TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Mos Espa niszczeje

2013-06-28 17:13:20

Zła wiadomość dla wszystkich fanów tunezyjskich lokacji. Okazuje się, że nie tylko zalewany przez okresowe słone jezioro dom Luke’a Skywalkera trzeba remontować. Niszczeje też Mos Espa a zagrażają jej przesuwające się wydmy. Mos Espa jest obecnie sporą atrakcją turystyczną, znajduje się na szlaku wycieczek, więc mnóstwo osób tam zagląda. Niestety, władze tunezyjskie już wcześniej nie były zainteresowane za bardzo obiektem, był bo był. Ludzie go odwiedzali, to dobrze. Teraz, gdy od pewnego czasu sytuacja polityczna jest tam bardziej napięta, nikt nie ma czasu zajmować się lokacjami. Wybudowane w 1997 miasto na środku pustyni służyło do zdjęć „Mrocznego widma”. Potem wykorzystano je jeszcze w 2000 kręcąc „Atak klonów”. Gdy ekipa pojawiła się ponownie na planie naprawiono wszystkie budowle. Ale warto pamiętać, że to był plan filmowy, to miało dobrze wyglądać na zdjęciach, a nie przetrwać kilka lat. W 2000 nakręcono też sceny, które potem wykorzystano w „Zemście Sithów” i Lucasfilm już nigdy tam nie wrócił. Dotychczas pustynia była łaskawa dla tego miejsca, ale obecnie inaczej kształtują się diuny, które powoli zasypują i niszczą Mos Espę. Niektóre z jej elementów już zostały zniszczone. Kto wie, może to ostania okazja, żeby zobaczyć to miejsce. Na razie nawet fani zajmujący się odnawianiem domostwa Larsów nie wiedzą, co z tym fantem zrobić. Wiedzą jak naprawić zniszczenia, ale nie wiedzą jak zatrzymać wędrujące wydmy. W dodatku na Mos Epsę kierują się dwie, mała i duża.

Powyżej schemat przedstawiający wędrówkę wydm, oraz zniszczony fragment. Więcej o lokacjach tunezyjskich przeczytacie tutaj.
KOMENTARZE (14)

Różne

Plecaki Star Wars

2013-06-25 21:46:47

Kończy się rok szkolny? Czas zatem zacząć się przygotowywać już do następnego, aby wypaść w nim jak najlepiej. Przynajmniej z takiego założenia wyszła firma Bioworld Merchandising, która zaprezentowała nowe plecaki, które trafią do sprzedaży w sierpniu bieżącego roku. Ich ceny wahają się od 54,99$ do 59,99$ - a nabyć je będzie można w tym miejscu.


KOMENTARZE (15)

Różne

Zapowiedź Star Wars Magazyn #11

2013-06-25 19:07:48 Star Wars Magazyn

Po długiej przerwie zimowej spowodowanej reorganizacyjną zawieruchą, jaka toczy spółki córki Lucasa po przejęciu Lucasfilm przez Disney’a, powraca Star Wars Magazyn ze swoją jedenastą odsłoną! Przez ostatnie cztery miesiące wdrażano nowe procedury i zasady cenzury akceptacji tekstów przez Najwyższe Władze, od tego numeru wszystko powinno iść sprawniej i bez opóźnień. Niemniej jednak Star Wars Magazyn zgodnie z wcześniejszą zmianą będzie wydawany w trybie trzymiesięcznym.

Skupmy się jednak na numerze 11-stym. Po raz drugi z rzędu na okładce umieszczono przedstawicieli Wielkie Armii Republiki. Gazetka będzie kosztować 12,50 PLN brutto i liczyć 46 stron, a poza mocą artykułów znajdziemy w niej jak zawsze: wiele ciekawych plakatów i zdjęć, szczyptę humoru, konkurs z nagrodami oraz tłumaczenie opowiadania. W skład Star Wars Magazyn #11 wejdą:
 • artykuł z okazji 30-lecia gier Star Wars,
 • wywiad z kolejnym twórcą serialu „Wojny Klonów”,
 • rzut oka na prace Harley’a Browna,
 • artykuł naszego redakcyjnego kolegi o grze sieciowej „The Old Republic”,
 • ekskluzywne opowiadanie „Rzut kostką” autorstwa Karren Travis.

