TWÓJ KOKPIT
0

Różne

„Star Wars: Identities” w Londynie

2016-09-29 07:13:31

Wystawa „Star Wars: Identities” opuszcza Monachium i przenosi się do Londynu, dokładniej do O2. Będzie można ją tam obejrzeć od 18 listopada do 3 września 2017. 8 listopada przewidziano otwarcie.

„Star Wars: Identities” to unikalna wystawa, która łączy „Gwiezdne Wojny” z nauką i zabawą. Oprócz wystawionych strojów, rekwizytów, modeli czy oryginalnych projektów czeka nas tu wirtualna zabawa podczas której poznajemy czynniki kształtujące ludzką osobowość. „Gwiezdne Wojny” służą tu często jako przykład, zaś sama wystawa umiejętnie łączy edukacyjny charakter z rozrywką.

Bilety na londyńską wystawę można kupować od jutra. Wejścia są na wyznaczone godziny, tak by nie było tłumów i każdy mógł się spokojnie pobawić.
KOMENTARZE (5)

Różne

"The Star Wars Show" #21

2016-09-28 23:02:57 YouTube

Kolejny tydzień i kolejny "The Star Wars Show". Zbliża się 30 września, a wraz z nim Force Friday, czyli ogólnoświatowa premiera zabawek z "Łotra Jeden". Część z nich możecie zobaczyć w filmiku, pod koniec też są zdjęcia robione na potrzeby sieci Target. "Star Wars: Commander" dostanie w tym tygodniu aktualizację z jednostkami z nowego filmu. Prowadzący przypominają też wieści o Epizodzie IX od Igera. A potem Ashley Eckstein reklamuje nową figurkę Ahsoki od Funko POP!, dostępną w sprzedaży od 5 października.

Pete rozmawia ze Stevenem Blumem, czyli głosem Zeba (choć to jego niejedyna rola w GW, jaką miał). Granie w Sadze to dla niego, jako fana, po prostu frajda. Aktor wyznaje, że w życiu imał się różnych prac, niektóre z nich były okropne, co wpłynęło na postawę i głos Orreliosa. Około 4:50 możecie posłuchać jak Steve czyta starwarsowe teksty głosami postaci, którymi kiedyś był. A mniej więcej w okolicach ósmej minuty możecie się zrelaksować i posłuchać haiku z zeszłego tygodnia. I, jak można się domyślić, w tym tygodniu mamy za zadanie wysłać zdjęcia z Piątku Mocy, hasztag to #RogueFun.W "After Show" zaś rozmawiali o plakatach z "Łotra" i premierze trzeciego sezonu "Rebeliantów".


KOMENTARZE (5)

Różne

Go Rogue #4

2016-09-26 22:40:13 Rózne

Przed nami ostatnia część "Go Rogue", filmu inspirowanego "Łotrem Jeden", tylko z zabawkowymi bohaterami. To równocześnie niemal ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie, w którym można wygrać odwiedziny w Lucasfilmie połączone z pokazem nowego filmu. Swoje filmiki w duchu podobnym do "Go Rogue" można wysyłać w okresie od 30 września do 21 października, ale tylko jeśli mamy skończone 13 lat i jesteśmy obywatelami Stanów, Kanady (z wyjątkiem Quebecu), Austaralii lub Nowej Zelandii. Więcej informacji na Oficjalnej.


KOMENTARZE (2)

Różne

Paradoks więźniów

2016-09-25 21:20:57 Mathfigs

W trakcie tegorocznego, odbywającego się co dwa lata, Kongresu Młodych Matematyków Polskich zadebiutował pierwszy odcinek cyklu animacji poklatkowych pt. Mathfigs. Celem tego projektu jest popularyzacja matematyki i nauk w przystępnej dla odbiorcy formie. Poniżej prezentujemy pierwsze dzieło projektu Mathfigs w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Autorów filmików możecie znaleźć na Facebooku, Instagramie i YouTubie (po polsku i angielsku).
KOMENTARZE (9)

Różne

Magazyn "Rebels" #13

2016-09-20 19:20:14 KioskW kioskach w całej Polsce można już znaleźć trzynasty numer magazynu "Star Wars: Rebelianci".

