TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Amerykanie budują superlaser

2013-02-28 17:27:52 Interia.pl

W tamtym roku do Białego Domu dotarła petycja z prośba o budowę Gwiazdy Śmierci. Administracja amerykańska odpowiedziała na pytanie, wydając oświadczenie, że rząd amerykański nie popiera wysadzania planet. Wspomniano także o dużych kosztach. Jednak jak się okazało w sekrecie Amerykanie myślą o czymś bardzo podobnym, może nie o Gwieździe Śmierci, a laserze, który miałby ich uchronić przed asteroidami.

Do życia powołany został projekt DE-STAR (Directed Energy Solar Targeting of Asteroids and Exploration), nazwa bardzo podobna do angielskiego „Death Star”. Działanie zresztą też, bo opiera się na laserze, który rozwalałby może nie planety, a asteroidy.Sam pomysł polega na tym, by wykorzystując energię słoneczną wygenerować wiązkę laserową, która mogłaby zniszczyć kosmiczne zagrożenie, lub przynajmniej zmienić jego trajektorię na mniej kolizyjną. Na razie naukowcy rozważają dwie wersje. DE-STAR 2 o 100 metrowej średnicy (wielkość podobna do ISS) oraz DE-STAR 4 o średnicy 10 km. Pierwszy służyłby raczej do zmiany trajektorii, drugi do niszczenia. Naukowcy myślą także o innych zastosowaniach projektu. Natomiast po ostatnich wydarzeniach w Rosji projekt nie wydaję się być już tylko naukową mrzonką. Kto wie, może faktycznie zostanie zrealizowany?
KOMENTARZE (9)

Różne

Tatuaże Star Wars

2013-02-26 19:42:22 przepastny internet

Oto następna wtorkowa dawka dowodów miłości do Gwiezdnych Wojen. Dzisiejszą porcję łączy miejsce, które zdobią tatuaże - wszystkie zostały wykonane na przedramionach fanów. Poza tym są one dość zróżnicowane tematycznie. Który podoba się Wam najbardziej?Wszystkie prezentowane dotychczas na Bastionie tatuaże znajdziecie tutaj.
Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Różne

Star Wars Magazyn #10 w sprzedaży

2013-02-25 21:13:58 Star Wars Magazyn

Opóźnienie premiery Star Wars Magazyn #10 urosło do dwóch miesięcy, jednak okres oczekiwania mamy już za sobą, bo gazetka jest dostępna w sprzedaży od dwóch tygodni. Dziesiąty numer tego pierwszego polskiego licencjonowanego czasopisma o Gwiezdnych Wojnach można nabyć w sieci salonów Empik i Kolporter a także wielu innych punktach na terenie całego kraju za 12,50 PLN brutto. Pisemko liczy 46 stron. Zawartość najnowszego numeru, poza kilkoma przepięknymi ilustracjami/plakatami, stanowią:

 • dział Nowości,
 • wywiad z Davem Filoni na temat czwartego sezonu „Wojen Klonów”,
 • garść pytań do Warwicka Daviesa, który zagrał Ewoka Wicketa w „Powrocie Jedi”,
 • artykuł „Czas na Star Wars”,
 • opowiadanie „Ucieczka” (tłumaczenie: Karol Dobosz),
 • artykuł: „Przemawiaj jak Sith”,
 • artykuł: „Imperium światła i magii”,
 • artykuł: „Imperium Dartha Vadera”,
 • akcja „W poszukiwaniu Mocy”,
 • działy Kantyna i Holonet,
 • zimowy konkurs Łowców Nagród.

