TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Kosmiczne klucze

2014-10-31 18:34:34

O kluczach związanych z sagą już pisaliśmy. Tym razem mamy kolejne, które owszem są jak najbardziej powiązane są z „Gwiezdnymi Wojnami” ale bez licencji. Nazywają się „Space Keys” i można je kupić na stronie GuitarShapedKeys pakowane po 2 sztuki (9,85 USD), 4 sztuki (19,50 USD) lub 6 sztuk (27,50 USD). Są też dostępne warianty kolorystyczne. Same klucze wyglądają trochę jak miecz świetlny.


KOMENTARZE (4)

Różne

10 najlepszych potworów

2014-10-31 10:49:38 YouTube

Przed nami kolejna odsłona "Starwars.com 10", czyli dziesięciu najlepszych rzeczy z "Gwiezdnych Wojen" wedle ekipy Starwars.com. Tym razem przygląda się ona potworom - i niestety znowu jest to dokładnie takie samo zestawienie jak poprzednie. Niemniej jednak, warto je obejrzeć.


KOMENTARZE (4)

Różne

Star Wars Halloween Special

2014-10-30 18:10:05

Dzisiaj na kanale ESPN 2 zostanie wyemitowany specjalny epizod SportsNation, który zawierać będzie motywy z Star Wars. Plan przypominać będzie Sokoła Millenium, a w odcinku wystąpi m.in. Han Solo, Yoda, Boba Fett, Chewbacca, Vader, R2-D2 czy C-3PO. Półgodzinny odcinek będzie miał swoją premierę o godz. 19:30 standardowego czasu wschodniego co oznacza, że dla nas będzie 02:30 w nocy. Poniżej znajdziecie zapowiedź Star Wars Halloween Special.


KOMENTARZE (4)

Różne

I'm your father

2014-10-29 22:13:26 OtherTees

Na stronie OtherTees można zamówić kolejną koszulkę z motywem z Gwiezdnych Wojen. Tym razem zaadoptowano jedną z najsłynniejszych filmowych kwestii i połączono z sentymentem do popularnego w latach 90. gadżetu. Koszulka kosztuje 33 zł i dostępna w sprzedaży będzie do juta do godziny 22:00. W ofercie są zarówno wersje męskie jak i damskie, w różnych rozmiarach. Dla czytelników Bastionu przygotowano specjalny kod zniżkowy na zakup każdego produktu w czasie sprzedaży tego projektu - wystarczy przy zamówieniu wpisać: iamyourfather.


KOMENTARZE (8)

Różne

Zbudują dwumetrowego Dartha Vadera z klocków LEGO

2014-10-22 19:05:37

W najbliższy weekend (25-26 października) w centrum handlowym Auchan w Bielanach Wrocławskich na dzieci będzie czekała gwiezdno-wojenna zabawa. Od godziny 11 do 19, w specjalnie wydzielonej strefie będą mogły wspólnymi siłami wybudować z klocków LEGO dwumetrowego Dartha Vadera. Poza tym czekać na nich będzie wiele innych atrakcji.

Poniżej zobaczyć możecie figurkę Yody, która obecnie znajduje się w tamtym centrum handlowym.


KOMENTARZE (7)

Różne

Tajemnice nowego kanonu: imię Palpatine’a

2014-10-17 19:20:01 Wookiepdia

Jedną z największych tajemnic starego kanonu było imię najważniejszego czarnego charakteru, czyli imperatora Palpatine’a. Znaliśmy jego nazwisko lub imię, w zależności jak to sobie tłumaczono. Oficjalnie zmierzył się z tym tematem Steve Sansweet w ramach serii Zapytaj radę Jedi. Dla przypomnienia, wówczas Sansweet powiedział, że możliwe iż Palpatine ma jeszcze jakieś imię, ale nie zostało ono ujawnione, ale możliwe też, że miał tylko i wyłącznie jedno imię, jak to bywa choćby w Indonezji.

W starym kanonie James Luceno w powieści Darth Plagueis musiał także odnieść się jakoś do tego zagadnienia. Właściwie wykorzystał obie odpowiedzi Steve’a. Czyli Palpatine miał imię, ale postanowił go nie używać i sprawić, by zostało zapomniane. Używał tylko nazwiska swojego rodu.Teraz jednak mamy nowy kanon i nowe porządki, a tu Palpatine ma imię o które właśnie zostało ogłoszone. Może bez pompy, ale jednak. Pojawia się ono w powieści Jamesa Luceno pt. Tarkin i brzmi... Sheev.