  Dokładna data premiery Star Wars Magazyn #11 jest niestety niemożliwa do określenia, ponieważ na drodze tego numeru czasopisma stoją jeszcze drobne bariery biurokratyczne, ale dla pocieszenia zdradzimy, że jest to tylko i wyłącznie kwestia dwóch tygodni.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)
 • Różne

  George Lucas odsłania pomnik

  2013-06-23 22:19:07

  George Lucas odsłonił w czwartek w parku w San Anselmo w Kalifornii pomniki dwóch najbardziej znanych postaci, Yody oraz Indiany Jonesa, wykonane z brązu. Reżyser, który pochodzi z tego miasteczka, zakupił i oddał do użytku ziemię, na której powstał ów park, nazwany Parkiem Wyobraźni.

  Budynek, który się tu wcześniej znajdował, był bardzo trudny do wydzierżawienia. Zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie oddać go Izbie Handlowej i umieścić tu coś, co pomoże wielu młodym ludziom oraz pozwoli miasteczku posiadać centrum.

  Jedną z rzeczy, o których niewiele osób wie jest to, że zarówno Star Wars jak i Indiana Jones powstały tutaj. Zwłaszcza Star Wars. Mamy tu więc mały pomnik, który przypomni wszystkim, że tutaj się wszystko zaczęło
  - powiedział m. in. Lucas.

  W ceremonii uczestniczyło 500 osób, w tym twórca pomnika, Lawrence Noble.

  Pracowałem dla Lucasfilm tworząc w latach 80-tych plakaty, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem "Imperium Kontratakuje". Zainspirowany filmem, kupiłem glinę i wyrzeźbiłem Yodę. Nigdy nie przypuszczałem, że pewnego dnia stworzę jego pomnik przeznaczony na widok publiczny- oświadczył twórca.

  Filmik z uroczystości możecie zobaczyć poniżej:
  KOMENTARZE (10)

  Różne

  Fartuszek prawdziwego fana

  2013-06-21 21:29:10

  Przyjmijmy na moment, że żyjemy w idealnym świecie. W świecie gdzie wszyscy mają urlop, sesja się skończyła, temperatura utrzymuje się w okolicy przyjemnych 25-28 stopni.
  Co zrobilibyśmy w takiej sytuacji? Dobrym pomysłem może być spędzenie popołudnia w towarzystwie znajomych przy grillu i chłodnych napojach. Na taką okoliczność przygotowane zostały dla fanów Star Wars fartuszki.W takim stylizowanym na Zbroję Fett-a lub Vadera fartuszku będziesz wyglądał jak prawdziwy twardziel i zaimponujesz wszystkim znajomym. Niestety nie udało się nam ustalić czy fartuszek ze szturmowcem zapewnia noszącemu lepszą ochronę niż sam pancerz.
  Chętni mogą kupić fartuszek tutaj za zaledwie 22 dolary, lub tutaj za prawie 300 złotych.


  KOMENTARZE (3)

  Różne

  Gwiazda Śmierci domem dla ptaków

  2013-06-19 23:03:23  Za oknem mamy co prawda lato i temperatury oscylujące w okolicy tych na Mustafar, nie zaszkodzi jednak pomyśleć już o zimie. Z takiego założenia wyszli zapewne pomysłodawcy domku dla ptaków stylizowanego na Gwiazdę Śmierci. Oficjalny, licencjonowany produkt wykonany został z wysokiej jakości ceramiki, średnica domku to 13,5 centymetra a koszt zakupu to prawie 25 funtów lub 39 dolarów. Chętni mogą nabyć go tutaj.
  Przypominamy także, że nie jest to pierwszy domek w tych klimatach, pisaliśmy już kiedyś o budce lęgowej w barwach R2-D2.


  KOMENTARZE (11)

  Różne

  Magazyn The Clone Wars #13

  2013-06-19 22:47:43

  Jeżeli jeszcze nie zwróciliście na to uwagi to informujemy, że od dłuższego czasu można już nabyć kolejny numer czasopisma The Clone Wars.