  Kolejny numer Star Wars Magazyn ukaże się w marcu, przypominamy że od tego momentu nastąpi mała reorganizacja i kolejne edycje gazetki będą ukazywały się w trybie 3 miesięcznym.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (15)
 • Różne

  Wzory na ściany

  2013-02-23 11:17:51

  Pisaliśmy niedawno o naszych propozycjach umeblowania sypialni jeśli chcecie aby kojarzyła się z waszą pasją. Tym razem przedstawiamy sposób na nadanie ścianom waszego salonu wyjątkowego wyglądu. W ofercie sklepu Etsy pojawiły się wzory na ściany w cenie od 30 do 45 dolarów za komplet. Istnieje możliwość wyboru jednego z czterech dostępnych kolorów oraz dopasowania rozmiarów wzoru do własnych potrzeb.
  KOMENTARZE (5)

  Różne

  Gwiezdny kominek

  2013-02-21 17:08:06

  Dave Delisle wpadł na wspaniały pomysł stworzenia kominka w kształcie komory medytacyjnej Dartha Vadera. Niestety na razie nie udało mu się tego projektu zbudować, ale już zdążył go zaprojektować. Na razie projekt wygląda tak:

  Swoją drogą ciekawe, czy uda mu się takie cacko zbudować.
  KOMENTARZE (13)

  Różne

  Niszczyciel z ciasta

  2013-02-20 17:40:01

  Okres karnawału jest już zakończony, tłusty czwartek już za nami i ilość zjadanych słodyczy wraca do normy. Warto jednak rzucić okiem na ten słodki niszczyciel wykonany przez jednego z fanów na urodziny syna. Imponujące wrażenie niszczyciel zawdzięcza również działającym światłom i oświetleniu w miejscu silników.
  KOMENTARZE (15)

  Różne

  Tatuaże Star Wars

  2013-02-19 19:10:04 przepastny internet

  Pora na kolejną odsłonę cyklu z fanowskimi tatuażami Star Wars. Te prezentowane dotychczas znajdziecie tutaj. Dzisiejsze tatuaże łączy fakt, że wszystkie malunki zostały wykonane na ciałach fanek. Ciekawe czy polskie fanki są chętne do wykonywania takich ozdób? I co o nich sądzą fani płci przeciwnej?  Temat na forum
  KOMENTARZE (15)

  Różne

  Japońska reklama Coca-Coli z 1977

  2013-02-18 17:21:27 http://www.thebeardedtrio.com/

  O tym, że rynek japoński rządzi się swoimi prawami, wszyscy doskonale wiemy. Mają własne produkty, jak i reklamy bazujące na „Gwiezdnych Wojnach” i tak było od 1977. Bardzo interesującym przykładem jest plakat reklamowy Coca-Coli pochodzący z Japonii z tamtego okresu. Na szczególną uwagę zasługuje fryzura Luke’a.  Niestety obecne japońskie reklamy Pepsi nie wyglądają już tak szałowo.
  KOMENTARZE (11)

  Różne

  Jeffrey Jacob Abrams o Gwiezdnych Wojnach

  2013-02-17 10:40:13 blog oficjalnej


  Wiemy już oficjalnie, że J.J. (czyli Jeffrey Jacob) Abrams zajmie się reżyserią Epizodu VII. Źródła informacyjne podawały, że decyzję w tej sprawie podjęła Kathleen Kennedy, namawiana przez Stevena Spielberga, ale czy podejście Abramsa do Gwiezdnych Wojen miało na to jakiś wpływ? Na pewno nie zaszkodziło. Poniżej przekazujemy kilka cytatów z nowego reżysera filmu Star Wars, które zebrał blog oficjalnej:

  Słynna koszulka Bantha Track (2006)

  Kiedy Damon Lindelof wszedł po raz pierwszy do mojego biura, nosił na sobie koszulkę Star Wars, ale nie byle jaką, a oryginalną koszulkę Star Wars – i wiedziałem, że ona jest jego, a nie jakaś tam nabyta później. Od razu wiedziałem, że byliśmy dawno zaginionymi braćmi. To była pierwsza rzecz, która sprawiła, że mogłem powiedzieć „Dobra, uwielbiam tego kolesia”.