Star Wars Rebelianci 5/2016

Komiks z tego numeru tym razem przedstawia nam dzieje pewnego rekruta we flocie admirała Sato i jak Ezra został jego nauczycielem. Z numeru dowiemy się tez co nieco o Landzie Carlissianie oraz o imperialnym skuterze repulsorowym. Mamy też, jak zwykle, zagadki i rebusy. Do pisma dołączono wyrzutnię gwiezdnych dysków. Cena to jak jak zwykle 9,99 zł, a objętość wynosi 32 strony.

Kolejny numer za niecałe dwa miesiące, czyli 18 listopada. Mamy z nim otrzymać dwa prezenty-niespodzianki.
KOMENTARZE (4)

Różne

Po prostu Insidery

2016-09-20 03:08:10 titanmagazines.com

Pół roku albo nawet trochę więcej. Przepraszam tych, którzy ew. czekali - lekko rozjeżdżam się z Gwiezdnymi Wojnami od dłuższego czasu. Ale do sedna!

Numer #164
Wydany:
15 marca 2016

Potęga Ciemnej Strony Mocy: Kylo Ren! - Dlaczego najnowszy 'Zły' jest jednocześnie najbardziej niebezpiecznym?
The Art Awakens 2 - Druga część niesamowitych grafik koncepcyjnych Epizodu VII!

Taking It to the Max - Artykuł poświęcony Maksowi Von Sydowowi, odtwórcy roli Lora San Tekki w Epizodzie VII.
Adaptacja Mocy: rozmowa - Wywiad z AD Fosterem, autorem beletryzacji Epizodu VII i Michaelem Kogge, autorem beletryzacji młodzieżowej.

Moje Gwiezdne Wojny - Arti Shah, odpowiedzialna za motion capture Maz Kanaty, opowiada o swoich ulubionych fragmentach marki!
Red Five - Dan Madsen, były szef Official Star Wars Fan Club, założyciel i wieloletni wydawca Insiderów, a przede wszystkim zdobywca tego jedynego, unikalnego zdjęcia, opowiada o swoich pięciu ulubionych scenach z sagi Star Wars!
Numer #165
Wydany:
3 maja 2016

50 rzeczy wartych uwagi w Przebudzeniu Mocy! - Insider wylicza pięćdziesiąt interesujących szczegółów, które mogły Wam umknąć podczas oglądania filmu!
An Ace in Space - Artykuł Tricii Barr na temat najlepszych pilotów sagi!

10 najlepszych gier Star Wars na ekrany dotykowe - Tytuł dokładnie oddaje treść tekstu.
'Scorched' - Prequelowe opowiadanie Delilah S. Dawson do powieście Claudii Gray Star Wars: Bloodline.

Rycząca sprawa - Wywiad z Joonasem Suotamo, dublerem Petera 'Chewbacci' Mayhewa.
Here's Hera! - Wywiad z Vanessą Marshall, podkładającą głos Hery Syndulli w 'Star Wars Rebels'.
Numer #166
Wydany:
14 czerwca 2016

Przenosiny Poe na papier - Artykuł o komiksowej serii Marvela 'Star Wars: Poe Dameron'.
Karabast! - Wywiad ze Steve'm Blumem, podkładającym głos Garazebowi Orreliosowi w 'Star Wars Rebels'.

Galaktyczni ekspaci! - Wywiad z Johnem Mortonem, odtwórcą roli Daka Raltera w 'The Empire Strikes Back' oraz dublera Jeremy'ego Bullocha.
Debiut R2 - Wywiad z Rogerem Christianem, scenografem Epizodu IV i drugim reżyserem Epizodów I i VI.

'TK-146275' - Krótkie opowiadanie Sylvaina Neuvela, opowiadające o życiu szturmowca, w latach 14-4 BBY.
Budowanie Mocy - Artykuł poświęcony grze video LEGO Star Wars: The Force Awakens.
Numer #167
Wydany:
26 lipca 2016

Ślady na piasku: impresje o Ray - Artykuł o Ray.
Powrót Solo! - Artykuł o komiksowej serii Marvela 'Star Wars: Han Solo'.

10 najlepszych gier Star Wars na ekrany dotykowe - Tytuł dokładnie oddaje treść tekstu.
Cloud Warfare - Tekst dotyczący dodatku do 'Star Wars: Battlefront' z Bespin w chmurnym tle.

