TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Han w liczbach

2019-04-29 20:51:18

W najnowszym odcinku „Star Wars by the Numbers” twórcy postanowili policzyć ile razy w filmach pada imię Hana. Nie skupili się jednakże na samym jego wystąpieniu, ale również rozróżnieniu tego w jaki sposób jest ono wymawiane. Zachęcamy do zapoznania się z ich wyliczeniami poniżej.


KOMENTARZE (7)

Różne

Rebelia policzona

2019-04-24 21:00:52

Kolejny odcinek “Star Wars by the Number” zlicza ilość słów Rebeliant i Rebelia. W filmach, serial “Rebelianci” został pominięty (jak zwykle pomijane są tu seriale).


KOMENTARZE (2)

Różne

Rezerwacje wejściówek do „Galaxy’s Edge” ruszają 2 maja

2019-04-23 20:37:08

Na początek krótka informacja. Sprzedaż rezerwacji do „Galaxy’s Edge” rusza już 2 maja. Otwarcie pierwszego parku poświęconego „Gwiezdnym Wojnom” nastąpi 31 maja w Anaheim. Wszystko dla tych, którzy już nie mogą się doczekać tej atrakcji. Kolejne elementy „Galaxy’s Edge” będą dochodziły z czasem, więc może nie warto się śpieszyć.

Na Celebration w Chicago był panel poświęcony parkowi. Można go obejrzeć poniżej.Warto jednak zauważyć, iż panel ten w dużej mierze jest panelem reklamowym, nie informacyjnym. Dostajemy choćby informacje o Coca Coli. Ale też da się wychwycić kilka innych ciekawostek. Choćby to, że Frank Oz nagrał kilka kwestii Yody. W Batuu usłyszymy też muzykę z kantyny w Mos Eisley, ale będzie też kilka nowych kawałków, w zupełnie innym stylu. W kantynie znajduje się jeszcze jeden smaczek. Otóż jest tam droid DJ – DJ-R3X, w którego wciela się Paul Reubens. Aktor po raz pierwszy wcielał się w droida, gdy nagrywano fragmenty pod oryginalny „Star Tours” w 1987. Wówczas był to RX-24, który z czasem stał się R-3x, a dziś już DJ-R3X.

Jak będzie wyglądał „Sokół Millennium” w atrakcji „Smugglers Run”? To zależy od nas. Jeśli będziemy latać porządnie i delikatnie jak Lando, będzie wyglądać prawie jak nieśmigana nówka. A jeśli wdamy się w Hana Solo, okręt będzie zdewastowany przed pierwszym lądowaniem.
KOMENTARZE (3)

Różne

Torba Lei z Endora

2019-04-22 20:44:21

W sklepie ThinkGeek pojawił się nowy, licencjonowany produkt. Tym razem jest to damska torebka inspirowana tą, która nosiła Leia na Endorze. Oczywiście tym razem, by była bardziej geekowska są na niej różne znaczki jak logo Rebelii i tak dalej. Leia nie miała czegoś takiego w „Powrocie Jedi”, ale ogólny kształt pozostał. Torba kosztuje niecałe 80 USD i można ją kupić tutaj.


KOMENTARZE (11)

Różne

Coca-Cola w Galaxy’s Edge

2019-04-19 21:52:27

Przy okazji Star Wars Celebration i panelu reklamującego „Galaxy’s Edge” pojawiła się też reklama Coca-Coli, a także Coke Diet, Sprite i Dasani. Wszystkie te produkty będą dostępne w parku Disneya, ale w specjalnych opakowaniach, nawiązujących do „Gwiezdnych Wojen”. Poniżej zdjęcie produktów oraz reklama.

“Galaxy’s Edge” zostanie otwarte w Anaheim już 31 maja, a w Orlando 29 sierpnia. Coca-Cola Company chciała dać odwiedzającym te parki nie tylko możliwość z korzystania ich produktów, ale również włączyć się do zabawy i dać coś, co autentycznie przypomina odległą galaktykę.
KOMENTARZE (17)

Różne

P&O 327: Czy nie dało się sklonować ręki Luke’a?

2019-04-14 08:53:32Dziś kolejne pytanie na które odpowiada Leland Y. Chee, bardziej ogólne rozważanie o sadze.

P: Skoro technologia klonowania jest taka dobra by tworzyć klony ludzi, dlaczego nie można było wyhodować odciętych rąk Anakina czy Luke’a? A w przypadku Anakina nie dało się sklonować większych części ciała?

O: Mówiąc ogólnie technologia klonowania w „Gwiezdnych Wojnach” klonuje całą istotę. Klonowanie nie jest używane do tworzenia indywidualnych, zapasowych części ciała czy zastępczych organów wewnętrznych. Większość klonerów w „Gwiezdnych Wojnach” nawet nie pokazało takiej technologii. Mechaniczne części działają dobrze, jak nie lepiej niż oryginalne wersje, dodatkowo nie trzeba czekać aż organiczne zostaną wyhodowane, to po co na nie czekać, skoro te mechaniczne szybko się konstruuje. No i zostaje jeszcze pytanie, które lekko dotyka moralności. Jeśli wyhodujemy klona dla jednej części zapasowej, to co z resztą ciała?
KOMENTARZE (5)

Różne

Dooku – ile razy w filmach?

2019-04-08 18:31:29

O ile chyba wszyscy wiedzą, w których filmach pojawił się hrabia Dooku, to tym razem Star Wars Kids postanowiło zliczyć ile razy imię Dooku jest pisane lub wypowiadane. W porównaniu z poprzednimi „Star Wars by the Numbers” ta wygląda blado. Niemniej jednak warto obejrzeć.


KOMENTARZE (7)

Różne

Jedi kontra Sith – starcie ilościowe

2019-04-02 18:29:56

W kolejnym wydaniu „Star Wars by the Numbers” mamy policzoną ilość wypowiadanych i napisanych słów „Jedi” i „Sith” w filmach. Tak jak w fabule, tak i w scenariuszu, dobrze widać zasadę dwóch.


KOMENTARZE (4)

Różne

Redakcyjne P&O #1 - Co z tym piaskiem? [Prima Aprilis]

2019-04-01 20:03:46

Rozpoczął się kolejny tydzień zatem pora na odpowiedzenie na kolejne pytanie przez członka naszej redakcji. Dzisiaj wyjątkowo trudny temat a mianowicie piasek.

Odpowiada: Nestor.

P: Anakin w Ataku klonów mówi: „Nie lubię piasku. Jest szorstki, chropowaty, drażniący. Wszędzie włazi.”. Jak to jest naprawdę z tym piaskiem? Proszę o szybką odpowiedź.

O: Nie wiem. Jestem fanem żużlu, a tam ścigają się (jak sama nazwa wskazuje) po żużlu a nie po piasku. Pozdro500.
KOMENTARZE (19)
Loading..