TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 07/2018

2018-06-29 19:17:14

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już lipcowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 10,90 zł, do którego został dołączony minizestaw „Quad-jumper”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 31 lipca a dodatkiem będzie minizestaw „AT-ST”.

W sklepach można również znaleźć wcześniejsze numery magazynu.
KOMENTARZE (0)

Różne

Więcej szczegółów o „Galaxy's Edge”

2018-06-28 18:07:23 OficjalnaO „Galaxy's Edge”, czyli starwarsowej atrakcji powstającej w parkach rozrywki Disneya, wiemy już od jakiegoś czasu. Niedawno odbyła się impreza „Galactic Nights” w Orlando, podczas której zdradzono na co takiego natrafimy podczas zwiedzania stworzonej w parkach „planety” Baatu.

Po pierwsze, zobaczymy tam dwa ogromne AT-AT, z którymi walczyć będą goście. Obecnie są budowane w Japonii. Inną atrakcją w tym stylu będzie „Sokół”. Do pojazdów dołączy też transportowiec Ruchu Oporu z „Przebudzenia Mocy”. Goście będą mogli wejść na jego pokład i wyruszyć do walki z Najwyższym Porządkiem. Statek został podobno odwzorowany bardzo dokładnie, będą tam nawet ślady po zniszczeniach.

Po drugie, Doug Chiang pracuje z innymi artystami, by stworzyć zagrodę ze zwierzętami, spośród których wiele pojawiło się do tej pory tylko w animowanej formie. Jednymi z nich będą loth-koty z „Rebeliantów”, z którymi będzie można wchodzić w interakcję. Goście „Galactic Nights” uznali je za bardzo słodkie.

Kolejnym obiektem do zwiedzenia będzie placówka Black Spire, ale o tym już wiemy; miejsce to wspomina L3 w „Solo”, gdy mówi pogardliwie, że Lando nie mógłby bez jej pomocy go znaleźć. Na początku newsa mamy pracę koncepcyjną przedstawiającą Black Spire.

Wreszcie, wśród postaci, na które natrafią goście, znajdą się Nien Nunb i Hondo Ohnaka. Głosu temu pierwszemu użyczy jego oryginalny aktor, Kipsang Rotich. Ludzie z Disneya pojechali aż do Kenii, by go zaangażować. Podczas „Galactic Nights” pokazano film, w którym Rotich wyraził radość z powrotu do roli. Nie wiadomo natomiast czyim głosem przemówi Ohnaka, ale po imprezie uczestnicy dostali karty przedstawiające go razem z Chewbaccą na rampie „Sokoła”. Oficjalna pisze, że nie wiadomo, co takiego sprawi, że ich ścieżki się skrzyżują, ale możemy się domyślać, że dowiemy się tego z książki „Pirate's Price”.

Otwarcie „Galaxy's Edge” nastąpi w przyszłym roku.
KOMENTARZE (2)

Różne

Blaster za pół miliona i inne rekwizyty na aukcji

2018-06-27 21:57:07

Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o tym, że na aukcję trafi blaster Hana Solo z „Powrotu Jedi". Wspomniana aukcja odbyła się 23. czerwca, a rekwizyt został ostatecznie sprzedany za 550000$. Sprzedawcą był James Schoppe, dyrektor artystyczny Epizodu VI. Blaster nie był jedyną rzeczą, jaką James wystawił na aukcji - łącznie było ich ponad 40. Listę wszystkich licytowanych tego dnia przedmiotów wraz z cenami za jakie je sprzedano znajdziecie w tym miejscu, aukcje Jamesa mają w tytule „Return of the Jedi”. Natomiast ich zdjęcia wraz z opisami są tutaj, na stronach 250-279. Z droższych rekwizytów sprzedany został jeszcze m.in. blaster imperialnego zwiadowcy za 90625$ i siekiera Ewoków za 11250$.


KOMENTARZE (4)

Różne

Nietypowa wystawa w Neapolu

2018-06-26 07:09:01

Przywykliśmy już do różnych interpretacji sagi, podobnie jak i do badania inspiracji. „Gwiezdne Wojny” można zestawić z antykiem, czy mitologią, choćby przez drogę bohatera wg Josepha Campbella, czy jeszcze łatwiej teorię archetypów Carla Gustava Junga. Ale co by było, gdyby pewne tematy, które przewijają się przez antyczną sztukę zestawić z sagą? Na taki pomysł wpadli Włosi. Do 16 września w Muzeum Archeologicznym w Neapolu można też oglądać wystawę MannHero, która wzbogaca tamtejsze zbiory o elementy gwiezdno-wojenne.Muzeum Archeologiczne w Neapolu słynie przede wszystkim z bogatych zbiorów pochodzących z pobliskich Pompei czy Herkulanum zniszczonych przez Wezuwiusza. Samo w sobie stanowi nie lada atrakcję, jednak jak widać nadal szuka pomysłu na siebie, a także sposobu przyciągnięcia młodszych odbiorców, niekoniecznie zainteresowanych historią, czy sztuką antyku. Stąd pomysł na „Gwiezdne Wojny”.

