Różne

Go Rogue

5

Oficjalna opublikowała dziś, stworzony przez fanów, filmik pod tytułem "Go Rogue". Jest on ciekawym sposobem na reklamę nowych gadżetów, powiązanych z nadchodzącym "Łotrem 1". Mogliśmy w nim zobaczyć zarówno niektóre z produktów ogłoszonych w ciągu ostatnich dni, jak i całkowicie nowe gadżety. Filmik powstał przy współpracy z firmą Tongal i jest pierwszym z serii.

Nie tylko jednak o reklamę gadżetów chodzi. Lucasfilm za jego pomocą zachęca fanów do tworzenia swoich własnych krótkometrażowych produkcji i wzięcia udziału w konkursie, w którym będzie można wygrać wycieczkę do siedziby Lucasfilmu i obejrzeć w niej "Łotra 1". Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

16 numer Przewodnika po galaktyce

11

Od ubiegłego tygodnia można już nabyć w kioskach i salonikach prasowych 16 numer "Przewodnika po Galaktyce", publikacji z zabawami dla najmłodszych. Seria ta, to kolekcja zeszytów kreatywnych dla miłośników kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”. W każdym numerze znajdziemy opowiadanie, encyklopedię "Star Wars" oraz zabawy dla całej rodziny: rebusy, zagadki, labirynty, wyklejanki i kolorowanki. Cena na numer wynosi 7,99 zł.

15 część Przewodnika po Galaktyce

empik.com
17

Od jakiegoś już czasu można nabyć w kioskach i salonikach prasowych 15 numer "Przewodnika po Galaktyce", publikacji z zabawami dla najmłodszych. Seria ta, to kolekcja zeszytów kreatywnych dla miłośników kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”. W każdym numerze znajdziemy opowiadanie, encyklopedię "Star Wars" oraz zabawy dla całej rodziny: rebusy, zagadki, labirynty, wyklejanki i kolorowanki. Cena na numer wynosi 7,99 zł.

Jak trenują Jedi

Facebook
5

Częstym motywem wykorzystywanym w fanowskich produkcjach są walki na miecze świetlne. Nie każda jednak cieszy się udaną choreografią. Poniżej możecie obejrzeć efektowny materiał wideo, przedstawiający żywiołową walkę w czasie treningu.

Australijczycy nie chcą Jedi

159 sierpnia w Australii rozpoczął się spis powszechny. Tym razem władze w sposób wyraźny apelowały do obywateli, by ci nie wpisywali w rubryce religia nazwy „Jedi”. 10 lat temu aż 58053 Australijczyków uznało, że jest Jedi. Żart z czasem zmienił się w ruch związany z Jediismem. W kolejnym spisie, pięć lat temu wyznawców Jedi było już 64390.

Dla urzędów statystycznych jest to duży problem. Bo choć nie można nikomu odmówić wyznawania Jediismu, to jednak zdecydowana większość obywateli nie czuje się w żaden sposób związana z tym ruchem, zaś wpis Jedi pojawia się w oficjalnym spisie jako żart.

Poza urzędami z fałszywymi Jedi ma też problem Australijska Fundacja Ateistów. Twierdzą oni, że Jedi zawyżają liczbę osób religijnych w sposób sztuczny. Niby nie jest to problem, ale jednak wiążę się po części z rozdziałem publicznych pieniędzy. Zobaczymy ilu Jedi będzie w najnowszym spisie.

Nowy magazyn komiksowy dla dzieci

3

Jeżeli jesteście miłośnikami klocków LEGO, fanami Gwiezdnych wojen oraz mieścicie się w przedziale wiekowym do 10 lat, to mam dla Was interesującą nowinę. Polski oddział Egmontu wydał nowym magazyn komiksowy, który pojawił się w sklepach pod koniec ubiegłego miesiąca. Czasopismo "LEGO Star Wars Komiks" to zbiór komiksowych przygód klockowych bohaterów Sagi. W środku zeszytu znajdziemy 4 historie, dwustronny plakat, 2 maski do wycięcia oraz zagadki. Pierwszy numer kosztuje 6,99 PLN i nosi podtytuł "Nowa nadzieja", objętość magazynu wynosi 44 strony. Kolejny numer pojawi się w październiku.

Notka wydawcy:
Wielka gratka dla fanów świata Star Wars! W nowym magazynie aż 4 galaktyczne przygody ulubionych bohaterów gwiezdnego uniwersum! Wewnątrz czytelnicy znajdą komiksy z serii Star Wars oraz Star Wars Rebels.

Magazyn LEGO Star Wars 8/2016

8studs
6

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już tegoroczny ósmy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 9,90 zł, do którego został dołączony mini zestaw LEGO, którym jest "Bombowiec TIE".

Na 36 stronach pisma znajdziemy m.in.:
  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 30 sierpnia a dodatkiem będzie mini zestaw kloców "Chata Yody".

Jeśli ktoś z Was przegapił poprzedni numer warto sprawdzić w Empikach, gdzie często można dostać zarówno poprzednie jak i obecny numer magazynu.

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.