna będzie też redaktorka LucasBooks, Jennifer Heddle.

Sobota (14.07)

2pm - 3pm, Room: 6DE
Star Wars: The Clone Wars: Onto Season Five: Dave Filoni i obecny główny scenarzysta serialu Matt Michnovetz opowiedzą o przyszłości serialu, zaprezentują też nowe zwiastuny piątego sezonu. Sporkanie poprowadzi Pablo Hidalgo.

8pm - 9pm, Room: 23ABC
Star Wars Trivia: czyli konkurs wiedzowy, poprowadzony przez współtwórców San Diego Star Wars Society, Lindę Crispien i Brendana Prouta, podzielony na dwie tury: dla dzieci poniżej 12 lat i dla fanów w każdym wieku.

Niedziela (15.07)

11:45am - 12:45pm, Room: 6BCF
Meet the Companions of Star Wars: The Old Republic: panel poświęcony aktorom podkładającym głosy w The Old Republic, panel Tara Strong (Risha), Catherine Taber (Vette), Tasia Velenza (Kaliyo) i inni będą odpowiadać na pytania zadawane przez fanów.

Teraz już wiecie kiedy i jakich wiadomości z Gwiedznych Wojen możemy oczekiwać w następny weekend. Jednocześnie należy pamiętać, że choć możemy się spodziewać interesujacych zapowiedzi, największe atrakcje zachowane będą pewnie na zbliżające się w sierpniu Celebration VI.
KOMENTARZE (6)

Różne

Wideo wprowadzające do Course of the Force

2012-07-05 21:17:50 YouTubeZgodnie z naszą poprzednią zapowiedzią, w dniach 7-11 lipca, odbędzie się charytatywna sztafeta nazwana Course of the Force, która będzie zbierać pieniędze na konto Fundacji Make-A-Wish, spełniającej marzenia nieuleczalnie chorych dzieci. Całość poprowadzi komik Chris Hardwick, oraz znana dobrze fanom Ashley Eckstein, odgrywająca rolę Ahsoka Tano. Poniżej prezentujemy fabularne wprowadzenie do tego niezwykłego przedsięwzięcia:W powyższym filmie pojawili się: Chris Hardwick jako on sam, komik Moshe Kasher jako pracownik ILM, Breckin Meyer ponownie odgrywający rolę Boby Fetta (po Robot Chicken), oraz Robert Kirkman autor komiksowej i telewizyjnej serii "Żywe trupy". Cały bieg, oraz towarzyszące mu imprezy emitowane będą na kanale YouTube portalu Nerdist.
KOMENTARZE (5)

Różne

Oficjalny Blog powraca

2012-07-03 19:34:15

Trwało to prawie dwa miesiące, ale wygląda na to, że Blog oficjalny powrócił. Na razie to tylko zapowiedź, nic nowego się tam nie ukazało, choć zmieniono trochę oprawę graficzną. No i zrobiono trochę zapowiedzi. To co najważniejsze to zaprezentowano ekipę, która będzie tworzyć bloga.

Pete Vilmur - to akurat żadna nowość. To redaktor oficjalnej, autor książek i znany kolekcjoner. Więc pewnie będzie zajmował się tym, czym się zajmuje.

Pablo Hidalgo - tu znów zaskoczenia nie ma. To obecnie główny redaktor oficjalnej, więc... W każdym razie pisze książki, prowadzi panele i jest go dużo. Tym razem ma się jednak też więcej koncentrować nad EU.

Dave Filoni - ma pisać o TCW. Podobno dowiemy się więcej o kulisach serialu.

J.W. Rinzler - autor najbardziej znany z albumów o powstawaniu filmów ma się zająć nieopublikowanymi zdjęciami, filmami i materiałami o filmach, a także o EU.

Leland Che - opiekun holokronu ma znów pomóc nam w wyjaśnianiu zawiłości EU.

Mary Franklin - która odpowiada za sprawy fanowskie z innego punktu widzenia (konwenty, Insider itp.), zajmie się właśnie swoją dziedziną, choć podobno ma też coś pisać o filmach.

Steven J. Sansweet - który od dłuższego czasu rozstaje się z Lucasfilmem i rozstać się nie może. Jak łatwo się domyślić, będzie wspomagał swojego współpracownika Vilmura w kolekcjonerstwie.

Lista nie jest zamknięta. Notki mają też pisać osoby, które nie będą związane "etatem". Mają to być przedstawiciele fanów - 501. Legion, twórcy gry Star Wars 1313 czy choćby Kathy Cook. Dodatkowo na blogu ma być miejsce dla fanów, którzy wykorzystują swą pasję w sposób ciekawy.Tyle zapowiedzi. Zobaczymy jak będzie wyglądała praktyka. Poprzednia ekipa - Bonnie Burton, Pete Vilmur i Pablo Hidalgo jakoś bloga rozkręcili, nadając mu unikalną formę. Teraz mamy ewidentnie nowe otwarcie.
KOMENTARZE (0)

Różne

Ścianka wspinaczkowa

2012-07-02 18:06:15

Firma Hang Fast Adventure Structures zajmuje się między innymi produkcją elementów ścianek wspinaczkowych. Teraz poszerzyła swoją ofertę o Gwiezdne Wojny.

Wszystkie oferowane uchwyty są robione na specjalne zamówienie. Koszty zależą od kształtu, można je zobaczyć tutaj. Swoją drogą ciekawe, czy spowodują, że fani ruszą się od komputerów. Może Gwiazda Śmierci, R2-D2 i Sokół Millennium pomogą.
KOMENTARZE (0)
Loading..