Elementy z „Gwiezdnych Wojen”, w dość różnym wykonaniu, są porozkładane w kilku miejscach muzeum. Przechodząc między rzeźbami można się natknąć na wioskę Tuskenów, zaś na dziedzińcu jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze śmigaczem czy Jabbą, lub Hanem w karbonicie.

W piwnicy zaś przygotowano całą salę w której znajdują się gwiezdno-wojenne gablotki, pełne figurek i innych kolekcjonariów, a także replik mniej lub bardziej udanych. Dodatkowo znajdują się tu tablice informacyjne (po angielsku) z krótkimi opisami sagi. Ciekawostką jest to, że wśród spin-offów wymieniono już „Kenobiego”, choć taki film wciąż nie został nawet oficjalnie potwierdzony (i wciąż nie wiemy jaki będzie jego los).Poza typowymi eksponatami „Gwiezdne Wojny” są porozrzucane po muzeum przy opisach niektórych eksponatów. Najczęściej są to grafiki łączące jakieś dzieła antyczne z sagą. Stanowi to interesujące urozmaicenie przy zwiedzaniu. Może sprawi też, że lepiej zapadnie w pamięć.

Muzeum zaś zawiera nie tylko cenne przedmioty z wymienionych już Herkulanum, czy Pompei, ale też kilku innych miejsc, jak greckie Knossos czy turecki Efez, czy mumie z Egiptu.Do Neapolu obecnie można dolecieć z kilku naszych miast Ryanairem. w pobliżu zaś znajduje się inny, ważny gwiezdno-wojenny zabytek, czyli pałac królewski w Casercie - a w filmach Naboo, więc obowiązkowy punkt wycieczki.
KOMENTARZE (9)

Różne

Problem z finalizacją zakupu Foxa

2018-06-15 22:25:27

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Disney nabył 20th Century Fox, a właściwie cały holding 21st Century Fox, w którego skład wchodzi kilka firm (więcej). Bob Iger mógł tym samym dołożyć sobie kolejną wisienkę na torcie, zwłaszcza, że miałby pokaźne archiwum filmów, wszystkie prawa do „Gwiezdnych Wojen”, a nawet prawa dystrybucji do „Avatara”. Wzmocniłoby to pozycję Disneya, zwłaszcza nowej platformy streamingowej. Dokumenty zostały podpisane, więc wszystko szło ku dobremu, ale... i tu zaczynają się schody. Taką transakcję muszą zatwierdzić akcjonariusze 21st Century. Byliby skłonni to zrobić, tyle, że dostali lepszą ofertę.Bob Iger i Rupert Murdoch


Iger zaproponował im 52,4 miliardy USD w akcjach Disneya. Te oczywiście mają kurs zmienny. Comcast złożyło im kontrpropozycje. 65 miliardów USD, ale wypłacone przelewami. Żadnych ściem z akcjami. Comcast wysłało też prośbę do akcjonariuszy by odrzucili umowę z Disneyem. W takim wypadku czekają ich olbrzymie kwoty umowne, ale i tak zapłaci za to firma, której się wyzbywają, pieniądze zaś wpłyną na konto.

Jest wielce prawdopodobne, że Bob Iger nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i podbije stawkę. Dla nas to o tyle ciekawa sytuacja, że od tej umowy ważą się dalsze losy „Nowej nadziei”, do której część praw ma Fox, część Lucasfilm (czyli Disney).
KOMENTARZE (15)

Różne

Niecodzienna promocja „Hana Solo” w Madrycie

2018-06-14 22:24:46

W Madrycie znajduje się stacja metra Sol. Z okazji premiery „Hana Solo” w stolicy Hiszpanii Disney i Lucasfilm wraz z władzami miasta przygotowały nietypową promocję. Od 24 maja do 1 czerwca stacja zmieniła nazwę na „Han SOLo”.

Niestety metro wróciło już do normy, ale sama promocja zapada w pamięć.
KOMENTARZE (11)

Różne

„Atak na zamek” w czasopiśmie dla dzieci

2018-06-08 11:16:41

W marcu do sprzedaży trafiła publikacja „Koloruj, czytaj, naklejaj: Atak na zamek”, o czym informowaliśmy niedawno. Egmont jednak uznał, że warto wydać publikacje ponownie w ramach cyklicznego czasopisma „Koloruj, czytaj, naklejaj”, który ukazuje się co miesiąc w sprzedaży. Broszurkę zakupicie w cenie 6,99 PLN.

