Różne

P&O 327: Czy nie dało się sklonować ręki Luke’a?

5Dziś kolejne pytanie na które odpowiada Leland Y. Chee, bardziej ogólne rozważanie o sadze.

P: Skoro technologia klonowania jest taka dobra by tworzyć klony ludzi, dlaczego nie można było wyhodować odciętych rąk Anakina czy Luke’a? A w przypadku Anakina nie dało się sklonować większych części ciała?

O: Mówiąc ogólnie technologia klonowania w „Gwiezdnych Wojnach” klonuje całą istotę. Klonowanie nie jest używane do tworzenia indywidualnych, zapasowych części ciała czy zastępczych organów wewnętrznych. Większość klonerów w „Gwiezdnych Wojnach” nawet nie pokazało takiej technologii. Mechaniczne części działają dobrze, jak nie lepiej niż oryginalne wersje, dodatkowo nie trzeba czekać aż organiczne zostaną wyhodowane, to po co na nie czekać, skoro te mechaniczne szybko się konstruuje. No i zostaje jeszcze pytanie, które lekko dotyka moralności. Jeśli wyhodujemy klona dla jednej części zapasowej, to co z resztą ciała?

Dooku – ile razy w filmach?

7

O ile chyba wszyscy wiedzą, w których filmach pojawił się hrabia Dooku, to tym razem Star Wars Kids postanowiło zliczyć ile razy imię Dooku jest pisane lub wypowiadane. W porównaniu z poprzednimi „Star Wars by the Numbers” ta wygląda blado. Niemniej jednak warto obejrzeć.

Jedi kontra Sith – starcie ilościowe

4

W kolejnym wydaniu „Star Wars by the Numbers” mamy policzoną ilość wypowiadanych i napisanych słów „Jedi” i „Sith” w filmach. Tak jak w fabule, tak i w scenariuszu, dobrze widać zasadę dwóch.

Redakcyjne P&O #1 - Co z tym piaskiem? [Prima Aprilis]

19

Rozpoczął się kolejny tydzień zatem pora na odpowiedzenie na kolejne pytanie przez członka naszej redakcji. Dzisiaj wyjątkowo trudny temat a mianowicie piasek.

Odpowiada: Nestor.

P: Anakin w Ataku klonów mówi: „Nie lubię piasku. Jest szorstki, chropowaty, drażniący. Wszędzie włazi.”. Jak to jest naprawdę z tym piaskiem? Proszę o szybką odpowiedź.

O: Nie wiem. Jestem fanem żużlu, a tam ścigają się (jak sama nazwa wskazuje) po żużlu a nie po piasku. Pozdro500.

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.