  Pierwsze wspomnienie Star Wars (2006)

  Moje pierwsze wspomnienie o Star Wars to było zobaczenie tego tytułu w czasopiśmie Starlog, wtedy pomyślałem sobie "co za dziwny tytuł". Pamiętam, że zobaczyłem wczesny plakat Ralpha McQuarriego do filmu. Ten widok utknął mi w głowie, mimo, że nie wiedziałem co to było, wyglądało na ważne. Moje drugie wspomnienie to zobaczenie samego filmu, w kinie, w dzień premiery, w Westwood w kinie Avco. To zmieniło mnie na zawsze."

  Dlaczego Star Wars dalej działa na publiczność (2006)

  To był absolutnie pierwszy film, który tak bardzo się spodobał i podoba do dziś. Myślę, że jest tak dlatego, że wszyscy czasem czują się jakby utknęli w życiu, że coś wspaniałego czai się za rogiem. Spotkać w życiu jakąś przerażającą tragedię, jak to, co spotkało ciocię i wujka Luke'a, to tak wciągająca historia, że mogłaby się wydarzyć na jakiejś farmie gdzieś w Stanach Zjednoczonych, a opowieść nadal byłaby interesująca. Fakt, że Luke staje się siłą ratującą galaktykę przed złem, jest swego rodzaju niesamowitym spełnieniem marzeń. Myślę, że to zgrywa się z powszechną potrzebą, że każdy musi znaleźć swój sens życia, który będzie większy niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

  Jak Star Wars na niego wpłynęło (2006):

  Nie wiem jak wiele razy podczas rozwijania danej historii odnosiłem się do archetypów z Gwiezdnych Wojen. Jako fan Josepha Campbella i wykorzystania mitów w opowiadaniu historii, możesz zakładać, że to ogółem klasyczny schemat, ale dla nas jest to nasz wspólny język, ponieważ wszyscy znamy kanon Star Wars. Trudno mi sobie przypomnieć taką pracę nad historią odcinka w serialu, czy to w Lost, Alias, czy nawet Felicity, w której nie czułem trochę tego samego uczucia, które czułeś widząc trio miłosne w Epizodzie VI, albo walkę dobra ze złem we wszystkich sześciu filmach.

  „Gwiezdne wojny” to prawdopodobnie najbardziej wpływowy film mojego pokolenia. To personifikacja dobra i zła, otwarcie na światy kosmicznych przygód, tak jak westerny zadziałały na pokolenie naszych rodziców, pozostawiło niezaprzeczalny ślad. W pewien sposób wszystko co robimy, pośrednio lub bezpośrednio, zostało zapoczątkowane przez obejrzenie tych trzech starszych filmów.

  Po obejrzeniu Zemsty Sithów (2006):

  Najbardziej zadziałał na mnie koniec filmu, kiedy wróciliśmy do tych miejsc na statku, które znamy z pierwszego filmu Star Wars, Epizodu IV. Byłem zaskoczony jak dobrze było poczuć się w domu. Biorąc pod uwagę wielki rozmach i skalę wszystkiego tego, co widzieliśmy wcześniej, było coś niezwykle satysfakcjonującego i miłego powrócić do tych białych korytarzy, które przypomniały stare uczucia, które miało się gdy oglądaliśmy Gwiezdne Wojny po raz pierwszy.

  Na temat historii Anakina Skywalkera (2006):

  Oczywiście jego upadek był nieunikniony i dowiadujemy się tego z wcześniejszych filmów. Wiemy, że to się ma wydarzyć, obserwując jak się to dzieje, oglądamy tragedię. Dla mnie fascynujące jest to, że gdy dorastałem utożsamiałem się z Lukiem, ale teraz moje dzieci utożsamiają się Anakinem. Jest w tym ciekawy komentarz społeczny - kiedy dorastałem bohaterem był optymistyczny młody neofita, który staje się bohaterem, a dla nowego pokolenia bohater, to ktoś, kto ma silną wolę, ambicję, ostatecznie szkalowany, zostaje zmylony i z powodów wielkiego ego, oraz złamanego serca, dosłownie staje się złoczyńcą, któremu przeciwstawiało się moje pokolenie.

