TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Ranking najlepszych atrakcji turystycznych Star Wars

2015-10-31 18:38:42 GoEuroFirma GoEuro przy współpracy z GetYourGuide postanowiła stworzyć ranking najlepszych atrakcji turystycznych Star Wars. W rankingu uwzględniono nie tylko lokacje, na których kręcono filmy ale również komercyjne miejsca związane z Gwiezdnymi Wojnami. Jak piszą twórcy na końcowe miejsca w rankingu złożyło się kilka czynników: 10% możliwości dojazdu, 10% noclegi, 10% udogodnienia oraz 70% odczuwalna obecność Star Wars. Pierwsze miejsce w rankingu zajął Legoland, na kolejnych znalazła się farma wilgoci Larsów oraz ranczo Obi-Wana. Pełny ranking, zawierający 31 miejsc, znajdziecie w tym miejscu. Może przeglądając go znajdziecie inspirację na kolejny wakacyjny wyjazd!

Przypomnijmy, że od kilku lat redakcja Bastionu podróżuje po planach zdjęciowych Gwiezdnych Wojen, dostarczając Wam zdjęcia i relacje z nich. Większość z miejsc z powyższego rankingu, związanych z planami zdjęciowymi już odwiedziliśmy i opisaliśmy. Znajdziecie je poniżej:


KOMENTARZE (1)

Różne

Pojedź na Celebration z Orlenem

2015-10-31 18:19:09 Krych

Sieć stacji paliw Orlen przygotowała dla fanów Gwiezdnych Wojen specjalną loterię. Za jednorazowy zakup minimum 25 litrów paliwa, litrowego oleju Platinum lub towarów za minimum 10 zł brutto otrzymać można los. Do wygrania są gadżety z Gwiezdnych Wojen oraz cztery czteroosobowe wyjazdy do Londynu na Star Wars Celebration. Poniżej możecie przeczytać komunikat prasowy Orlenu, a szczegóły promocji znajdziecie w tym miejscu.

ORLEN jako jedyna we wszechświecie sieć stacji paliw podjęła współpracę z The Walt Disney Company oraz Lucasfilm i rozpoczęła kampanię promocyjną nawiązującą do filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, którego premiera odbędzie się 18 grudnia br.

Ten wyjątkowy projekt ma charakter międzynarodowy i obejmuje swoją siłą rażenia ponad 1800 stacji pod marką ORLEN w Polsce, stacje paliw Benzina w Czechach oraz ORLEN na Litwie.

Na wszystkich fanów Gwiezdnych wojen, biorących udział w misji ORLENU, czekają miliony nagród obejmujące kolekcje produktów z kultowymi i nowymi bohaterami sagi. To jednak nie wszystko, największe emocje wśród naszych klientów wzbudzi nagroda główna – STAR WARS Celebration 2016 – lot dla czteroosobowej załogi na światowy zlot fanów Gwiezdnych wojen w Londynie. Szczegóły akcji są dostępne na stronie promocjaorlen.pl.

KOMENTARZE (3)

Różne

10 najlepszych strasznych chwil

2015-10-31 17:46:43 YouTube

W dniu dzisiejszym wypada Halloween, dlatego Oficjalna postanowiła przygotować nam wydanie "Starwars.com 10" poświęcone najstraszliwszym chwilom Sagi. Zapraszamy do oglądania.A co Was przeraziło najbardziej ?
KOMENTARZE (4)

Różne

Chewbacca zatrzymany na Ukrainie

2015-10-27 19:30:14

W niedzielę wybory odbywały się nie tylko u nas, ale również na Ukrainie. Ukraińska Partia Internetowa po raz kolejny wystawiła swojego nietypowego kandydata, Dartha Vadera - tym razem w wyborach na mera Odessy. Jak to możliwe? Otóż wielu członków tej partii zmieniło już swoje nazwisko na Vader, aby móc pod takim kandydować - w poprzednich wyborach startowało jednocześnie szesnastu różnych Vaderów. O kampanii ich szefa pisaliśmy m.in. tutaj. Tym razem ciekawostką nie był sam start Vadera, ale zatrzymanie w niedzielę, podczas wyborów, Chewbaccy. Filmiki z tej akcji możecie obejrzeć poniżej.

