Różne

Co dalej z magazynem "Rebelianci"?

Egmont Polska
5

Pewnie część z Was zastanawia się co dalej z magazynem dla dzieci "Star Wars: Rebelianci", który parę dni temu powinien trafić do sprzedaży w kioskach i Empikach. Pojawiły się nawet głosy, że pismo zostaje skasowane podobnie jak to miało miejsce w przypadku "Mistrza Jedi".

Całe szczęście mamy dobre wieści - gazeta nie zniknęła, lecz z miesięcznika stała się dwumiesięcznikiem. Oznacza to, że numer szósty, który miał ukazać się 21 czerwca, znajdzie się na półkach sklepowych 21 lipca. Choć z jednej strony będziemy przez to trochę w tyle za wydaniami brytyjskimi i niemieckimi, to z drugiej będzie więcej czasu, aby uzupełnić swoją kolekcję.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Kosmetyki z "Przebudzenia Mocy"

Różne
3

Choć Bastion nie jest miejscem, na którym często piszemy o makijażu, to tym razem mamy wyjątek. Firma Covergirl ma zamiar wypuścić jesienią tego roku serię kosmetyków związanych z "Przebudzeniem Mocy". W serii znajdą się tusze do rzęs, lakiery do paznokci i pomadki podzielone na "jasną" i "ciemną" stronę Mocy (make-upu?). Jeśli ktoś nie byłby sam zainteresowany, to może przekona go pięciodolarowa zniżka na bilet do kina, widoczna na opakowaniach. Niestety, firma nie działa w Polsce, choć można kupić jej produkty na przykład na Allegro. Poniżej galeria, więcej na Rebelscumie

Ale z powyższych zdjęć można wyczytać coś więcej. Po pierwsze, mamy interesujące nazwy propozycji makijażu: po jasnej stronie jest to "Nomad" (Rey?), "Droid" oraz "Sage" ("Mędrzec"). Po ciemnej zaś - "Apprentice" ("Uczeń"; MSW zauważa, że nie pada tu słowo "Sith"), "Stormtrooper" ("Szturmowiec") i "Chrome" (zapewne aluzja do kapitan Phasmy). Jeszcze ciekawiej robi się, jeśli spojrzymy na opakowania tuszów. Znajdują się na nich cytaty i część pochodzi z Sagi, np. "You're my only hope" czy "Do it or do not". Są jednak trzy, które prawdopodobnie wypowiadają bohaterowie nowego filmu. Pierwszy z nich, "There has been an awakening", znamy z pierwszego teasera. Pozostałe dwa zakrywamy, jeśli nie lubicie spoilerów: (Spoiler):"Immune to the light" ("Niewrażliwy/a na światło"; w domyśle chodzi pewnie o jasną stronę) oraz "I will finish what you started" ("Dokończę to, co zacząłeś/aś").(Koniec Spoilera)

Tak czy siak, jeśli będziecie szukać fajnego, gwiezdnowojennego prezentu dla dziewczyny czy siostry (albo samej siebie), to możecie pomyśleć o tych zestawach.

10 najlepszych myśliwców

YouTube
6

Przed nami kolejny filmik z serii "Starwars.com 10", tym razem skupiający się na najlepszych myśliwcach. Od wersji tekstowej różni go nie tylko uwzględnienie "Rebeliantów", lecz także drobne zmiany w kolejności listy w stosunku do pierwszego zestawienia.A jakie są Wasze ulubione myśliwce?

New Imperial Academy

OtherTees
1

Kolejna koszulka, dostępna na portalu OtherTees, nazywa się New Imperial Academy. Standardowa koszulka kosztuje 35 zł, oprócz tego dostępne są wersje damskie, dla dzieci i bluzy. Wpisując podczas zakupu kod BastionStarWars otrzymacie 10% zniżki od wartości zamówienia. Koszulka dostępna jest w sprzedaży do jutra do godz. 22:00. Nabyć ją można na stronie OtherTees.

Doganiamy „Gwiezdne Wojny”

8

Zazwyczaj piszemy o tym jak II wojna światowa czy inne źródła inspirowały sagę. Jednak czasem warto spojrzeć na proces odwrotny. Dziś skupimy się na działach laserowych, tak powszechnych w „Gwiezdnych Wojnach”, a właściwie nieobecnych na naszym świecie, przynajmniej na razie.

O broni laserowej pisaliśmy już parę razy, ostatnim razem tutaj. Trochę się w tym temacie zmieniło. Otóż wygląda na to, ze w grudniu ubiegłego roku marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych zakończyła testy dział laserowych montowanych na okrętach. Testy te trwały kilka miesięcy. Teraz działo laserowe działa już na okręcie USS Ponce, który stacjonuje w Zatoce Perskiej. Sama broń, która wygląda trochę jak ogromny teleskop jest już gotowa, by w razie potrzeby zlikwidować rzeczywiste zagrożenia. Jeśli więc zajdzie taka potrzeba Pentagon może w każdej chwili zniszczyć pierwszy prawdziwy cel laserem. Na razie, jak wspomina były już kontradmirał Matthew Klunder, do niedawna szef badań naukowych marynarki wojennej, kapitan USS Ponce ma już wszelkie uprawnienia, by użyć działa laserowego jeśli jednostce by coś groziło. System laserowy ma bronić tak amerykańskich żołnierzy jak i piechotę morską, no i przede wszystkim okręty.