  Gdzie chciałby widzieć przyszłość Star Wars (2008):

  Czuję, że świat Gwiezdnych Wojen stał się tak rozległy, nie tylko jeśli chodzi o różne media, w których Star Wars się pojawia, ale dzięki wizualnym możliwościom, które technologia udostępnia, przez co Industrial Light & Magic potrafi tak wspaniale tworzyć światy. Moją ulubioną rzeczą w Gwiezdnych Wojnach jest możliwość opowiadania niesamowicie osobistej, intymnej i emocjonalnej historii, na tle konfliktu i bitew o planetarnej skali. Najbardziej chciałbym zobaczyć opowieść o bohaterach, którą będę bezlitośnie rozbawiony, która mnie szczerze zauroczy, opowieść ścisłą jak tylko się da, nie opierająca się na czymś więcej niż tylko pirotechnice, co dla mnie jest podstawą Star Wars, co czyni jest wspaniałymi. Jeśli będzie to serial telewizyjny to znakomicie. Jeśli będzie animowany, jestem za. Jeśli to będzie radiowe słuchowisko, albo gra wideo, albo rozrywki internetowe, cokolwiek to będzie, chciałbym w tym potężnym uniwersum zobaczyć nowych bohaterów, którzy sprawią, że poczuję to, co czułem do Luke'a, Leii i Hana Solo.

  Postacie z Gwiezdnych Wojnach, których historię chciałby zobaczyć (2008)

  To zabawne, jak w dziwaczny sposób, przez odkrycie tajemnic na temat danej postaci, zabiera się jej jakiś element miłych uczuć, które się do niej czuło. To zabija domysły. Czasami postać jest bardziej interesująca, kiedy nie wie się o nich wszystkiego. Nawet niektórzy z mojego pokolenia, a jestem starożytny w porównaniu ze współczesnymi fanami, dla mnie postać Dartha Vadera zawsze była interesująca, ponieważ zbierało się o nim każde skrawki wiadomości, tworzyło się same przypuszczenia, teraz gdy wiemy o Anakinie tak dużo jak się ostatecznie dowiedzieliśmy, to zmienia sposób, w jaki oceniamy Dartha Vadera. To dla mnie niesamowite, jak moje dzieci odnoszą się do Anakina: co dla mnie jest skandaliczne, skoro wychowałem się wierząc, że Vader to złoczyńca. Ja utożsamiałem się z Lukiem, Leią, Hanem Solo. Nie należy utożsamiać się z Vaderem! Ciągle myślę, że niedobrze jest stawać po stronie Anakina. Dlatego wydaje mi się, że nie ma takiej postaci, na którą mogę wskazać i powiedzieć, że chcę wiedzieć o niej więcej, po prostu Gwiezdne Wojny są tak wielkie, że wspaniale byłoby zobaczyć postacie, które mają ten sam poziom emocjonalnej intymności.

  Jaki chciałby zobaczyć projekt Star Wars w internecie (2008):

  Gwiezdne Wojny miały kiedyś ściśle zdefiniowaną tematykę, to o czym były, oraz głównych bohaterów, teraz Star Wars jest tak wielkie, że zawiera znacznie więcej. Trochę tak jak w Star Treku, gdy pojawił się na początku i wszystkie postaci były znane, ale teraz gdy o nie zapytasz, uzyskasz różne odpowiedzi od różnych pokoleń fanów. Dlatego możliwości są nieskończone, pomimo tego, że tak dużo Gwiezdnych Wojen zostało już odkryte, dzięki książkom i tym podobnym. Internet jest perfekcyjnym miejscem, żeby stworzyć coś takiego, jak interaktywny Senat, gdzie fani mogliby reprezentować róże światy i debatować wcielając się w postaci. Widzę wielką grupę specjalistów od Star Wars, która usiłuje przedyskutować wszystkie problemy, które sprawiły prequele, a postacie z filmów moderowałyby dyskusję.