Prawdę mówiąc to kończy wszystkie spekulacje, które przez lata narosły. W fanonie często pojawiało się imię Cos, pochodzące od postaci Cos Dashit, która występowała we wcześniejszych wersjach scenariusza i ostatecznie stała się Palpatinem. Swoją drogą pewne nawiązania do tych insynuacji można znaleźć we wspomnianym „Plagueisie”.

Niektórzy mogą być zwiedzeni, że kanoniczne imię nie jest lekko zmodyfikowanym imieniem Charles. A dlaczego Charles? Ano dlatego, że jak wieść gminna niesie, imię Palpatine Lucasowi przyszło do głowy dopiero, gdy obejrzał „Taksówkarza” Martina Scorsese. Tam występuje postać Charles Palantine i to właśnie jej nazwisko Flanelowiec przerobił i użył.

Na razie czekamy kiedy imię pojawi się oficjalnie w serialu „Rebelianci” oraz nowych filmach.

I małe uzupełnienie. Jak podała Jennifer Heddle na swoim twitterze to imię pochodzi od George'a Lucasa, podobno miał je w głowie ale nigdy wcześniej nie użył. Jen nie podała okoliczności w jakich je wyjawił.
KOMENTARZE (26)

Różne

P&O 92: Jaka jest prawdziwa historia Sithów?

2014-10-12 09:01:01Tym razem Steven J. Sansweet odpowiada na arcytrudne pytanie dotyczące prawdziwej historii Sithów, niestety obecnie w dużej części może to już być alternatywna historia. Ile z tego wciąż pozostaje obowiązujące i w jakiej formie, na razie nie wiadomo.P: Kim tak na prawdę są Lordowie Sithów? Jaka jest ich historia, bo niestety poza tym, że zostali pokonani przez Rycerzy Jedi, niewiele o nich wiadomo.

O: Historia Lordów Sithów jest długa i straszliwa, a jej częścią jest cała plejada wyznawców Ciemnej Strony od bezimienny uczniów, po straszliwego Czarnego Lorda Sithów, Dartha Vadera, kiedyś Anakina Skywalkera, który posługując się strachem dokonał eksterminacji wielu kultur i prawie wytępił Rycerzy Jedi.

Ta historia jest wypełniona ciągłymi śmiertelnymi starciami, nieustającymi wojnami przeciw Galaktycznej Republice i ciągłych bitwach z Rycerzami Jedi i zwolennikami Jasnej Strony. A niczym powracający temat, Jedi ciągle i ciągle wierzyli, że pokonali zagrożenie ze strony Sithów na zawsze, tylko po to, by odkryć że wróg, po raz kolejny zapadł w sen zimowy na wieki.

I choć szczegóły przepadły w annałach historii, galaktyczni badacze twierdzą, że doszło do pęknięcia między Jasną a Ciemną Stroną Mocy prawie przy powstaniu Zakonu Jedi, czyli jakieś 25 tys. standardowych lat przed bitwą o Yavin. Wielu wierzy, że to sprawka jednego zagubionego Jedi, który przeszedł na Ciemną Stronę i przeciągnął innych, a z czasem zbudował całą armię osób posługujących się Ciemną Stroną. Przez następne stulecie, totalna wojna wybuchła w galaktyce, niszcząc planty i cywilizacje, zanim Rycerze Jedi zatryumfowali.

I choć pokonani i rozbici, kilku mrocznych Jedi uciekło w nieznane regiony galaktyki. Wylądowali na nieznanym i nieoznaczonym na mapach świecie, na którym spotkali prymitywne istoty nazywające siebie Sithami. Sithowie traktowali mrocznych Jedi jak bogów, prawie samoistnie dali im się zniewolić. Mając niezliczone zasoby i siłę roboczą, przez eony powstawało złe Imperium Sithów z dala od karzących oczu Republiki i czuwających Jedi. Oto nastała Złota Era Sithów.

Ale jakieś 5 tys. lat przed bitwą o Yavin, Republika odkryła Imperium Sithów. Ambitny Czarny Lod Sithów imieniem Naga Sadow zdecydował się ją podbić i tak oto rozpoczęła się Wielka Wojna Nadprzestrzenna. Jego armia została rozgromiona przez Rycerzy Jedi, a zażarte bitwy trwały zarówno między Jedi i Sithami jak i bratobójcza pośród samych Sithów. To zagwarantowało pokój na prawie tysiąc następnych lat. Wtedy to nastąpiła kolejna erupcja konfliktu.