Moje Gwiezdne Wojny - Charles Soule, prawnik i rysownik m.in. serii o Lando, opowiada o ulubionych fragmentach Gwiezdnych Wojen!
Poznaj Freemakersów - Artykuł o serialu 'LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures'.
Numer #168
Wydany:
6 września 2016

Podróż heroiny: początki przygód Rey - Druga część artykułu z poprzedniego numeru, napisana przez Tricię Barr.
The Ultimate Celebration - Artykuł o Celebration Europe (2016).

'Blade Squadron: Kuat' - Krótkie opowiadanie autorstwa Marka S. Williamsa i Davida J. Williamsa, powiązane z wydarzeniami powieści 'Star Wars: Aftermath: Life Debt'
Zabrak jeszcze raz! - Wywiad z Samem Witwerem, podkładającym głos Maula w 'Star Wars: Rebels'.

Who? What? Why? Wren! - Artykuł o Sabine Wren, rożowo-fioletowej, słitaśnej Mandaloriance z serialu 'Star Wars: Rebels'.
Niepokonana strategia - Jak wprowadzano Wielkiego Admirała Thrawna do kanonu. Ponownie.
A poniżej przedstawiam alternatywne okładki Insiderów, moim zdaniem dużo ładniejsze niż wersje podstawowe. Pochodzą kolejno z numerów 165, 166 i 168.


KOMENTARZE (3)

Różne

Kolejne dwa numery "Przewodnika po galaktyce"

2016-09-19 11:35:36

Od dziś można już nabyć w kioskach i salonikach prasowych 18 numer "Przewodnika po Galaktyce", publikacji z zabawami dla najmłodszych. Natomiast od dwóch tygodni dostępny jest numer 17, do którego dołączony jest kolejny plakat. Seria ta, to kolekcja zeszytów kreatywnych dla miłośników kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”. W każdym numerze znajdziemy opowiadanie, encyklopedię "Star Wars" oraz zabawy dla całej rodziny: rebusy, zagadki, labirynty, wyklejanki i kolorowanki. Cena na numer wynosi 7,99 zł.


KOMENTARZE (7)

Różne

Go Rogue #3

2016-09-16 21:13:50 YouTube

Przed nami trzecia część "Go Rogue" - filmu stworzonego techniką poklatkową, w którym zabawkowi rebelianci i imperialni walczą o odzyskanie planów (a właściwie instrukcji złożenia) Gwiazdy Śmierci. W ten sposób również Oficjalna zachęca do stworzenia własnej krótkometrażowej produkcji i wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą są odwiedziny w Lucasfilmie i obejrzenie "Łotra Jeden". Więcej informacji tutaj.


KOMENTARZE (3)

Różne

ILM Art Department Challenge

2016-09-13 19:05:50 ilmchallenge.artstation.com

Dział artystyczny wytwórni Industrial Light & Magic wraz z Wacom i ArtStation, swego czasu ogłosił konkurs na stworzenie prac koncepcyjnych w kategoriach The Moment, The Ride i The Job, opartych na uniwersum Star Wars. 8 września ogłoszono wyniki konkursu, którego owoce możecie obejrzeć w poniższym filmiku. Gdyby jednak było wam mało, organizatorzy udostępnili na stronie ArtStation pozostałe zgłoszone prace, a możecie obejrzeć je tutaj.
KOMENTARZE (29)

Różne

Go Rogue #2

2016-09-11 14:07:02

Wczoraj oficjalna opublikowała kolejną część serii "Go Rogue". Przypominamy, że Lucasfilm za pomocą tych filmików zachęca fanów do tworzenia swoich własnych krótkometrażowych produkcji i wzięcia udziału w konkursie, w którym będzie można wygrać wycieczkę do siedziby Lucasfilmu i obejrzeć w niej "Łotra 1". Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.


KOMENTARZE (3)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 09/2016

2016-09-02 20:46:57 8studs

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już wrześniowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 9,90 zł, do którego został dołączony mini zestaw LEGO, którym jest "Chatka Yody".

Na 36 stronach pisma znajdziemy m.in.:
  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 29 września a dodatkiem będzie mini zestaw kloców "AT-AT".

Jeśli ktoś z Was przegapił poprzedni numer warto sprawdzić w Empikach, gdzie często można dostać zarówno poprzednie jak i obecny numer magazynu.
KOMENTARZE (0)
Loading..