TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Holograficzna Gwiazda Śmierci

2013-08-29 17:23:44

Prawdopodobnie jesteśmy na progu holograficznej rewolucji. Nie chodzi tylko o rozbudowane systemy, w tym polski Leia display system, ale także prace studentów, gdzie inspiracja „Gwiezdnymi Wojnami” styka się z kreatywnością. Grupa studentów elektroniki i inżynierii elektrycznej Uniwersytetu z Leeds w Wielkiej Brytanii przygotowała w ramach zajęć hologram Gwiazdy Śmierci. Stworzyli to za pomocą różnych wyświetlaczy LEDowych, niekoniecznie tworząc prawdziwy hologram, ale coś bardzo przypominającego ten znany nam z filmów. Całe urządzenie jest sterowalne za pomocą systemu iOS i potrafi więcej niż tylko wyświetlić Gwiazdę Śmierci. Wygląda mniej więcej tak:


KOMENTARZE (7)

Różne

Kolejny otwieracz do piwa

2013-08-27 17:16:39

Odkąd w „R2-D2: Behind the dome” wspomniano o problemach alkoholowych R2-D2, ten nieustannie inspiruje zarówno fanów, jak i samych twórców gadżetów, do tworzenia przeróżnych nawiązań. A to piersiówka, a to barek albo nawet keg. Jedyne czego brakuje w tym zestawieniu to otwieracz do piwa (oficjalnie do butelek, bo rynek ciut szerszy). Na szczęście ThinkGeek wyszło naprzeciw fanowskim oczekiwaniom i przygotowało odpowiedni produkt. Otwieracz R2-D2 kosztuje 17,99 USD (ale jest obecnie promocja) i można go kupić tutaj. Wygląda natomiast tak:


KOMENTARZE (3)

Różne

Sekrety nauki o sadze

2013-08-22 17:17:08 Darth Marcin

Od kilku dni w kioskach można już kupić nowy, wrześniowy numer „Sekretów nauki” (9(19)/2013). W środku znajdziemy artykuł składający się ze 100 ciekawostek, czy raczej tajemnic, na temat kosmicznej sagi. Są to różne, dość interesujące fakty, które powinny zainteresować nie tylko niedzielnych fanów, ale i tych głębiej siedzących w temacie. Artykuł o sadze znajduje się aż na 6 stronaach. Pismo kosztuje 5,99 PLN.

Temat na forum
KOMENTARZE (11)

Różne

Gwiezdne piżamki

2013-08-19 17:21:05

Co prawda większość gwiezdno-wojennych piżamek to produkty skierowane dla dzieci, ale mają one także swoich wiernych starszych fanów. Interesującą kolekcję piżamek można kupić w sklepie internetowym Hanna Andersson. Większość z nich kosztuje 36 USD (z krótkim rękawkiem) lub 42 USD (z długim rękawkiem) i są w rozmiarach dla dzieci w wieku od 10 miesięcy do 12 lat. Przykładowe wzory poniżej:O piżamach dla bardziej dorosłych fanów (fanek) pisaliśmy tutaj, natomiast pełną ofertę Hanny Andersson znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (4)

Różne

Gwiezdne Wojny na D23 Expo

2013-08-13 17:08:08Chyba wszyscy, poniekąd zachęceni sugestiami oficjalnej, czekaliśmy na nowinki dotyczące „Gwiezdnych Wojen” na D23 Expo, czyli konwencie i targach Disneya, które odbyły się w ostatni weekend w Anaheim. To, że nie padły tam żadne konkrety nie oznacza jednak, że nic nie wspominano o sadze.

Bob Iger się nie pojawił, ale tuż przed imprezą dał znać, żeby nie spodziewać się nowych wieści o filmach. Ogłoszenie tego publiczności przypadło prezesowi Disneya Alanowi Hornowi (de facto druga osoba w firmie). Podczas przemówienia, na którym zapowiadał kolejne projekty wspomniał o „Gwiezdnych Wojnach” w kontekście roku 2015 i potwierdził cześć informacji, które już oficjalnie potwierdzono. Potem przeskoczył do kolejnego tematu, co zdecydowanie nie spodobało się publiczności. Choć warto wspomnieć, że sam początek zapowiedzi Lucasfilmu spotkał się z dużo większym aplauzem niż zapowiedzi Marvela czy Pixara.