Ale jakieś tysiąc lat przed bitwą o Yavin, nastał nowy Lord Sithów, ten który cień pozostał na długo obecny, a pośrednio kształtował losy galaktyki przez setki kolejnych lat. Darth Bane zrozumiał, jak bardzo zakon Sithów był blisko samozniszczenia i wiedział, że tylko dyscyplina i działanie z ukrycia zagwarantuje im przeżycie i osiągnięcie ostatecznego celu jakim było zmiażdżenie zakonu Jedi.

To właśnie Darth Bane stworzył najbardziej znaczący dyktat w Nowym Zakonie Sithów, który mówił, że będzie tylko dwóch Sithów w jednym czasie. Mistrz i jego uczeń. Wymagał też nowego pohamowania się w rządzach, walkach i zdobywaniu władzy, dzięki czemu rada Jedi uwierzyła, że pokonała Sithów. Ale największym sekrecie, przez milenium trwał nieprzerwany łańcuch, gdzie Sithowie przekazywali swoją wizję rządzenia Mocą z Mistrza na ucznia.

Aż w końcu, 32 lata przed bitwą o Yavin, przy okazji blokady Naboo, Sithowie pojawili się oficjalnie. Podczas gdy Darth Sidious, potajemnie manipulował galaktyczną polityką, jego straszliwy uczeń Darth Maul zaatakował Jedi otwarcie.

Reszta historii Sithów opowiedzą filmy, a resztę trzeba będzie kiedyś opowiedzieć. Więcej tych informacji znajdziecie w książeczce Secrests of the Sith.
KOMENTARZE (6)

Różne

Przegląd Insiderowy

2014-10-09 21:15:51 titanmagazines.com

Czyli nie o piłce czy wyścigach, ale tym o czym dyskutuje się i pisze w świecie fanów. Numery lekko archiwalne i ten najnowszy.


Numer #148
Wydany:
11 marca 2014

Imperialne ikony – Insider prezentuje sylwetki najgroźniejszych żołnierzy Imperium!
Niepublikowane Prequele Star Wars, część 1 – Prezentacja zakulisowych fotografii z produkcji Epizodów I-III!
Silver and Scarlet – Opowiadanie Jamesa S.A. Coreya, pochodzące z jego powieści Empire and Rebellion: Honor Among Thieves, prezentujące całkowicie nową bohaterką uniwersum, Scarlet Hark!
Twórca potworów – Wywiad z byłym pracownikiem IL&M, Kenem Ralstonem.
Autorzy Expanded Universe: Wielka Trójca: Al Williamson, Archie Goodwin, i Carlos Garzon - Wspomnienia z pierwszych dni w komiksowej serii Star Wars.
Przegląd McQuarriego – Zapraszamy do Zamku Bast, prywatnej twierdzy Dartha Vadera na Vjun.
Alex Tavoularis: Pierwszy wizjoner - Specjalny wgląd w niesamowite scenorysy Alexa Tavoularisa z EIV.
Tippett opowiada – Nagrodzony Oscarem za efekty specjalne EVI, Phil Tippet wspomina swoją pracę przy Starej Trylogii!
Gwiezdne Wojny: Zemsta Quizu – Sprawdź swoją wiedzę w naszym specjalnym quizie o tematyce EU!

Numer #149
Wydany:
22 kwietnia 2014

Generał Grievous: Pod Pancerzem – Insider zagląda do wnętrza złowrogiego Separatysty, aby dowiedzieć się co sprawia, że Generał funkcjonuje!
Ranczo Obi-Wana: Więcej niż muzeum – Insider zaprasza na wycieczkę po niesamowitej kolekcji Gwiezdnych Wojen!
Szalona łączniczka – Brook Temple wspomina pracę przy Powrocie Jedi!
Autorzy Expanded Universe: Matthew Woodring Stover – Bestsellerowy autor o tworzeniu dla uniwersum!
Przegląd McQuarriego – Ponownie witamy w Zamku Bast!
Niepublikowane Prequele Star Wars, część 2 – Kolejna seria zakulisowych fotografii z produkcji Epizodów I-III!
Blade Squadron, część 1 – Pierwsza część spektakularnego opowiadania dziejącego się podczas Bitwy o Endor i jednocześnie pierwszy kanoniczny tekst po reboocie z 25 kwietnia 2014!