Kolejną ciekawostka prosto z Ukrainy jest odsłonięcie pomnika Dartha Vadera. W ramach dekomunizacji przestrzeni publicznej przerobiono jeden z pomników Lenina właśnie na Czarnego Lorda. Poniżej znajdziecie filmik z tego wydarzenia.


KOMENTARZE (4)

Różne

Gwiazda Śmierci na USB

2015-10-25 05:24:34

Jakby ktoś potrzebował kupić sobie nową wtyczkę do ładowania urządzeń przez USB to ThinkGeek przygotował coś specjalnego. Produkt jest zainspirowany Gwiazdą Śmierci ma tylko jedną podstawową wadę. Otóż działa tylko w amerykańskich kontaktach, więc produkt ten nawet nie jest rozsyłany w świat.Gdyby jednak ktoś się zastanawiał, to pełną specyfikację można znaleźć tutaj. Można tam też zamówić tę Gwiazdę za jedyne 29,99 USD.
KOMENTARZE (4)

Różne

Hakuna Mata-AT

2015-10-19 17:35:25

Kolejna koszulka, dostępna na portalu OtherTees, nazywa się "Hakuna Mata-AT" i jest skrzyżowaniem Gwiezdnych Wojen z Królem Lwem. Standardowa koszulka kosztuje 35 zł, oprócz tego dostępne są wersje damskie, dla dzieci i bluzy. Wpisując podczas zakupu kod BastionStarWars otrzymacie 10% zniżki od wartości zamówienia. Koszulka dostępna jest w sprzedaży do jutra do godz. 22:00. Nabyć ją można na stronie OtherTees.


KOMENTARZE (3)

Różne

Płatki Nestle

2015-10-18 17:01:49 Adakus, andix

Jak poinformował nas Adakus, firma Nestle zaczęła dołączać do swoich płatków śniadaniowych gadżety z Gwiezdnych Wojen. W opakowaniach znaleźć można nakładki 3D na ołówki. Do zebrania są nakładki w kształcie: szturmowca, C-3PO, Chewbacci i BB-8. Na razie udało nam się potwierdzić, że gadżety dołączane są do płatków Chocapic i Lion, prawdopodobnie będzie można je jednak znaleźć również w pozostałych produktach Nestle.Przypomnijmy, że w 2002 roku, z okazji premiery "Ataku klonów" firma Nestle zaczęła dołączać do produkowanych przez siebie płatków śniadaniowych małe trójwymiarowe grafiki. Na każdej z nich zobaczyć można było dwa ujęcia. Nie jest to więc pierwszy raz, gdy w płatkach znajdziemy coś z Gwiezdnych Wojen.

Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Różne

Złote bikini sprzedane

2015-10-17 09:04:10

Co jakiś czas na aukcjach pojawiają się oryginalne kostiumy czy rekwizyty z filmów. Niedawno na aukcję Profiles in History 2 października 2015 trafiło złote bikini Lei z „Powrotu Jedi”. Kostium ten sprzedano za 96 tysięcy USD.Nie jest to jedyny rekwizyt z „Gwiezdnych Wojen” wystawiony na tej aukcji. Sprzedano tam także model okrętu „Tantive IV” z „Nowej nadziei”. Cena wywoławcza to 200 tysięcy USD, sprzedano go jednak za 450 tysięcy USD.