Trochę bardziej rozgadany był Pablo Hidalgo, który podobnie jak na Celebration Europe II zaczął sypać informacjami, których na razie nikt inny nie potwierdza. Po pierwsze mówił o „Wojnach Klonów” i dodatkowym materiale, który powoli szykują do upublicznienia. Ma tam być tego więcej niż się ludziom na razie wydaje. Wspomniał też o „Detours”, niestety serial jest zawieszony obecnie, co oznacza, że nie trwają nad nim żadne prace. Nie znaczy to, że nie zostaną wznowione, ale na razie nie dzieje się nic. Nie zabrakło też pytań o przyszłość klasycznych filmów, w tym wydanie na DVD (w formie odrestaurowanej) oryginalnych klasycznych wydań „Nowej nadziei”, „Imperium kontratakuje” i „Powrotu Jedi”. Tu Pablo powiedział nigdy nie mów nigdy. W roku 2006 filmy te wydano na DVD w oryginalnej formie, acz nie odnowiono ich, wykorzystano matrycę z początku lat 90. na podstawie której szykowano wydanie LaserDisc.

Oczywiście najważniejsze informacje, których Disney nie podał, ale nie omieszkali ich sugerować to nowe atrakcje w parkach Disneya. „Star Tours” to dopiero początek. Na razie nie zdradzono, co będzie więcej, ale ustawiono pudła, które mają zwiększyć ciekawość potencjalnych gości.
KOMENTARZE (10)

Różne

Star Wars Parkour

2013-08-12 20:32:13Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób Obi-Wan Kenobi spędził niemal 20 lat na Tatooine? Czas między wydarzeniami z III i IV epizodu zapewne dłużył mu się niemiłosiernie. Być może dowiemy się niebawem czegoś na ten temat z nadchodzącej książi J. J. Millera.
Nie jestem pewien czy pytania takie zadawali sobie dwaj miłośnicy Parkouru, których wyczyny możecie zobaczyć poniżej. Niezależnie jednak od tego co było dla nich motywacją, warto docenić efekt końcowy.


KOMENTARZE (9)

Różne

Nowy numer miesięcznika The Clone Wars

2013-08-10 13:45:54 Facebook.com

Kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych do kiosków i salonów prasowych za sprawą wydawnictwa Titan Magazines trafił nowy numer miesięcznika pt. The Clone Wars Magazine. Jest to magazyn zawierający krótkie artykuły i zabawy dla młodych czytelników. Znajduje się też w nim przedruk krótkiego komiksu, który wcześniej ukazał się w Zjednoczonym Królestwie za sprawą tamtejszego magazynu The Clone Wars Comic UK.

The Clone Wars Magazine #19


KOMENTARZE (3)

Różne

Celebration Europe: Gadżety

2013-08-06 00:07:28

Celebration Europe dla wielu fanów było okazją do zdobycia wyjątkowych okazów do swoich kolekcji. Do najbardziej tradycyjnych zdobyczy należały figurki, modele, bądź repliki mieczy świetlnych, nie brakowało jednak bardziej pomysłowych pamiątek cieszących się dużym zainteresowaniem. Bardzo dużą popularnością (także wśród fanów z Polski) cieszyła się pościel z kolorowym nadrukiem. Prawdziwą furorę robiła sprzedawana w tym zestawie poduszka, z Gwiazdą Śmierci na odwrocie. Komplet pościeli wraz z poduszką kosztował 30 euro.
Na pobliskim stoisku można było nabyć dywany z postaciami z sagi:
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska z tatuażami, chociaż to już raczej forma pamiątki permanentnej:
Jednym z dziwniejszych gadżetów dostępnych na Celebration były tatuaże na język. Dostępne w różnej cenie i rozmiarze, pozwalały przenieść rysunek utrwalony na opłatku na język. Według sprzedawcy efekt ten utrzymywał się "jakiś czas", jednak z braku chętnych nie udało nam się tego sprawdzić.
Na koniec ciekawostka, pamiętacie okulary, o których pisaliśmy? Zainteresował się nimi także prowadzący spotkania Warwick Davis. Aktor wystąpił w nich podczas jednego z paneli i podobnie jak my, uznał je za efektowne lecz bezużyteczne.

KOMENTARZE (7)

Różne

P&O 30: Tajemnicze skróty ABY i BBY

2013-08-04 19:22:52Niektóre ze starszych pytań z cyklu Ask Jedi Council, trudno jednoznacznie zakwalifikować do jakiegoś działu. Zresztą dotyczą rzeczy w miarę oczywistych dla większości starych wyjadaczy. Większość młodych odczytuje je instynktownie, ale jak widać niekoniecznie w Stanach.