  Na temat swojej twórczości w gatunku SF (2008)

  Nigdy nie przejmuję się gatunkiem filmu, ale postaciami, które chcę oglądać. Jest tak wiele dobrych przykładów gatunku. Jeżeli chcesz zobaczyć western, albo film historyczny z lat 70., możesz to znaleźć. Powodem dla którego niemal wszystko nad czym pracuję, jest, że tego jeszcze nie ma, a ja chcę to zobaczyć.


  I jeszcze na koniec krótki klip, z wykładu z serii Ted Talk, kiedy to J.J. wypowiedział się na temat swojej teorii Pudełek Zagadek, przy tej okazji wspomniał też o „Gwiezdnych wojnach”:


  KOMENTARZE (4)

  Różne

  Ściąga z alfabetu

  2013-02-15 18:12:21

  Prawdopodobnie najbardziej znany z Gwiezdno-wojennych alfabetów aurebesh jest dość powszechnie kojarzony przez fanów, choć nie zawsze znany. Niektórzy próbują się go uczyć, ale wiadomo, jak się tego nie używa, to się szybko zapomina. Firma 14th PlaceTrading Company wykorzystuje Amazon do sprzedaży pierścieni ściąg, ze swojej wersji pseudo-aurebeshu. Są one dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, a także w kilku wielkościach.


  Obecnie dostępne są już tylko srebrne pierścienie, z których każdy kosztuje 13,99 USD. Dostępnych jest już tylko kilka sztuk.
  KOMENTARZE (14)

  Różne

  Miłość w odległej galaktyce

  2013-02-14 22:22:30 Oficjalna, YouTube.com

  Dziś Dzień Zakochanych, kontrowersyjne święto, które jednych przyprawia o nudności, innych radosny zawrót głowy, a dla wielu oznacza większe dochody. Bez względu na to, do której grupy się zaliczacie, możecie posłuchać, co o miłości w Gwiezdnych Wojnach, ma do powiedzenie Bonnie Burton. Bonnie to fanka, która pracowała dla Lucasfilmu, napisała książkę „Star Wars Craft Book” i wyszła za mąż za R2-D2 (a to zaledwie kilka z jej osiągnięć). Teraz zaś udowadnia, że choć Gwiezdne Wojny, na pierwszy rzut oka, opowiadają głównie o walkach na miecze świetlne i kosmicznych bitwach, to jednak można tam znaleźć niejeden romans. A którą historię miłosną z odległej galaktyki Wy lubicie najbardziej?  Na dokładkę coś od fana, dla fanów. Jeśli podobało Wam się jak bohaterowie Star Wars odśpiewali piosenkę "Call Me Maybe", to obejrzyjcie jak radzą sobie z oscarowym hitem Céline Dion "My Heart Will Go One".  Więcej miłosnych wariacji na temat Star Wars znajdziecie w starszych newsach: fanowskie filmiki, kartki, fanarty, fanowskie filmiki II i fanowskie filmiki III.

  O Walentynkach, dobrze lub źle, możecie wypowiedzieć się w tym temacie na forum.

  Całusy od Redakcji :*
  KOMENTARZE (8)

  Różne

  Hieroglif Star Wars

  2013-02-13 19:12:25

  Pisaliśmy już kiedyś o ikonach ze świata Gwiezdnych Wojen. Tym razem przedstawiamy dzieło wzorowane na starożytnych egipskich hieroglifach. Całkiem jak w przypadku hieroglifów z Egiptu, autor tego dzieła pozostaje nieznany, czekamy jednak na jego kolejne prace.