Lasery, których wiązka przemieszcza się z prędkością światła, więc trafia w cel prawie natychmiast. System nadal jest prototypowy i testowany, ale jeśli chodzi o koszty, to przykładowo jeden wystrzał kosztuje 59 centów, podczas gry niektóre rakiety kosztują miliony dolarów. W dodatku laser ma też nieograniczony magazynek, nie trzeba go przeładowywać, a dodatkowo można zmieniać jego moc. Od takiego, który jest w stanie zniszczyć czujniki samolotu po taki, który przeobrazi go w kulę ognia. Owszem z laserami są problemy, bo nie da się ich zakrzywiać, a zachmurzenie, opady czy wilgotność obniżają ich skuteczność.

Co ciekawe broń laserowa to nie tylko coś co fascynuje Amerykanów, Chińczyków i Rosjan. Myślą o niej także Polacy. Narodowe Centrum Badan i Rozwoju (NCBiR) przeznaczyło 400 milionów złotych na badania nad bronią laserową i elektromagnetyczną. Projekty są rozpisane na 10 lat. Realizuje je kilka konsorcjów w tym także zakłady amunicyjne Mesko ze Skarżyska-Kamiennej, Zakłady Mechaniczne Tarnów oraz uczelnie, którym przewodzi Wojskowa Akademia Techniczna, a także Bumar. Więc może za kilka lat, zamiast pociskami także i polska armia będzie strzelać fotonami.

Mandalorian Warrior

OtherTees
3

Kolejna koszulka, dostępna na portalu OtherTees, nazywa się Mandalorian Warrior. Tym razem na grafice znajdziemy Boba Fettą i gwiazdę śmierci przedstawionych w japońskich klimatach. Standardowa koszulka kosztuje 35 zł, oprócz tego dostępne są wersje damskie, dla dzieci i bluzy. Wpisując podczas zakupu kod BastionStarWars otrzymacie 3 zł zniżki. Koszulka dostępna jest w sprzedaży do jutra do godz. 22:00. Nabyć ją można na stronie OtherTees.

Dreamliner R2-D2 z Japonii

6

Do ciekawej promocji „Przebudzenia Mocy” dojdzie w Japonii. Otóż linia All Nippon Airways (ANA) postanowiła z okazji premiery filmu pomalować swoje nowe Dreamlinary tak, by przypominały R2-D2. Maszyny te powinny zacząć latać 6 grudnia tego roku na trasie Tokio – Huston, a potem także na innych połączeniach. Linie ANA eksponowały model swojego samolotu na Celebration Anaheim. Warto dodać, że ten samolot to Boeing B787-9 Dreamliner, który na tegorocznym Air Show w Paryżu (trwa jeszcze do 21 czerwca) zasłynął z prawie pionowego startu (takie startowanie nie będzie normą), które można obejrzeć tutaj. Natomiast zdjęcia i filmik japońskiego R2-D2 Dreamlinera poniżej.

Tatuaże Star Wars

przepastny internet, Jaśle
5

Dzisiejsze tatuaże fanów Star Wars łączy miejsce wykonania - nogi, a dokładniej głównie łydki. Zbliżające się lato pozwoli znów zaprezentować światu tatuaże tego typu.Jeden z czytelników Bastionu, Jaśle, również ozdobił nogę tatuażem Star Wars, który możecie zobaczyć poniżej. Tatuaż został wykonany przez Levgena.Wszystkie prezentowane dotychczas na Bastionie tatuaże znajdziecie tutaj.
Temat na forum

10 najlepszych cytatów Yody

Youtube
5

Oficjalna kontynuuje tradycję przerabiania swoich dawnych list z bloga na filmiki i tym razem dostaliśmy spis dziesięciu najlepszych mądrości mistrza Yody - pierwotna wersja pochodzi jeszcze z 2013 roku. Tutaj w przypadku dwóch cytatów zmieniono jedynie kolejność, ale warto przypomnieć sobie co takiego mistrz miał do powiedzenia w całej Sadze.A jakie słowa Yody należą do Waszych ulubionych?

Portfele z "Przebudzenia Mocy"

makingstarwars.net
21

Firma Biowrold, zajmująca się produkcją elementów odzieżowych ze znanych marek filmowych, tworzy portfele z "Przebudzenia Mocy". Przypomnijmy najpierw, że dwa lata temu pisaliśmy już o ich portfelach z Gwiezdnych Wojen. Nowe produkty będą bardzo podobnie wykonane, a ich cena również nie przekroczy 20$. Na razie zapowiedziano dwa portfele, z wizerunkami BB-8 i kapitan Phasmy. Oczywiście dostępne będą w sprzedaży, tak jak inne produkty z Epizodu VII, dopiero po czwartym września.

Narzuta z "Przebudzenia Mocy"

makingstarwars.net
9

Oficjalnie gadżety z najnowszego epizodu trafią do sprzedaży 4. września (news), jednak powoli już teraz pojawiają się w sieci grafiki promocyjne produktów, które wtedy wejdą na rynek. Jednym z nich jest narzuta na łóżko z "Przebudzenia Mocy". Jej wymiary to 158x228 cm, a nabyć ją będzie można prawdopodobnie za ok. 50$. Gdy już rozpocznie się sprzedaż produktów z Epizodu VII to będzie dostępna m.in. na stronach sklepu Toys'R'Us.

Tatuaże Star Wars

przepastny internet
5

Dzisiejszy zbiór tatuaży jest poświęcony postaciom z Expanded Universe. Choć Mara Jade czy Darth Revan nie są tak popularnym motywem, jak bohaterowie znani z filmów, to i tak część fanów decyduje się właśnie na te mniej znane ogółowi społeczeństwa symbole Star Wars.
A Wy, którą z postaci z EU wybralibyście na tatuaż?Wszystkie prezentowane dotychczas na Bastionie tatuaże znajdziecie tutaj.
Temat na forum

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.