P: Co dokładnie oznaczają ABY i BBY?

O: ABY i BBY oznaczają dokładnie After the Battle of Yavin i Before the Battle of Yavin. I na ich podstawie datuje się wszelkie wydarzenia, mając „Gwiezdne Wojny: Nową Nadzieję” za punkt początkowy, rok zero. Tak więc coś, co jest opisane, że dzieje się 4000 BBY dzieje się 4000 lat przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, a coś co jest określone mianem 140 ABY dzieje się 140 lat po wydarzeniach z tego filmu.

K:: Warto dodać, że samo A(BY) i B(BY) jest dla Amerykanów dość intuicyjne, gdyż powszechnie przyjęło się tam opisywać rok AD 2013 (skrót z łaciny: Anno Domini w Polsce używany niegdyś jako Roku Pańskiego) to rok bieżący, ale już 140 BC (to skrót od Before Christ) to data sprzed roku 1 (w przeciwieństwie do sagi u nas nie ma roku 0). Owszem próbuje się czasem zastępować te stare zwyczajowe oznaczenia nowomową jako CE i BCE (od Common Era i Before Common Era) jednak w normalnym życiu mało kto tego używa. Co ciekawa ta nowomowa ma nie tylko kontekst laicki, ale wynika choćby z tego, że samo określenie Before Christ jest dość nieprecyzyjne. Zważywszy na najnowsze wyliczenia, które według różnych metod datują narodziny Jezusa na okres od 8 do 3 lat przed naszą erą, jak to się zwykło używać w Polsce, a nie na rok 1 n.e.. U nas właśnie te dwa określenia (n.e. i p.n.e.) są dużo bardziej rozpoznawalne i częściej używane.

Samo datowanie od bitwy o Yavin jest w „Gwiezdnych Wojnach” o tyle naturalne, że wszyscy wiemy, gdzie to się zaczęło. Wewnątrz uniwersum istnieje kilka alternatychwych kalendarzy, które „zerują” daty, są to różne resynchronizacje, czy daty ważnych wydarzeń, jak choćby w „The Old Republic”, gdzie takim punktem zerowym jest traktat podpisany na Coruscant, tam znów automatycznie używane są skróty ATC (After the Treaty of Coruscant) oraz BTC (Before the Treaty of Coruscant ). Jednak i tak wszyscy najczęściej używają tego post-filmowego.
KOMENTARZE (3)

Różne

Star Wars Land jednak powstanie?

2013-08-01 17:32:11

Disney, czy może raczej Di$ney, kupił „Gwiezdne Wojny” i już im tak łatwo nie odpuści. Całkiem sporo zarobków dla tej firmy generują nie tylko gadżety i filmy, ale również parki tematyczne i wszystko, co z nimi związane. Nic dziwnego, że w końcu zabiorą sagę także do parków rozrywki. Na razie Disney potwierdził jedynie jedno, że pracują nad nowymi atrakcjami dotyczącymi „Gwiezdnych Wojen” i „Avatara” i że więcej powiedzą na ten temat podczas D23 (konwent Disneya, który odbędzie się w sierpniu).

Konkretnych informacji na razie nie ma, ale są plotki. Po pierwsze nowe atrakcje powinny być gotowe już na premierę Epizodu VII. Po drugie nowe atrakcje będą bliższe pomysłom na Star Wars Land (o tym koncepcie pisaliśmy tutaj i tutaj) niż Star Tours. Po trzecie natomiast wstępnie będą dwie lokalizacje jedna to Anaheim w Kalifornii, druga to Orlando na Florydzie, gdzie zostałyby wybrane parki (w ramach Disney Worldu), które by zmodyfikowano. W Anaheim miałby zostać przerobiony Tomorrowland, natomiast w Orlando Hollywood Studios. Ten pierwszy prawdopodobnie będzie ważniejszy i bardziej przerobiony, niż ten drugi. Zresztą w Anaheim właśnie będzie odbywać się kolejne Celebration), gdzie centrum konwentowe także jest praktycznie w parkach Disneya. Na razie jednak pozostaje nam czekać na oficjalne informacje i ew. cieszyć się Star Toursem.
KOMENTARZE (12)
Loading..