  KOMENTARZE (10)

  Różne

  Nowe koszulki

  2013-02-08 15:16:13

  Zazwyczaj koszulki z motywem Star Wars to proste shirty z rysunkiem, które nie wszędzie pasują. W ofercie sklepu ThinkGeek pojawiły się tym razem nieco bardziej eleganckie koszulki z kołnierzykiem, posiadające prosty motyw kojarzący się z kosmiczną sagą. Koszulki wykonane są z mieszanki bawełny(50%) i polyestru(50%), kosztują około $36 i dostępne są we wszystkich rozmiarach.

  KOMENTARZE (21)

  Różne

  Tatuaże Star Wars

  2013-02-05 21:08:32 przepastny internet

  Pora na kolejną wtorkową porcję fanowskich tatuaży. Te prezentowane dotychczas znajdziecie tutaj. Dzisiaj po raz kolejny zebraliśmy mniejsze tatuaże, które nie rzucają się tak bardzo w oczy, ale bez trudu można je powiązać z Gwiezdnymi Wojnami. Na poniższych zdjęciach zobaczycie głównie różne symbole wywodzące się ze świata Star Wars.  Temat na forum
  KOMENTARZE (6)

  Różne

  Zapowiedź Star Wars Magazyn #10

  2013-02-01 20:41:03 Star Wars Magazyn

  Mimo licznych perypetii i opóźnień dziesiąty numer Star Wars Magazyn ukaże się w pierwszym tygodniu lutego. Pierwotnie premiera tego numeru miała mieć miejsce jeszcze w zeszłym roku, jednak po perturbacjach jakie przechodzi obecnie Lucasfilm redakcja czasopisma z niezależnych od siebie przyczyn musiała przesunąć wydanie najnowszej gazetki. Jednak problemy zostały zażegnane i dziesiąty numer trafił już do druku, a na początku przyszłego tygodnia zostanie przekazany do dystrybucji. I tak też Star Wars Magazyn #10 będzie liczył 46 stron i kosztował 12,50 PLN brutto, będzie można go nabyć w salonikach prasowych sieci Empik i Kolporter oraz wielu innych punkach na terenie całego kraju.

  Zawartość Star Wars Magazyn #10 zapowiada się następująco:
 • Dave Filoni opowie o 5-tym sezonie „Wojen Klonów”,
 • wywiad z Warwick Davisem,
 • Ben Grossblatt opowie o mowie Sithów,
 • artykuł „Czas na Star Wars – nieśmiertelna Saga?”,
 • opowiadanie „Ucieczka”,
 • kolejny konkurs Łowców Nagród.

  W planie wydawniczym Star Wars Magazyn nastąpi pewna zmiana, otóż następny numer ukaże się w marcu, natomiast kolejne edycje będą pojawiać się w odstępie co trzy miesiące a nie jak to było dotychczas – co dwa. Jak podaje redakcja czasopisma: „nasza decyzja została podyktowana rosnącymi kosztami związanymi z powstawaniem pisma, a chcieliśmy uniknąć podnoszenia ceny naszego Magazynu. Obiecujemy, że gdy sytuacja się poprawi, wrócimy do wcześniejszego harmonogramu wydawniczego.

  Na osłodę dodamy, że Majówka ze Star Wars Magazyn w Witaszycach 2013 została zapowiedziana na termin 3-5 maja. Impreza odbędzie się na terenie Pałacu w Witaszycach, gdzie na przybyłych czekać będzie wiele atrakcji.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (17)
 • Różne

  R2-D2 i wcinanie pizzy

  2013-02-01 18:34:32

  Dotychczas R2-D2 kojarzył się nam głównie z alkoholem, a tu okazuje się, że lubi sobie także dobrze podjeść. A może być coś lepszego dla droida niż tłusta pizza? Pewnie dlatego ktoś wpadł na pomysł, by zrobić nóż do pizzy w kształcie R2-D2. Oczywiście nóż do pizzy z rączką pomalowaną na R2-D2 to trochę mało, gadżet więc jest elektroniczny i co ważniejsze wydaje dźwięki. Będzie go można kupić w sklepie Entertainment Earth już w marcu, za jedyne 19,99 USD.


  KOMENTARZE (3)
  Loading..