Na razie wciąż najdroższą rzeczą związaną z sagą, którą udało się sprzedać na aukcji, pozostaje kamera Panavision, którą kręcono „Nową nadzieję”. Kosztowała nabywcę 625 tysięcy USD, o czym pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (5)

Różne

Casey Neistat z BB-8

2015-10-14 16:49:43 YouTube

Niedawno wyszłedł na rynek zdalnie sterowany model droida BB-8 z The Force Awakens. Nowojorski filmowiec i vlogger, Casey Neistat, w jednym ze swoich ostatnich filmików pokazał nowy nabytek i zaprezentował go w akcji.


KOMENTARZE (2)

Różne

Koszulki z "Przebudzenia Mocy" w sklepach C&A

2015-10-13 19:47:13 C&A

Im bliżej do premiery "Przebudzenia Mocy" tym coraz częściej w sklepach można spotkać artykuły nawiązujące do najnowszej części Gwiezdnych Wojen. Od Piątku Mocy możemy na półkach sklepowych znaleźć zabawki, ale bez obaw - mamy też coś dla fanów, którzy lubią czasem założyć jakiś starwarsowy ciuch.

W sklepach odzieżowych sieci C&A można znaleźć kilka koszulek z motywami z najnowszego Epizodu, wśród nich możemy znaleźć te z nadrukiem Kylo Rena czy też Finna. Poniżej prezentujemy wszystkie koszulki jakie udało nam się znaleźć a kosztują one 44,90 zł.


Dla fanów bardziej klasycznych wzorów znalazła się koszulka z samym napisem Star Wars, za którą trzeba już zapłacić 59,90 zł.

KOMENTARZE (22)

Różne

Fizyka w "Gwiezdnych Wojnach"

2015-10-12 16:45:07 Naukowe Czwartki

Już w najbliższy czwartek 15 października na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zostanie zainaugurowany naukowy cykl popularnonaukowych wykładów "Naukowe Czwartki". Pierwszym wykładem będzie Fizyka w „Gwiezdnych Wojnach" a poprowadzi go dr Witold Zawadzki. Poniżej prezentujemy zapowiedź całego cyklu jak i samego wykładu:

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu „Naukowe Czwartki", które odbywać się będą raz w miesiącu na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11 (sala A-1-13/ 108 miejsc siedzących + 1 miejsce dla osoby niepełnosprawnej) w czwartki o godzinie 10.30.

Już 15 października odbędzie się inaugurujący nowy cykl prelekcji wykład dr. Witolda Zawadzkiego Fizyka w Gwiezdnych Wojnach, na który serdecznie zapraszamy.

Fantastyczny świat przedstawiony w "Gwiezdnych Wojnach" jest pełen niezwykłych technologii i urządzeń, o których dzisiaj można tylko pomarzyć: unoszące się w powietrzu pojazdy, podróże w hiperprzestrzeni, miecze świetlne, supermocne lasery. Wiele z tych koncepcji uznaje się obecnie za sprzeczne z prawami fizyki. Niektóre natomiast, choć dzisiaj niewykonalne, wydają się możliwe do realizacji.Uczestnictwo we wszystkich wykładach jest całkowicie bezpłatne, jednak na chwilę obecną nie ma wolnych miejsc. Jednak pomimo tego faktu można się zapisać na listę rezerwową w tym miejscu.

Pełen program prelekcji "Naukowych Czwartków" oraz wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie wydarzenia: www.naukoweczwartki.fais.uj.edu.pl
KOMENTARZE (5)

Różne

Tropami „Gwiezdnych Wojen” – Etna

2015-10-12 07:23:49

Jednym z najbardziej oryginalnych miejsc na świecie, w których kręcono „Gwiezdne Wojny” jest bez wątpienia góra/wulkan Etna. George Lucas wysłał tam kamerzystę by ten nagrał mu kilka ujęć do „Zemsty Sithów” i to jeszcze zanim oficjalnie padł pierwszy klaps na planie. Etna akurat wybuchła, więc szkoda było zmarnować tę okazję.