Kolorowy magazyn dla dzieci. Każdy numer poświęcony jest innej postaci ze świata bajek Disneya. Najmłodszych czytelników przeniesie w magiczny świat filmowych bohaterów. W środku znajdziemy ilustrowane opisy ich przygód, kolorowanki, łamigłówki i naklejki.
KOMENTARZE (4)

Różne

Kelly Marie Tran przegrała walkę z hejterami

2018-06-06 17:36:15

Na dniach aktorka Kelly Marie Tran, która w „Ostatnim Jedi” wcieliła się w rolę Rose postanowiła zniknąć z portali społecznościowych, w szczególności z Instagrama. Kelly zarejestrowała się tam podczas promocji VIII Epizodu i starała się być w miarę blisko fanów. Obecnie usunęła wszystkie posty, zostawiając czyste konto.Niedawno także Daisy Ridley opuściła (po raz kolejny) media społecznościowe mając dość intensywności i wściekłości niektórych fanów Sagi (ale nie tylko). Daisy jednak wdała się dodatkowo w dyskusje polityczne, co jedynie przyciągnęło kolejne grono hejterów. Wzmożonych ataków personalnych Ridley nie wytrzymała i musiała poddać się terapii, by dojść do siebie.

W przypadku Kelly poszło tylko i wyłącznie o Rose. O ile Rose można krytykować, bo to postać napisana i zagrana tak a nie inaczej, więc stosując różne kryteria da się to subiektywnie ocenić, o tyle utożsamianie Rose z Kelly i obwinianie ją za zły odbiór „Ostatniego Jedi” to już zdecydowane przegięcie. Kelly obrywało się za wszystko, od pochodzenia etnicznego, po krytykę płci czy nieprzychylne uwagi na temat jej wyglądu. Niektórzy jednak obwiniali ją także o zniszczenie sagi „Star Wars”. Tran przez miesiące starała się jakoś ignorować bądź bronić, ale ostatecznie przegrała walkę z hejterami.

Kelly Marie Tran nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie. Za to w obronę wziął ją Rian Johnson, który skrytykował ataki i część negatywnie nastawionych fanów – lub raczej hejterów, przy okazji wdając się w ostre dyskusje z niektórymi z nich. Reżyser i scenarzysta przyznał też, że zdecydowana większość fanów, których spotkał, taka nie jest. To zaledwie pewien nieliczny, acz wyjątkowo szkodliwy odsetek. Warto przypomnieć, że kilka osób groziło mu nawet, że go zabiją, za to co zrobił z VIII Epizodem. Obecnie w sieci także trwa nagonka na Kathleen Kennedy, która według hejterów zrujnowała sagę. Najnowsze plotki sugerują, że Kathleen zmęczona fanami już szuka swojego następcy lub następczyni. Niektórzy wskazują, że może nią być Kiri Hart, która odpowiada za wprowadzenie wielu kobiet tak do kanonu jak i Story Group, więc z pewnością również nie będzie miała łatwo z hejterami.
KOMENTARZE (61)

Różne

P&O 282: Co sprawia że fantastyczna scenografia wydaje się rzeczywista?

2018-06-03 07:58:24Na to pytanie odpowiada Gavin Bocquet, scenograf prequeli.

P: Zdjęcia z lokacji wyglądają w filmie jakby rzeczywiście istniały. Jakie główne elementy sprawiają, że fantastyczne środowisko wydaje się być rzeczywistym?

O: George Lucas zawsze wolał używać prawdziwych lokacji, o ile było to możliwe, tworząc swoje inne światy. Nieważne czy były to pustynie w Tunezji, czy lodowce w Norwegii czy pałace w południowych Włoszech. Kręcąc te prawdziwe środowiska, otrzymujemy ich integralność i realizm, a one same sprawiają, że publiczność jest w stanie w nie uwierzyć. Nawet więcej, jest w stanie rozpoznać niektóre miejsca. Oczywiście rozwija się je dodając część środowiska cyfrowo, czy to jakiś przedmiot, pojazd lub strój. To sprawia, że oryginalna lokacja jest przerobiona w coś nowego, w zupełnie inne miejsce.
KOMENTARZE (6)

Różne

Magazyn LEGO Star Wars 06/2018

2018-06-01 07:29:18

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już czerwcowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 10,90 zł, do którego został dołączony minizestaw „Droid-pająk”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 29 czerwca a dodatkiem będzie minizestaw „Quad-jumper”.

W sklepach można również znaleźć wcześniejsze numery magazynu.
KOMENTARZE (2)
Loading..