TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Lucasfilm czeka przeprowadzka?

2020-10-24 11:10:34 StarWarsNewsNetW internecie pojawiła się ciekawa informacja dotycząca możliwych zmian w Lucasfilmie. Wg portalu StarWarsNewsNet Disney chce zrealizować posiadany od dawna plan przeprowadzki Lucasfilmu.

Obecnie Lucasfilm operuje z kilku lokalizacji w których się mieścił od lat. Główną siedzibą firmy i większości jej oddziałów (m.in. Industrial Light & Magic, ILMxLAB czy Lucasfilm Animation) jest centrum Lettermana w San Francisco. Wciąż używane jest również słynne Skywalker Ranch, w którym działa Skywalker Sound. Co ważne wszystkie te miejsca należą do firmy Skywalker Properties Ltd., która nie była częścią umowy sprzedaży zawartej pomiędzy Lucasem a Disneyem.

Ta ostatnia informacja ma być właśnie powodem dla którego Disney planuje przeprowadzkę Lucasfilmu. Od czasu przejęcia firmy w 2012 roku Disney musi płacić Lucasowi za wynajem budynków w których znajduje się firma. Disney posiada własną siedzibę w Burbank i chciałby tam również przenieść Lucasfilm, ograniczając dzięki temu koszty. Ponoć było to planowane już od lat, ale jak do tej pory nie zostało zrealizowane. Jednym z powodów jest również to, że obecnie obie siedziby dzieli kilka godzin podróży - przeniesienie do Burbank ułatwiłoby spotkania i poniekąd kontrolę nad firmą.

Nie ma obecnie żadnych oficjalnych informacji dotyczących tego kiedy taka operacja miałaby się zadziać. Niemniej jednak można przypuszczać, że takie plany rzeczywiście istnieją - Disney jako duża korporacja musi bowiem planując budżet myśleć o cięciu zbędnych kosztów.
KOMENTARZE (7)

Różne

Kanadyjczyk zrobił miecz świetlny z włączanym ostrzem

2020-10-13 18:48:15

Kanadyjczyk James Hobson, znany jako Hacksmith to YouTuber ogarnięty pasją zbudowania miecza świetlnego. Miał już kilka prób, mniej lub bardziej klasycznych. Teraz stworzył protomiecz plazmowy. To prawdopodobnie jest pierwszy miecz z wysuwanym, plazmowym ostrzem, przypominającym filmowe. A co ważniejsze potrafi przeciąć wiele rzeczy. Cóż ostrze ma temperaturę wynoszącą ponad 2000 stopni Celsjusza. Jak był budowany miecz możecie zobaczyć na filmiku. Natomiast na jego kanale za jakiś czas zostanie wrzucony filmik z testu miecza.


KOMENTARZE (11)

Różne

Pandora x Star Wars

2020-10-02 16:24:54

Marka biżuterii Pandora wyróżnia się tym, że jest to produkt kolekcjonerski. Można dokupywać sobie elementy i wypełnić bransoletkę różnymi „koralikami”. Teraz Pandora wraz z Lucasfilmem przygotowały specjalną kolekcję inspirowaną „Gwiezdnymi Wojnami”. Mamy zatem do wyboru podstawową bransoletkę (kosztuje 319 PLN) oraz różne elementy których ceny wahają się od 199 PLN do 319 PLN. Wszystkie możecie sobie przejrzeć (i kupić) tutaj, czyli na polskim sklepie Pandory. No i z pewnością szukajcie ich w salonach.


KOMENTARZE (6)
Loading..