Ile z tego, co zarejestrowano znalazło się w filmie, nie wie nikt. Raport z naszej wyprawy na Etnę znajdziecie tu.Wcześniejsze relacje z naszych wypraw na lokacje sagi znajdziecie tutaj:

KOMENTARZE (1)

Różne

Lunch atop a Death Star

2015-10-09 00:02:24 OtherTees

Kolejna koszulka, dostępna na portalu OtherTees, nazywa się "Lunch atop a Death Star". Tym razem grafika na niej nawiązuje do słynnego zdjęcia robotników posilających się podczas budowy wieżowca w Nowym Jorku. Standardowa koszulka kosztuje 35 zł, oprócz tego dostępne są wersje damskie, dla dzieci i bluzy. Wpisując podczas zakupu kod BastionStarWars otrzymacie 10% zniżki od wartości zamówienia. Koszulka dostępna jest w sprzedaży do jutra do godz. 22:00. Nabyć ją można na stronie OtherTees.


KOMENTARZE (5)

Różne

Tropami „Gwiezdnych Wojen” – Livermore

2015-10-06 07:19:16

Klasyczna trylogia przyzwyczaiła nas do zdjęć na lokacjach w klasycznym tego słowa znaczeniu. Jednak „Mroczne widmo” to bez wątpienia film przełomowy w historii kinematografii, może nie pod względem fabularnym, ale z pewnością technicznym. John Knoll twierdzi, że blockbustery powinno się dzielić na te, które powstały przed i po I Epizodzie.

Może George Lucas nie wynalazł nic nowego wprowadzając quasi-lokację do wspomnianego filmu, ale w „Gwiezdnych Wojnach” czegoś takiego na taką skalę jeszcze nie było. W okolicach Livermore nie pojawiła się ekipa filmowa. Nie było aktorów. Jedynie mała grupka osób zajmująca się zdjęciami do efektów specjalnych. Właściwie niedostrzeżona. Nie kręcili zdjęć pod ujęcia specjalne, jak to miało miejsce choćby w Redwoods. Poszukiwali materiałów, które wspomogą wygenerowane komputerowo środowisko. Dlatego w Livermore trudno też dostrzec i odnaleźć miejsca, w których kręcono film, z pewnością jednak da się odnaleźć klimat.

Livermore posłużyło za podstawę wielkich pastwisk na Naboo. Wykorzystano tu dwie rzeczy. Wokół miasta rozciągają się porośnięte trawą wzgórza i to one są najlepiej widoczne w filmie. Tworzą tło bitwy Gungan z Federacją Handlową. To te wszystkie szczyty, które widać gdzieś daleko za bitwą. Zostały one oczywiście komputerowo przetworzone, wpasowane w film, zmieniono trochę ich kształt, rozciągnięto je, dopasowano kolor. Pełna cyfrowa obróbka.

Dodatkowo wykorzystano też pola golfowe, które znajdują się w okolicy (niestety nie wiadomo, które dokładnie). Tam nagrywano trawę, a raczej jej próbki. Zresztą nie tylko tam, wiele ujęć trawy wielkich pastwisk Naboo powstało w okolicach Rancza Skylwalkera w hrabstwie Marin. Obecnie już nawet nie można stwierdzić, co pochodzi z Livermore, a co z innych miejsc. W każdym razie trawa w „Mrocznym widmie” nie była komputerowo generowana, choć z pewnością została tam odpowiednio przetworzona.

Samo Livermore to niewielkie amerykańskie miasteczko w Kalifornii, znajdujące się w hrabstwie Alameda. Ulokowane jest gdzieś w połowie drogi między San Francisco a Modesto. Poza wzgórzami i polami golfowymi słynie także z ośrodka badań nuklearnych i techniki laserowej.

Najlepiej dotrzeć tam bez wątpienia samochodem z San Francisco. Jest to najszybsza i najwygodniejszy środek komunikacji. Wzniesienia, których użyto w filmie, podobno właśnie najlepiej jest dostrzec, jadąc już z Livermore w kierunku Modesto. Ale trzeba mieć szczęście, by w odpowiednim miejscu się zatrzymać. W każdym razie pagórki te wyglądają bardzo podobnie do filmowych.