  Star Wars The Clone Wars 3/2013 (13)

  Jak zwykle w najnowszej odsłonie magazynu The Clone Wars znalazły się artykuły o nadprzestrzeni i pierścieniach hipernapędu, "Pilf Mukmuk czyli kowiańska małpojaszczurka" oraz "Co by było gdyby Padme stawiła czoło Cadowi Bane'owi", ponadto komiks pt. "Fatalny lot Obi-Wana", plakat z Yodą, zagadki, droidy kraby i test Jedi. Do nowego numeru dla czytelników dołączono również dwa prezenty.
  Cena 7,99 zł, 32 strony.
  KOMENTARZE (5)

  Różne

  Pudełko na pizzę w kształcie R2-D2

  2013-06-13 20:56:14

  Nieraz pisaliśmy o różnych japońskich gadżetach, ostatnio odkopano w sieci kolejny. Trochę przeterminowany, bo pochodzi z 2012 roku, poniekąd związany jest z promocją „Mrocznego widma 3D”. Otóż japońska pizzeria Domino z Tokyo postanowiła uczcić premierę filmu specjalną promocją. To, że dodawano plakat, to by nas specjalnie nie zainteresowało, ale w sposób szczególny udekorowano pudełka na pizzę, np. w kształcie R2-D2.

  No i jeszcze plakat reklamowy.


  A faktycznie coś ten R2 ludziom się z pizzą kojarzy. Kiedyś już o tym pisaliśmy.
  KOMENTARZE (5)

  Różne

  Course of the Force 2013 - Epizod I

  2013-06-06 19:06:09 YouTube

  Zgodnie z zapowiedzią w tym roku również odbędzie się Course of the Force, sztafetowy bieg charytatywny, zaczynający się na Ranczo Skywalkera, biegnący aż do San Diego na rozpoczęcie największego, międzynarodowego konwentu San Diego Comic-Conu. Bieg zaczyna się za trochę ponad miesiąc.

  Tymczasem, żeby wypromować to wydarzenie, na YouTube pojawiła się pierwsza część filmu wprowadzającego do Course of The Force, w którym Matt Mira, komik z Nerdist Industries, przesiaduje z R2-D2 w siedzibie Lucasfilm...


  KOMENTARZE (2)

  Różne

  Wielki X-Wing promuje „The Yoda Chronicles”

  2013-06-05 17:11:29

  Firma LEGO dość poważnie podchodzi do swojej linii produktów związanych z „The Yoda Chronicles”. Na razie mieliśmy premierę pierwszego odcinka tego mini-serialu, natomiast już w sierpniu pojawią się zestawy klocków z nim związane. Tymczasem duńska firma postanowiła uświetnić premierę i zaprezentowała w Nowym Jorku na Times Square pełnowymiarową wersję X-Winga, oczywiście zrobioną z klocków LEGO.

  Kilka informacji technicznych:

  • Ilość zużytych klocków: 5335200
  • waga całkowita: 22865 kg
  • wysokość: 3,35 m
  • długość: 13,1 m
  • rozpiętość skrzydeł: 13,44 m
  • ilość osób potrzebnych do zbudowania: 32
  • ilość godzin spędzonych na budowie: 17366, czyli jakieś 4 miesiące
  • model zbudowano w Kladno, w Czechach
  • to replika modelu #9493
  W Nowym Jorku X-Wing jest dostępny od 22 maja, potem zostanie zabrany do San Diego, gdzie znajdzie swoje stałe miejsce w tamtejszym Legolandzie.  Tak w ramach przypomnienia, nie jest to pierwszy gigant z klocków LEGO. Poprzednim był Mikołaj Yoda.
  KOMENTARZE (6)

  Różne

  Nowy numer miesięcznika The Clone Wars

  2013-06-04 21:29:18 Facebook.com

  Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych do kiosków i salonów prasowych za sprawą wydawnictwa s trafił nowy numer miesięcznika pt. The Clone Wars Magazine. Jest to magazyn zawierający krótkie artykuły i zabawy dla młodych czytelników. Znajduje się też w nim przedruk krótkiego komiksu, który wcześniej ukazał się w Zjednoczonym Królestwie za sprawą tamtejszego magazynu The Clone Wars Comic UK.

  The Clone Wars Magazine #18


  KOMENTARZE (0)
  Loading..