Numer #150
Wydany:
10 czerwca 2014

Insider spogląda wstecz – Z okazji wydania 150 numeru czasopisma Insider wspomina 150 największych momentów Gwiezdnych Wojen!
Dawno, dawno temu… - Pierwsi wydawcy Insidera, Star Wars Hyperspace, wspominają początki magazynu!
100 and Counting Expanded – Ekskluzywny przewodnik po odcinkach serii The Lost Mission TCW!
Blade Squadron, część 2 – Finał epickiego opowiadania prosto z Bitwy o Endor!
Gorący towar! – Ekskluzywna prezentacja bryki Dartha Vadera z serii Hot Wheels!
Twórca legendy – Wywiad z Rogerem Christianem, oscarowym scenografem EIV i budowniczym miecza świetlnego!
Autorzy Expanded Universe: 20 lat Tales of the Jedi – Pierwsza z trzech części artykułu poświęconego tej epickiej serii komiksowej!
Niepublikowane Prequele Star Wars, część 3 – Następna partia zakulisowych fotografii z produkcji Epizodów I-III!
Piętnaście rzeczy, których nie wiedziałeś o Gwiezdnych Wojnach LEGO – Świętujemy 15-lecie hitowej serii klocków!
Confessions! – Sprawdź swoją gwiezdnowojenną wiedzę przez identyfikację szalonych cytatów!

Numer #151
Wydany:
22 kwietnia 2014

Hera: Nowe narodziny heroski – Wywiad Insidera z Vanessą Marshall, dubbingującą Herę Syndullę w serialu Star Wars Rebels!
Fanki w rozkwicie! – Insider sprawdza jak żeńska część fandomu zmieniła świat!
Dorastanie z Mocą – Artysta i pisarze Jeffrey Brown o swoich ostatnich książkach SW!
Autorzy Expanded Universe: Więcej Tales of the Jedi – Druga z trzech części artykułu poświęconego tej epickiej serii komiksowej!
Modna Moc – Dlaczego Gwiezdne Wojny dominują na tegorocznych wybiegach!
Niepublikowane Prequele Star Wars, część 4 – I jeszcze jedna wrzutka zakulisowych fotografii z produkcji Epizodów I-III!
Tysiąc poziomów niżej – Kanoniczne krótkie opowiadania autorstwa Alexandra Freeda, z ilustracjami Joe’go Corroneya i Briana Millera.


Na końcu świeżutki (mniej więcej) i dedykowany jak widać po okładce.Numer #152
Wydany:
9 września 2014

 • Rebeliancki podżegacz - Insider rozmawia z producentem wykonawczym Star Wars Rebels, Gregiem Weismanem!
 • Kowboj Jedi – Aktor Freddie Prinze Jr. o roli Kanana Jarrusa w serialu Rebels!
 • Podróż ku Jasnej Stronie – Rozmowa z Joelem Aronem, odpowiedzialnym za efekty VFX, oczywiście w Rebels!
 • Rebeliancki osiłek - Steve Blum o użyczaniu głosu Garazebowi Orreliosowi, jak najbardziej w serialu Rebels!
 • Making of ‘A New Dawn’ - ekskluzywny wgląd w proces tworzenia nowej powieści Star Wars, autorstwa Johna Jacksona Millera!
 • Zjednoczeni rebelianci – Fragment ‘A New Dawn’, z ilustracjami Douglasa Wheatleya.
 • Przyjaciele rebelii! – Członkowie Lucasfilm Story Group mają głos!
 • Buntownik z ideą – Aktor Taylor Gray czuje Moc, czyli głos Ezry Bridgera!
 • Chopper nadjeżdża! – Poznajcie człowieka, który w 87 dni zbudował astromecha z Rebels, czyli Michael McMaster!
 • Mandaloriańskie graffiti – Aktorka Tiya Sircar, serialowy głos Sabine Wren, o sztuce wojny!
 • Nowe spojrzenie na Nową Nadzieję – Fineasz & Ferb i wszystko jasne!

  Zresztą nie tylko okładka zachęca od oglądania, również profil facebookowy magazynu wzbogacił się o taką oto grafikę:  Most Wanted... Cad Bane czy Evazan mają nad czym myśleć. Konkurencja ;)

  KOMENTARZE (4)
 • Różne

  Szara eminencja Star Wars: Kiri Hart

  2014-10-07 17:44:54

  Lucasfilm ostatnio nie rozpieszcza nas informacjami, także na temat tego, co robią jego pracownicy. O osobach, które są w Story Group właściwie wiemy tyle, co z napisów gier czy innych produktów. Dotychczas jednak brakowało tam jednej istotnej osoby – szefa, a raczej szefowej. Przy okazji premiery „Rebeliantów” wyszło szydło z worka, a raczej Kiri Hart ujawniła się światu.