Livermore z pewnością zajmuje szczególne miejsce na mapie miejsc związanych z „Gwiezdnymi Wojnami”, ale tylko i wyłącznie jako ciekawostka. Raczej nie warto się tam wybierać specjalnie. Jednak gdyby ktoś pokonywał trasę z San Francisco do Modesto i dalej, warto poświęcić na Livermore kilka dodatkowych minut. Tyle bez wątpienia wystarczy.

Poniżej kilka zdjęć z Livermore.Wcześniejsze relacje z naszych wypraw na lokacje sagi znajdziecie tutaj:

KOMENTARZE (2)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars #3

2015-10-06 00:03:01 Egmont Polska

Do sprzedaży trafił już trzeci numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 9,90 zł, do którego został dołączony mini zestaw LEGO, czyli imperialne działko. Na 36 stronach pisma znajdziemy m.in.:
  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 29 października a dodatkiem będzie "Imperialna flota" - czyli myśliwiec TIE oraz Gwiezdny Niszczyciel.
KOMENTARZE (6)

Różne

„Przebudzenie Mocy” – zabawki dla zwierząt

2015-10-04 08:55:35

Dziś najważniejsze święto w roku dla wielu naszych czworonożnych (i nie tylko) przyjaciół. Wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu jest też obchodzone jako Światowy Dzień Zwierząt. Warto im więc dziś poświęcić więcej czasu i coś kupić.

Nie tylko ludzie mogli obchodzić swój „Piątek Mocy”. Firma petco przygotowała z tej okazji kilka produktów dla psów i kotów (niestety inne zwierzęta są dyskryminowane). Psom oferuje się Kylo Rena i kapitan Phasmę w dwóch wersjach.

Kapitan Phasma i Kylo Ren w wersji „koszykowej” kosztują 7,99 USD.
Kapitan Phasma i Kylo Ren w wersji „gryzakowej” kosztują 12,99 USD.
Dla kotów jest tylko BB-8 z piórkiem na głowie za 4,99 USD.Produkty można zamawiać na stronie producenta. Znajdują się tam też inne pozycje z „Gwiezdnych Wojen”.
KOMENTARZE (6)

Różne

Przegląd insiderowej prasy

2015-10-03 00:19:39 titanmagazines.com

Czyli że zapraszam na wyciąg tego o czym pisano w niezależnym i niepokornym korporacyjnie magazynie SW ostatnimi czasy.

Numer #156
Wydany:
10 marca 2015

Star Wars Rebels Recounted – Insider przedstawia przewodnik po dokonaniach załogi Ducha z pierwszego sezonu 'Star Wars Rebels'!
Star Wars Style: Powrót Jedi, część 4 – Kolejna prezentacja powstawania kostiumów filmowych!
Star Wars UK! – Poznajcie Deza Skinna, człowieka dzięki któremu komiksy SW zawitały do Wielkiej Brytanii!
Wiele uczyć jeszcze się musisz – Jak Gwiezdne Wojny motywują do lepszej nauki.
The Prequel Generation – Poznajcie pokolenie Nowej Trylogii.
Legendarni autorzy: Alan Dean Foster - Autor m.in. Spotkania w Minban opowiada o swojej współpracy z George’em Lucasem!
Last Call at the Zero Angle – krótkie opowiadanie Jasona Fry'a o pilotach eksadry TIE!
Numer #157
Wydany:
21 kwietnia 2015

Zemsta Sithów: własnymi słowami – Świętujemy dziesiątą rocznicę Epizodu III: Zemsta Sithów, w postaci wywiadów z członkami ekipy tamtego filmu!
Jeffrey Brown i przyjaciele – Rozmowa z autorem 'Darth Vader and Friends'!
Orientation – Gwiazdy Sithów (w domyśle Darth Sidious i Darth Vader) w całkowicie nowym opowiadaniu autorstwa Johna Jacksona Millera, z ilustracjami Briana Rooda!
Spektakularni Sithowie – Wywiad z Paulem S. Kempem, autorem 'Star Wars: Lords of the Sith', o jego konszachtach z Ciemną Stroną!
Star Wars Style: Powrót Jedi, część 5 – Brandon Alinger kontynuuje oprowadzanie po historii kostiumów Epizodu VI.
Rozmowa z C-3PO – Rozmowa z człowiekiem z wnętrza Złotej Sztaby, o jego życiu jako droid, czyli Anthony Daniels!
Czy Moc jest w tobie silna? – Sprawdź swoją Jedi-wiedzę!
Numer #158
Wydany:
9 czerwca 2015

Komiksy Marvela 2015: Galaktyka wg Marvela – Kulisy powstawania najnowszych serii komiksowych!
Star Wars Style: Powrót Jedi, część 6 – Ostatnia część przewodnika po kostiumach tego Epizodu.
Rebel Bluff – Największy czaruś Gwiezdnych Wojen zaprasza na partyjkę sabacca, w krótkim opowiadaniu Michaela Kogge'a!
Znaczenie bycia Jar Jarem – Znajdziecie tu odpowiedź czemu Jar Jar jest sekretną bronią Nowej Trylogii.
Solo Journey - A tu dowiadujemy się dlaczego widzowie wciąż uwielbiają Hana!
Numer #159
Wydany:
21 lipca 2015

Powrót Ahsoki Tano – Wywiad z Ashley Eckstein, o zaskakującym powrocie Ahsoki do 'Star Wars Rebels'!
Wkrótce na ekranach kin! – Filmy SW, których prawdopodobnie nigdy nie zobaczycie!
Kindred Spirits – Ekskluzywne krótkie opowiadanie Christie Golden, będące wstępem do 'Dark Disciple'!
Pod mikroskopem: Bliższe spojrzenie na midichloriany – Tajemnice Mocy wyjaśnione... albo i nie.
Asajj Ventress: Archetypiczna Antybohaterka – Dowiedzcie się czemu AV należy do najbardziej zniewalających bohaterek Gwiezdnych Wojen!
Numer #160
Wydany:
8 września 2015

Powrót klonów na dzielnicę (:P) – Wywiad z Dee Bradleyem Bakerem, podkładającym głos żołnierzom klonów!
Wojna Chucka Wendiga – Autor 'Aftermath' opowiada o kontynuacji trylogii!
Blade Squadron: Zero Hour – Legendarna eskadra B-wingów powraca w krótki opowiadaniu!
Ahsoka Tano: Bohaterka naszych czasów - Od Padawana do rebeliantki!
Archiwa Powrotu Jedi z Jamesem Kahnem, część I - Pierwsza część rozmowy z autorem nowelizacji Epizodu VI.
Totalna magia: zaskakujące efekty w prequelach - Pokazujemy najbardziej zaskakujące efekty wizualne Nowej Trylogii!
Dołącz do nas! - Jak sprawić, by twoi przyjaciele pokochali Gwiezdne Wojny!Część z Was pytała wielokrotnie w komentarzach gdzie można nabyć Insidery - otóż oprócz prenumeraty na stronie wydawnictwa można zamawiać pojedyncze numery przez salony Empiku, przynajmniej te uważane za "większe". Trochę to trwało zanim to ustaliłem, bo ze "świeżą" ofertą bywa różnie, a i wiele numerów w ogóle nie pojawia się na półkach. Czas oczekiwania to zazwyczaj 2-3 tygodnie od premiery. Numer jest trochę droższy, ale finansowo wychodzi to jednak korzystniej, ponieważ do prenumeraty na Europę doliczane są koszty przesyłki, a i bonusowe koszulki nie przysługują - tylko US, UK i Kanada.
To tak dla zainteresowanych.
KOMENTARZE (8)
Loading..