  Formalnie od pewnego czasu jest jednym z wiceprezesów Lucasfilmu odpowiedzialnym za produkcję. Powołana została już za czasów Kathleen Kennedy. Podobne stanowisko ma też Jason McGatlin, który jak wiemy jest jednym z producentów wykonawczy Epizodu VII, niejako odpowiada za filmy i ich fizyczną produkcję. Kiri zaś okazała się jedną z producentek „Rebeliantów”. Nad nimi w hierarchii znajduje się oczywiście Kathleen Kennedy oraz Howard Roffman, który jest wykonawczym wiceprezesem oraz zarządza marką. Kiri natomiast odpowiada za rozwój, a to znaczy także i za Story Group.  Kiri przez 20 lat zajmowała się analizą opowieści oraz pisaniem, a także zarządzaniem rozwojem. Napisała między innymi pierwszą wersję scenariusza „Opowieści z Narnii”.

  To ona w dużej mierze sformowała procesy działania Story Group. Ona zatem koordynuje wszystkie powstające historie, zarówno filmy, seriale, jak i gry, książki, komiksy. To Kiri personalnie zarządza tym, gdzie zmierzają „Gwiezdne Wojny”. Jak sama przyznaje, właściwie mają już rozpisane plany na najbliższych kilka lat. Wiedzą o czym mają być historie i szukają ludzi, którzy mają się tym zająć. Wygląda to tak, że to Story Group, bądź wyznaczeni pracownicy Lucasfilmu rozwijają pomysł, a następnie jest szukany twórca (reżyser, scenarzysta), który go rozwinie. Zależy im na partnerstwie. Hart także ustala ramy czasowe komiksów, choćby Marvela, który ma się dziać przed „Imperium kontratakuje”, ma też wpływ na powstające książki czy gry. Jednak przede wszystkim odpowiada za to, by wszystkie media, wszystkie opowieści się spinały. Jak sama dodaje, wie że ma ciężką pracę, gdyż zależy jej na tym, by „Gwiezdne Wojny” nie były marką tylko dla chłopców, bo tak nie jest. A także, by nie ograniczać się do USA. Sami „Rebelianci” będą wyświetlani w 163 krajach, trzeba więc myśleć globalnie. Dlatego Kiri nie zamierza ograniczać się do jakiś konkretnych gatunków i jak przyznaje jest otwarta na propozycję. Zatem spin-offy mogą nas zaskoczyć, nie tylko tym o kim będą, ale też gatunkiem do którego będą należały.

  Na koniec warto dodać jeszcze jedną rzecz, Bob Iger dalej będzie szefem Disneya. Jego kontrakt przedłużono do czerwca 2018, więc na razie chyba nic się nie zmieni.
  KOMENTARZE (1)

  Różne

  Festiwal uliczny Lucasfilmu, edycja 2014

  2014-10-04 11:18:35 oficjalna

  Dwa lata temu pisaliśmy o pierwszym Festiwalu sztuki ulicznej Lucasfilmu. Niedawno odbyła się tegoroczna edycja, z tej okazji oficjalna postanowiła wrzucić kilka fotek z zabawy.  Więcej zdjęć z festiwalu można znaleźć tutaj.
  KOMENTARZE (4)

  Różne

  10 najlepszych czarnych charakterów

  2014-10-02 09:47:15 YouTube

  Lubimy bohaterów, ale kochamy czarne charaktery. "Gwiezdne Wojny" mogą się pochwalić całą plejadą złoczyńców, a Oficjalna w kolejnym filmiku postanowiła wybrać najlepszych, uwzględniając filmy i "The Clone Wars". Na liście nie znajdują się łowcy nagród, bo dostali swoją własną, która notabene wzbudziła sporo kontrowersji wśród fanów. Zapraszamy do oglądania.  A Waszym zdaniem kto jest najlepszy?
  KOMENTARZE (13)

  Różne

  Oryginalna Trylogia w trzy minuty

  2014-10-02 08:20:26

  Oryginalną Trylogią Gwiezdnych Wojen opowiedziano już na wiele sposobów. Mieliśmy do czynienia z fanfilmami, animacjami, oryginalnym montażem znanych scen, a nawet z odtworzeniem filmu w świecie Minecrafta.
  Tym razem klasyczne filmy na swój sposób przedstawili panowie ukrywający się pod oznaczeniami TL;DW. Jak sugeruje ich nick, postanowili streścić film specjalnie dla tych, którzy go nie widzieli. Co z tego wyszło, możecie zobaczyć poniżej. Jeżeli taki styl opowiedzenia historii przypadnie wam do gustu, to na ich kanale znajdziecie więcej produkcji przedstawionych w ten sposób.
  Aha, uwaga na spoilery!


  KOMENTARZE (1)
  Loading..